Zaloguj się, aby obserwować  
Retro32

Supreme Commander & Total Annihilation - temat ogólny [M]

632 postów w tym temacie

Total Annihilation:
Czy ktoś jeszcze pamięta i uroni łzę? Piękna strategia, na wieki pozostanie w pamięci. Nic dziwnego, że została wybrana na RTS`a wszechczasów. Ta fizyka, dynamika, wraki, wybuchy. Ech, ile bym dał, żeby zdobyć te płytki. Dawno temu grałem, ale na pożyczonych, teraz znajomi sprzedali. Może ktoś odsprzeda? Chciałbym zagrać nim nadejdzie sequel!
Supreme Commander:
Tak, tak, to jest coś, twórcy Dungeon Siege mają głowę na karku. Szkoda że Cavedog się rozpadło,ale część programistów z tej firmy pracuje nad kontynuacją TA. Będziemy mięli gdzieś koło wakacji wyśmienicie zapowiadającego się RTS`a. Trzy zróżnicowane frakcje, walka na lądzie, wodzie, pod wodą i w powietrzu. Ogromne ilości jednostek podczas starć. Żeby tylko to ogarnąć! Dobra, ktoś jest w temacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja szczerze uwielbiałem Total Anihilation. Ten ogrom sprzętu wojennego z którego można by korzystać. Najbardziej podobało mi się to że wreszcie miałem do dyspozycji broń, która waliła daleko poza zasięg wzroku moich jednostek. Ukształtowanie terenu było świetne ;-D Na wzgórzach stawiałem lasery i wyrzutnie rakiet, a w dolince za wzgórzami artylerie i hulaj dusza wróg mi nie podskoczy :-D. Wystarczyło postawić radary i sie widziało budynki i jednostki wroga w sporym promieniu. Bierzesz artylerie, pokazujesz cel na minimapce i może sie zacząć brechtać że przeciwnik zbierze wciry :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, dodam że mi ogromną niespodzianke sprawiło lotnictwo. Samoloty które nie zatrzymują się przed wrogiem i strzelają, tak jak jest to w np. Starcrafcie (2 miejsce w strategiech wszechczasów), tyko przelatując nad nim lub obok jak to jest w rzeczywistości oddając strzały - są dzięki temu bardziej realistyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witka Od kiedy przeczytalem artykul w CDA nie moge sie doczekac Supreme Commander jezeli zapowiada sie tak swietnie to bede wniebo wziety bedzie super! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Total Annihilation był i jest znakomity. Mnóstwo jednostek, dynamiczna i posiada broń masowego rażenia, która jest naprawdę godna tego słowa. Osobiście uważam jednak, że nazwanie jej RTS-em wszechczasów, to lekka przesada. Gra w nią coraz mniej ludzi (co nie oznacza, że mało!) w przeciwieństwie do np. Starcrafta, który przecież też ma już swój wiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zauważ, że SC wyszedł rok później, pozatym Cavedog upadło, TA nie miał kto utrzymywać i rozwijać, nie dziwię się jednak że jest dużo servisów fanowskich i powstają liczne mody do gry. Pozatym Blizzard chyba też swojego czasu miał kryzys, no i gdyby nie Vivendi to nie mielibyśmy dzisiaj tak osławionego SC. Chociaż mogę się mylić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawda ze TA jest znakomity tylko ze to juz nie jest to na te czasy. :D A z zapowiedzi ktore sa dostepne na temat SupCom zapowiada sie naprawde swietna gra prawdziwy RTS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mimo wszystko uważam Starcrafta za lepszego. Przy czym nie chodzi mi tylko o tryb multiplayer, ale i o single. SC ma lepszą fabułę. :) Poza tym czegoś mi w TA brakuje, ale nie potrafię precyzyjnie odpowiedzieć czego. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nieno, o fabułę to się sprzeczać nawet nie ośmielę. Byćmoże brakuje Ci rozwiniętego trybu multiplayer, tak jak mnie. Ech, wszystko znosi się do bankructwa Cavedog...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2006 o 19:04, Galadin napisał:

Total Annihilation:
Czy ktoś jeszcze pamięta i uroni łzę? Piękna strategia, na wieki pozostanie w pamięci. Nic
dziwnego, że została wybrana na RTS`a wszechczasów. Ta fizyka, dynamika, wraki, wybuchy. Ech,
ile bym dał, żeby zdobyć te płytki. Dawno temu grałem, ale na pożyczonych, teraz znajomi sprzedali.
Może ktoś odsprzeda? Chciałbym zagrać nim nadejdzie sequel!


Poszukaj na Allegro, tam non stop można znaleźć wersję z CDA. Ja to bym dał sobie palec uciąć (tak tuż przy paznokciu ;)) za Core Contingency i Battle Tactics - oba te dodatki są praktycznie nie do zdobycia :( (na Allegro BT widziałem tylko raz i to za kosmiczną cenę :(). W sumie jedną z niewielu wad TA jest symetria stron (Arm i Core różnią się zaledwie w kilku szczegółach) i taka niezbyt ambitna fabuła będąca właściwie pretekstem do uskutecznianych jatek ;). Świetnym pomysłem były jednostki do ściągnięcia z netu, szkoda, że Cavedog wypuścił tylko 6, z czego tylko jedna (Necro!) jest naprawdę oryginalna (ale jak co, to są jeszcze Unit Packi ;))
BTW, ponoć prawa do sequela (TA2) mają twórcy Kingdom Under Fire, co nie wróży dobrze temu tytułowi. Ale zawsze pozostaje TA Spring ( http://taspring.clan-sy.com/ ), na razie w zaawansowanej wersji beta (grywalnej!), ale zapowiada się smakowicie, choć parę bugów jest (Zippery w KBot Lab pierwszego poziomu?).

Dnia 28.01.2006 o 19:04, Galadin napisał:

Supreme Commander:
Tak, tak, to jest coś, twórcy Dungeon Siege mają głowę na karku. Szkoda że Cavedog się rozpadło,ale
część programistów z tej firmy pracuje nad kontynuacją TA. Będziemy mięli gdzieś koło wakacji
wyśmienicie zapowiadającego się RTS`a. Trzy zróżnicowane frakcje, walka na lądzie, wodzie,
pod wodą i w powietrzu. Ogromne ilości jednostek podczas starć. Żeby tylko to ogarnąć! Dobra,
ktoś jest w temacie?


Chris Taylor chyba wie, co robi, w końcu był szychą w Cavedog, co dobrze wróży temu ideowemu następcy TA ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

TotalA w moim rankingu gier zajmuje nadal bardzo wysokie miejsce - dla mnie to jest po prostu pierwszy najlepszy RTS z prawdziwego zdarzenia jaki grałem :) Nadal dość często pogrywam po sieci w starą dobrą Totalę :]
A nadchodząca wielkimi krokami premiera sequela Total Annihilation bez wątpienia będzie hitem tego roku wśród RTS-ów. Chris Taylor (ten sam co robił jedyneczkę) co jakiś czas udziela wywiadów w głównych portalach internetowych prezentujac przy tym wciąż nowe "obrazeczki" z gry - muszę przyznać, że rezentują się nader wyśmienicie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

TA rzadzi :) to co było najlepsze w tej grze to realizm - nie chodzi mi tu o historie ale o spodób walki - tu nie bylo jakichs wymyslonych parametrów, jakichs punktów za pancerz albo obrazen losowantch od x do y wzietych z kosmosu. Pole walki zylo a przetrwanie jednostki czesto zalezalo od tego czy poruszala sie szybciej od obracającej sie wiezyczki przeciwnika. do tego teren 3d który powalal - rozwiazanie które mialo oszczedzic kompa czyli nalozenie plaskiej textury imitujacej teren na niewidoczna siatke po której poruszaly je jednostki - genialne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2006 o 22:55, Rider of Rohan napisał:

Jaką podaja datę premiery gry Supreme Commander w CDA?


Dzis na GOLu info, ze bedzie nie wczesneij niz za 11 m-cy ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś grałem trochę w Total Annihilation , ale jakoś nie wiem czemu nie przypadł mi do gustu. Zagrywałem się w niego na początku ale potem nagle zaczęło mnie odpoychać od tej gry . Peace is a lie
There is only passion
Through passion I gain strength
Through strength I gain power
Through power I gain victory
Through victory my chains are broken
The Force shall set me free

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

TA pierwszy RTS w jakiego grałem i nadal gram średnio co 6 miesięcy jedna kampania od jakiś 5 lat. Pamiętam , że dostałem przez niego szlaban na kompa na 3 tygodnie, w związku z przejściowymi problemami z pogłębianiem wiedzy tajemnej w szkole. Na szczeście zdąrzyłem wcześniej skończyć obie kampanie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować