Zaloguj się, aby obserwować  
ww3pl

Star Wars - Knights of the Old Republic I & II - temat ogólny

5615 postów w tym temacie

Mam pytanie odnośnie KOTORA 2, bo niedługo skończę jedynkę i pewnie z chęcią wziąłbym się
za część drugą i tutaj właśnie pojawia się pytanie czy odpalę na Windowsie 7? W jedynkę gram na xp
jednak ten komp raczej dwójki nie uciągnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2011 o 15:51, Dark_elves napisał:

Mam pytanie odnośnie KOTORA 2, bo niedługo skończę jedynkę i pewnie z chęcią wziąłbym
się
za część drugą i tutaj właśnie pojawia się pytanie czy odpalę na Windowsie 7? W jedynkę
gram na xp
jednak ten komp raczej dwójki nie uciągnie:)


Dwójka raczej nie różni się wymaganiami od jedynki. Rok przerwy, ten sam silnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dwójka chodzi praktycznie tak samo jak jedynka, w razie problemów z win7 na moim GSie masz wpis z mod packiem do drugiego kotora, jest w tym wpisie tez link do specjalnego fixa dla win7/vista dla obu gier, tak aby się na nowym systemie nie sypały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak przejść pod wodą obok rekinów? Nie mogę użyć żadnej broni, ale bardzo prawdopodobne, że
czegoś nie zebrałem po drodze:) Chodzi oczywiście o Kotora 1 i planetę Maanan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2011 o 09:51, Dark_elves napisał:

Jak przejść pod wodą obok rekinów? Nie mogę użyć żadnej broni, ale bardzo prawdopodobne,
że
czegoś nie zebrałem po drodze:) Chodzi oczywiście o Kotora 1 i planetę Maanan.


Musisz mieć emiter ultradźwięków (sonic emiter). Znajdziesz kilka w skrzynkach/szafkach w pierwszej podmorskiej bazie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2011 o 09:53, Mercuror napisał:

Musisz mieć emiter ultradźwięków (sonic emiter). Znajdziesz kilka w skrzynkach/szafkach
w pierwszej podmorskiej bazie.

Ok, znalazłem i poszło:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2011 o 19:09, Dark_elves napisał:

Czy na wszystkich planetach są warsztaty do upgrade''u miecza świetlnego jak na dantooine?
Bo póki co nie znalazłem na żadnej, a Dantooine już nie ma:)


Na statku nie ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2011 o 19:14, Pietro87 napisał:

Na Ebon Hawku masz przecież normalny warsztat w garażu o.0 [tam gdzie zwykle stoi

Spoiler

Canderous
i HK47

]

Ale facepalm z mojej strony:) Tym nie mniej wielkie dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie na jakiej największej rozdzielczości pójdzie KOTOR 2? Skan konfiguracji nie rozpoznaję mojej karty graficznej (Radeon HD 2400xt), i maksymalna rozdzielczośc to 1024 a nie ukrywam że interesuję mnie gra na rozdzielczości 1440. Bardzo ale to bardzo proszę o pomoc bo zagrzałem się na tą grę jak gimnazjalista na słoneczko :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2011 o 00:57, sarin_n napisał:

Witam, mam pytanie na jakiej największej rozdzielczości pójdzie KOTOR 2?

Niektórzy pisali, że odpalili w 1680x1050.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2011 o 04:34, Olamagato napisał:

> Witam, mam pytanie na jakiej największej rozdzielczości pójdzie KOTOR 2?
Niektórzy pisali, że odpalili w 1680x1050.

A macie może jakieś pomysły, co zrobic by gra wykryła moją kartę? mam najnowsze sterowniki i powiem szczerze że nigdy nie miałem takiego problemu proszę o pomoc, bo jak napisałem powyżej bardzo mi zależy na cieszeniu się pełnią rozgrywki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2011 o 04:34, Olamagato napisał:

> Witam, mam pytanie na jakiej największej rozdzielczości pójdzie KOTOR 2?
Niektórzy pisali, że odpalili w 1680x1050.


Panoramy nie są obługiwane przez KotORy :) Jest na to jakiś sposób (hex-editor) i zabawy z crackami, ale to już podchodz chybai pod łamanie praw autorskich (niestety), więc sza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2011 o 10:24, Henrar napisał:

Panoramy nie są obługiwane przez KotORy :) Jest na to jakiś sposób (hex-editor)

Tak jest program uniws.exe, który jest chroniony prawami autorskimi, jest legalny i polega na patchowaniu obszaru danych w wybranych plikach exe. Zgodnie z prawem autorskim użytkownik ma prawo do takiej modyfikacji, która umożliwia działanie programu zgodnie z jego przeznaczeniem.
A takim jest właśnie spowodowanie aby obraz wyświetlił się na monitorze, którego gra pierwotnie nie obsługiwała (bo wtedy takich nie było w powszechnej sprzedaży).

Dnia 28.07.2011 o 10:24, Henrar napisał:

i zabawy z crackami

Patcher działa jak najbardziej z legalnymi nie crackowanymi wersjami pliku exe. Nie trzeba łamać żadnych praw autorskich obowiązujących w Polsce, aby przystosować grę do użycia z monitorami 16:9 i 16:10.

Problem występuje tylko z Kotorem 2 bo ta gra jest po prostu w wielu miejscach prymitywnie hardkodowana, nawalona bugami i technicznie rzecz biorąc jest sporo gorsza od jedynki (mimo grafiki wzbogaconej o jeden czy dwa efekty). Dlatego dla tej gry uniws.exe formalnie nie działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2011 o 09:57, sarin_n napisał:

A macie może jakieś pomysły, co zrobic by gra wykryła moją kartę?

Co to znaczy wykryła kartę? Jeżeli widzisz obraz, to system ma działający sterownik. Problem leży zapewne w nieprawidłowej interpretacji rozdzielczości i braku wyświetlania rozdzielczości niezgodnych z konkretnym monitorem. Porządny monitor LCD wyświetla wszystkie nawet najbardziej dzikie rozdzielczości, tylko obraz może w takim wypadku być dość niefajny. Gorsze monitory potrafią wypisywać taki komunikat jak "resolution not supported", a najgorsze pozostawiają czarny ekran bez żadnej informacji.

Musisz więc dowiedzieć się czy problem leży w wyświetlaniu czy też masz rzeczywiście jakiś problem ze sterownikiem grafiki.

Dnia 28.07.2011 o 09:57, sarin_n napisał:

mam najnowsze sterowniki i powiem szczerze że nigdy nie miałem takiego problemu

Spróbuj na czas gry zmniejszyć przyspieszenie sprzętowe przez zjechanie suwakiem maksymalnie w lewo lub prawie maksymalnie w lewo. Jeżeli masz Vistę, albo Win7, to może być niezbedne zainstalowanie osobnego pakietu DirectX 9c, który pozwoli w ogóle działać tak starej grze z nowym sterownikiem.

Zupełnie osobną sprawą będzie dostosowanie gry do monitora szerokoekranowego, co robi się przez podmianę pewnych plików graficznych (tzw. HUDa) na poszerzone rozmiary ekranu. Ale to wtedy kiedy już będziesz widział jakikolwiek obraz gry (np. menu).

Jakąś pomocą może być dla Ciebie post: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=4322&pid=5313

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2011 o 02:58, Orionov napisał:

Czy wybory z pierwszej części mają jakiś wpływ na drugą część?

Niemal żaden. To dwie różne gry zrobione przez dwie różne firmy. Zależnie od odpowiedzi na początku dwójki można odnieść wrażenie jakby kilka rzeczy zaimportowano z jedynki, ale to jest tylko sztuczka słowna.
Drugą cechą interesującą jest to, że choć gra jest formalnie sequelem, to posiada pewne retrospekcje do zdarzeń które w jedynce są opisane jako wcześniejsza historia z perspektywy innego Jedi niż Revan lub Malak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować