Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 30.11.2008 o 21:01, KrzysztofMarek napisał:

Mam nadal komputer z Pentium IV 2,8 na szynie 533 a grałem w Wiedzmina i Gothic''a 3
bez większych zacięć w rozdzielczości 1280x1024. Tyle, ze na GF 7800 GS. I z 2 GB

Czyli masz jakieś 5x mocniejszą kartę graficzną...7100 to bardzo słaba karta graficzna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja mam dziwny problem z karta graficzna... mam geforce 7600 GS od galaxy http://pclab.pl/art19238.html
dokladnie ta karte graficzna :P. karta jest juz fabrycznie podkrecona na 500/1000 i poczatkowo wszystko dobrze ale ostatnio znow sprawdzalem w systemie i sie okazuje ze "skoczylo" na 500/700 :O a jak probuje przetaktkowac na 500/1000 to mi sie komp wiesza/resetuje :/
wie ktos jak temu zaradzic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2008 o 21:30, szypek26 napisał:

> Daj mi bezpośredni link do sklepu, będzie ciekawie :)
Link do sklepu wywala na stronę główną. Nie zajmuję się weryfikacją danych, podawanych
przez porównywarki cen.


A powinieneś tym bardziej że tam znajduje się jedna karta w tej cenie, następnym razem podawaj informacje rzetelniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2008 o 21:45, Xantes napisał:

a ja mam dziwny problem z karta graficzna... mam geforce 7600 GS od galaxy http://pclab.pl/art19238.html

dokladnie ta karte graficzna :P. karta jest juz fabrycznie podkrecona na 500/1000 i poczatkowo
wszystko dobrze ale ostatnio znow sprawdzalem w systemie i sie okazuje ze "skoczylo"
na 500/700 :O a jak probuje przetaktkowac na 500/1000 to mi sie komp wiesza/resetuje
:/
wie ktos jak temu zaradzic?

Zastanawiam jakim cudem pamięci na twojej karcie zmniejszyły swoje taktowanie więc mam do ciebie pytanie:
1.Czy obydwa pomiary były przeprowadzane tym samym programem?
2.Czy na pewno wcześniej wartość taktowania wynosiła 1Ghz?

Najlepiej przetestuj czy aby w grach nie masz spadku wydajności. Bo takie coś może być błędem pomiarowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam bardzo duży problem ze swoją wczoraj zakupioną kartą graficzną... Jest to Palit ATI Radeon HD 4650 SUPER+ 1 GB. Do tego kupiłem jeszcze monitor ASUS VW193D. Przy graniu w GTA San Andreas można zauważyć, że z niektórych osób wylatują jakieś dziwne paski na cały ekran... Nie wiem, co robić, jak to naprawić? Zaczynam żałować kupna... Chciałem sobie pograń na full detalach w TDU, najwyraźniej się nie uda. -.-''
P.S. Moja rozdzielczość ekranu to 1440x900.
Przepraszam za powtórzenia w poście, ale jest ranek, a ja zaraz idę się uczyć angielskiego. :P
Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.11.2008 o 10:15, Pan Cienia1993 napisał:

Ok dzięki kurcze nie wiedziałem.... myślałem że bezie dobry bo wiesz kolega chce za niego
400zł i tak sobie myślę czy kupić czy nie....


Idealna cena za tego kompa to 300zł Jest to uczciwa cena ponieważ jest on tyle wart... a przynajmniej częśći...
Dysk twardy napęd dvd no procesor trochę słaby i karta też... karta z procesorem jest warta ze 100zł używana.. no i obudowa napęd i dysk to koszt jakiś 200zł to razem 300zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z moją kartą graficzną- GeForce8800gs 384mb Gainward. Mimo tego, że prawie zawsze gram na najwyższych detalach i z antilastingiem, to bardzo dużo krawędzi jest strasznie postrzępione. To chyba wina ustawień mojej karty. Co mam zrobić? Zainstalować najnowsze sterowniki, aktualizacje…? Bardzo proszę o pomoc, ja słabo się znam na sprzęcie.

Dodam jeszcze, że problem pojawił się po tym jak usunąłem stare sterowniki, i zainstalowałem nowe. Wtedy też trochę grzebałem w ustawieniach karty, może coś pozmieniałem… Powrót do starszych sterowników nie pomógł.

Dorzucam screeny i proszę o pomoc…

20081201144428

20081201144509

20081201144605

20081201144647

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2008 o 19:34, Pawlo09 napisał:

Teraz bym nie kupował karty ponieważ bardzo podrożały.

Na razie kup słownik.


Jeśli chodzi ci o błędy to z winy klawiatury, a nie mojej. Dziękuję za radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2008 o 10:13, ziptofaf napisał:

> Jak się ma kartę graficzną geforce 7100, 512 mb 1gb ram, i procesor intel
pentium
> 4 to pójdzie mi gothic 3 wiedźmin czy assasins \??
Nie, nie i nie. Twoja karta graficzna nadaje się tylko do biura, a nie do grania. Reszta
części też przestarzała. Każda z wymienionych przez ciebie gier albo nie będzie działać,
albo będzie działać jak pokaz slajdów.


Wypraszam sobie ^^ mój pentak 4 3GHz wyciąga Gothica 3 i z kartą HD2600XT działa nawet nawet. Assasin wymaga niby dwóch rdzeni i nie wiem czy warto się o niego starać ;/
Pentium 4 podobno udźwignie Far Cry 2, NFS under... ale to wszystko da minimalne efekty :) ja wiele nie wymagam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
mój kolega chce się ze mną zamienić na karty graficzne, ja mam GF FX5200, a on Radeona X1650. Zamienia się, bo ma za słaby zasilacz na niego, a nie chce dokładać, bo ma X360, a w czerwcu robi upgrade, na zapas ma jakiegoś starszego GF. I moje pytanie - czy wszystko będzie u mnie grało, czy zasilacz wytrzyma i płyta główna dobra??
Płyta - MSI KT4AV1
Zasilacz - 230V, nie wiem jakiej marki, niestety :/
Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy moc zasilacza podajemy w voltach.
Możesz coś więcej powiedzieć o tej karcie, bo jeśli to jest X1650 Pro to jest równa GF7600GS tak więc warto brać
Podaj moc i markę zasilacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2008 o 16:31, blacklio2 napisał:

Od kiedy moc zasilacza podajemy w voltach.

Sorry, nie znam się :P
Karta raczej nie wejdzie - zasilacz Megabajt MGB-350ATXP4 :D
Pod FX5200 chodził przez pięć lat bodajże, ale tego już nie wytrzyma ;)
Poniżej obrazek, znalazłem w necie, identyczny na moim pudle.
No nic, trudno się mówi :/

20081201195943

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2008 o 20:21, blacklio2 napisał:

Heh tego uczą podajże w którejś klasie podstawówki :P

No patrz, musiałem pominąć tą lekcję ;)

Dnia 01.12.2008 o 20:21, blacklio2 napisał:

No jak Megabajt=Codegen
Takie coś spokojnie wystarczy
http://www.allegro.pl/item491744038_fortron_fsp350_60tha_p_od_ss_wroclaw.html

Po cichu liczę na kompa na gwiazdkę (taa...), ale jak nie wyjdzie to może kupię.
Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym wkrótce wymienić kartę graficzną na lepszą, jaką mi polecacie w cenie 400 - 500 zł? Mój komputer:
-Core 2 Duo E4500 2.2ghz
-2gb Ram DDR2 667MHZ
-płyta główna Gigabyte GA-945GZM-S2
-karta GeForce 8500GT

Myślałem nad 9800gt, która teraz w wersji z 512mb ramu jest już stosunkowo tania. Opłaca się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2008 o 15:38, Nekromantik napisał:

Ustawienia karty zmienić na optymalną jakość, bo nic innego tutaj się chyba nie wymyśli
:P


Aha:P A możesz podać te optymalne ustawienia, bo jak przywracam te standardowe to nic nie daje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Parę rzeczy pasowało by wymienić, bo za dobrze to tego nie widać :)
Jaki masz zasilacz?
Opłacalniejszym wyborem będzie Radeon 4850. Co do tamtej karty to jest to po prostu odświeżony 8800GT (więc jak byłby taniej to weź jego), który z kolei wydajnością stoi na poziomie Radka 4850.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować