Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

First of all champ, podales pobor dla calego zestawu komputerowego jakiejś redakcji, HD 5850 ma TD gdzieś na poziomie 180W, po drugie HD 6870 pobiera tyle samo prądu co HD 5850 (6 to ulepszone 5 m. in pod wzgledem poboru pradu, gdzie 6870 jest tylko troche szybsza niz 5850 wiec roznica miedzy nimi nie moze wynosić 100W). Poza tym, nie istnieje chłodzenie które byłoby w stanie odebrać 350W ciepła, nie mówiac już o 600W... Sam podaleś link, gdzie podano, że TDP 2x6950 wynosi około 350W, do tego doliczyc 100W za proca i jeszcze kilkanascie/kiladziesiat za inne pierdoly typu dysk i każda 600W sobie z tym poradzi, choć będzie się zbliżać do granicy możliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2011 o 21:17, kuba9876543210 napisał:

Skad te dane..?


http://www.legitreviews.com/article/1488/18/

Dnia 26.02.2011 o 21:17, kuba9876543210 napisał:

EDIT: chyba, ze jako caly system, ale wtedy wydaje sie znowu troche za malo.


Nigdy nie skalujesz poboru energii licząc kartę wejściową x2.

@ GANGSTERR

Dokładnie, żeby to wszystko było w miarę miarodajne trzeba się odnieść do jednej konfiguracji. Nie rozumiem, tylko dlaczego dlaczego 700W+ lekki zapas będzie czymś złym, w szczególności, że różnica w kosztach będzie praktycznie znikoma. Dobrze wiesz lub powinieneś wiedzieć, że lepszy zapas niż jego brak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2011 o 21:43, Shinigami napisał:

For testing power consumption, we took our test system and plugged it into a Kill-A-Watt power meter.

czytamy, nie tylko patrzymy na obrazki.

Dnia 26.02.2011 o 21:43, Shinigami napisał:


Nigdy nie skalujesz poboru energii licząc kartę wejściową x2.

Dokładnego może nie, ale orientacyjny jak najbardziej.

Dnia 26.02.2011 o 21:43, Shinigami napisał:

@ GANGSTERR

Dokładnie, żeby to wszystko było w miarę miarodajne trzeba się odnieść do jednej konfiguracji.
Nie rozumiem, tylko dlaczego dlaczego 700W+ lekki zapas będzie czymś złym, w szczególności,
że różnica w kosztach będzie praktycznie znikoma. Dobrze wiesz lub powinieneś wiedzieć,
że lepszy zapas niż jego brak.


Luzik, tylko jak spojrzymy test z linku ktory ty znowu podales, dowiemy sie, ze system oparty na i7 z dwoma radkami HD 6950 pobiera w stresie jakies 450W (do tego jeszcze odpalili furmarka, przy graniu malo prawdopodobne, że karty osiągną podobny wynik). Moj enermax 625W sobie z tym bez problemu poradzi i będzie wystarczający zasaps. Ba, nawet zasilka 500W by to uciągneła, ale to już by bylo na krawedzi, ale jednak. Wiec nie ma zadnego sensu kupowanie zasilacza 700W+

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2011 o 21:59, GANGSTERR napisał:

Ba, nawet zasilka
500W by to uciągneła, ale to już by bylo na krawedzi, ale jednak. Wiec nie ma zadnego
sensu kupowanie zasilacza 700W+


Moim zdaniem jest ale wszystko zależy od rozbudowy systemu, nie każdy zadowoli się jednym dyskiem twardym, napędem czy dodatkową kartą która wymaga zasilania. Oczywiście popadanie w abstrakcyjne PSU 1200W nie ma sensu, 700W to przy silnych konfiguracjach zawsze jakiś zapas. Kto wie może ktoś pójdzie w 3 way SLI? Wtedy już nawet tyle nie wystarczy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2011 o 22:11, Shinigami napisał:

> Ba, nawet zasilka
> 500W by to uciągneła, ale to już by bylo na krawedzi, ale jednak. Wiec nie ma zadnego

> sensu kupowanie zasilacza 700W+

Moim zdaniem jest ale wszystko zależy od rozbudowy systemu, nie każdy zadowoli się jednym
dyskiem twardym, napędem czy dodatkową kartą która wymaga zasilania. Oczywiście popadanie
w abstrakcyjne PSU 1200W nie ma sensu, 700W to przy silnych konfiguracjach zawsze jakiś
zapas. Kto wie może ktoś pójdzie w 3 way SLI? Wtedy już nawet tyle nie wystarczy ;)


1. Ile osób decyduje się na wiecej niż jedna kartę, nie mówiąc juz o 2? Na kilkatysięcy postów które tu napisalem moze kilka razy polecilem komus multigpu
2. Dysk pobiera kilka wat, nie mowiac juz o napedzie, ktory jest uzywany sporadycznie

I co, bedziesz wszystkim polecal "Kup zasilke 800W bo moze kiedys bedziesz chcial zamontowac 3 karty?". Nie kminie co ty chcesz mi teraz udowodnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2011 o 22:31, GANGSTERR napisał:

Nie kminie co ty chcesz mi teraz udowodnić.


Widzę, że nie, odniosłem wrażenie, że ty próbujesz mi coś udowodnić. Twoja nienawiść do 700W zasilaczy zamiast 600W robi się legendarna ;)

JJZ_master pytał o SLI z GTX 580 gdzie 700W się sprawdzi. Podobnie jak w CF 6970. Mniej to praktycznie rzut na taśmę. Dla mnie możesz wybrać cokolwiek, przecież to nie moja decyzja, jak już wielokrotnie napisałem lepiej mieć zapas - przecież różnica w cenie jest znikoma, szczególnie przy takim zestawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawda, zapędziłem się, pisząc posta o jednych z najbardziej prądożernych konfiguracji na rynku. Twoje 600W w tym wypadku w zupełności wystarczy, nie łudźmy się jednak - nowe karty nie będą pobierały mniej, a z reguły częściej wymieniamy karty graficzne niż zasilacze.

Niemniej, każdy wie jakie zastosowanie ma mieć sprzęt który składa. Jeśli ktoś jest entuzjastą, to zawsze dodatkowy potencjał się przyda, kręcony procesor / dwie grafiki też swoje wymagają. Reasumując, jeśli ktoś nie jest zapalonym ekologiem i nie robi mu różnicy dodatkowe 20 PLN za prąd to nie ma się nad czym zastanawiać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2011 o 23:09, Shinigami napisał:

Prawda, zapędziłem się, pisząc posta o jednych z najbardziej prądożernych konfiguracji
na rynku. Twoje 600W w tym wypadku w zupełności wystarczy, nie łudźmy się jednak - nowe
karty nie będą pobierały mniej, a z reguły częściej wymieniamy karty graficzne niż zasilacze.

Ok, ale TDP kart rośnie dość wolno, szczególnie, że systemy chłodzące mają swoje ograniczenia i jeszcze duuzo czasu minie, kiedy Kowalski bedzie potrzebowal zasilke 700W, o ile w ogole bedzie taka potrzeba

Dnia 26.02.2011 o 23:09, Shinigami napisał:

Niemniej, każdy wie jakie zastosowanie ma mieć sprzęt który składa. Jeśli ktoś jest entuzjastą,
to zawsze dodatkowy potencjał się przyda, kręcony procesor / dwie grafiki też swoje wymagają.
Reasumując, jeśli ktoś nie jest zapalonym ekologiem i nie robi mu różnicy dodatkowe 20
PLN za prąd to nie ma się nad czym zastanawiać ;)

Jeszcze raz, wszystko musi mieć swoje granice, inaczej przeradza się to w przegiecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wciąż mam dylemat między tymi dwoma kartami :
http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=71_86&products_id=35053
http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=71_73&products_id=31374
Która będzie się lepiej sprawdzała w grach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2011 o 14:01, GANGSTERR napisał:

> Wciąż mam dylemat między tymi dwoma kartami :
> http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=71_86&products_id=35053
> http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=71_73&products_id=31374
> Która będzie się lepiej sprawdzała w grach ?

6850, wydajniejsza i tansza

A to chłodzenie Cyclone jest dobre ? Czy raczej coś w stylu tych referencyjnych ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2011 o 23:09, Shinigami napisał:

Prawda, zapędziłem się, pisząc posta o jednych z najbardziej prądożernych konfiguracji
na rynku. Twoje 600W w tym wypadku w zupełności wystarczy, nie łudźmy się jednak - nowe
karty nie będą pobierały mniej, a z reguły częściej wymieniamy karty graficzne niż zasilacze.


Hmmm a mi się wydaje, że właśnie będą pobierały mniej :) Coraz głośniej w naszych czasach o ekologii i oszczędnościach. Sprzęty AGD już od dawna prześcigają się w klasach energetycznych. Sprzęt komputerowy prędzej czy później czeka to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2011 o 15:06, wolverine napisał:

> .,,,. Sprzęty AGD już od dawna prześcigają się w klasach energetycznych.
Sprzęt komputerowy prędzej czy później czeka to samo.

>
Oszczędności są dobre, dopóki nie przynoszą strat.
W sumie taniej wyjdzie kupno jednego porządnego zasilacza, powiedzmy, ze będzie to zasilacz 700W ( żeby nie napisać 600 ;-D), niż trzech, albo chociaż dwóch o mocy 500 W, bo 500 wysiada po roku czy dwóch?
Z tego, co czytam, zasilacz powinien mieć 25 - 30% nadmiaru mocy. Większy nadmiar mocy powoduje zwiększenie zużycia energii - dopiero ten nadmiar jest całkiem zbyteczny. Nadmiar mocy potrzebny jest zwłaszcza w momencie właczenia, wtedy skok poboru mocy jest największy, potem nieco spada. Zdychający zasilacz właśnie w momencie właczenia najczęściej powoduje reset komputera; potem można nawet jakiś czas pograć, zanim nastąpi kolejny reset.
A wracając do sprzętu AGD - wydaje mi się, że jest coraz bardziej tandetny. Mam lodówkę - reperowano ją dwa razy, za każdym razem mam 4-5 lat spokoju. Now lodówki nie nadają się do naprawy. jak coś walnie, nadają się na złom, bo naprawa jest nieopłacalna. To samo pralki. Jeśli progrtamator jest mechaniczny - wystarczy go wymienić. Jeśli elektroniczny - też wystarczy wymienić. Ale elektoniczny kosztuje 4x tyle, co mechaniczny. Wymiana nieopłacalna. Dokąd właściwie zmierzamy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

.

Dnia 27.02.2011 o 16:28, KrzysztofMarek napisał:

A wracając do sprzętu AGD - wydaje mi się, że jest coraz bardziej tandetny. Mam lodówkę
- reperowano ją dwa razy, za każdym razem mam 4-5 lat spokoju. Now lodówki nie nadają
się do naprawy. jak coś walnie, nadają się na złom, bo naprawa jest nieopłacalna. To
samo pralki. Jeśli progrtamator jest mechaniczny - wystarczy go wymienić. Jeśli elektroniczny
- też wystarczy wymienić. Ale elektoniczny kosztuje 4x tyle, co mechaniczny. Wymiana
nieopłacalna. Dokąd właściwie zmierzamy?

To jest tak jak z samochodami, gdzie producencji obliczają czas bezproblemowego dzialania. Nie ma sensu budowac takich czolgow jak merce z lat 80 poniewaz jesli wszystko pieknie dziala i jest on praktycznie nie do zajechania, to po co kupować nowy samochod?

Słyszałem taką historię. Kiedy jakaś kobieta kupowala merca (lata 80) dealer powiedzial jej, ze jesli za 25 lat przyjedzie do nich tym samym autem moze sobie zażyczyć co zechce. No kobitka przyjechała. Mogła sobie wziąć jakiego merca chce, np. S klase wartą kilkaset tysiecy zł, ale jedyne co sobie zażyczyła to odnowienie/przywrocenie do stanu fabrycznego jest 25 letniego merola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kris... siedze w temacie i moge z reka na sercu powiedziec, ze zdziebko sie mylisz co do sugerowanej mocy zasilacza i jego prądozernosci.
Otoz, im wieksza moc zasilacza, tym lepsza jego psrawnosc (mowimy o zasilaczach z wyzszej polki).
Zasilacz, ktory pracuje na powiedzmy srednich obrotach, ma wieksza sprawnosc, co daje nizsze zuzycie pradu.

Przykladowo mamy komputer, ktory pobiera w obciazeniu 400 wat, a zasilacz mamy 500 wat.
Taki zasilacz pomimo dobrej sprawnosci, bedzie dzialac na granicy norm, przez co bedzie pobierac wiecej energi niz zasilacz o mocy np. 600 wat.

Wykladnią bedzie jazda na rowerze z przerzutkami.
Mozna wjechac na gorke na 3 biegu, ale latwiej bedzie wjechac na 5 biegu.
Kwestia ceny za przerzutki :)))

Zasilacz o wiekszej mocy, nie pobiera wiecej pradu z sieci, a wrecz odwrotnie.
To impulsowe zasilacze, ktore aktywuja swoja moc, gdy podzespoly w jego obciazeniu tego wymagaja.

Co do AGD, to przez ostatnie dwa lata pracowalem jako technik AGD..... jezeli moge pomoc, to pisz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2011 o 18:09, Misquamaqus napisał:

Kris... siedze w temacie i moge z reka na sercu powiedziec, ze zdziebko sie mylisz co
do sugerowanej mocy zasilacza i jego prądozernosci.
Otoz, im wieksza moc zasilacza, tym lepsza jego psrawnosc (mowimy o zasilaczach z wyzszej
polki).
Zasilacz, ktory pracuje na powiedzmy srednich obrotach, ma wieksza sprawnosc, co daje
nizsze zuzycie pradu.

Dokładnie. Najwyższą sprawność ma wtedy, kiedy pracuje pod obciążeniem 70-80%. Przy wyższym obciążeniu i przy niższym, jego sprawność spada. Widziałem wykresy.

Dnia 27.02.2011 o 18:09, Misquamaqus napisał:


Przykladowo mamy komputer, ktory pobiera w obciazeniu 400 wat, a zasilacz mamy 500 wat.
Taki zasilacz pomimo dobrej sprawnosci, bedzie dzialac na granicy norm, przez co bedzie
pobierac wiecej energi niz zasilacz o mocy np. 600 wat.

Jeśli jest dobrej klasy, to jeszcze nie, ale na granicy. Dlatego mam aktualnie zasilacz 650W (i dwie nagrywarki i dwa dyski twarde). Zapas mocy większy i prawdopodobnie dłuższy czas żywota zasilacza.

Dnia 27.02.2011 o 18:09, Misquamaqus napisał:


Wykladnią bedzie jazda na rowerze z przerzutkami.
Mozna wjechac na gorke na 3 biegu, ale latwiej bedzie wjechac na 5 biegu.
Kwestia ceny za przerzutki :)))

Zasilacz o wiekszej mocy, nie pobiera wiecej pradu z sieci, a wrecz odwrotnie.
To impulsowe zasilacze, ktore aktywuja swoja moc, gdy podzespoly w jego obciazeniu tego
wymagaja.

Nie twierdzę, że znam się na zasilaczach. Ale przy właczeniu impuls prądowy jest dość duży. Dla dobrego zasilacza, to bez znaczenia, jest do tego przystosowany. Tym niemniej - musi mieć zapas mocy, właśnie dlatego (ale nie tylko dlatego), że potrtzebuje chwilowo więcej mocy.

Dnia 27.02.2011 o 18:09, Misquamaqus napisał:


Co do AGD, to przez ostatnie dwa lata pracowalem jako technik AGD..... jezeli moge pomoc,
to pisz :)

Ech, chętnie, ale moja pralka kończy żywot. Ma już chyba koło 17-18 lat i jest przerdzewiała. Na to już nic nie pomoże. Będę musiał kupić nową i, oczywiście, poszukam takiej z programatorem mechanicznym. Tak na marginesie: nie używam Calgonu. Obliczyłem, że po najdalej 10 latach kupowania Calgonu wydałbym tyle, ile na nową pralkę. Nie opłaca się ;-D
Ale dziękuję za samą chęć pomocy. Jak byś potrzebował pamięć PC 133 to mam kilka modułów, chociaż już za jej sprawność nie dam głowy. Mam też Win2000 razem z myszą, z którą go kupiłem ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2011 o 17:42, kaczek93 napisał:

Tak z ciekawości zapytam, jak duża jest różnica pomiędzy Geforce 8800 a Radeonem
HD 4670
?


którego 8800, bo jest ich 6 rodzaji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2011 o 18:15, GANGSTERR napisał:

> Tak z ciekawości zapytam, jak duża jest różnica pomiędzy Geforce 8800 a Radeonem

> HD 4670
?

którego 8800, bo jest ich 6 rodzaji?

Np. Wiedźmin 2 ma podane w wymaganiach "karta graficzna Nvidia GF 8800 512 VR lub podobny model ATI" więc Hd 4670 nie wystarczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować