Zaloguj się, aby obserwować  
SinClers

Windows Seven - Temat Ogólny

4025 postów w tym temacie

Dnia 11.01.2009 o 14:50, Piotrek K. napisał:

Nie musisz. System dziala przez 30 dni bez klucza, a pozniej mozna jeszcze 3 razy (co
30 dni) przedluzyc waznosc systemu. 120 dni to az nadto.

Musi. On nie chce mieć licencji na 120 dni tylko do lipca. (Przynajmniej tak mi się zdaje)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem z nim jest taki, ze on sam nie wie czego chce, a na problemy jakie napotyka mozna spokojnie mozna znalezc info w sieci. Dlatego tez uwazam, ze jemu wystarczy 120 dni, bo i tak przy dwoch/trzech bledach zrezygnuje z tego systemu (Nie dziala, a rozwiazania nie ma!), a tym samym, ktos, kto naprawde chcial przetestowac system i pomoc w wylapaniu bledow zostal tej szansy pozbawiony (przypominam, ze liczba kluczy jest ograniczona).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2009 o 15:01, Piotrek K. napisał:

Problem z nim jest taki, ze on sam nie wie czego chce, a na problemy jakie napotyka mozna
spokojnie mozna znalezc info w sieci. Dlatego tez uwazam, ze jemu wystarczy 120 dni,
bo i tak przy dwoch/trzech bledach zrezygnuje z tego systemu (Nie dziala, a rozwiazania
nie ma!), a tym samym, ktos, kto naprawde chcial przetestowac system i pomoc w wylapaniu
bledow zostal tej szansy pozbawiony (przypominam, ze liczba kluczy jest ograniczona).


A kto pwoeidzial ze liczba bet jest ograniczona???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2009 o 15:12, KloniskO napisał:

A kto pwoeidzial ze liczba bet jest ograniczona???

Nie tyle bet co kluczy...... 100 tys o ile dobrze pamiętam. bez takowego system będzie działał wspomniane tu 120 dni (a z kluczem do lipca)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niekonieczne.. ze względu na ograniczenia kontrolera pamięci, 32 bitowe procesory oraz 64 bitowe pracujący w trybie 32 bitowym (bo taki system uruchomiony) obsługują 4 gb pamięci, ale jest to cała pamięć w kompie czyli żeby uzyskać ilość obsługiwanego ramu trzeba odjąć pamięć na kartach rozszerzeń np graficznej czy też muzycznej o ile takowa ma własną pamięć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2009 o 15:12, KloniskO napisał:

A kto pwoeidzial ze liczba bet jest ograniczona???

Microsoft;)
Z tego co pamiętam to 2.5mln

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

120 dni bez klucza, z kluczem do 1 sierpnia albo lipca, tak czy siak nieźle. Wracając natomiast do waszych wywodów...

5GB nie będzie sandardem bo kto mądry ten nie będzie miał nieparzystej liczby "GB" ( a właściwie kości bo 1 GB nie jest złym rozwiązaniem, a przynajmniej kiedyś był np. dla xp) bo ta powoduje spadek a nie wzrost wydajności więc jak ktos już to powiedział dobrze - laepiej ainwestuj w 1 GB dodatkowy żeby mieć 4.
Żebyście mnie nie zrozumieli źle to dla prostego przykładu - 1 GB + 1 GB + 1 GB czyli 3 to złe rozwiązanie.
2 B + 1 GB też złe. Ne bez powodu producenci sprzedają po dwie takie same kości... I nie bez powodu na płytach głównych przede wszystkim jest parzysta ilość slotów na pamięci i nie bez powodu są płyty które pozwalają na korzystaniu z trybu Dual :D (przy DDR3 myślą nad trybem Tripple ale mówimy o teraźniejszości ;) )

Co do wyboru między wersją 64 a 32 bit... Dziś nie warto z ego korzystać chyba że chcesz widzieć w systemie np. 6 czy 8 GB widocznych. Jeżeli programujesz, tworzysz grafikę, masz dwurdzeniowy procesor i korzystasz z aplikacji poświęconych tym czynnościom w wersjach oczywiscie 64bit - ta wersja systemu jest dla Ciebie.
Jeżeli chcesz mieć system tylko dlatego że jest fajniejszą wersją, bardziej zaawansowaną - ok Twoja sprawa :)

Windows 7 (od razu mówię że 32 bit ;] ) na dysku zajmuje troszkę ponad 7,5 GB miejsca więc wartko minimum 15 - 20 GB przygotować partycji / dysku (jak ktoś jeszcze ma takiej pojemności :D, chociaż ja mam jeszcze 8,5 gigowy gdzieś :))

Pełna instrukcja pobierania W7 kok po kroku tutaj (ze screenami):
http://www.windows7.pl/nowosci/jak_legalnie_pobrac_windows_7_beta.php

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żadnych informacji oficjalnych, z nieoficjalnych takie że będą nawiązaniem do xp (padnie nazwa professional chyba zamiast premium, coś w tym stylu) jakaś lepsza i najlepsza - Ultimate. No i chyba jeszcze jakaś nabardziej standardowa jak Visa Basic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2009 o 16:36, Bart_GT napisał:

Żebyście mnie nie zrozumieli źle to dla prostego przykładu - 1 GB + 1 GB + 1 GB czyli
3 to złe rozwiązanie. 2 B + 1 GB też złe. Ne bez powodu producenci sprzedają po dwie takie same kości... I
nie bez powodu na płytach głównych przede wszystkim jest parzysta ilość slotów na pamięci
i nie bez powodu są płyty które pozwalają na korzystaniu z trybu Dual :D (przy DDR3 myślą
nad trybem Tripple ale mówimy o teraźniejszości ;) )


A następny system będzie system ... Qudrople...
Ej, gdzieś Ty się nasłuchał tych bzdur o "lepszości" 2GB nad 3GB?
Wyjaśnij mi więc, skąd przy platformie iCore producenci wynaleźli (są już w sprzedaży) pamięci w kompletach np. 3GB czy 6GB (trzy kości w pudełku)?
Gdzieś dzwoni tylko nie wiesz, w którym kościele...
Daj sobie spokój z uświadamianiem w sprawach sprzętu skoro sam masz blade o tym pojęcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2009 o 18:19, mrosi napisał:

A następny system będzie system ... Qudrople...
Ej, gdzieś Ty się nasłuchał tych bzdur o "lepszości" 2GB nad 3GB?
Wyjaśnij mi więc, skąd przy platformie iCore producenci wynaleźli (są już w sprzedaży)
pamięci w kompletach np. 3GB czy 6GB (trzy kości w pudełku)?
Gdzieś dzwoni tylko nie wiesz, w którym kościele...
Daj sobie spokój z uświadamianiem w sprawach sprzętu skoro sam masz blade o tym pojęcie...


Nie łąpiesz, mam tylko i wyłącznie na mysli to że najlepiej współpracują ze sobą dwie identyczne kości o takim samym taktowaniu szczególni pracujące w dualu. A platfora iCore to platforma iCore... Gdzie płyty główne mają np. 6 slotów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bart coś może to niedokładnie opisał, sam się kiedyś natknąłem na coś o 3 GB. le nie pamiętam. Na pewno nie ma cudów, jak ktoś ma 2 GB, a inna osoba 3GB i grają w tą samą grę, na tym samym systemie(np. Crysis na Visicie, bo i ta gra i ten system wykorzystują 4GB) to ten z 3 GB będzie miał więcej ram-u. Ale mogę się mylić. W każdym razie mam też wrażenie, że przy overlockingu lepiej mieć "sparowane" kości w Dual-channel, bo to poprawia mozliwosci podkrecania, ale to tez tylko mi się wydaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2009 o 16:36, Bart_GT napisał:

Co do wyboru między wersją 64 a 32 bit... Dziś nie warto z ego korzystać chyba że chcesz
widzieć w systemie np. 6 czy 8 GB widocznych. Jeżeli programujesz, tworzysz grafikę,
masz dwurdzeniowy procesor i korzystasz z aplikacji poświęconych tym czynnościom w wersjach
oczywiscie 64bit - ta wersja systemu jest dla Ciebie.
Jeżeli chcesz mieć system tylko dlatego że jest fajniejszą wersją, bardziej zaawansowaną
- ok Twoja sprawa :)

W każdym wypadku opłaca się brać 64 bity. Choćby dlatego ze jak pujdziesz po rozum do głowy ni bedziesz płacic dwa razy za ten sam system tylko w innych bitach.
mamy rok 2009 4 GB ramu to jest juz standard, przykład : mozilla 20 stron otworzysz, + gg, + antywir+ jakas gra z neta (www) ,2-5 programów w tle.. a to wszystko bierze pamięc.. 3 GB to stanowczo za mało...
A dodając do tego ze cena 32 i 64 będą takie same.. Chyba nie musze dalej pisać.
64 to przyszłość.Po za tym w końcu bedą pojawiać sie programy ( w większej liczie) pod 64 bity. i co wtedy wydajność takiego programiku na sys. 64 będzie zaułwarzalna gołym okiem ( oczywiście na stosowbym PC a nie jakimś rzęchu P4 z 4 Gb ramu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Bzdura. Dual jest wydajniejszy od Single o mniej niż 5%. Dla przeciętnego użytkownika oznacza to żadną różnicę w wydajności. Jedynie w testach zdobędzie się kilka punktów więcej. A słyszałeś o dualu asynchronicznym? Gdzie łączysz pamięci w stosunku 1+1+2 (np. 512MB + 512MB = 1024MB)? I system pracuje wówczas w dualu pomimo obsadzenia niesymetrycznie trzech slotów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2009 o 19:56, Chester001 napisał:

W każdym wypadku opłaca się brać 64 bity. Choćby dlatego ze jak pujdziesz po rozum do
głowy ni bedziesz płacic dwa razy za ten sam system tylko w innych bitach.
mamy rok 2009 4 GB ramu to jest juz standard, przykład : mozilla 20 stron otworzysz,
+ gg, + antywir+ jakas gra z neta (www) ,2-5 programów w tle.. a to wszystko bierze pamięc..
3 GB to stanowczo za mało...


Kwestia gustu. U mnie wystarcza na wszystko wyżej wymienione + nagrywanie DVD... :-)

Dnia 11.01.2009 o 19:56, Chester001 napisał:

A dodając do tego ze cena 32 i 64 będą takie same.. Chyba nie musze dalej pisać.
64 to przyszłość.Po za tym w końcu bedą pojawiać sie programy ( w większej liczie) pod
64 bity.


tylko kiedy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2009 o 20:30, mrosi napisał:

> 64 to przyszłość.Po za tym w końcu bedą pojawiać sie programy ( w większej liczie)
pod
> 64 bity.

tylko kiedy?

Aktualnie już są, kolega wspominał Photoshopa (?), nie ważne , programy do obróbki grafiki, i bardziej zaawansowane programy, po za tym jakby microsoft widział ze ponad 50% jest 64 to by kopnoł niektóre stołki i by zaczeła sie ekspansja 64 bitowych programów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2009 o 20:41, misiakpitra napisał:

kompletnie sie nie znam na takich nowinkach o co chodzi z tym Winem jest lepszy od XP
wady zalety

Najlepiej by było się przejść do sklepu komputerowego i zadać te same pytanie co właśnie nam. Bo odpowiadać tutaj to chyba nie ma sensu. Pytanie za mało precyzyjne i uważam ze z naszą odpowiedzią pojawią się nowe pytania i "gadać" tak by można było do nocy.

w skrócie: warto czekać / kupić Windows 7.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm ludzie ;/ Wystarczy interesować się tym :P każdy może korzystać z bety wejdzie na mój Gramsajt tam jest opisane dokładnie w nowym poscie jak uzyskac CD-key za darmo ;) a i beta do 1 sierpnia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować