Zaloguj się, aby obserwować  
SinClers

Windows Seven - Temat Ogólny

4025 postów w tym temacie

/ciach/
Możesz napisać ile RAM-u "zżera" siódemka? I jak jest z szybkością systemu - głownie chodzi mi o gry i aplikacje typu Firefox, odtwarzacze filmów i muzyki itp.
EDIT: A podpis będzie wyświetlany dopóki go nie skasujesz. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedziałbym nawet, że jakaś podejrzana ta "superwydajność" 7. W krótki czas się uwinęli(MS) z usprawnieniem systemu, Aero, itp. Nie. Na 256 ram-u jak chodzi to już jest podpucha jakaś. A jeżeli tak, to chyba 7 zatrzyma znacznie sprzedaż ram-u, bo ile to jest użytkowników, którym brakuje np. 1GB ram-u do gry. Może to przesada, ale w grach wydajność to powinien być pełen increase :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2009 o 00:16, Bart_GT napisał:

> A ja mam pytanie z innej beczki: Czy coś wiadomo na temat możliwości tańszego upgrade-u

> np. Visty Home Premium (BOX) do Windows 7 (w adekwatnej wersji)? Chodzi mi głównie
o
> programy zakupione do tej pory. Czy może będę musiał bulić cenę sklepową za system?


http://www.windows7.pl/nowosci/darmowa_aktualizacja_do_windows_7.php



Wiem, że będzie możliwość darmowej aktualizacji, ale dla systemów kupionych od LIPCA 2009. Mnie natomiast interesuje możliwość tańszego upgrade''u systemów typu BOX i kupionych np w 2008 czy 2007 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2009 o 09:27, Lex napisał:

/ciach/
Możesz napisać ile RAM-u "zżera" siódemka? I jak jest z szybkością systemu - głownie
chodzi mi o gry i aplikacje typu Firefox, odtwarzacze filmów i muzyki itp.
EDIT: A podpis będzie wyświetlany dopóki go nie skasujesz. :P


W 7 jest jakoś tak, że niezależnie od tego ile masz RAM''u to "zżera" ten sam procent. U mnie nie wyżej niż 28 co jest lepszym wynikiem od Visty zdecydowanie (35-45%) Czyli mając w moim wypadku 4GB jest to 800 mb w plecy (nieodczuwalne) Chociaż dziwi mnie, czemu 3GB RAM są tylko widoczne no ale nie zagłębiajmy się w temacie.
Po prostu kto ile ma ramu tyle stosunkowo zżera, nie wiem czemu tak jest :P

Zamieszczam screena z Task Managera ;)

Da takiego zwykłego użytkownika jest jak najbardziej ok, oglądałem wczoraj dwa filmy na DVD poprzez MediaPlayera, muzyki słucham przez WMP i płynnie, tak jak bym tego oczekiwał po systemie ;)
O grach sięnie wypowiadam bo chociaż lubię w nie grać to pocesor nie pozwala mi pograć w nic bardziej wymagajacego niz np. KoTOR, w takim NWN 1 mam 22-30 klatek na sekndę... Spellforce 2 na słabych detalach tak sobie (ale teraz mówię o Viście) Nie chce mi się instalować tych gier na 7, instalowałem Psychonauts z CDA i działą płynnie, w sumie to mało istotne jak będzie działać bo procesor tak zaniża, że trudno tu mówić o jakimkolwiek wpływie 7emki...

Używam Opery 10 Alpha i działa dobrze, nie wiem co można powiedzieć wiecej o działaniu przeglądarki ;)

Podsumowując - zdecydowanie lepiej i płynniej korzysta mi si z 7 (z włączonymi wszystkimi bajerami
(Aero Shake), funkcjami (Gadżety), wodotryskami(Flip, Nowy pasek zadań z podgladem ''na żywo'')) niż z Visty Home Basic (która nie ma ani Aero Glass ani niektórych wodotrysków itd.)

Gry przetesuję jak tylko wymienie płytę główną i procesor na ten spod podpisu, ale to dopiero po sesji raczej czyli w okolicach lutego.

@KloniskO

Z tym 256 faktycznie z lekka podejrzane ale prawdę mówiąc nie zdziwiłbym się gdby taka wydajnosć pozostała do końcowej wersji ;) Hehe, a co dopiero po Service Packu do 7 by było? :D
Chociaż jestem pewien, że na tym 256 MB RAM miał wyłączone pewne funkcje albo nie było po prostu zbyt płynnie przy niektórych rzeczach.

@Czapelo

Wydaje mi sie to logiczne, że skoro już ma być darmowe dla tych co kupią w lipcu i później
to dla tych co kupili wcześniej (w tym ja i to prawie na samym początku...) będzie pewnie taka możliwość.
Ale tak naprawdę musimy czekać na jakieś oświadczenia Mirosoftu, a teraz mylę, że to trochę za wcześnie na takie przypuszczenia. Osobiscie nie podoba mi się fakt, że Ci co kupią w drugiej połowie tego roku minimum Vistę Home Premium to dostaną aktualizację... My mamy się bujać? A takze ci co kupili Basic... Z drugiej strony M$ musi zarobić ;)

Poczekamy zobaczymy.

20090110121322

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.01.2009 o 16:50, Bart_GT napisał:

Chociaż natrafiłem na komentarz że "teraz to jest goła chuda beta i wszyscy mówią ze
jest szybsza a w dniu pemiera dojdą elementy nowe i będzie wolna krowa"

Moim zdaniem będzie raczej odwrotnie... bety mają to do siebie że na wskutek braku optymalizacji działają słabo, więc jak beta chodzi ok to wersja skończona (czyli gdzieś w okolicach sp2 ;) będzie śmigać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2009 o 12:43, sig. napisał:


> Chociaż natrafiłem na komentarz że "teraz to jest goła chuda beta i wszyscy mówią
ze
> jest szybsza a w dniu pemiera dojdą elementy nowe i będzie wolna krowa"
Moim zdaniem będzie raczej odwrotnie... bety mają to do siebie że na wskutek braku optymalizacji
działają słabo, więc jak beta chodzi ok to wersja skończona (czyli gdzieś w okolicach
sp2 ;) będzie śmigać.


Nie zgodzę się testowałem tą bete według mnie działa zbyt dobrze . Żadnych utudnień wszystko działa gry,programy itp Pobiera tyle ramu dlatego że system sprawdza konfigurację PC i dostosowuję wszystko żeby działał jak najszybciej ;) Według mnie lepiej działa od Visty i XP ponieważ żadnych błedów :) Wyrażę się jak wyjdzie pełnoprawna Wersja ;P to będzie Hit . Może M$ W końcu zrobił dobry system ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.01.2009 o 13:27, mas1213 napisał:

Nie zgodzę się testowałem tą bete według mnie działa zbyt dobrze . Żadnych utudnień wszystko
działa gry,programy itp

Może w końcu domyślili się o co w os-ie chodzi........ bądź co bądź jak podejmuje się tyle prób to któraś musi się udać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taka "przygoda"
Mam system 32bit, chciałem pobrać 64bit. Wszystko pięknie, ale w firefoxie po kliknięciu na DOWNLOAD nic się nie dzieje. No to odpalam IE i udało się. Pojawiła mi się strona z napisem głoszącym że zaraz się zacznie pobieranie. Nie pobiera się, nawet po przeładowaniu strony. No to kopiuję link i wklejam do firefoxa. Rozpoczęło się pobieranie.
PS. miało to miejsce przed chwilą więc serwery są już sprawne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2009 o 20:41, krl.krl napisał:

Taka "przygoda"
Mam system 32bit, chciałem pobrać 64bit. Wszystko pięknie, ale w firefoxie po kliknięciu
na DOWNLOAD nic się nie dzieje. No to odpalam IE i udało się. Pojawiła mi się strona
z napisem głoszącym że zaraz się zacznie pobieranie. Nie pobiera się, nawet po przeładowaniu
strony. No to kopiuję link i wklejam do firefoxa. Rozpoczęło się pobieranie.
PS. miało to miejsce przed chwilą więc serwery są już sprawne.


serwery cały czas szwankują, bywa i tak że w trakcie ściągania przestaje pobierać ;)
ale są alternatywne linki microsoftowe tylko trzeba je bezpośrednio wklejać

więcej szczegółów na forum.windows7.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można uzyskać normalnie Product Key a sam obraz .iso pociągnąć np z torrentów. Sam bym tak zrobił gdybym miał publiczne IP.
E: i nie ma takiej strony forum.windows7.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, ale przyznam, ze z mojego punktu widzenia to Microsoft chamsko postępuje z użytkownikami wersji kupionych przrd lipcem 2009. Właśnie powinien nagrodzić tych co kupili wcześniej i iam zaufali, a nie cwaniakokm, co kupia Vistę bo chcą mieć 7. Sam mam Ultimate w wersji OEM co prawda, bo trudno o ta wersje systemu w BOX-ie, zapamietalem ze spory czas po wydaniu kosztowala 2000zl. No comments.

W kazdym razie jedynym zagrożeniem dla 7 jest to, że wrzucą do niej jeszcze jakieś efekty związane z Aero itp. co może spowolnić 7, a np. później po SP1 znów przyspieszy jak teraz Beta, albo i nie... Ale mało możliwy scenariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2009 o 21:14, krl.krl napisał:

Jak wrzucą jakieś "spowalniacze" to ludzie będą bety używać;)


Byłoby śmiesznie. Już widzę jak przedstawiciele Microsoftu w zakłopotaniu drapią się po czołach i unikają wzjemnego kotaktu wzrokowego ze wstydu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2009 o 20:56, krl.krl napisał:

Zawsze można uzyskać normalnie Product Key a sam obraz .iso pociągnąć np z torrentów.
Sam bym tak zrobił gdybym miał publiczne IP.
E: i nie ma takiej strony forum.windows7.pl


przepraszam, nie spojrzałem przed wysłaniem zamiast tej kropki pomiędzy miało być "strony" ale poleciałem od razu nazwą :P No nie ważne, oczywiście chodziło o http://www.windows7.pl/forum/

natomiast na samej http://www.windows7.pl znajdziecie artykuliki, wiadomości, galerie itp.
Aczkolwiek wiadomości są nieco spóźnione zwykle za to na fourm wszystko na bierząco :)

Myślę, że najważniejsze dodatki do Aero zostały już zaimplementowan w Becie (Aero Shake, przeciąganie okien do krawędzi ekrau itp.) nie wiem co możnaby jeszcze było dodać i to takiego spowalniającego system ;)

A tak swoją drogą to nie wyobrażam sobie tego systemu w wersji Basic bez jakiegokolwiek Aero bo byłby właściwie tym samym co Vista Basic praktycznie... No chyba że by był jeszcze mniej pamięciożerny ale nie mógłbym już się bawić inną wersjąniż tą podobną do Ultimate ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi tu chyba o to żeby się pudełek z vistą pozbyć, ten system ma tak fatalną opinię że jak tylko wejdzie konkurencja to jego sprzedaż spadnie do zera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2009 o 22:27, sig. napisał:

Chodzi tu chyba o to żeby się pudełek z vistą pozbyć, ten system ma tak fatalną opinię
że jak tylko wejdzie konkurencja to jego sprzedaż spadnie do zera.


Praktyki Microsoftu...

Gdzieś kiedyś na forum czytałem, że Ci co kupili Vistę za ciężkie pieniądze, to poporstu mają Betę i Microsoft tylko sobie zarobił i sie jeszcze nauczył do tego co poprawić w kontynuacji czyli 7, który dopiero zostanie pewnie okrzykniety godnym nastepca Visty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2009 o 22:38, krl.krl napisał:

Dlaczego wersja 64bit zajmuje ponad 0.5GB więcej (.iso) od wersji 32bit?

Dokładnie ci nie powiem, no ale trudno się dziwić, w końcu 64-bity mają trochę więcej opcji niż 32, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować