Zaloguj się, aby obserwować  
Hi_my_name_is

Mass Effect PC - temat ogólny

6123 postów w tym temacie

>W kazdym razie cierpliwosc jest cnota i w miedzyczasie zawsze

Dnia 29.07.2008 o 19:41, Wojman napisał:

mozna przejsc gre po raz drugi i deletkowac sie swietna fabula. :)


To ktoś jeszcze nie przeszedł jej dwa razy? ^^ Co prawda można przejść grę po raz 3, ale z tym to już poczekamy na dodatek.

Mam tylko nadzieję, że jak już wyjdzie dodatek i patch nie będą sprawiały żadnych problemów. Do opóźnień już się przyzwyczaiłem, choć ME to pierwsza gra, którą kupiłem dzień przed premierą :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To zmienia postać rzeczy, no cóż, nie będę sobie wypłakiwać oczu, bo nie mogę dodatkowo ponarzekać na CDP ;-)
Swoją drogą, właśnie miałem "odjechaną" (dosłownie) sytuacje. Jadę sobie po Therum w MAKO, szukam tej biednej poczciwej pani archeolog, aż tu nagle boom! Ja laaataaam! No cóż, przez mako do gwiazd jak to mówią ;-)
Na co komu Normandia, kosztująca tyle co kilkadziesiąt krążowników, skoro wystarczy mały zero-rdzeń i jedna rakieta gethów ? :D

20080729200539

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2008 o 20:06, skaybay napisał:

Ja laaataaam! No cóż, przez mako do gwiazd jak to mówią ;-)


Ja też tak chcę:)
Swoją drogą to przebija najdziksze numery jakie w Mako odstawiłem lub o jakich słyszałem. Tego screenshota powinno się wstawić do galerii ME:)

Dnia 29.07.2008 o 20:06, skaybay napisał:

Na co komu Normandia, kosztująca tyle co kilkadziesiąt krążowników,


No nie przesadzajmy, zaledwie tyle co jeden ciężki. Proszę tu nie rzucać oszczerstw na temat mojego statku:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tych narzekań na CDP. O.K. bardzo fajnie że PeeLka pozbawiona jest zabezpieczenia sprawdzającego co jakiś czas legalność kopii gry (mnie osobiście jest to zbędne), ale to nie do końca tak. Mnie np. boli to, że mając oryginał, zarejestrowany na stronie gram i BioWare nie mogę skorzystać z supportu do niego. Napisałem do BioWare w sprawie łatki i contentu w wersji PL i jakoś potrafili udzielić mi odpowiedzi w ciągu paru godzin mimo, że pochodzę z tak egzotycznego dla nich kraju jak Polska. Fakt że odpowiedź brzmiała mniej więcej: spadaj gościu i truj dupę swojemu dystrybutorowi, ale odpowiedzieli :) Chwała CDP za to że otrzymaliśmy aż 4 wersje gry, ale rodzimy wydawca powinien zapewnić klientowi support, a tego jak nie było tak nie ma. Wiem że to forum poświęcone Mass Effect, ale ten problem dotyczy nie tylko tej jednej gry. O jakie inne gry mi biega wystarczy przejrzeć kilka moich poprzednich postów. I na koniec do kolegi Wojmana z numerkiem 007. Nie dziw się, że niektórzy gramowicze, w tym ja, narzekają na CDP. Wydanie gry to jedno, a jej wsparcie i pomoc techniczna to druga rzecz. A z tym ostatnio CD Projekt ma spore problemy i niestety to się wcale na lepsze nie zmienia. I nie ważne że BDtS zapewnia kilkadziesiąt minut zabawy i dodaje tylko nowy skin majtek Sheparda. Nie mogę skorzystać na chwilę obecną i z tego. Wiesz ile razy pisałem w sprawie wydania łatek w wersji PL do innych gier wydanych przez CDP - kilkadziesiąt. I co ? I nawet nie odpisali żebym spadał na drzewo tak jak BioWare. Dla mnie takie traktowanie klienta jest poprostu nie fair. Kupiłeś frajerze pełniaka PL i z problemami radź sobie sam. Dziwisz się więc, że tyle żółci się przelewa w moim poście ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2008 o 20:19, Mudvayne335 napisał:

Mnie np. boli to, że mając oryginał, zarejestrowany na stronie gram
i BioWare nie mogę skorzystać z supportu do niego.


Fajnie, ze kupiles oryginalna wersje gry. Doceniam to. Ze wsparcia technicznego mozesz korszystac, albo kontaktujac sie bezposrednio z Pomoca Techniczna, albo odwiedzajac podforum pomocy technicznej. Zauwaz, ze pojawiaja sie tam pracownicy Pomocy Technicznej (nieraz nawet po godzinach pracy) i staraja sie pomoc w rowiazaniu problemow z grami. Dodatkowo na tym forum maja tez dyzury Konsulowie CD Projektu, moze warto sie ich zapytac co z patchem i dodatkirm do Mass Effect. Zauwaz tez, ze porad technicznych udzielaja tez Moderatorzy (mimo iz my pracownikami zarowno gram.pl, ani CD Projektu nie jestesmy) i robimy to w czasie wolnym. Wychodzimy bowiem z zalozenia, ze jak ktos ma problem z legalnie zakupiona gra to mozna poszukac rozwiazan. No i oczywiscie porad udzielaja etez uzytkownicy naszego forum.

Dnia 29.07.2008 o 20:19, Mudvayne335 napisał:

Wydanie gry to jedno,
a jej wsparcie i pomoc techniczna to druga rzecz.


Tu sie zgadzam. Spojrz jednak na sprawe z perspektywy pracownika Pomocy Technicznej. Nie dosc, ze co chwila sa telefony, bo gra X nie dziala, to jeszcze do tego dochodza maile oraz odpowiadanie na problemy na forum. A kazda gra moze sprawiac rozne problemy, czasem nie sposob sprawe zalatwic od reki. Ja rozumiem nerwy, ze gra nie dziala jednak po drugiej stronie kabla/sluchawki tez siedzi czlowiek, ktory moze miec gorszy dzien, zle sie czuc albo miec jakis problem. Nikt Wam na zlosc przeciez nie robi, a gry komputerowe sa na tyle skomplikowanymi produktami, ze nie da sie przewidziec jak beda dzialac na kazdej mozliwej konfiguracji uzytkownika.

Dnia 29.07.2008 o 20:19, Mudvayne335 napisał:

Kupiłeś frajerze pełniaka PL i z problemami radź sobie sam.


Zadaj pytanie Konsulowi CDP na podforum o Konsulach, napisz maila albo zadzwon. Na pewno ktos predzej czy pozniej odpowie.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2008 o 22:08, Ecko09 napisał:

No i został udostępniony dodatek do Mass Effect, Bring down the sky.
http://www.cdaction.pl/news/4452/0
A ja ciągle nie mam ME :/ I nie prędko będe mieć.


Na prawdę? :D My tutaj gadamy już o nim od chyba 5 stron, a Ty nagle wyskakujesz z tą jakże sensacyjną informacją ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2008 o 22:10, Harvenar napisał:

> No i został udostępniony dodatek do Mass Effect, Bring down the sky.
> http://www.cdaction.pl/news/4452/0
> A ja ciągle nie mam ME :/ I nie prędko będe mieć.

Na prawdę? :D My tutaj gadamy już o nim od chyba 5 stron, a Ty nagle wyskakujesz z tą
jakże sensacyjną informacją ;)


Heh, nie śledzę tematu, bo nie mam ME. Choć bardzo na nie czekałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to nie masz powodów do zmartwień bo ten dodatek i tak nie współpracuje z polską wersją:)
Upewnij się jedynie że będziesz miał grę jak CDP przerobi go tak żeby działał na ME PL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tych wszystkich obrońców CDP, zachodni gracze wcale nie narzekają na zabezpieczenie wiem bo czytam oficjalne forum - więcej narzekania było na opóżnienie Bring Down The Sky, jako gracz NWN2 i dodatku wiem że gdyby nie jeden polski fan a nie CDP który wydał nieoficjalną polską wersje patcha nie ukończyłbym podstawki gdyż miałem paskudny problem który rozwiązała dopiero instalacja tego patcha, więc nie róbmy z CDP męczennika bo wydało grę zamiast EA Polska które notabene wydaje patche na równi z angielskimi wersjami... jak się wydaje grę to zapewnia się jej support.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wojman, jeszcze kilka postów w tym stylu z Twojej stronę i zacznę myśleć, ze bycie moderatorem to nie jest czysty wolontariat... Dobrze wiesz, że sprawa nie jest nowa, ciągnie się od lat i szczególnie dotyczy pewnego producenta z Kanady. Pomimo usilnych próśb setek graczy, pisanych petycji i innych tego typu akcji CDP nie zrobił nic, co gracze mogliby odebrać jako pozytywne działanie.
Co ma gracza obchodzić, że CDP nie radzi sobie w kontaktach z Bioware. Płacimy, to oczekujemy obsługi na pewnym poziomie. Wpadka może się od czasu do czasu zdarzyć i to można wybaczyć. Jednak wpadki w przypadku Bioware zdarzają się za każdym razem. To jak tu się nie denerwować?
EA swoją informacją prasową dzisiaj pośrednio pokazała, jak beznadziejna jest sytuacja na linii Bioware - CDP - gracze i wszyscy wiedzą, że coś z tym trzeba zrobić, ale od bardzo dawna i tak nic się nie dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może by przerwać chwilowo tą dyskusję o patchu i dodatku ... mam pytanie.
Czy ME gryzie się z Xfire ? Bo tak powiedział mi znajomy, że niby przez to wolniej działa i jeszcze jakieś cuda i dziwy. O co chodzi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2008 o 23:26, Outlander-pro napisał:

To może by przerwać chwilowo tą dyskusję o patchu i dodatku ... mam pytanie.
Czy ME gryzie się z Xfire ? Bo tak powiedział mi znajomy, że niby przez to wolniej działa
i jeszcze jakieś cuda i dziwy. O co chodzi ?

Ja nie zauważyłem żadnych problemów powodowanych przez Xfire. Wszystko chodzi bez większych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2008 o 19:01, RavenSoul napisał:

Poza tym ja zainstalowałem grę prawdopodobnie ostatni raz ^_^ (trzeci, wole nie sprawdzać)

Na tej samej maszynie możesz sobie instalować grę nieskończoną ilość razy. Zabezpieczenie ogranicza liczbę różnych konfiguracji sprzętowych pod jakimi aktywujemy grę. Możesz więc zainstalować na trzech maszynach - to odpowiednik zmiany przez Ciebie komputera przez 3 różne konfiguracje. To tak samo jak a aktywacją Windows. Przy czym zabezpieczenie zapewne wykrywa równoczesne granie na więcej niż jednej maszynie bo wtedy mamy kolejne różne aktywacje, a liczba jest ograniczona do 3. W skrócie chodzi o to, że możesz zmienić kolejno 3 maszyny, ale równocześnie na 3 już sobie nie pograsz bo ponowna aktywacja maszyny nr 1 jest już czwartą aktywacją.
Przynajmniej ja tak to rozumiem.

Dnia 29.07.2008 o 19:01, RavenSoul napisał:

Co do polonizacji to wierzcie mi, długo to nie potrwa, jeden krótki komunikat głosowy
z dowództwa, jeden mały wpisik w dzienniku, i nazwa achievmenta, nie sądzę, by polski
wydawca robił to do grudnia ;)

Dodatek, to pryszcz. Najważniejszy jest patch bo małych denerwujących byków w grze jest dużo.

Przykłady błędów:
============
- 1 omni-klucz nie ma w ogóle nazwy, tylko numerek VI.
- Mapy nie można przesunąć myszką po całej powierzchni, a tylko na niewidocznym na czarnym tle obszarze obszaru mapy. Na wąskiej mapce musimy klikać w poblizu widocznych krawędzi.
- Strasznie denerwujący błąd projektu interfejsu mapy, który powoduje, że chcąc tylko przesunąć mapę wskakujemy do dziennika
- Jak już celowo wskakujemy z mapy do dziennika, to nie otwiera się wpis, którego mapa dotyczy, ale pierwszy wpis od góry.
- Błąd projektu interfejsu dziennika oraz leksykonu, który zawsze powoduje wybranie pierwszej pozycji na liście i w ten sposób potrafi ukryć podświetlenie zmodyfikowanego wpisu jeżeli jest to ten pierwszy. Obie te rzeczy powinny się otwierać bez zaznaczenia jakiegokolwiek wpisu.
- przypisania domyślnych klawiszy rozkazów (strzałki) i wyboru broni (F1-F4) niespójne z aktywną pauzą
- Brak możliwości leczenia poprzez akcję myszą na aktywnej pauzie (a przynajmniej nie ma nic o tym w instrukcji)
- Twarde przypisania klawiszy. Np. Zawsze Q dla wysiadania z Mako oraz wyłączenie z działania znacznika mapy jeżeli przedefiniuje się prawy klawisz myszy na sterowaniu postaci
- Błędy wypadania postaci gracza poza mapę w przypadku rzutu
- Złe priorytety procesów gry oraz zabezpieczenia macrovision - szczególnie dotkliwe, że jedyne w grze odtwarzanie klasycznych filmów następuje podczas wczytywania obszarów (poza logo/intro). W efekcie zawiechy, zakleszczenia lub ogromne spowolnienia ładowania map. Podobny problem istnieje z zacięciami rozmowy. Jak można sprawdzić program zabezpieczeń e5.0001.exe zabiera 99% czasu procesora, co uniemożliwia poprawne działanie gry.
- Czerwone znaczniki wrogów prześwitują z wyższego poziomu mapy. W efekcie czasem szukamy wroga tam gdzie go nie ma.
- Błąd wyszarzenia ukończonych znalezisk do questa. Na przykład jeżeli mamy zdobyć 13 medalionów, to przy 13/13 ikona i liczba jest wyszarzona jako zaliczona, jeżeli znajdziemy więcej czyli np. 14/13, to ikona i liczbya znowu robią sie jasne jakby quest nie był zaliczony.
- Poważne błędy fabularne jeszcze z wersji Xbox 360 (kolejność wykonywania questów i gubienie ich części).
- Conajmniej kilka dialogów odwołuje się do męskich tekstów i nagrań zamiast do żeńskich.
- W niektórych windach Cytadeli nie wszystkie postacie są pozycjonowane. W efekcie niektóre pozostają poza windą i pojawiają się na ścianie w trakcie dialogu.
- Na wielu mapach lokacji oraz planet przestaje działać rozmowa z postaciami z drużyny. Wybranie akcji nie daje żadnego efektu.

ps. Ostatnio zdobyłem nowy rodzaj rzadko spotykanego achievmenta: Przewróciłem Mako na plecy. I to na płaskim terenie. :) Niestety nie miałem aktywnego robienia obrazków. Jak wrócę na Virmir, to powtórzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyjaśnienie z tym zabezpieczeniem, bo serio już zacząłem się czuć nieswojo ^_^
Fakt, co do bugów to wersji ENG mam to samo ( poza tą brakującą nazwą przedmiotu, ale ten tzw. patch niewiele z tego poprawia, to raczej kosmetyka jest. najwięcej MB to poszło na kompatybilność z tą misją dodatkową : tu jest readme dla zainteresowanych:


Update 1.01

* added some infrastructure support for additional downloadable content
* updated the image of the Batarian race in the codex
* fixed an issue where the center channel for hardware audio wouldn''t play correctly sometimes
* fixed an issue where the hardware mouse pointer would disappear when first selected
* fixed an issue where Shepard did not auto-crouch when entering cover in some places
* fixed a tool-tip indicating a game restart is needed before enabling hardware or software audio if the option was changed
* fixed an issue where ambient conversation would not be heard from rear speakers sometimes
* fixed a text string to make it clearer on how to exit a vehicle
* fixed a text string so the tool top for dragging the map is clearer in French languages builds

Mass Effect Configuration Utility

* fixed a crash running on certain multi-core AMD systems
* fixed an issue where video RAM was not being reported properly on certain cards

a więc raczej na naprawę błędów nie ma co liczyć w tym patchu ( z mapką mam dalej to samo, no i tekstury lawy mi się popsuły :( raz mam fioletowe i migają raz są jakieś takie trójkątne i wogóle.... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Mnie np. boli to, że mając oryginał, zarejestrowany na stronie gram
> > i BioWare nie mogę skorzystać z supportu do niego.
>
> Fajnie, ze kupiles oryginalna wersje gry. Doceniam to. Ze wsparcia technicznego mozesz
> korszystac, albo kontaktujac sie bezposrednio z Pomoca Techniczna, albo odwiedzajac podforum
> pomocy technicznej. Zauwaz, ze pojawiaja sie tam pracownicy Pomocy Technicznej (nieraz
> nawet po godzinach pracy) i staraja sie pomoc w rowiazaniu problemow z grami. Dodatkowo
> na tym forum maja tez dyzury Konsulowie CD Projektu, moze warto sie ich zapytac co z
> patchem i dodatkirm do Mass Effect. Zauwaz tez, ze porad technicznych udzielaja tez Moderatorzy
> (mimo iz my pracownikami zarowno gram.pl, ani CD Projektu nie jestesmy) i robimy to w
> czasie wolnym. Wychodzimy bowiem z zalozenia, ze jak ktos ma problem z legalnie zakupiona
> gra to mozna poszukac rozwiazan. No i oczywiscie porad udzielaja etez uzytkownicy naszego
> forum.
>
> > Wydanie gry to jedno,
> > a jej wsparcie i pomoc techniczna to druga rzecz.
>
> Tu sie zgadzam. Spojrz jednak na sprawe z perspektywy pracownika Pomocy Technicznej.
> Nie dosc, ze co chwila sa telefony, bo gra X nie dziala, to jeszcze do tego dochodza
> maile oraz odpowiadanie na problemy na forum. A kazda gra moze sprawiac rozne problemy,
> czasem nie sposob sprawe zalatwic od reki. Ja rozumiem nerwy, ze gra nie dziala jednak
> po drugiej stronie kabla/sluchawki tez siedzi czlowiek, ktory moze miec gorszy dzien,
> zle sie czuc albo miec jakis problem. Nikt Wam na zlosc przeciez nie robi, a gry komputerowe
> sa na tyle skomplikowanymi produktami, ze nie da sie przewidziec jak beda dzialac na
> kazdej mozliwej konfiguracji uzytkownika.
>
> > Kupiłeś frajerze pełniaka PL i z problemami radź sobie sam.
>
> Zadaj pytanie Konsulowi CDP na podforum o Konsulach, napisz maila albo zadzwon. Na pewno
> ktos predzej czy pozniej odpowie.
>
> Zgadzam się z Tobą w 100% ale cóż mi z odpowiedzi w stylu nie wiemy kiedy będzie łatka itd. Ja rozumiem, że telefony się urywają, ale zobacz co się dzieje z grami wydanymi w Polsce przez BioWare. Zachodni gracze nie mają takich problemów. Wychodzi nowa łata instalują ją i już. A uczciwy Polski nabywca musi czekać aż jakiś pomysłowy Dobromir zmajstruje coś "nieoficjalnego". NWN2 leży u mnie na półce i tylko zbiera kurz. Singla przejść się nie da ze względu na bugi, o graniu w multi nie wspominając.
I nie chodzi mi już o problemy czysto natury technicznej bo to że PC jest niewdzięczną platformą do gier to wie każdy (co konfig to inny z daną grą problem), ale o brak łatek w wersji PL do wielu gier, mimo że od czasu ich premier minął szmat czasu. Zauważ że nie ma takich problemów z grami gdzie zachodni wydawca przygotowuje łatkę PL (CoH, S.T.A.L.K.E.R., WiC), a gdy spada to zadanie na barki CD Projekt to czekamy, czekamy i doczekać się nie możemy. I na koniec chciałem tylko dodać, że uważam CDP za najlepszego rodzimego wydawcę gier (jakość wydania, zaj.... stuff w stylu poradniki, bonusowe płyty, atrakcyjna cena itd. Tylko cóż z tego, że dany tytuł świetnie prezentuje się na półce, skoro nie mogę czerpać z niego frajdy jak zachodni gracze :(
>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2008 o 00:15, RavenSoul napisał:

a więc raczej na naprawę błędów nie ma co liczyć w tym patchu ( z mapką mam dalej to
samo, no i tekstury lawy mi się popsuły :( raz mam fioletowe i migają raz są jakieś takie
trójkątne i wogóle.... :/


To raczej świadczy o jakichś problemach z kartą graficzną lub sterownikami.

Pozdrawiam
C.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

być może, ale na forum Bioware pojawiło się mnóstwo postów z tym problemem właśnie po wydaniu tego patcha, z tego co wyczytałem dotyczy on głównie GF serii 8xxx i 9xxx i pojawił się teraz.... ja mam (GF8800GT 512mb i nie zmieniałem sterów od ostatniej gry, a wszystko było oki)
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem grę mając na liczniku 112 godzin i 59 minut. Idąc na niej od 12 lipca. Biorąc pod uwagę, że KotOR1 zajmował mi ok. 120 godzin, ale tam questy poboczne były naturalnym uzupełnieniem spotykanym "przy okazji", to ta gra jest wyraźnie krótsza.

Najlepsze, że już na samym początku podejrzewałem rolę jaką pełnią Opiekunowie oraz co jest Kanałem, ale nie miałem żadnych dowodów. :)

Przechodząc po wieży Cytadeli zaliczyłem kolejne 20 zgonów ponieważ uparłem się na bezkompromisowe parcie do przodu poprzez likwidację wieżyczek z działami za pomocą snajperki - zamiast kombinować bokiem.
No i miałem za swoje. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.07.2008 o 00:07, Olamagato napisał:

> Co do polonizacji to wierzcie mi, długo to nie potrwa, jeden krótki komunikat głosowy
> z dowództwa, jeden mały wpisik w dzienniku, i nazwa achievmenta, nie sądzę, by polski
> wydawca robił to do grudnia ;)


czyli dialogów nie ma...?

Dnia 30.07.2008 o 00:07, Olamagato napisał:

- Czerwone znaczniki wrogów prześwitują z wyższego poziomu mapy. W efekcie czasem szukamy
wroga tam gdzie go nie ma.


nie tylko wroga, z wykrzyknikami tez tak jest :(

Dnia 30.07.2008 o 00:07, Olamagato napisał:

ps. Ostatnio zdobyłem nowy rodzaj rzadko spotykanego achievmenta: Przewróciłem Mako na
plecy. I to na płaskim terenie. :) Niestety nie miałem aktywnego robienia obrazków.


ja tez ! i screena zrobilem, z trzech ujęc, bo kiedys gdzies czytalem ze nei da sie mako wywalic na plecy tak zeby lezal i nie wracal ''na cztery łapy''.
:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować