Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

Dnia 02.06.2011 o 22:44, Damianuss1 napisał:

Troszkę szkoda mi posiadaczy PS3.


Miałem nadzieję,że takiego czegoś nigdy nie powiesz... Zawiodłem na tobie :/

Gratuluje wam konsolowcy , ale tak naprawdę nigdy nie chciałem, by konsola miała tą grę. Wy macie wszystko ,a my PC jesteśmy ograniczeni praktycznie do minimum. Brak GoW 2 [Girsy] ,kijowa wersja Fable III etc... Cóż, co poradzić.

Eot.


Ma ktoś fragment oryginalny na youtube jak pierwszy raz Gerwant widzi Iorvetha z Roche''em ? Fajnie Iorveth grał na fujarce i chciałem jeszcze raz zobaczyć. Bo jestem w III akcie, a boję się,że mi wstecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pisałem do pomocy technicznej CDP i dostałem email spychający mnie do zastosowania napisanych już w FAQ metod o których pisałem, że nie działają u mnie. Dodatkowo kazali mi pchnąć mój email do studia RED. Zamiast po prostu udostępnić Wieśka do ściągnięcia... Tracę ochotę na grę panowie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2011 o 23:08, Karharot napisał:

Napisz do RED-ów, co Ci szkodzi? Gra jest tego warta ;)


zdawało mi się ze oni są razem :P ale spoko napisalem zobaczymy czym zwolnią mi dalszą grę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś co z tymi koszulkami, które posiadacze EK mieli dostać w nagrodę za wytrwałość tamtego pamiętnego dnia (16 maja 2011:))? U mnie przy zamówieniu piszę, że wysyłka mojego zamówienia została wstrzymana... Wtf?

Wgl widzę, że CDPR szaleje z tym DLC, fryzjera wprowadzają. To ja już czekam na możliwość kupienia chatki w każdej lokacji w każdym akcie, no i oczywiście na możliwość udekorowania jej. Teraz będzie - Krzychowi działa fryzjer...
A kiedy jakieś sensowne DLC wydłużające trochę rozrywkę? :) No ale dobra, miesiąc nawet nie minął, nie będę narzekał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2011 o 22:48, Sandro napisał:

Ależ wiemy, potwierdził to sam producent wykonawczy.


Nie powiedział, że dostaniemy NAJPIERW (jak to ująłeś), a jedynie, że zostanie udostępniona. Wspomniane są również jakieś dodatkowe misje, filmy, etc. I ponownie mamy przykład kręcenia marketingowego: "Zrobimy coś wyjątkowego dla wersji x360"... chwilę później: "Wszystko z x360 będzie dostępne dla graczy PC".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O patchu 1.2 na jutro (w rzeczywistości 1-3 dni później) była mowa chyba, a wyniki sprzedaży?
400 tys. w takim czasie? Dobry wynik. Pierwsze miejsce na liście GB też.
Ciekawe jak wyhamuje sprzedaż po informacji o wersji konsolowej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2011 o 23:28, SpecShadow napisał:

O patchu 1.2 na jutro (w rzeczywistości 1-3 dni później) była mowa chyba, a wyniki sprzedaży?
400 tys. w takim czasie? Dobry wynik. Pierwsze miejsce na liście GB też.
Ciekawe jak wyhamuje sprzedaż po informacji o wersji konsolowej :P


Wzrośnie jeżeli chodzi o posiadaczy PS3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2011 o 23:17, Deathscythe napisał:

"Zrobimy coś wyjątkowego dla wersji x360"... chwilę później: "Wszystko
z x360 będzie dostępne dla graczy PC".


Potem dodał, że chodzi o wszystko to, co nie jest wyjątkowe dla wersji konsolowej, tzn. nie dostaniemy jakichś dodatkowych filmików/poziomów wprowadzających w fabułę, bo PCtowcom to niepotrzebne - mogą po prostu kupić jedynkę (za 10 dolców, a przy premierze dwójki była promocja na 5 dolców).

A tak na marginesie - czy tylko mnie straszliwie wnerwił kolor włosów Geralta w zwiastunie wersji klockowej? Rozumiem poniekąd ich przyciemnienie w samej grze, bo w niej oświetlenie i bloom są takie, że strasznie walą te włosy po oczach w słońcu jeśli (jak ja) gra się na zmodowanych na czysto-białe, ale na tym zwiastunie już są ciemnoszare... Co dalej, w Wiedźminie 3 będą czarne? (A na to też jest mod...)
A, i jest changelog:

Nowe DLC!
"Cyrulicy"

Niektórzy kupcy będą teraz zapewniać usługi fryzjerskie. Geralt będzie mógł, za niewielką opłatą, zmienić swoją fryzurę. Informacje o cyrulikach w danej lokacji będą widniały na tablicach ogłoszeń. We Flotsam, w akcie 1, usługi te dostępne są u antykwariusza Einara Gausela. W akcie 2 rozejrzyj się za Samborem wśród ciur przy obozie Henselta lub za Felicją Cori w Vergen. Młoda adeptka sztuki magicznej oferuje usługi fryzjerskie również w Loc Muinne, w akcie 3.
Poprawki wersji 1.2 (3 czerwiec 2011)

Wszystkie poprzednio wydane zestawy DLC są instalowane z łatką 1.2:
"Kurtka Niebieskich Pasów"
"Zestaw alchemika"
"Zestaw czarownika"
"Zestaw szermierza"
"Zestaw ciosów kończących"
"Tajemniczy kupiec"
"Kłopoty z trollem"
Łatka 1.2 dodaje nowy, darmowy zestaw DLC zatytułowany „Cyrulicy”. Aby skorzystać z usług balwierzy i stylistów, w akcie 1 odszukaj Einara Gausela , w akcie 2 Sambora wśród ciur przy obozowisku Henselta lub Felicję Cori na Placu Rhundurina w Vergen. Felicja Cori oferuje usługi fryzjerskie również na centralnym placu w Loc Muinne, w akcie 3.
Zapisane stany gry są teraz automatycznie kompresowane, obniżając ilość zajmowanego miejsca na dysku twardym.
Do menu gry dodano opcję pozwalającą na kasowanie zapisanych stanów gry. Żeby usunąć zapisany stan gry trzeba go zaznaczyc i wcisnąć klawisz „Delete”.
Menu gry ładuje się teraz względnie szybciej.
Gra obsługuje teraz słuchawki Logitech G35.
Dodano szereg poprawek do funkcji przypisywania klawiszy (czynności mogą teraz być przypisywane do klawiszy numerycznych i kursora).
Analogowe kontrolery na gamepadach będą teraz poprawnie współdziałały z panelami interfejsu graficznego.
Do Prologu dodano szereg balansujących rozgrywkę poprawek.
Zablokowanie celu nie znika teraz podczas zwiększenia dystansu.
Wprowadzono poprawki do blokowania. Poprawiono też responsywność postaci w walce, a Geralt może teraz atakować więcej niż jeden cel podczas normalnej walki.
Wprowadzono szereg poprawek do statystyk wyświetlanych w schematach przedmiotów w panelu Rzemiosła.
Nagrane stany rozgrywki z gry Wiedźmin są teraz poprawnie importowane.
Dodano automatyczne zapisanie stanu gry przed walką z draugiem.
Czas trwania flary wynosi teraz 2 (dwie) minuty.
Naprawiono błąd polegający na możliwości wyekwipowania petard (lub innych przedmiotów) nawet jeśli nie znajdowały się one w ekwipunku gracza.
Skasowano lub wymieniono tekstury związane z kulturą islamską (i podobne).
Dodano szereg poprawek do dialogów gry.
Naprawiono problem zablokowanego osiągnięcia następnego poziomu rozwoju postaci na początku Aktu 3.
Naprawiono błąd związany z występowaniem tzw. pozy ‘pajacyka’ po zniszczeniu gniazd nekkerów.
Strażnicy nie będą już blokowali Geralta znajdującego się na drabinie.
Noże nie będą już w stanie zranić przyjaznych nam postaci.
Naprawiono błąd związany z używaniem niektórych pojemników.
Nie można już sprzedać Cieniokostu (przedmiotu potrzebnego do zakończenia zadania).
Do gry dodano składniki potrzebne do wykonania zadania „Serce Melitele”.
Dodano poprawkę do zadania „Kłopoty z trollem”, głowę trollicy można teraz wygrać w kościanego pokera.
Upiór sztandaru nie może już być zabity przez inne duchy.
Naprawiono problem z neutralnym Operatorem, którego można było przez to zabić przed rozmową.
Dodano szereg poprawek zapobiegających blokowaniu postaci (król w wieży oblężniczej, rycerze niszczący bramę w Prologu, itp.).
Naprawiono zadanie „Trzy siostry” (powinno być "Siostrzyczki", tłumacz nie miał styczności z grą...), teraz drzwi nie pozostają już zamknięte na zawsze po zakończeniu zadania.
Naprawiono szereg błędów związanych z blokowaniem postępu w grze, włączając blokadę podczas medytacji, niemożność zapisu stanu gry oraz zablokowanie walki po użyciu statycznej kamery (np. nie można było zapisać gry po ukończeniu zadania „Niemoralna propozycja”).
Naprawiono blokadę postępu gry podczas walki ze smokiem w Akcie 3 (nieprawidłowo działająca eksploracja).
Naprawiono blokadę postępu w grze podczas walki z Detmoldem (czasem pozostawał bezczynny za swoją barierą).
Naprawiono blokadę postępu w grze w zadaniu „Sklepik z marzeniami”.
Naprawiono blokadę postępu w grze po porażce podczas odprawiania rytuału z Anezką (tłumacz ignorant, po polsku to AneŻka).
Naprawiono blokadę postępu w grze podczas dialogu na plaży w zadaniu (tutaj changelog się urywa, ale mniemam, że chodzi o quest "Siostrzyczki")


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2011 o 23:37, Khasim napisał:

Potem dodał, że chodzi o wszystko to, co nie jest wyjątkowe dla wersji konsolowej, tzn.
nie dostaniemy jakichś dodatkowych filmików/poziomów wprowadzających w fabułę, bo PCtowcom
to niepotrzebne - mogą po prostu kupić jedynkę


A ja uwazam, ze cos takiego by sie przydalo. Raz, ze to dodatkowe filmiki i misje, dwa jak za jakis czas bede chcial wrocic do "dwojki" to nie koniecznie najpierw bede chcial przechodzic "jedynke". Podejrzewam, ze tak czy inaczej w wersji PC te dodatkowe zadania i fimiki sie pojawia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2011 o 23:46, Wojman napisał:

A ja uwazam, ze cos takiego by sie przydalo. Raz, ze to dodatkowe filmiki i misje, dwa
jak za jakis czas bede chcial wrocic do "dwojki" to nie koniecznie najpierw bede chcial
przechodzic "jedynke". Podejrzewam, ze tak czy inaczej w wersji PC te dodatkowe zadania
i fimiki sie pojawia.



Popieram. Tak, jak miało to miejsce w przypadku Mass Effect i komiksu Genesis (interaktywny komiks przybliżający akcję z ME1) stworzonego na potrzeby edycji na PS3. Po kilku miesiącach pojawił się ten twór jako pakiet DLC na PC i X360, ale się pojawił. Do Wiedźmina 2 też by się coś takiego przydało, zwłaszcza biorąc pod uwagę wagę decyzji w tej grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2011 o 23:46, Wojman napisał:

Podejrzewam, ze tak czy inaczej w wersji PC te dodatkowe zadania
i fimiki sie pojawia.


Zauważ, że Redzi bardzo, bardzo rzadko używają słowa "nie". Raczej mówią "będzie", a potem nie ma, albo jest z obsuwą.
Swoją drogą, robimy zakłady, o ile opóźni się patch 1.2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2011 o 23:56, Azazell napisał:

Gram w Wieśka 2 już 2 h czy po zainstalowaniu jutrzejszego patcha 1.2 będzie trzeba
grać od nowa?


Raczej nie, ale osobiscie poniewaz jestem w I akcie (znaczy sie drugi raz gre przechodze) zaczekam do jutra na patch i jak wyjdzie to bede kontynowal przygode.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2011 o 23:52, Khasim napisał:

Swoją drogą, robimy zakłady, o ile opóźni się patch 1.2?


Do wschodu slonca w dniu 04 czerwca 2011 na pewno sie wyrobia. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja przeszedłem grę już 4 razy i przejdę jeszcze raz albo dwa, jak ktoś wypuści moda, który pozwoli wybrać którąś z fryzur od początku gry. Ech, CDP mogłoby dać jakiegoś NPCa robiącego za fryzjera w obozie Foltesta, choćby Triss w namiocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie przeczytałem listę zmian, które ma wnieść patch 1.2 i nadal brakuje mi poprawy żeby się składniki mikstur nie zmieniały po zrobieniu jednej i żeby standardowo ładowały się te, które najprościej znaleźć (czyli de facto rośliny).
I trochę sarkazmu - jupi dostaniemy fryzjera! Tylko po co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2011 o 00:10, heyboy napisał:

Tak sobie przeczytałem listę zmian, które ma wnieść patch 1.2 i nadal brakuje mi poprawy
żeby się składniki mikstur nie zmieniały po zrobieniu jednej i żeby standardowo ładowały
się te, które najprościej znaleźć (czyli de facto rośliny).

Dokładnie. I poprawienia płynności.

Dnia 03.06.2011 o 00:10, heyboy napisał:

I trochę sarkazmu - jupi dostaniemy fryzjera! Tylko po co?

Może Wiesiek trzaśnie sobie balejaż? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wat? Patch dodaje obsługę jakichś słuchawek?
Dalej - jest umiejętność pozwalająca ranić kilku przeciwników jednocześnie. Przydatne jak się lockowanie na przeciwnikach knoci :/
Widziałem ten filmik Bagińskiego - równie efektowny co naładowany spoilerami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować