Zaloguj się, aby obserwować  
Hi_my_name_is

Mass Effect PC - temat ogólny

6123 postów w tym temacie


>>

Dnia 31.07.2008 o 02:49, Karharot napisał:

Tu akurat się nie zgodzę - ten kierunek interesował Protean i to bardzo. Stacja badawcza
na Ilos zajmowała się właśnie rozgryzaniem działania przekaźników masy i nawet skonstruowali
prototyp.

Owszem, ale zauważ, że dopiero po 50 tysiącach lat używania technologii Reaperów. Na początku przyjęli to jako pewniak, i zajmowali się innymi rzeczami. Ba! Skoro skonstruowali własny prototyp, czemu był miniaturką tych stworzonych przez Żniwiarzy? Stwierdzili że podoba im się ten wygląd? Moim zdaniem udało im się jedynie powielić "duże" przekaźniki i zbudować w mniejszej skali własną kopię.

Dnia 31.07.2008 o 02:49, Karharot napisał:

Natomiast co do reszty to faktycznie jest niemal pewne że u każdej rasy Reaperzy mogli
znaleźć coś czego dotąd nie znali. Podejrzewam jednak że był to jedynie bonus zdobywany
podczas realizacji jakiegoś innego, ważniejszego celu.


A co jest ważniejsze od pilnowania, że żadna rasa nie wychyli się przed szereg, i nie wyewoluuje do ich poziomu? Może w przeszłości zdarzyło się, że ktoś prawie skopał im tyłki i od tamtego czasu pilnują aby mieć wszystko pod kontrolą ? Profilaktyka :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Blech, 3 minuty spóźnienia i znowu muszę pisać podwójny post :/ To jest dopiero nieelastyczne, nie jakieś przekaźniki masy! :



Sovereign wyjaśnia nam w jakim celu Reaperzy pozostawili przekaźniki masy - miały one zagwarantować że każda nowa galaktyczna cywilizacja rozwinie się według narzuconego z góry schematu który uczyni podbój szybkim i łatwym. W końcu zamiast przetrząsać planeta po planecie całą galaktykę Reaperzy skakali po prostu od jednego przekaźnika do drugiego i rozpylali wszystkie zaawansowane rasy które tam znaleźli. Wiedzieli że nie muszą szukać gdzie indziej bo każda rasa pójdzie na łatwiznę i zamiast marnować lata albo i dziesiątki lat na "normalną" podróż międzygwiezdną użyje przekaźników aby odnaleźć nowe światy do zasiedlenia.

A gdyby któraś z ras miała chorobę lokomocyjną ? Albo była uczulona na pierwiastek zero ?
W sumie zapomniałem o tym, ale moim zdaniem zbyt wiele pozostawili losowi - gdyby asari rozwijały się w okolicach przekaźnika który spotkał los podobny do Mu, mogłyby rozwinąć własną technologię zanim zdołałyby znaleźć nowy. Chociaż to dość głupi przykład, dla nich rok świetlny do następnego przekaźnika nie zajmie dziesięciu pokoleń, więc mogłyby pozwolić sobie na coś takiego. Ale w każdym razie, prędzej czy później którejś rasie nie spodoba się brak elastyczności tej technologii. Oczywiście zanim to się stanie znowu powtórzy się cykl, ale na Ilos niewiele zabrakło do przełamania cyklu. Prędzej czy później komuś się na pewno uda, a co wtedy? Zawsze jest jakiś plan b, c czy d. A w przypadku rasy tak zaawansowanej rasy jak Żniwiarze sądziłbym że mają plan na każdą literę alfabetu ;] Hy hy, "Mass Effect 23 : Powrót Żniwiarzy(teraz wracamy na serio!)" ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie dzięki wam doszedłem do zupełnie odwrotnego wniosku :)

Żniwiarze nie niszczą innych ras, dlatego że boją się, że mogą im zagrozić a dlatego że one się już nie rozwiały. Wyjaśniłoby to, czemu nie wybili podczas ostatniej wizyty ludzi.

Suweren mówi, że ich ewolucja już się skończyła. Może rzeczywiście nie są w stanie już nic wymyślić i mają nadzieję, że pomoże im w tym jakaś młoda rasa. Dali im swoje szczytowe osiągniecie przekaźnik masy w nadziej, że tam gdzie oni się zatrzymali inni dopiero zaczną się rozwiać. Mieli nadzieję, że ci mając tak potężną technologie, która da im dostęp do surowców całej galaktyki spożytkują swoje siły na rozwijaniu innych technologii. Tymczasem wszystkie rasy, które skorzystały z ich urządzenia przestały się rozwiać. Teraz jedynie interesowała ich ekspansja. Żniwiarze uważają, że takie rasy marnują tylko surowce, ponieważ nie tworzą już nic nowego.

To tylko takie moje bezsensowne gadanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SPOILERY (chyba)

Dnia 31.07.2008 o 03:01, skaybay napisał:

Owszem, ale zauważ, że dopiero po 50 tysiącach lat używania technologii Reaperów.


Umm. Skąd Ci wyszła ta liczba? 50000 lat przed upadkiem cywilizacji Protean Reaperzy eksterminowali poprzednią/poprzednie zaawansowane cywilizacje. Skoro nie pozbyli się wtedy Protean to oznacza że ci ostatni byli w tym czasie na podobnym etapie rozwoju jak ludzie których potem badali

Dnia 31.07.2008 o 03:01, skaybay napisał:

Ba! Skoro skonstruowali
własny prototyp, czemu był miniaturką tych stworzonych przez Żniwiarzy?


Był mniejszy bo to był prototyp. Chcieli sprawdzić czy ich eksperyment się uda zanim zaczną w niego inwestować niewyobrażalne ilości surowców.

Dnia 31.07.2008 o 03:01, skaybay napisał:

Stwierdzili że podoba im się ten wygląd? Moim zdaniem udało im się jedynie powielić "duże" przekaźniki
i zbudować w mniejszej skali własną kopię.


Całkiem prawdopodobne że ogólny wygląd przekaźników jest podyktowany ich konstrukcją.
Poza tym Proteanie nie próbowali sami od podstaw wynaleźć tej technologii - badali już istniejące egzemplarze i próbowali stworzyć własny. W ten właśnie sposób naukowcy rozpracowują technologię której sami nie mają, jak już uda im się wykonać kopię która działa tak dobrze jak oryginał to zaczynają eksperymentować z ewentualnymi zmianami. Do tego etapu Proteanie nie dotarli - wiadomo dlaczego.

Dnia 31.07.2008 o 03:01, skaybay napisał:

A co jest ważniejsze od pilnowania, że żadna rasa nie wychyli się przed szereg, i nie
wyewoluuje do ich poziomu? Może w przeszłości zdarzyło się, że ktoś prawie skopał im
tyłki i od tamtego czasu pilnują aby mieć wszystko pod kontrolą ? Profilaktyka :]


Tu źle mnie zrozumiałeś - miałem na myśli to że okradanie innych ras z ich technologii nie jest głównym celem Reaperów.
Profilaktyczna eksterminacja faktycznie bardziej już pasuje jako główna siła napędowa ich postępowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2008 o 03:20, Fang napisał:

Suweren mówi, że ich ewolucja już się skończyła. Może rzeczywiście nie są w stanie już
nic wymyślić i mają nadzieję, że pomoże im w tym jakaś młoda rasa. Dali im swoje szczytowe
osiągniecie przekaźnik masy w nadziej, że tam gdzie oni się zatrzymali inni dopiero zaczną
się rozwiać. Mieli nadzieję, że ci mając tak potężną technologie, która da im dostęp
do surowców całej galaktyki spożytkują swoje siły na rozwijaniu innych technologii. Tymczasem
wszystkie rasy, które skorzystały z ich urządzenia przestały się rozwiać.


Hmm. Tyle że Proteanie wciąż się rozwijali w chwili gdy Reaperzy ich zmietli - eksperymenty nad przekaźnikiem masy są tego dowodem
No chyba że Reaperom nie chodziło o ogólny rozwój tylko o jakąś jedną konkretną rzecz (np. odpowiedź na pytanie jaki jest sens życia, wszechświata, i w ogóle wszystkiego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>

Dnia 31.07.2008 o 03:31, Karharot napisał:

(np. odpowiedź na pytanie jaki jest sens życia, wszechświata, i w ogóle wszystkiego:)


42? ;-)

Hmm, racja 50 tysięcy lat to pomyłka. Ale trzeba założyć, że byli bardziej zaawansowani od nas podczas wcześniejszego najazdu Żniwiarek (to brzmi jak niszczarki), skoro w swoim końcowym etapie istnienia byli w stanie eksperymentować z przekaźnikami masy. Chociaż ludzie pewnie też "eksperymentować" by mogli ("masz tu 20 metrów sznurka, teraz przejdź na drugą stronę, jeśli wszystko będzie ok pociągnij raz, źle dwa razy" ^^) W sumie zgadzam się z Tobą, Gwiazda Śmierci też miała swój mały prototyp, ale co do wyglądu... Chociaż kolor? Albo cokolwiek ?
Swoją drogą, ciekawe - w kosmosie do działania przekaźniki masy nie wymagają nic poza pierwiastkiem zero, bo nie ma strat energii przy tarciu tych "pierścionków". Na Ilos coś takiego do funkcjonowania wymagałoby odpowiednio więcej energii, więc włączony 50 tysięcy lat przekaźnik masy musiał im nabić niezły rachunek w elektrowni ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2008 o 03:50, skaybay napisał:

42? ;-)


:D
Może znali tą odpowiedź i szlag ich trafiał że nie wiedzą jakie jest pytanie:) Powód dobry jak każdy inny do rozpoczęcia cyklu eksterminacji:)

Dnia 31.07.2008 o 03:50, skaybay napisał:

Hmm, racja 50 tysięcy lat to pomyłka. Ale trzeba założyć, że byli bardziej zaawansowani
od nas podczas wcześniejszego najazdu Żniwiarek (to brzmi jak niszczarki),


Mi to się kojarzy z Duną:)
Jeśli chodzi o zaawansowanie samej rasy Protean to mnie zastanawia to że wygląda na to że byli oni jedyną zaawansowaną cywilizacją na swoim etapie cyklu Reaperów. Jest to trochę dziwne jeśli porówna się to z tymi dziesiątkami ras które żyją w galaktyce obecnie.

Dnia 31.07.2008 o 03:50, skaybay napisał:

ale co do wyglądu...
Chociaż kolor? Albo cokolwiek ?


Kolor pewnie wynika z zastosowanego materiału. A farba zbyt dużo by kosztowała:)

Dnia 31.07.2008 o 03:50, skaybay napisał:

Swoją drogą, ciekawe - w kosmosie do działania przekaźniki masy nie wymagają nic poza
pierwiastkiem zero, bo nie ma strat energii przy tarciu tych "pierścionków". Na Ilos
coś takiego do funkcjonowania wymagałoby odpowiednio więcej energii, więc włączony 50
tysięcy lat przekaźnik masy musiał im nabić niezły rachunek w elektrowni ;]


Prawdopodobnie Vigil go wyłączył, a z powrotem aktywował go dopiero Saren. Jeśli nie to wkrótce komornik zajmie Cytadelę jako zaliczkę na poczet długów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech :/ Nie zauważyłem że już dodało posta, i przekopiowałem do nowego okienka i dodałem jeszcze raz :/
Sorry, własciwy post niżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2008 o 04:04, Karharot napisał:

> 42? ;-)

:D
Może znali tą odpowiedź i szlag ich trafiał że nie wiedzą jakie jest pytanie:) Powód
dobry jak każdy inny do rozpoczęcia cyklu eksterminacji:)


Mogli zapytać googla ;] Zna odpowiedź na pytanie, pytanie też musi znać :D
http://www.google.pl/search?hl=pl&q=the+answer+to+life%2C+the+universe+and+every thing

Moim zdaniem pytanie brzmiało "jak brzmi pytanie na które nie znamy odpowiedzi" albo "jak skończy się Moda na Sukces" tudzież "ile odcinków będzie miała Moda na Sukces".
Swoją drogą, coś mi śmierdzi przy tych Żniwiarzach... Ostateczna forma życia bla bla bla i każdy z nich wygląda tak samo( no chyba że na widach pokazywali właśnie Suwerena),oraz ma ogromny zad który można zauważyć z kilkudziesięciu kilometrów( i wygląda jak kałamarnica). W ogóle - na co SI, programowi, sztucznej inteligencji, wirusowi komputerowemu - jak zwał tak zwał - "cielesna" powłoka? :| Przecież to sztuczna inteligencja, nie potrzebuje serca, płuc itd. Owszem, gigantyczny niszczyciel robi wrażenie, ale chyba indoktrynacja nie wymaga obecności gigantycznej mackopodobnej obudowy. To takie mało wyrafinowane... A co z miniaturyzacją? Oszczędnością zasobów? Czy nie "wygodniej" byłoby siedzieć w extranecie i funkcjonować jako program komputerowy ? Chyba że nie są w stanie tego zrobić, a to by znaczyło że nie są jeszcze dostatecznie zaawansowani ;]
Głupie proste SI w Cytadeli gdyby dać mu takie narzędzia jakimi dysponowali Żniwiarze niewiele różniłoby się od Suwerena.
A może Żniwiarze powstali właśnie z takiego zbuntowanego SI, przecież gdyby nie Shepard moglibyśmy być świadkami powolnej ewolucji nowych Żniwiarzy. A może właśnie w ten sposób rodzą się Żniwiarze? Po zniszczeniu organicznych form życia przeszukują całą galaktykę w poszukiwaniu takich właśnie zbuntowanych SI i montują na gigantycznych niszcycielach ? :)
Huh, tylu głupot jednej nocy dawno nie napisałem :D
PS
Wiem jak ma na imię następny Żniwiarz - Google ]:->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej :]
Gra w końcu do mnie dotarła, piękne Ek jest naprawdę. Szybko rozpakowałem pudełko i wrzuciłem płytkę instalacyjną ;D Ciutkę to trwało, ale mogłem cieszyć się w końcu Mass Effect.
I powiem tak: gierka wymiata ! Strzelanie, wydawanie rozkazów, ulepszanie broni, dialogi (!), fabuła ... jestem zachwycony :)
Możliwe spojlery
Właśnie dowiodłem winy Sarena przed Radą :) Zamierzam lecieć po Liarę, ale chyba wpierw rozejrzę się trochę po Cytadeli bo wpadło mi trochę questów pobocznych. Jak myślicie robić je teraz, czy lecieć ? :P
A Wrex rulezz :P Jego komentarze są świetne. Szkoda, że Ashley ma klasę żołnierza to mi się nie przyda zbytnio bo sam nim jestem. Też fajna bohaterka. A komentarz jak wszedłem do baru Pięści był mniej więcej taki: "Świetnie, jeseśmy tysiące lat świetlnych od Ziemi a i tak trafiamy na mężczyzn ślinących się na widok gołych tyłków. Nie wiem czy śmiać się czy płakać" a Kaidan dodał "Nie przychodzą tu z powodu świetnej kuchni?" Owned xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2008 o 09:55, Outlander-pro napisał:

Zamierzam lecieć po Liarę, ale chyba wpierw
rozejrzę się trochę po Cytadeli bo wpadło mi trochę questów pobocznych. Jak myślicie
robić je teraz, czy lecieć ? :P


Jeśli zależy Ci na tym, żeby zrobić achievment z sojusznikiem Asari (inaczej mówiąc, jeśli całą grę chcesz przejść właśnie z Liarą) musisz polecieć koniecznie. Jeśli nie, lepiej chyba jednak będzie pobiegać najpierw po Cytadeli i zebrać nieco doświadczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2008 o 09:55, Outlander-pro napisał:

Możliwe spojlery
Właśnie dowiodłem winy Sarena przed Radą :) Zamierzam lecieć po Liarę, ale chyba wpierw
rozejrzę się trochę po Cytadeli bo wpadło mi trochę questów pobocznych. Jak myślicie
robić je teraz, czy lecieć ? :P

Jeżeli planujesz zdobyć achievmenta "Sojusznik Asari" to od razu skieruj się po Liarę,bo żeby go zaliczyć musisz mieć ją w drużynie przez 75% questów głównych i 75% pobocznych. Jeżeli nie to śmiało możesz wykonać kilka zadań w Cytadeli.

Dnia 31.07.2008 o 09:55, Outlander-pro napisał:

A Wrex rulezz :P Jego komentarze są świetne. Szkoda, że Ashley ma klasę żołnierza to
mi się nie przyda zbytnio bo sam nim jestem. Też fajna bohaterka.

Zdecydowanie dwie najciekawsze i najbardziej dowcipne postacie w grze :) Jeszcze z pewnością nieraz będziesz śmiał się z ich tekstów. Na trzecim miejscu pod tym względem stawiam Jokera. Też rządzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inne pytanie. Czy sejwy z polskiej wersji kinowej będą działały z wersją pełną polską/angielską?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2008 o 10:33, Avar Neus napisał:

A ja mam inne pytanie. Czy sejwy z polskiej wersji kinowej będą działały z wersją pełną
polską/angielską?


Tak sejwy dzialaja bez problemu, niezaleznie jaka wersje zainstalujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie ciekawi jedno ^^ jeżeli wszyscy żniwiarze są tacy jak saren (czyli statkiem bojowym0 to w jaki sposób zdołali zbudować przekaźniki i cytadele. Jakoś nie zauważyłem u nich żadnych koniczyn czepnych czy czegoś w tym rodzaju (wiem trochę głupie bo są wszechpotężni i mogli zindoktrynować inne rasy do pracy na rzecz siebie), ale jednak jako istoty o takiej budowie mieli ograniczone możliwości i jednak wątpię w to że to oni stworzyli przekaźniki. Poza tym Suweren był ''pusty w środku'' z czymś na kształt atmosfery; bo służył jako statek dla Sarena. I tu pytanie poco żniwiarzom tego typu ''ładownie''? Według mnie przekaźniki, cytadela są tworem jakiejś innej humanoidalnej rasy; która prawdopodobnie stworzyła też żniwiarzy jako proste statki bojowe WI/SI (tak jak quarianie stworzyli gethy) Potem prawdopodobnie żniwiarze się zbuntowali i zabili swoich stwórców (w końcu rasa syntetyczna musi jakiś mieć) i jednocześnie skazali się na zagładę; bo ''sami nie mogli się budować''(czyli tak jak kroganie rozmnażać). Dlatego też pewnie przybrali system życia w hibernacji, zęby nie wyginać z powodu przemijającego czasu. Co wy na taka teorię? ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2008 o 11:21, anakin1000 napisał:

Co wy na taka teorię? ^^

SPOILERY
Jak większość teorii na tym etapie (czyli przed ukazaniem się kontynuacji) także i ta ma sens. Możliwe jest,że Suweren po prostu kłamał i przekaźniki masy wcale nie są dziełem Żniwiarzy,ale innej cywilizacji,którą zgładzili oni podobnie jak Protean tyle,że wiele tysięcy lat wcześniej albo może było to po prostu tak dawno,że uznali je za swoje (w tym wypadku Suweren nie kłamał,ale też nie mówił całej prawdy) Nie zapominajmy też,że nic tak naprawdę o Żniwiarzach nie wiemy. Suweren był zwiadowcą,a więc maszyną przysbosobioną w jakimś stopniu do ataku (choć z pewnością istnieję o wiele potężniejsze jednostki) możliwe jest,że w ich gatunku istnieję także "budowniczy", którzy byliby zdolni do samodzielnego wzniesienia przekaźników. Trzecia możliwość jest taka o jakiej wspomniałeś czyli zindoktrynowanie innej rasy,by odwaliła za nich tą robotę,a później ich unicestwienie. Może do tego też potrzebowali organicznych niewolników podczas ataku mającego miejsce podczas gry i Saren wcale nie kłamał mówiąc,że niewszyscy zostaliby od razu zgładzeni? (Choć prędzej czy później i tak by to nastąpiło)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

możliwe spoilery
Nie wydaje mi się, żeby Suweren miał jakiekolwiek powody od okłamywania Sheparda. Bo jakie miałby z tego korzyści? Ich plan tyle razy się udawał, że mógł śmiało założyć, że uda się i tym razem. W takiej sytuacji okłamywanie kogokolwiek nie miałoby sensu. Po co okłamywać kogoś kto i tak już wkrótce zostanie zgładzony? To, że plan jednak nie wypalił to już inna sprawa;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Dlatego też pewnie przybrali system
> życia w hibernacji, zęby nie wyginać z powodu przemijającego czasu. Co wy na taka teorię?

Właśnie Skaybay skoro świt ruszył tym samy tropem :)

To chyba najlepsza teoria bo uwzglednia fakt , że Żniwiarze to nie cywilizacja bio, to cywilizacja maszyna a maszyny wymagają konstruktora, potem już jest z górki zwłaszcza gdy się usunie owego konstruktora, żeby nie ograniczał. Niewiele wiemy o Żniwiarzach ale rebelie maszyn mamy dość dokładnie poznaną na przykładzie Gethów a Gethy to nawet nie pełne SI jeśli wierzyć Quarianom.
Żniwiarze nie są kreatywni; powtrzają cykl siewu-zbioru z przerwą na okres uśpienia a ich kreatywność ogranicza się do zastosowania tego co zbiorą w celu zapewnienia własnego trwania i supremacji. Słowa Suwerena , że własnie Żniwiarze są twórcami przekażników można między bajki robotów włożyć. Natomiast wierze że ich ewolucja się skończyła ; nie dlatego, że są najdoskonalszym możliwym tworem mechanicznym ale dlatego, że prawdopodobnie maszynowa ewolucja traci potencjał rozwoju o wiele szybciej niż biologiczna ; nieśmiertelność to stagnacja. Żniwiarze są już zdolni jedynie do walki o zachowanie status quo, właściwie są na nią skazani bo niekontrolowany rozwój ras biologicznych to ich zagłada.

Mam nadzieję, że będzie to piękna walka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler
Tak samo jak nie ma powodu by wyjawić mu prawdę. Ty byś się otworzył przed robakiem,którego za chwilę masz zgnieść? :) Nie znamy natury tych stworzeń i nie wiemy jak oceniać to co powiedział Suweren Shepardowi. Osobiście uważam tak jak Fran,że to bajka,ale dopóki nie dostaniemy na ten temat prawdziwych informacji (bo na razie wszystko to jedynie hipotezy) musimy załozyć,że przekaźniki masy są jednak dziełem Żniwiarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować