Zaloguj się, aby obserwować  
Qamar

Save Tabula Rasa

12 postów w tym temacie

Witam. Zakładam ten wątek dla wszystkich, którym leży na sercu los Tabuli Rasy. Jak z pewnością większość z was wie, NCsoft ogłosiło, że z końcem lutego serwery Tabuli Rasy zostaną zamknięte, przy czym od 10-go stycznia będzie można grać w tą grę do tego czasu za darmo. W związku z tymi rewelacjami powstała oddolna inicjatywa graczy, pasjonatów którzy postanowili wziąć los gry w swoje ręce i uratować ją. Dla zainteresowanych zamieszczam link do strony tej grupy:
http://changingwind.org/savetr/news.php

Główny plan zakłada nakłonienie NCsoft do zmiany decyzji o zamknięciu gry, wykupienie części udziałów w grze i wzięcie odpowiedzialności za marketing tego tytułu. Jest to o tyle istotne, że gra pada z powodu kardynalnych błędów jakie NCS popełniło właśnie na polu marketingu. Plan B polega na znalezieniu niezależnego inwestora i pomoc w negocjacjach związanych ze sprzedażą praw do tytułu, a następnie wspomniana wyżej pomoc w marketingu. Rozważane są również inne opcje, ale w tej chwili główny nacisk położony jest na te dwie. Prowadzona jest wymiana korespondencji z NCS i wstępne negocjacje. Zgłosił się właściciel firmy zajmującej się hostingiem miejsca na serwerach i zaoferował swoje usługi w tym zakresie.

Grupa ta ma również szersze cele, a mianowicie wywarcie wpływu na prawodawstwo amerykańskie i doprowadzenie do powstania czegoś w rodzaju karty praw graczy sieciowych, która nakładałaby pewne obowiązki na wydawców takich gier względem swoich klientów.

Teraz prośba. W celu pokazania potencjału gry i tym samym uzyskanie lepszej pozycji negocjacyjnej zostało podjęte zobowiązanie osiągnięcia progu 2000 osób zarejestrowanych na stronie, do której link zamieściłem powyżej, w ciągu dwóch tygodni. Problem w tym, że termin upływa dzisiaj. Dałem nieco ciała zamieszczając informację o tym tak późno, ale sam o tej inicjatywie też dowiedziałem się niemal w ostatniej chwili. Wszystkich, którzy dzisiaj przeczytają tego posta, gorąco zachęcam do wsparcia tego projektu i rejestrację na stronie. Tych, którzy nie zdążą tego zrobić również do tego namawiam. Termin terminem, ale rosnące grono osób zainteresowanych sprawą na pewno nie zaszkodzi przy negocjacjach, a poza tym zawsze można się tam podzielić swoimi pomysłami (to też forma pomocy), czy chociażby wyrazić swoją opinię. Wszystkich, którzy nie mają zamiaru się rejestrować, również zapraszam na stronę, chociażby żeby zaspokoić ciekawość i zachęcam do obejrzenia filmiku na stronie głównej (dzieło jednego z graczy zaangażowanego w projekt).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akcja bardzo dobrze zorganizowana, nie gram w TR ale gram w GW też od NC i nie chciałbym żeby kiedyś w tej grze zamknęli serwy więc postaram sie wam pomóc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prośba do autorów gram.pl, jeżeli przypadkiem któryś zajrzał do tego wątku. Może w ramach choć częściowej rehabilitacji po miesiącach omerty w sprawach wydarzeń związanych z TR, ktoś napisałby jakiś news o tej akcji. Coś w rodzaju ciekawostki o facecie piszącym samotnie przygodówkę. Chyba, że taka oddolna inicjatywa środowiska graczy nadal nie przebija bod względem medialności przewidywań analityków, czy wyników sprzedaży w Wielkiej Brytanii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... chociaż aktualnie nie gram w żadną grę w tym stylu, dobrze wiem jak to wciąga dlatego strasznie wkurzające są takie sytułacje gdy zamykają serwery ^^ a po obejrzeniu tego filmiku na tej stronie gra mi się nawet spodobała wiec tym bardziej szkoda żeby taka gra przestała "żyć" , i swoją drogą dobry pomysł z tymi prawami graczy sieciowych :)

P.S Niech każdy się zaloguje na tej stronie to jest chwila !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta akcja jest nieznana, czy ludzi grających w Tabula Rasa jest mniej niż 2000 ? Bo raczej ludziom jak ktoś gra zależy żeby serverów nie wyłączyli.

Oczywiście mimo, że mi na tej grze nie zależy, a nawet w nią nie grałem to się zarejestrowałem żeby pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Choć nie widziałem ani jednego filmiku z gry, choć nie grałem w nią ani razu, to zapisałem się. Dlaczego?
1. Z chęci pomocy, bo nic mnie to niekosztuje, a komuś może przynieść wiele radości.
2. Bo to fajne, że gracze wzięli się w garść i zrobili coś, by uratować swoją ulubioną grę. Tak trzymać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Qamar w sumie w wątku GW zaciekawiłeś mnie całą sytuacją i może jednak warto coś z tym zrobić ;). I ja się zarejestruję ;P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2008 o 22:58, garrick napisał:

Qamar w sumie w wątku GW zaciekawiłeś mnie całą sytuacją i może jednak warto coś z tym
zrobić ;). I ja się zarejestruję ;P.

Dodatkowo może warto w grę się wyposażyć skoro to tylko 20 zł w empiku ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wyposażyć się niewarto. To sie poprostu nieopłaca, złaszcza w zaistniałej sytuacji. Opłacać to sie może dopiero wtedy jak już wszystko bedzie "uratowane"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że się piszę, niedawno zacząłem w nią grać i nie widzi mi się z nią żegnać, pomimo tego, iż więkoszość gry przechodziłem jako "single".

Namówiłem jeszcze 3 znajomych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować