Zaloguj się, aby obserwować  
SinClers

Windows Seven - Temat Ogólny

4025 postów w tym temacie

Tak sobie czytam te wasze minirecenzje i muszę powiedzieć, że ostrzę już sobie ząbki na nowego Windowsa :P. Wygląda jak Vista, ale (podobno) jest o wiele bardziej stabilny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2009 o 07:32, Adamzzz napisał:

Tak sobie czytam te wasze minirecenzje i muszę powiedzieć, że ostrzę już sobie ząbki
na nowego Windowsa :P. Wygląda jak Vista, ale (podobno) jest o wiele bardziej stabilny.


Akurat Vista jest całkiem stabilnym systemem. Jej wady to raczej gorsza wydajność w grach, zużywanie dużej ilości RAM-u i niegdyś problemy ze sterownikami, czy uruchomieniem niektórych starszych programów (te ostatnie nadal niestety występują).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2009 o 12:35, Parasite napisał:

Mam nadzieje, że Seven to będzie Vista bez tych wad. Chciałbym wreszcie przejść na 64
bitowy system.

ja już dawno siedze w 64 ^ ^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyglądem 7 różni się od visty dosć sporo chociaż nie na tyle jak vista od xp.
Na Viście nie miałem antywirusa i był stabilny bardzo, nie miałem problemów z wirusami.
Wkurzała wydajność i na początku sterowniki...

Z 7 zadziałało mi wszystko prócz drukarki (ale moja akurat sprawia problem każdemu systemowi)
Sterowniki optymalne do karty graf ściągnął i zainstalował (takie bez instalatora więc tylko 44 mb) oczywiście z nVidia control panel itd., system śmiga aż miło.

Nie ma paska bocznego ale gadżety możemy umiescić gdzie chcemy, lub w ogóle ich nie umieszczać co jest baaaardzo na plus.

Pasek zadań... Świetne rozwiązanie choć wczoraj musiałem si ędo niego przyzwyczaić, ale od razu go polubiłem bo przy kopiowaniu plików z folderu na folder (mama chciałą ode mnie piosnki na klucz usb) najeżdża się na miniatury okien i przeskakuje między nimi. Trudno to opisać, kto zainstaluje ten zobaczy :)

I apropo przeskskiwania między oknami, używając IE 8 który jest domyślnie w systemie po najechaniu na ikonke na pasku zadań IE pokazująsię... miniatury otwartych stron w zakładkach IE i gładko i ładnie miedzy nimi przechodzić. Niestety nie dotyczy to Opery (używam 10 Alpha), nie wiem czy podobnie jest z Firefoxem, jak sprawdzę to dam znać :)

Jeżeli macie jakieś pytania to śmiało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie zapowiada się wręcz fantastycznie, co mnie cieszy, bo mniej więcej w okolicach premiery "siódemki" chciałbym a) całkowicie zmienić kompa + dokupić duży monitor b) pożegnać się ze starym (ale wciąż jarym) XP.
Jak u was z wydajnością w grach? Najlepiej w porównaniu do XP...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2009 o 21:18, Chester001 napisał:

> Jeżeli macie jakieś pytania to śmiało :)
FOTKI ?


http://www.windows7.pl/img/Windows_7_Beta_1_build_7000/

i klikasz w drugą galerię. Wyglad jak najbardziej autentyczny, wszędzie jest taki sam po zainstalowaniu 7.
Oczywiście pulpit można sporo odmienić czy nowy pasek zadań.

Dla przykładu tak może wyglądać pulpit: (bez gadżetów)


A tu masz nawet wideo z funkcjami.

http://www.youtube.com/watch?eurl=http%3A%2F%2Fwww.windows7.pl%2Fnowosci%2Fzobacz_jak_wyglada_windows_7_beta_1_build_7000.php&v=6CSfYs9wlsA

20090106215157

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś próbował łączyć już dwa komputery w sieci lokalnej na Seven? Na Viscie są cholerne problemy, po prostu nie mogę tego rozszyfrować, chcemy połączyć na uczelni jeden laptop do drugiego to normalnie masakra. Albo sieć w ogóle nie działa, albo jeden komp widzi drugiego a odwrotnie już nie, albo widzi ale plików nie widzi, wszystko poudostępniane. Najlepsze jest to, że jeden z kolegów ma Ultimate i z Basic czy Premium w ogóle nie nawiązuje połączenia. A łączenie XP i Visty w sieci to jakaś masakra. :( Na XP-XP było wszystko fajnie, automatycznie ładnie i pięknie w kilka chwil można było pograć. Właśnie! Jak udało nam się połączyć wreszcie dwa laptopy po ciężkich chwilach to niestety w grach się nie widziały. Oby w Seven było to uproszczone i jakoś automatyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na pewno kupię ten system, ojciec chciał już vistę kupić, ale mu wytłumaczyłem że jest słaba i to w jakich miejscach. Czy ktoś zna wymagania windows 7? Wiem że vista musiała mieć dużo RAMu aby mogła płynnie chodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Seven wręcz się zachęca do tworzenia sieci domowej i będzie to proste ale niestety w Beta jest ten ból że idzie to ciężko a jak już się uda to nie działa zadawalająco, przynajmniej słyszałem o takic przypadkach.
Ale najpewniej jako produkt końcowy i dopracowany będzie wszystko ok ;)

Natomiast jeśli chodzi o wymagania... Vista ogólnie była szkalowana że słabo chodziła na laptopach.
7 dobrze sobie radzi nawet na netbookach ;) (patrz artykuł w piśmie NEXT)

Ludzie uruchamiaja jakimś cudem na 256 ramu i spokojnie na 512 i starszysch grafikach (choć bez Aero)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2009 o 11:23, xD ominik napisał:

Ja na pewno kupię ten system, ojciec chciał już vistę kupić, ale mu wytłumaczyłem że
jest słaba i to w jakich miejscach. Czy ktoś zna wymagania windows 7? Wiem że vista musiała
mieć dużo RAMu aby mogła płynnie chodzić.

Podobno ma miec wymagania mniejsze niż Vista (!) Co w dobie 4 GB ramu minimum powinno szaleć jak burza w końcu to tylko system a nie crysis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie wymagania ma jak Vista Home Premium, ale ma radzić sobie z netbookami spokojnie.
Inna sprawa że w dniu premiery 2-4 GB będą standardem i malo kto będzie miał jednordzeniowy procesor poniżej 2GHz więc będzie śmigać.

Chociaż natrafiłem na komentarz że "teraz to jest goła chuda beta i wszyscy mówią ze jest szybsza a w dniu pemiera dojdą elementy nowe i będzie wolna krowa"

Ja się nie zgodzę bo Beta zastepuje mi Vistę (jast tak samo jak nie bardziej funkcjonalna i wydawałoby się po wyglądzie i funkcjach bardziej pamięcio żerna a tak nie jest, gładka choć nie podzielam zdania żeby była cód miód pięknie z przenoszeniem plików, kopiowania, usuwania jak w xpeku.
Mam jednak nadzieję, że do premiery się to zmieni na lepsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można już dziś ściągać Win7 beta ! oczywiście Microsoft nie przewidział faktu że każdy będzie chciał ściągnąć nowy system i serwery się przeciążyły. Dlatego też tym którzy nie pobrali Windowsa z alternatywnych źródeł - polecam zaczekać do rana :D Ja już aktywowałem swój Windows, cód miód i orzeszki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie z innej beczki: Czy coś wiadomo na temat możliwości tańszego upgrade-u np. Visty Home Premium (BOX) do Windows 7 (w adekwatnej wersji)? Chodzi mi głównie o programy zakupione do tej pory. Czy może będę musiał bulić cenę sklepową za system?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2009 o 23:32, Czapelo napisał:

A ja mam pytanie z innej beczki: Czy coś wiadomo na temat możliwości tańszego upgrade-u
np. Visty Home Premium (BOX) do Windows 7 (w adekwatnej wersji)? Chodzi mi głównie o
programy zakupione do tej pory. Czy może będę musiał bulić cenę sklepową za system?


http://www.windows7.pl/nowosci/darmowa_aktualizacja_do_windows_7.php

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2009 o 16:50, Bart_GT napisał:

Jak na razie wymagania ma jak Vista Home Premium, ale ma radzić sobie z netbookami spokojnie.
Inna sprawa że w dniu premiery 2-4 GB będą standardem i malo kto będzie miał jednordzeniowy
procesor poniżej 2GHz więc będzie śmigać.

Chociaż natrafiłem na komentarz że "teraz to jest goła chuda beta i wszyscy mówią ze
jest szybsza a w dniu pemiera dojdą elementy nowe i będzie wolna krowa"

Ja się nie zgodzę bo Beta zastepuje mi Vistę (jast tak samo jak nie bardziej funkcjonalna
i wydawałoby się po wyglądzie i funkcjach bardziej pamięcio żerna a tak nie jest, gładka
choć nie podzielam zdania żeby była cód miód pięknie z przenoszeniem plików, kopiowania,
usuwania jak w xpeku.
Mam jednak nadzieję, że do premiery się to zmieni na lepsze :)



No to mam smaka na 7 tak jak kiedyś na Vistę(no nie takie kiedyś, w sumie nie dawno), tylko skoro to beta, to moze nalezysz to wąskiego grona użytkowników, którzy mieli szczęście, że im "śmiga". Osobiście nigdy za bardzo nie rozumiałem narzekań na Vistę. W moim pojęciu to większość tych zadymiaczy, to byli ludzie, ktorych, wówczas nie było stać na config dobry dla Visty. Sam mam 2 GB ramu Corsaira, 8800GTS-a(proszę się nie śmiać, zresztą miałem bo już jest spalony od niedawna), i core2duo 3 ghz i zero, słownie zero problemów od początków instalacji w przypadku kompa. Na laptopie, fakt, choc tym razem GeForce 8600M GS, i więcej ramu niz na kompie + także dobry procek, tylko, ze wersja mniej hihg-end z core2duo tych tradycyjcnych. I porażka. poprostu nic z nowszych pozycji nie warto uruchamiać. Nie mówiąc już, że kilka starszych działało jak te nowsze, czyli równie beznadziejnie. Faktem jest, że jeszcze bez sterowników tych 180.24, ale przeciez to nie wiele da.

Za to w kompie na configuwyżej wymienionym i Visicie trochę już powycinałem tu i tam(Crysis, Wolrd in Conflict, Gears of War, Far Cry2) wszystko co namniej wysokie z z wyjątkiem w Crysisie, który jednak często klatkował.


Ale dobra, nie o Visice to ma byc. Hej, a jeśli wolno wiedzieć to jak ty akualizowałeś Vistę do 7, skoro wszystkie wersje dopiero po którymś tam lipca 2009 mają być upgradeable. Chyba że... no... beta, to jasne. No, ale jak minie okres testów, to co ta beta, bedzie blokada, czy mozliwosc wpisania klucza zakupionego, a jesli nie, to dwongrade znów do Visty:D?? Lol. Chyba już z powodu senności nie działa u mnie logika, ale fakt, ze nigdy ze spraw aktualnościowych Visty itp. dobry nie byłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To beta zainstalwoana na dysku jaki wygrzebałem ze strychu (160GB ATA).
Od dziś dostepna jest Beta oficjalnie (nieoficjalnie ta sama wersja od tygodnia z racji wycieku), dziś dopadłem po prostu klucz :)
Bez kluacza - 30 dni użytkowania z możliwością przedłużania i tak do 120 :)
Z kluczem do lipca problem z głowy i spokojnie z włączonym Updatem (może tak, wszystko co oferuje 7 - mam włączone, Kasperskiego AV zainstalwoałem z ciekawości, bo oficjalnie Win7 Beta wspiera tylko 2 antyviry, ponoć reszta też działa tylko jakby tutaj z tymi dwoma jest gwarancja stabilności :) )

Na jednym z forów ktoś napisał że z ciekawości sprawdził i Win7 działa a raczej radzi sobie z komputerem z 256MB RAM na pokładzie. Pierwsza myśl, - wow. Druga, zaraz - instalator nie dopuści do instalacji z 256MB.
Zainstalował z 2x256MB RAM, po instalacji wyjął jedną kość, i działa - czyli jednak wow ;)

Mi ładnie wszystko chodzi ale nie ukrywam - wersja testowa, bywały ze 2 blue screeny i miałe msytuację że już myślałem że nie odzyskam Windowsa, w sensie nie podniesie się bo żaden repair nie działał. No ale do około dwóch-trzech razy sztuka i się podniósł chociaż bootloader zmieniłsiena ten z Visty... Ale system, pliki i td. mam w nienaruszonym stanie :)

Generalnie system wydaje mi się jakiś taki szczuplejszy pod względem śmieci. W Viście kilka dni i masa programów na pokładzie, cokolwiek nie było doinstalowane czy własnoręcznie (logiczne) czy z Update''u znajdywało się w galerii programików w Dodaj lub usuń programy. Teraz nie mam tam zbyt dużo pozycji :)

Niestety ja kto bywa z tego typu systemami są już małe problemy a wlaściwie nie już tylko jeszcze / jak na razie.
Komś myszka i to pod PS2 nie chce działać (mi akurat takowa działa) i są problemy z internetem z kablówki poprzez USB.

Zaraz do sygnaturki dodam moją specyfikację sprzętową, żebyście mieli obraz na czym testuję ten system bez narzekań ;) Od razu powiem, że procesor wbrew pozorm naprawdę bardzo marny i planuję wymianę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować