• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Wiedźmin - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Wiedźmin, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Wiedźmin.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu.
Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=851&tpage=1

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie Pomocy Technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=895 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=895&p=1798
Jeżeli konfiguracja komputera nie spełnia minimalnych wymagań niestety nie ma szans by gra się uruchomiła czy działała prawidłowo.

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

W przypadku problemów związanych z zamówieniami oraz dostawą zamówionych w sklepie gram.pl proszę kontaktować się z obsługą sklepu poprzez formularz kontaktowy: http://www.gram.pl/kontakt_formularz.asp?r=4 lub telefonicznie (022) 519-69-68

Więcej informacji na temat sklepu znajdziecie na stronie http://www.gram.pl/sklep_pomoc.asp

Wymagania gry
minimalne:

Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Pentium 4 2.4GHz lub AMD Athlon 64 +2800
Pamięć RAM: 1024 MB RAM w przypadku Microsoft ® Windows ® XP / 1536 MB dla Microsoft ® Windows ® Vista
Karta graficzna: 128 MB Video RAM, z obsługą DirectX9 Vertex Shader/ Pixel Shader 2.0 (NVIDIA GeForce 6600 / ATI Radeon 9800)
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD

zalecane:
Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Core 2 Duo 2.13 GHz lub AMD X2 5600+
Pamięć RAM: 2 GB RAM Karta graficzna: NVIDIA GeForce 7900 GTX / ATI Radeon X1950 PRO
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD


Pozdrawiamy
Zespół Pomocy Technicznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3273 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 26.01.2008 o 14:16, kabak5 napisał:

o mam jeszcze jedno pytanie bo musze przeinstalowac windowsa i czy np. moge skopiowac na plyte
savy gry i po przeinstalowaniu windowsa i zainstalowaniu witchera do folderu z save;ami wrzucic
te ktore byly na płycie.


Po prostu nagraj sobie SAVE''y na płytkę a póżniej je sobie wrzucisz z powrotem i będą one działać na 100% : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 26.01.2008 o 13:44, kacper2691 napisał:

Zainstalowałem wczoraj patcha w wersji 1.2 i na początku wydawało mi się że wszystko ładnie
będzie działać ale po pół godzinie grania gra mi wyskoczyła na pulpit. Włączyłem grę znowu
i po kolejne połówce godziny to samo. Cały czas się tak dzieje i nie wiem co robić. Mój komputer
spełnia spokojnie zalecane wymagania gry: Athlon X2 6000+, Radeon x1950pro 512 Mb, 2Gb RAM,
Windows XP z dodatkiem Service Pack 2, wszystkie sterowniki mam zaktualizowane.


Dzieje się to w losowych momentach zawsze po okresie pół godziny grania ? Jeśli tak najpierw sprawdź temperatury podzespołów po tym jak Ci wyjdzie na pulpit, może to być spowodowane też przez zasilacz. Więcej Ci nie potrafię pomóc bo zapewne pamięć wirtualną masz ustawioną.



URLODPOWIEDZ

Dnia 26.01.2008 o 13:44, kacper2691 napisał:

to jest odpowiedź na posta dodanego przez kabak5

Dnia 26.01.2008 o 13:44, kacper2691 napisał:

mam kilka pytan. Mam karte graficzną radeon 9600 extreme edition która ma 256 Ramu oraz procka
2 Ghz. Gram teraz w wyzimie handlowej i tak sietnie ze az się płakac chce. Powiedzciee co powinienem
wymienic. A i cała resztę wymagańa spełnia. a i jeszcze jedno co to ta pamięc wirtualna.


>A ile masz ramu?? Najlepiej mieć 2 GB. :)

Ogólnie masz słaby sprzęt jak na tą grę ( ówczesne czasy ), jak pisałem wcześniej jeśli byś chciał kupić kartę graficzną czy nowy procesor to Ci sie nie opłaca. Twój Radeon jest zapewne pod AGP więc w tym tkwi problem. Jeśli byś chciał coś upgrade'ować to musisz wymienić cały sprzęt pod PCI-Express.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Czy aby zainstalować najnowszego patcha trzeba mieć zainstalowane poprzednie?
Bo ja jak chce zainstalować nowego wyskakuje mi bląd ze Wiedźmin został źle zainstalowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 28.01.2008 o 19:54, Gorn7 napisał:

Czy aby zainstalować najnowszego patcha trzeba mieć zainstalowane poprzednie?
Bo ja jak chce zainstalować nowego wyskakuje mi bląd ze Wiedźmin został źle zainstalowany


Nie trzeba. W takim wypadku należałoby odinstalować Wiedźmina i zainstalować ponownie.
Jeśli masz zainstalowany program antywirusowy, to sugerowałbym jego wyłączenie na czas instalacji lub nawet zainstalowanie gry w trybie czystego bootowania => dzięki tej metodzie wyeliminujesz ewentualny negatywny wpływ innych aplikacji zainstalowanych w systemie na instalację gry.

Co może się przydać:

Narzędzie konfiguracji systemu - Msconfig
http://www.gram.pl/pomoc_poradnik.asp?p=798

Jak usunąć grę ręcznie z komputera (w przypadku niemożliwości odinstalowania poprzez Dodaj/Usuń programy)
http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=895&p=1810

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam problem: gra za chiny ludowe nie chce się włączć i krzyczy Żeby przeinstalował (brak directx). Instalowałem go z 5 razy i nic. Pomoc techniczna też na wiele się nie zdała.
Jeżeli ktoś zna sposób na ten problem to bardzo proszę o pomoc.

Z góry THX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

W tym wypadku musiałbyś podać konfigurację sprzętową komputera.

Windows, karta graficzna, karta dźwiękowa, procesor, etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 29.01.2008 o 14:55, RobeN napisał:

W tym wypadku musiałbyś podać konfigurację sprzętową komputera.

Windows, karta graficzna, karta dźwiękowa, procesor, etc.


windows xp z service packiem II
geforce 7600 gs
2x 512 ram
Athlon Xp 1800+

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 29.01.2008 o 17:24, Wito77777 napisał:

> W tym wypadku musiałbyś podać konfigurację sprzętową komputera.
> > > Windows, karta graficzna, karta dźwiękowa, procesor, etc.

windows xp z service packiem II
geforce 7600 gs
2x 512 ram
Athlon Xp 1800+


ogółem składaczek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Procesor nie spełnia minimalnych wymagań gry.
Minimum wymagane to : Intel Pentium 4 2,4GHz lub AMD Athlon 64 2800+
Gra może się nie uruchomić.


Co do reszty:

Karta graficzna:
http://www.nvidia.com/object/winxp_169.21_whql.html

DirectX 9.0c Listopad:
http://www.programosy.pl/program,directx.html
Instalacja pakietu DirectX przebiega dwuetapowo.
Przy pierwszym uruchomieniu należy wskazać katalog docelowy plików instalatora.
Po wypakowaniu archiwum należy przejść do podanego wcześniej katalogu i uruchomić w nim plik DXSETUP.EXE
.

Brak informacji o karcie dźwiękowej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jak dobrze będzie na takiej konfiguracji chodził Wiedźmin:

* Intel® Core™2 Quad processor Q6600: 2.4 GHz 8MB Cache
* ASUS® P5N-E SLI (NVIDIA® nForce® i650) motherboard
* 500GB 7200 RPM 16 MB Cache SATA hard drive
* 2GB Corsair™ XMS2 Twin2x2048-5400C4 memory: 800MHz
* DVDRW optical drive
* 750W ICE Cube power supply
* On Board Integrated Hi Definition 7.1 Channel sound
* NVIDIA® GeForce® 8800 GT 512MB graphics card
* Microsoft® Windows Vista™ Home Premium operating system

Wiem że to głupie pytanie, ale wole na ślepo nie wydawać kasy, jak to zawsze miało miejsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

dobrze bedzie dzialac - tyle ze masz zapewne system 32bit wiec vista i tak nie zobaczy wiecej jak 3 - 3,5 gb (512 mb zjada obsluga katy graficznej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 30.01.2008 o 14:50, LUNAR WOLF napisał:

Jak dobrze będzie na takiej konfiguracji chodził Wiedźmin:

Mam praktycznie identycznego kompa i przy zapisywaniu gra mnie wyrzuca do Windowsa. Posiadam Vistę 32bit i ściągnęłem zalecany plik ze strony Microsoftu, lecz nadal pojawia się ten problem. Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam problem z ładowaniem niektórych plansz. Podczas zmieniania lokacji np. z karczmy ,,Miś Kudłacz" w II akcie na Wyzimę Klasztorną pojawia się ekran ładowanie lecz czerwony pasek pokazujący postęp pracy nie pojawia się i nie możliwe jest przejście między planszami. Udaje się to dopiero w momencie gdy wyłączy grę i spróbujemy ponownie, ale jeśli spróbujemy zrobić znów to samo np. 20 minut później proces trzeba powtarzać od nowa. Zdarza się to tylko w niektórych miejscach. Przykłady to: - Karczma ,,Miś Kudłacz" i Wyzima Klasztorna - Grobla i Wyzima Klasztorna - Karczma w I akcie i Podgrodzie - Dziedziniec Kear Morhen i wnętrze Kear Morhen (i odwrotnie) Problem ten pojawia się tylko na obszarze prologu, I i II aktu, nie występuje on na terenie III aktu w najmniejszym nawet stopniu. (Nie wiem jak z pozostałymi aktami)

Mój komputer to:
Windows XP Professional (5.1, Build 2600) Dodatek Service Pack 2 (2600.xpsp_sp2_gdr.070227-2254)

Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E4500 @ 2.20GHz (2 CPUs)

2032MB RAM

NVIDIA GeForce 8500 GT - 512.0 MB

sterowniki grafiki:

6.14.0011.6921 (English) - nv4_disp.dll

karta muzyczna:

SoundMAX HD Audio

sterowniki muzyki:

5.10.0001.6110 (English) - ADIHdAud.sys

directX:

DirectX 9.0c (4.09.0000.0904)

Mam najnowszego patcha i próbowałem wszystkiego co jest napisane na gram.pl napisałem też do pomocy gram.pl ale czekam na odp. Może coś się tutaj poradzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam problem ( poważny ) z Wiedźminem : Podczas instalacji pokazuje mi się następujący błąd :

Błąd transferu składnika
składnik : Data
Plik : E:\data2.cab
Błąd : Błąd danych (CRC)



Błagam pomocy... na prawde nie wiem już co mam robić szukałem ale nie znalazłem niczego przydatnego. Czy plik data 2 jest uszkodzony ??? czy co?? no na prawde nie wiem :(

plx...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Po raz chyba setny. gdy uruchamiam Wiedźmina gra uruchamia sie w małym oknie, którego nie można powiększyć! Wcześniej wszystko było w porządku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

spróbuj spowolnić cdrom, np za pomocą programu cdbremse (im wolniej będzie obracać się płyta tym więcej czasu będzie miał napęd na poprawne odczytanie danych, błąd crc oznacza że czyta czyta i ciągle mu się coś nie zgadza). Być może pomoże również umycie płyty w ciepłej wodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam problem w IV akcie gdy idę do karczmy wyskakuję mi okno wystąpił błąd i aplikacja The Witcher.exe zostanie zamknięta da się coś z tym zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 02.02.2008 o 18:13, 9max7 napisał:

Po raz chyba setny. gdy uruchamiam Wiedźmina gra uruchamia sie w małym oknie, którego
nie można powiększyć! Wcześniej wszystko było w porządku!

Nie wiem w jaki sposób samo ci się to przełączyło, ale żeby przywrócić grę na pełnym ekranie wejdź w opcje i w zakładce "Obraz" odznacz "gra w oknie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 02.02.2008 o 21:32, Mitriandir15 napisał:

Mam problem w IV akcie gdy idę do karczmy wyskakuję mi okno wystąpił błąd i aplikacja
The Witcher.exe zostanie zamknięta da się coś z tym zrobić?

Miałem taki sam problem, u mnie pomogło ściągnięcie najnowszych driverów do płyty głównej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować