Zaloguj się, aby obserwować  
Hi_my_name_is

Mass Effect PC - temat ogólny

6123 postów w tym temacie

Czytam tu waszę posty no i można się załamać :/ Ja walczę od tygodnia z kurierem by mi grę w końcu dowiózł i jeszcze dowiaduje się, że Bring Down The Sky nie chce działać. Eh trzeba czekać na reakcję CDP a z doświadczenia wiadomo, że nie będzie szybko... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli jako pierwsi otrzymamy info o nowym/starym dodatku w który wszyscy inni będą grali już od jakiegoś czasu.
Swoją drogą różni Polacy walczyli w przeszłości o to aby Polskę zaliczyć do europy centralnej ale BioWare umieszczając w opisie patcha "english (World Wide except Eastern Europe)" jasno określiło gdzie pod względem rozwojowym jeśli nie geograficznym się znajdujemy.
I co gorsza nie mogę powiedzieć że się mylą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2008 o 16:00, Karharot napisał:

> A czy ktoś próbował zainstalować samą łatkę 1.01 bez dodatku i działa?????

Nie bardzo wiem po co komu byłaby sama łatka ale przed chwilą sprawdziłem i nie działa:(
Gra wywala ten sam błąd.


Łatka naprawia upierdliwe błędy m.in. z dźwiękiem (osobiście gram na dźwiękówce x-fi gamer i też mam te "pyknięcia" i cichutkie dialogi czy to na software czy hardware), więc przydałaby się.
Odwiedziłem przed chwilką oficjalne forum BioWare i ludzie po jej zainstalowaniu mają problemy z prawidłowym wyświetlaniem niektórych tekstur np. lawy w misjach pobocznych :(

Co mnie rozśmieszyło i wk..... zarazem, na GOL-u jest oficjalne info od Electronic Arts PL o tym że BDtS jest już do pobrania dla posiadaczy PC.
Kurcze jakoś wydali tego samego dnia wersję Niemiecką, Włoską czy Hiszpańską.....ech szkoda gadać. Pocieszam się tym,że Afrykańskiej też jeszcze nie ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2008 o 16:19, Karharot napisał:

ale BioWare umieszczając w opisie patcha "english (World Wide except Eastern Europe)" ...

Właśnie te słowa mnie tak jakoś na chwilę zaniepokoiły przy ściąganiu patcha,ale pomyślałem sobie "co tam, toż my przecież w centrum jesteśmy"...
Zastanawiam się teraz kto ma gorzej: cały świat,bo może zainstalować grę tylko trzy razy czy my,bo jak zwykle musimy czekać i dochodzę do niepokojących wniosków :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega ma edycje kolekcjonrerską mass effect. Chciałbym od niego pożyczyć samą płytę żeby sobie pograć ale czy ME ma jakieś zabezpieczenia, jakiś secuROM czy coś że gre będzie można zainstalować tylko na 3 komputerach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja wiem kiedy będzie Polska premiera patcha i BDtS!
Dwa miesiące po premierze łatki PL do NWN2 :)
Sorry za sarkazm, ale kolejny raz posiadacze oryginalnych wersji PL mogą się oblizać.
Najpierw NWN2, NWN, Gears of War, do którego do dzisiaj nie ma rodzimej łatki, teraz ME....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2008 o 16:33, Grizzly. napisał:

Chciałbym od niego pożyczyć samą płytę
żeby sobie pograć ale czy ME ma jakieś zabezpieczenia, jakiś secuROM czy coś że gre będzie
można zainstalować tylko na 3 komputerach ?

Polska wersja nie posiada takich zabezpieczeń z tym,że musimy teraz płacić za to cenę w związku z BDtS,ale tym nie powinieneś się na razie przejmować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2008 o 17:31, Krusty napisał:

Wydawanie patchy na czas to największy problem naszych wydawców lata płyną i nic się
nie zmienia.


Niestety ale taka jest prawda, no cóż może w przyszłości będzie lepiej. Tak się zastanawiam teraz czy nie lepiej by było aby EA Polska byłą dystrybutorem ME w Polsce. Może i by było ograniczenie do 3 razy, ale za to nie było by takich kłopotów. Przynajmniej tak sądzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech... Jak zwykle tylko narzekania i narzekania. Ze nasza wersja gry jako jedyna na swiecie nie posiada glupich zabezpieczen to jakos nikt za to nie pochwali. Jednak jak producent gry nie udziela dystrybutorowi informacji i materialow o patchu to wina oczywiscie dystrybutora, a nie producenta. Zreszta bawia mnie komentarze w stylu "gry nie mam, dopiero ja zainstaluje, ale to skandal, ze dodatek nie dziala". A czemu patcha w wersji PL jeszcze nie ma to juz pisalem wczesniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie panowie, narzekacie jakby koniec świata się zbliżał. Ten tak szumnie zwany "dodatek" dodaje jedno zadanie poboczne ( czyli sami wiecie jak piękne) i jedną planetkę, którą można ukończyć w 20 minut ( te 90 to chyba jak teren pieszo przelecimy i pod każdy kamień zajrzymy ) Co do patcha, to niby naprawia coś tam na 4 rdzeniach, mam dwa to nie wiem, z grafą nie zauważyłem różnicy w performance ( 8800gt)
Poza tym ja zainstalowałem grę prawdopodobnie ostatni raz ^_^ (trzeci, wole nie sprawdzać) bez neta sobie nie pogram w ogóle ( czasowo sprawdza legalność gry) a tekstury lawy mam już sknocone.... :(((
Co do polonizacji to wierzcie mi, długo to nie potrwa, jeden krótki komunikat głosowy z dowództwa, jeden mały wpisik w dzienniku, i nazwa achievmenta, nie sądzę, by polski wydawca robił to do grudnia ;)
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie te komentarze są śmieszne .Jak można skarżyć Bioware?Przecierz oni dali nam jedyną w świecie wersje bez zabespieczeń.Może na tym polega problem instalacji tego dodatku.Ale to już jest w ręku dyrtybutora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2008 o 18:52, Wojman napisał:

Ech... Jak zwykle tylko narzekania i narzekania.


Taka to już nasza podła natura - Jak nas coś wkurza to lubimy znaleźć kozła ofiarnego i wspólnie zarżnąć go na łamach forum:)

Dnia 29.07.2008 o 18:52, Wojman napisał:

Ze nasza wersja gry jako jedyna na swiecie nie posiada glupich zabezpieczen to jakos nikt za
to nie pochwali.


Mnie osobiście ani to ziębi ani parzy. Nie zmieniam kompa na tyle często żebym musiał się na zapas martwić co zrobię jak będę miał czwarty z kolei od teraz...

Dnia 29.07.2008 o 18:52, Wojman napisał:

Jednak jak producent gry nie udziela dystrybutorowi informacji i materialow o patchu
to wina oczywiscie dystrybutora, a nie producenta.


Masz rację, tyle że jakby na to nie spojrzeć producent patcha wypuścił i większość graczy na świecie może z niego korzystać. My nie możemy bo jest to (niska?) cena za polski dubbing (z którego jak dotąd nie skorzystałem - ale może to wbrew sobie kiedyś zrobię bo szlag mnie trafia że te wszystkie opóźnienia idą kompletnie na marne).

Dnia 29.07.2008 o 18:52, Wojman napisał:

Zreszta bawia mnie komentarze w stylu "gry nie mam, dopiero ja zainstaluje,
ale to skandal, ze dodatek nie dziala".


Ja grę mam. Dopiero ją zainstaluje (drugi raz dzisiaj) Bo po zainstalowaniu patcha ME nie chce się odpalić...
I to jest skandal że dodatek nie działa:)

Nie musisz się ze mną spierać jeśli nie masz ochoty - tak naprawdę złość już mi przeszła ale Twój post aż się prosił o odpowiedź:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest wiele osób, którym przeszkadza usunięcie zabezpieczenia - np. ja. Bo na dobrą sprawę, co mi z tego, że mogę instalować grę aż do połamania płyty, skoro gra do działania wymaga cały czas nośnika w napędzie? Cała reszta świata, jak powiedziałeś, nie ma tego głupiego zabezpieczenia. Ba, jestem skłonny przypuszczać, że opóźnienie polskiej wersji nie wynikało wcale z prac lokalizacyjnych, a właśnie z faktu że nasza wersja nie wymaga aktywacji. Skoro jest wersja która ma ograniczone zabezpieczenia, a jednocześnie oferuje to samo co wersja "globalna", to logiczne że piraci szybciej uporają się z taką wersją. Chyba że w naszej wersji użyto dodatkowych zabezpieczeń nie posiadanych przez wersję ogólnoświatową. Nie miałem potrzeby wnikać więc nie jestem niczego pewien, a jedynie snuje domysły i teorie spiskowe. Fakt faktem, że z usunięcia zabezpieczenia nie skorzystali wszyscy, a jedynie część graczy nie posiadająca dostępu do internetu tudzież często zmieniająca konfigurację sprzętową czy system operacyjny.
9 aktywacji to wcale nie tak mało, biorąc pod uwagę że zapewne za jakiś czas zostanie udostępniona aktualizacja usuwająca je całkowicie jak w przypadku BioShocka.
edit
blech, znowu nie potraktowało posta jako odpowiedzi :/
edit2
liczył ktoś ile razy użyłem słowa "wersja" ? czy ja naprawdę mam tak ograniczony zasób słownictwa, że nie potrafię znaleźć synonimu ? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2008 o 18:52, Wojman napisał:

Ech... Jak zwykle tylko narzekania i narzekania. Ze nasza wersja gry jako jedyna na swiecie
nie posiada glupich zabezpieczen to jakos nikt za to nie pochwali. Jednak jak producent
gry nie udziela dystrybutorowi informacji i materialow o patchu to wina oczywiscie dystrybutora,
a nie producenta. Zreszta bawia mnie komentarze w stylu "gry nie mam, dopiero ja zainstaluje,
ale to skandal, ze dodatek nie dziala". A czemu patcha w wersji PL jeszcze nie ma to
juz pisalem wczesniej.


1. Klient ma prawo wymagać. Nie możesz im tego zabronić. Kupując produkt z zapewnionym supportem mają prawo oczekiwać, że ten support będzie. Prawda jest taka, że polskie wydanie jest całkowicie niekompatybilne z wydaniami innymi. Co podkreśla nawet Bioware: English (World Wide except Eastern Europe). Jednak CDP powinno chociaż poinformować o dodatku oraz patchu i pracach nad nimi. Informacje dostaliśmy od EA, czyli osoby, które zakupiły ME poprzez EA Store znowu są do przodu. I tak: jestem rozczarowany, że znowu muszę czekać na content do gry.

2. Wersji PL nie ma, bo wersja PL jest "wyjątkowa". Można spekulować, czy to decyzja EA, czy Bioware.

3. Informacje o łatce były. Bioware deklarowało, że patch ukaże się niedługo po E3. I dotrzymali słowa. Zresztą łatka i dodatek na 4 języki się same nie przetłumaczyły, ale o tym już pisałem.

Pozdrawiam
C.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie w tym poście zaprzeczyłeś :) Nikt napewno nie oskarża Bioware,ale jeżeli już kogoś to (bo na razie to jest zbiorowe jęczenie) to CDP. Ja osobiście doceniam to,że dzięki niemu mamy wersję bez SecuRomu (czy jak to się tam zwie),choć mi-podobnie jak Karharotowi- jego obecność w niczym by nie przeszkadzała,choć grę już instalowałem kilka razy (dzisiaj tylko dwa z powodu rzeczonego patcha) to gdyby takie ograniczenie istniało z pewnością byłbym się w stanie od tego powstrzymać :) Tak jak mówiłem doceniam to co CDP zrobił i polscy gracze z pewnością też i gdybył na to czas to CDP był z tego powodu chwalony (ten fragment kieruje głównie do Wojmana),ale gdy teraz z ich winy czeka nas opóźnienie w związku z dodatkiem to nie ma się co dziwić,że zbiera nagany. Mi złość w sumie też już przeszła, wrócę po prostu do gry panią komandor (z zacinającymi się dialogami :))...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2008 o 19:20, skaybay napisał:

Ba, jestem skłonny przypuszczać, że opóźnienie polskiej wersji nie wynikało
wcale z prac lokalizacyjnych, a właśnie z faktu że nasza wersja nie wymaga aktywacji.


To akurat nieprawda, problem był w czym innym ->
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=38151&pid=167
Odmienne zabezpieczenia zostały wywalczone przez CDP bo uznali oni że taki ich typ będzie mniej uciążliwy dla polskich graczy. Czy mieli rację czy nie to już osobna kwestia.

Dnia 29.07.2008 o 19:20, skaybay napisał:

edit
blech, znowu nie potraktowało posta jako odpowiedzi :/


To się zdarza ale można tego problemu uniknąć w taki sposób ->
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=32568&pid=2408

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2008 o 19:05, Karharot napisał:

Nie musisz się ze mną spierać jeśli nie masz ochoty - tak naprawdę złość już mi przeszła
ale Twój post aż się prosił o odpowiedź:)


Rzecz w tym, ze ja rozumiem te narzekania. Po prostu miales nadzieje, ze skoro grasz w angielska wersje gry to i dodatek bedzie dzialal, a sie okazuje, ze nie. Jednak zlosc - zloscia, ale nie oznacza to, ze nie nalezy patrzec na przyczyne takiego stamu rzeczy. Bo polski dystrybutor nie jest winny tego, ze patch nie dziala. A mozesz mi wierzyc na slowo, ze to nie jest tak, ze gra jest wydana to CDP dal sobie spokoj. Wiadomo, ze dla BioWare piorytetem sa raczej rynki zachodnie jak USA, Niemcy czy Francja, bo tam sie gier sprzedaje duzo wiecej niz u nas, jednak nasz rynek tez maja na uwadze i mysle, ze niedlugo wersja PL dodatku i patcha zostanie udostepniona. Mam tu tez na mysli angielska wersje tego dodatku. :) W kazdym razie cierpliwosc jest cnota i w miedzyczasie zawsze mozna przejsc gre po raz drugi i deletkowac sie swietna fabula. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2008 o 19:41, Wojman napisał:

W kazdym razie cierpliwosc jest cnota


Może i tak ale cnotliwi ludzie daleko nie zachodzą:D

Dnia 29.07.2008 o 19:41, Wojman napisał:

i w miedzyczasie zawsze mozna przejsc gre po raz drugi i deletkowac sie swietna fabula. :)


Ja kończę już trzecie przejście i chociaż wciąż delektuję się fabuło to ucieszyłem się że trafię na jakąś odmianę. No nic, może następnym razem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować