Zaloguj się, aby obserwować  
paktofonik

Czy warto żyć?

217 postów w tym temacie

Główny wątkiem tego tematu będzie sens życia .Czy tak naprawdę warto żyć ?Czy świat jest jednym wielkim bezsensem gdzie wszytko chrzanisz oraz demoralizujesz?Jakie są wasze poglądy na ten temat .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sens życia to pojęcie względne dla każdego z nas. Każde życie ma jakiś. Sens, bo każdy jest małym trybikiem w wielkiej machinie. Jedni większymi, drudzy mniejszymi, ale zawsze są. Nie wiem jaki sens życia mają inni ludzie, ale moim sensem jest po prostu osiągnięcie jak najwięcej i poznanie jak najwięcej.

PS: Szukałem w wyszukiwarce podobnych tematów i nie znalazłem, ale coś czuję, że to dubel.

Edit: O, Budo znalazł pierwotny temat ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2009 o 10:38, paweusz napisał:

To go ktoś posądzi o archeologię, za wykopywanie tematów martwych od prawie 2 lat.


Nie jest archeologią odkopywanie starszych wątków, o ile chcesz nadal prowadzić dyskusję na temat... tematy filozoficzne się raczej nie przeterminują, co innego jak ktoś odkopuje dwuletniego newsa i pisze "fajnie", albo coś w tym stylu. Nie łapiesz róznicy? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2009 o 10:38, paweusz napisał:

To go ktoś posądzi o archeologię, za wykopywanie tematów martwych od prawie 2 lat.


No, ale to lepsze niż ładowanie drugiego takiego samego tematu, który IMO też za niedługo wyginie ;p
Poza tym chyba nie jest zakazane odświerzenie dyskusji w zapomnianym temacie, no nie? Chociaż nie jestem pewien. ;)

Edit: @Budo : I znowu mnie wyprzedziłeś :PP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2009 o 10:18, paktofonik napisał:

Główny wątkiem tego tematu będzie sens życia .Czy tak naprawdę warto żyć ?Czy świat jest
jednym wielkim bezsensem gdzie wszytko chrzanisz oraz demoralizujesz?Jakie są wasze poglądy
na ten temat .


Tak warto. Choćby dla przyjemności i satysfakcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zacytuję ...siebie :P

"Sens życia? Nie ma większego. Jesteśmy jedną z wielu planet Boga( zakładając, że on wszystkie stworzył), kto wie czy nie wielu ras wszechświata. I jedynym sensem życia zdaje się być poznanie prawdy..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie życiowym celem jest potwierdzenie słów Zorra. Zanim dowiem się wszystkiego od Kogoś, być może Boga, być może małego, różowego, puszystego króliczka, chcę poznać sam jak najwięcej. Nie chcę siedzieć w jednym miejscu, całe życie przepracować, aby w końcu umrzeć w trumnie za 10000$ z napisem "Tu spoczywa pracoholik". Chcę zwiedzić cały świat, w końcu po to stworzył go Bóg. A potem chcę zwiedzić cały wszechświat, nie tylko patrząc się w gwiazdy i myśląc, że do sklepu mam 150 m i nic mi ta podróż nie przyniesie, a gdzieś tam, we wszechświecie, istnieją tak piękne planety, tak piękne krajobrazy, zakładam, że i inne istoty, a ja tkwię tutaj, nie wiedząc o wszechświecie nic. Niektórzy nawet się nad tym nie zastanowią. A, i jeszcze jednym moim życiowym celem jest jak wiadomo rodzina, kupienie wielu, naprawdę wieeelu rzeczy :), i zjedzenie jakiegoś śniadania, bo mi marsz kiszki gra [sic!].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem żyć , warto .Jak myślicie co by było jakby nas nie było .Po prostu nic.Jak żyjemy dowiadujemy się wiele rzeczy , poznajemy ciekawych ludzi i w ogóle jest ekstra.Ale to też zależy komu jak się życie ułoży .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Warto:)
Mimo że droga przez życie nie jest usłana różami to uważam że warto. Nawet jak przychodzi taki czas kiedy czujemy się bezużyteczni i mamy dość żywota to jednak powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, że często my jesteśmy tym kimś co napędza innych do życia (rodzina, osoby bliskie itp.).
Nie możemy sobie żyć sami dla siebie - warto żyć dla kogoś innego, po to aby ktoś inny żył dla nas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, nareszcie ktoś zgadza się ze mną :).

Rozwiną trochę o moim poglądzie na życie...
Ja nie boję się śmierci, nie zwracam uwagi na takie szczegóły, jak butelka na parapecie na balkonie, bo sąsiad coś pomyśli( jak mój stary). Nie żyjesz dla innych, obcych ludzi, czyli mikroelementów wszechświata. Żyjesz dla siebie( i najbliższych, oczywiście.) I do Boga można zbliżyć się nie tylko uczynkami wobec innych, ale poprzez wiarę( stąd moje zniechęcenie do katolicyzmu). A osiągnąć sukces w zawodzie to jednak nie wszystko. To my stworzyliśmy cywilizację i kulturę. Nie Bóg. A to jego prawa akceptuję.

* oczywiście rozrywki czy sport te życie urozmaicą, przecież w końcu też jestem człowiekiem :P

A we wszechświecie nie jesteśmy jedyni. Wystarczy dobrze o tym pomyśleć, by znaleźć cel. To nie życie wśród ludzi jest najważniejsze. Jesteśmy jedynie malutkim elementem wszechświata.

Nadczłowiek: Wg. mnie to ktoś, kto to wszystko zrozumie. Jak napisał Jaki Gahn, być może dowie się tego od samego Boga oraz osiągnie to, co na człowieka jest możliwe: od zera do biznes bohatera( niefizycznie) - bohatera, może np... mistzostwo Chi lub"długowieczność"( fizycznie). Po prostu ideał człowieka - nadczłowiek.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2009 o 12:19, Jaki Ganh1 napisał:

Każdy człowiek nie boi się śmierci, boimy się nieznanego, co z nami po śmierci będzie.



Nie boję się. Nawet piekła.
A nawiasem mówiąc, to wierzę w reinkarnację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2009 o 13:14, xD ominik napisał:

Uważam że ten temat jest zbędny. Przecież warto żyć, nic innego do roboty się nie ma.
Kto jest za tym aby nie żyć w ogóle?


Pewnie i tacy są. Dla mnie strata życia to na dłuższą metę żadna strata. Ostro, nie? Spox, dusza jest nieśmiertelna. Temat niepotrzebny? Według twojego rozumowania połowa z tematów na forum jest niepotrzebna. weźmy na to "Kto słucha metalu" Wiadomo, że setki osób. a temat jest....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wątek taki pojawia się na prawie każdym forum. Pytanie jest ciężkie i trzeba na własną rękę znaleźć odpowiedź. Po prostu każdy sam sobie wybiera ideologię i kształtuje mu się z wiekiem światopogląd. Wg mnie warto, choć mam za mało czasu, żeby się rozpisywać i uzasadniać. ;-)
Patrząc chłodnym okiem na to wszystko, to nie warto i gra nie jest warta świeczki, to jest bez sensu... No ale co poradzisz... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.01.2009 o 13:38, Daffcio napisał:

Patrząc chłodnym okiem na to wszystko, to nie warto i gra nie jest warta świeczki, to
jest bez sensu... No ale co poradzisz... :)


Smutne, ale doszedłem kiedyś do podobnych wniosków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować