Zaloguj się, aby obserwować  
Qba-13

Dragon Ball

856 postów w tym temacie

Dnia 29.12.2006 o 11:30, Juzek303 napisał:

Ja nie wiem jak można kochać całkowicie pozbawione dialogu (prucz wstępu do walki) wordobicie.
Może mi to wyjaśnicie bo też chce zrozumieć chyba, że to wiedza dla nielicznych.

Są dialogi i jest ich naprawde dużo uwież mi ;) moze oglądałeś kilka odcinków gdzie jedynie była walka, ale jeżeli byś obejrzał cała serie DB i DBZ to byś zrozumiał fenomen tej bajki =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2006 o 12:59, K3ine napisał:

> Ja nie wiem jak można kochać całkowicie pozbawione dialogu (prucz wstępu do walki) wordobicie.

> Może mi to wyjaśnicie bo też chce zrozumieć chyba, że to wiedza dla nielicznych.
Są dialogi i jest ich naprawde dużo uwież mi ;) moze oglądałeś kilka odcinków gdzie jedynie
była walka, ale jeżeli byś obejrzał cała serie DB i DBZ to byś zrozumiał fenomen tej bajki
=)


Dokładnie, mogę tylko zacytowac słowa mojego brejdaka ciotecznego: Ci którzy obejrzeli pare odcinków myślą że tu chodzi tylko o grzanie się( walkę ;p).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam na komputerze wszystkie odcinki i najlepiej mi sie podobała walka songa z frezerem i jak walczył z majn vegetą.Szkoda że, nie ma nowych odcinków db w telewizji ponoć że ma być dragon ball af ale to tylko wymysł fanów szkoda;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2006 o 15:13, broly1992 napisał:

(...) walka songa z frezerem (...)


Songa?
Frezera? xD
Miażdżą te spolszczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2006 o 15:27, Feno napisał:

> (...) walka songa z frezerem (...)

Songa?
Frezera? xD
Miażdżą te spolszczenia.

A może lepiej pisać Kakarotto? Albo Frieza? Fakt Songo to juz lekka przesada no ale i tak każdy wie o kogo chodzi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2006 o 16:14, K3ine napisał:

A może lepiej pisać Kakarotto?


Wystarczy Goku. Nie trzeba się odnosić do jego prawdziwego imienia.

>Albo Frieza?

Freeza ;- )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2006 o 23:32, Juzek303 napisał:

no tak rozumiem 3 bajki dialogu a następne pięć walki hmmmmmm... masz racje jak na Japońską
bajke to dużo:/

Anime panie kolego Anime, nazywanie tego "Japońską Bajką" to popisywanie się ignorancją. Poza tym to wcale nie dużo, w niektórych anime o walki dość ciężko, za to jest cała masa rozmawiania. Ot taki Ghost in the Shell: Stand Alone Complex. Walki są dość sporadyczne, za to niezwykle intensywne. Poza nimi jest cała masa intryg i poznawania świata Cyberpunka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2006 o 23:39, Juzek303 napisał:

jaka to różnica??

Znaczenie Bajki jak zakładam znasz. Anime to o wiele szersze pojęcie. To wszelkie filmy i seriale animowane powstałe w Japonii. To jest wręcz OGROMNA tematyka, Anime i Mangi (komiksy) są o wszystkim i dla wszystkich, od małych dzieciaków po kury domowe, od kucharzy po businessmanów. Manga i Anime w Japonii jest o wszystkim i dla wszystkich, są gatunki dla praktycznie każdej grupy wiekowej i zawodu (prawdopodobnie). Jak więc widzisz nazywanie tego Bajką to czysta ignorancja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2006 o 23:39, Juzek303 napisał:

jaka to różnica??


Zasadnicza. Japońska sztuka animacji to anime. Nie możesz przekręcać nazw.
Bajki, to można czytać na dobranoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

praktycznie rzecz biorąc chociaż widze NIE AMIME bajki które są np. komputerowo robione i cieszy się i szkrab i dziad z ulicy jak zobaczy. takie też są ANIME ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2006 o 23:51, Juzek303 napisał:

praktycznie rzecz biorąc chociaż widze NIE AMIME bajki które są np. komputerowo robione i
cieszy się i szkrab i dziad z ulicy jak zobaczy. takie też są ANIME ?

Jeśli zostały stworzone przez Japończyków to owszem jest to anime. Co do tego szkraba i dziada to powiedz szczerze, nigdy nie widziałeś filmu/serialu, przy którym równie dobrze bawiła się osoba młoda jak i ktoś dorosły ?? Myk z Anime polega na tym że w Japonii jest tyle samo (a nawet więcej) warte niż aktorskie filmy i seriale i muszę przyznać że Japończycy mają racje bo niektóre ich twory bywają o Niebo Lepsze niż to co powstaje na Zachodzie, choćby tylko wspomniany przeze mnie Ghost in the Shell klasyk Cyberpunka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2006 o 00:05, Vormulac napisał:

Acha, kawał dobrej roboty.

Znaczy się GITS ??

Dnia 30.12.2006 o 00:05, Vormulac napisał:

Jednak "Akira" w reżyserii Katsuhiro Ôtomo jest o niebo lepsza. A do tego całośc uzupełnia
wspaniała muzyka.

Przyznam się szczerze że mam Akire, ale jakoś nigdy nie miałem okazji jej obejrzeć <strasznie mu wstyd> ale ale lepiej skończyć offtopa zanim nam tu Moderatorzy się wparują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

lol
Tak przez przypadek tu wpadłem i po postach stwierdziłem, że to wątek o anime a nie o DB. :)

Pediator ------>
Koniec 74 odcinka (chyba) a jak nie to 75. A dla mangi to odcinek 103.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2006 o 00:25, Vormulac napisał:

lol
Tak przez przypadek tu wpadłem i po postach stwierdziłem, że to wątek o anime a nie o DB. :)

Emm Czy ty mi próbujesz wmówić że nie znasz wątku o Mandze i Anime na tym forum ?? no bo szukałem szukałem i twoich postów znaleźdź tam nie mogę O_o
Anyway oto link
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=528&tpage=30
Jeśli się wygłupiłem i obserwowałeś z cienia nie wypowiadając się to siorki :-]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2006 o 15:13, broly1992 napisał:

A ja mam na komputerze wszystkie odcinki i najlepiej mi sie podobała walka songa z frezerem
i jak walczył z majn vegetą.Szkoda że, nie ma nowych odcinków db w telewizji ponoć że ma być
dragon ball af ale to tylko wymysł fanów szkoda;(



Jest ale do czytanie a nie oglądania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować