Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 21.02.2011 o 17:50, Shinigami napisał:

> Czy dwurdzeniowy E8500 wystarczy do JEDNEJ karty Gtx 570 ? :)

Da radę, szczególnie kręcony do 3.8+ GHz. Tyle z tego co pamiętam robili ludzie na box''owym
chłodzeniu.

Też tak myślę. To nie jest zły procek, cholera kupiłem go 3 lata temu, a cena to nadal 600-700 zł :)
Tyle tylko że ta karta to już niezłe monstrum, i podejrzewałem że procesor mógłby być już nieco wiekowy dla niej. Cóż, może jak będą miał więcej kasy to przerzucę się na jakiegoś Quada, ale też nie prędko.

Dzięki za radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2011 o 17:43, Darkstar181 napisał:

Czy dwurdzeniowy E8500 wystarczy do JEDNEJ karty Gtx 570 ? :)


Powiem tak. Karty nie wykorzystasz w 100%. Polecam zainwestowac w porzadne chlodzenie kompatybilne z LGA775 oraz nowymi podstawkami, podkrecic E8500 jak najwyzej, byle temp. nie przekracz 75 st. w grach, a Vcore bylo x=<1.3625. Jesli uznasz, ze chcesz w wiekszym stopniu korzystac z mozliwosci karty, wymien procesor na cos min. 4C/4T, Phenom II X4/corei5 750/sandy bridge. Jesli cos na LGA775, a wiec bez wymiany plyty glownej (i pewnie RAMu tez, chyba ze masz DDRIII na X38/X48) to najlepiej Q9xxx, a najlepiej Q9x50 (2x wiecej pamieci cache L2), ale tylko jak dorwiesz tanio cos uzywanego - inaczej zaplacisz tyle samo / wiecej co za szybszy procesor pod nowsza podstawke (ale to na pewno wiesz). Jesli juz nisko taktowane quady, to jedynie pod warunkiem, ze bedziesz je krecil i to mniej wiecej do rozsadnych granic mozliwosci (wtedy przyda sie wlasnie dobre chlodzenie) - O/C ok. 1GHz w przypadku Q8xxx czy wolniejszych Q9xxx (mniejszy mnoznik, trudniejsze O/C, od takiego Q6600, ale znowu troche chlodniej). Q6600 mozna podkrecic nawet >50%, ale takze bedziesz potrzebowal bardzo dobrego chlodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2011 o 17:43, Darkstar181 napisał:

> Chyba zartujesz :))))
To Ty raczysz żartować. Nigdzie nie napisałem że chodzi mi o SLI.
Chodzi mi o JEDNĄ kartę 570.


Kurde....

A co to jest:

"Witam ponownie.
Krótkie pytanko.

Czy procesor Intel E8500 2x 3,16 wystarczy do duetu z GTX570 ? Wiem że lepszy byłby pewnie jakiś czterordzeniowiec, ale obecnie nie mam funduszy na nowy procek. Chciałbym po prostu wiedzieć jak bardzo ten procesor ewentualnie ograniczałby tę kartę"

Tak czy siak zaden dwurdzeniowiec nie wystarczy do gtx 570.
Procesor z sredniej polki (jezeli jest to seria E8xx), a karta z najwyzszej polki.
Poprostu nie pograsz w nowe tytuly, bo zabraknie rdzeni w procesorze.... niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A słuchajcie... Jaką różnicę robi mój procesor z 3.1 GHz i 3.5 GHz , jeśli chodzi o wykorzystanie Radeona 6850 i ewentualne ograniczanie go? Te 400 MHz dużo robi? Bo aktualnie mam na 3.1...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2011 o 18:47, Misquamaqus napisał:

> /.../> Tak czy siak zaden dwurdzeniowiec nie wystarczy do gtx 570.
Procesor z sredniej polki (jezeli jest to seria E8xx), a karta z najwyzszej polki.
Poprostu nie pograsz w nowe tytuly, bo zabraknie rdzeni w procesorze.... niestety.

Ech, chyba troszkę przesadzasz. Ja jadę od niemal trzech lat (za miesiąc będą pełne trzy) na E 8400 z Radeonem 3870. I jakoś mi gry chodzą. Prawda, że coraz trudniej, ale przecież od trzech lat! To mój prywatny rekord komputera bez modernizacji. I może uda mi się dotrwać na tym zestawie do następnej generacji kart i następnej generacji procesorów Intela. Bo obecna jakoś mi jeszcze nie pasuje. I mam wrażenie, że na następnej generacji pojadę nie trzy, czy cztery lata, a pięć lub sześć lat, widzę bowiem, że wyścig producentów procesorów i producentów kart mocno zwolnił i faktyczne nowości już nie pojawiają się tak często. Być może, będzie to już nie dwurdzeniowiec, a 50x rdzeniowiec (bo takie mają ponoć być następne procesory). Nie lepiej jeszcze trochę poczekać? Nawet na Win8? Ma być już w przyszłym roku...chociaż pewnie się spóźni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2011 o 18:47, Misquamaqus napisał:

Czy procesor Intel E8500 2x 3,16 wystarczy do duetu Z GTX570 ?


Brak tej magicznej literki sugerowałby SLI ;)

Poważnie, nie rozciągaj przed nim tak czarnej wizji różnicę odczuje, szczególnie przy odpowiednim OC procesora. Oczywiście nie będzie to pełen potencjał kraty jednak, jako przyszłościowy zakup zda egzamin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.02.2011 o 19:23, KrzysztofMarek napisał:

Ech, chyba troszkę przesadzasz. Ja jadę od niemal trzech lat (za miesiąc będą pełne trzy)
na E 8400 z Radeonem 3870. I jakoś mi gry chodzą. Prawda, że coraz trudniej, ale przecież
od trzech lat! To mój prywatny rekord komputera bez modernizacji. I może uda mi się dotrwać
na tym zestawie do następnej generacji kart i następnej generacji procesorów Intela.
Bo obecna jakoś mi jeszcze nie pasuje. I mam wrażenie, że na następnej generacji pojadę
nie trzy, czy cztery lata, a pięć lub sześć lat, widzę bowiem, że wyścig producentów
procesorów i producentów kart mocno zwolnił i faktyczne nowości już nie pojawiają się
tak często. Być może, będzie to już nie dwurdzeniowiec, a 50x rdzeniowiec (bo takie mają
ponoć być następne procesory). Nie lepiej jeszcze trochę poczekać? Nawet na Win8? Ma
być już w przyszłym roku...chociaż pewnie się spóźni.


Bez obrazy, ale ile jeszcze razy będziemy czytać, ile ciągniesz na swoim komputerze? :P

Nie porównuj zestawu HD 3870 do GTX 570, to jest calkowicie inna bajka, i ile w przypadku tego pierwszego to az nad to, to w przypadku drugiego już za mało (ale tragedii byc nie powino, choć mis dawał ostatnio link, z którego wynikało, że GF słabiej chodzą na 2 jajowych procach :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bylo zakaldanych setki tematow dotyczacych nie pelnych osiagow kart gtx 460 przy dwurdzeniowych procesorach, a co dopiero duet z gtx 570.
Nawet pojedyncza gtx 570 nie bedzie w stanie pokazac calej mocy przy nie wiem jak podkreconym dwurdzeniowym penrynku, ktory jest naprade cudownym procesorem.

Moze w XP bedzie OK, ale nie kupuje sie karty z najwyzszej polki, zeby grac w dx 9.

takie czasy nastaly.

p.s. moze za ostro napisalem z tym "chyba zartujesz", no ale nie badzmy tacy delikatni.
To nie bylo ani obrazliwe, ani dokuczliwe a tym bardziej zlosliwe.
Zwrot mial pokazac, jak daleko bedzie dwurdzeniowemu penrynkowi do poprowadzenia takich kart w duecie.

Teraz wiem, ze chodzilo o pojedyncza karte, co faktu nie zmienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2011 o 20:04, Misquamaqus napisał:

Teraz wiem, ze chodzilo o pojedyncza karte, co faktu nie zmienia.

Jeez, przestań. Nic się nie stało przecież. Głowy nie urwę :)
Co do karty, to zdaje sobie sprawę że procek będzie ją ograniczał, pomimo tego że to wciąż dobry dwurdzeniowiec.
Cóż, kartę i tak kupię. Jeśli w Crisie 2 będą spadki wydajności - podkręcę. Jak to nie pomoże - kupię pewnie tego quada 9550. Jak już obrabuje bank, ma się rozumieć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2011 o 20:13, Darkstar181 napisał:

> Teraz wiem, ze chodzilo o pojedyncza karte, co faktu nie zmienia.
Jeez, przestań. Nic się nie stało przecież. Głowy nie urwę :)
Co do karty, to zdaje sobie sprawę że procek będzie ją ograniczał, pomimo tego że to
wciąż dobry dwurdzeniowiec.
Cóż, kartę i tak kupię. Jeśli w Crisie 2 będą spadki wydajności - podkręcę. Jak to nie
pomoże - kupię pewnie tego quada 9550. Jak już obrabuje bank, ma się rozumieć :P


Gut.
Cieszy mnie, ze jestes z tych wyrozumialych :)
Stara gwardia ma sie trzymac razem :)
Poza tym, zycie jest zbyt krotkie, zeby robic sobie wrogow.

Karta bedzie dzialac ma sie rozumiec, ale w grach typu: BC2, Metro2033, Black Ops i innych wielowatkowych, bedziesz miec spadki w wydajnosci.
Tak czy siak, ja juz Ci zazdroszcze karty, bo to jest przedostatnia pozycja na skali wydajnosci nvidii.
Dalej jest tylko gtx 580 i "czarna dziura" :)))

Chyba zostales zobligowany do króciutkiego opisu po zakupie karty :)

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2011 o 21:51, Bezimienny_1995 napisał:

Mam problem z moja HD 3870.. Ostatnio wentylator, z chłodzenia tej karty, zrobił się
niezwykle głośny.. Jest nie do wytrzymania. Idzie coś z tym zrobić czy trzeba całe chłodzenie
wymieniać ? A karta tak wygląda ( http://jthnet.com/blog/wp-content/uploads/2009/01/hd3870_full.png)

Bardzo możliwe że chodzi na wyższych obrotach z powodu wysokich temperatur karty, bądź poprzez zakurzenie.
Otwórz obudowę i posprzątaj nieco, zmierz temperaturę karty za pomocą jakiegoś programu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siemka,
Jaką kartę byście polecili do i5 2500, Asock p67 pro3 i 4gb kingstona 1333? Myślałem nad gtx570, ale kompa kupuje dopiero za 2-3 miesiace, podobno mają wyjść nowe proce, czekac czy kupować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2011 o 22:17, Darkstar181 napisał:

> Mam problem z moja HD 3870.. Ostatnio wentylator, z chłodzenia tej karty, zrobił
się
> niezwykle głośny.. Jest nie do wytrzymania. Idzie coś z tym zrobić czy trzeba całe
chłodzenie
> wymieniać ? A karta tak wygląda ( http://jthnet.com/blog/wp-content/uploads/2009/01/hd3870_full.png)

Bardzo możliwe że chodzi na wyższych obrotach z powodu wysokich temperatur karty, bądź
poprzez zakurzenie.
Otwórz obudowę i posprzątaj nieco, zmierz temperaturę karty za pomocą jakiegoś programu.

Właśnie dziś przedmuchałem ją sprężonym powietrzem i nie pomogło, wszystko jest uporządkowane.. Temp karty zjadliwa ok 70-73 stopni


I tak jakby o coś ocierał ale o nic nic tak na prawdę nie ociera..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2011 o 10:33, barth89 napisał:

Czy 6850 będzie ograniczany przez mój procesor? Jeśli tak to jak bardzo?


Kazda karta bedzie ograniczana przez dwurdzeniowy procesor w grach wielowatkowych np. BC2, metro, itp.
Nastaly czasy wielordzeniowosci.
Zadne sterowniki nie poprawia tego stanu rzeczy.

Mozna sobie uruchomic menadzera zadan "wydajnosc" i afterburnera z monitoringiem uzycia gpu.
Uruchomic gre napisana na kilka rdzeni i sprawdzic odczyty cpu i gpu z wczesniej wlaczonych minitoringow.
Bedzie widac co niedomaga, a stawiam piwo, ze wlasnie cpu ograniczy gpu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować