Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

Dnia 03.06.2011 o 00:11, Harrolfo napisał:

Może Wiesiek trzaśnie sobie balejaż? ;)

Lepszy byłby irokez albo na łyso go, albo z dredami xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2011 o 00:10, heyboy napisał:

I trochę sarkazmu - jupi dostaniemy fryzjera! Tylko po co?


Przypomnij sobie reakcję po ukazaniu kucyka. Ludzie wciąż na niego marudzą. Właśnie po to, że to nei szkodzi nikomu, a marudy się cieszą. No poza osobami niepodobającym się to, że dają to od tak za darmo i spełniają prośbę graczy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się już do kitki przyzwyczaiłem. Fakt, też mi się nie widział kucyk na początku. Kwestia przyzwyczajenia. Oglądając cutscenki z W1, to nawet lepiej Geralt wygląda z kucykiem.
O ile dobrze kojarzę, to chyba mod nawet wyszedł do zmiany fryzury do W2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam na dwa usprawnienia:

- 16:10 (!!)
- gdy przegladam zbroje w sklepie chcialbym miec porownanie do tego co aktualnie nosze

Z tego co poprawiaja w patchu w zasadzie nic mi sie nie zdarzylo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2011 o 00:43, heyboy napisał:

Ja się już do kitki przyzwyczaiłem. Fakt, też mi się nie widział kucyk na początku. Kwestia
przyzwyczajenia. Oglądając cutscenki z W1, to nawet lepiej Geralt wygląda z kucykiem.
O ile dobrze kojarzę, to chyba mod nawet wyszedł do zmiany fryzury do W2.


Mnie się kita podoba już od początku. Primo fajna, a po drugie praktyczna i wygląda na sprytnego twardziela :)
Tak, wyszedł. Można nawet pobawić się Czarnym Wilkiem. Póki co mody sa kiepskie, więc sam żadnego nie przetestowałem. Większość - jak nie ubywanie energii za blok - jest taka... Oszukańcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.06.2011 o 01:34, Ichibanboshi-kun napisał:

Większość - jak nie ubywanie energii za blok - jest taka...
Oszukańcza.


Oszukańcza? Wiedźmin to mistrz szermierki (szczególnie Gerwant), uczył się od 90 lat robienia mieczem a ginie od byle bandyty w pojedynku np na bagnach. Wiesiek to był masakrator, większość przeciwników pierwszym ciosem zabijał, a tutaj się cacka nawet do 10 minut

Spoiler

(z byle gównem)

.

Albo eliskiry, smary, osełka - które działają po 10 minut, no litości...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja skorzystałem tylko z dwóch. Powiększenie okien opisów i szybsze przewijanie tekstu w nich oraz wywalenie reklam na początku gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do modów to oprócz tych dwóch wymienionych przez heyboy''a przydatny jest ten też który na minimapce w górnym rogu dodaje także znacznik pokazujący gdzie jest północ (bez którego owa mapka służyła raczej za radar niż za pomoc w przemierzaniu terenu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko ja mam takie straszne problemy z walką w tej grze? Muszę przyznać, że jest satysfakcjonująca, ale cholernie trudna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2011 o 01:59, Wahgaroth napisał:

Oszukańcza? Wiedźmin to mistrz szermierki (szczególnie Gerwant), uczył się od 90 lat
robienia mieczem a ginie od byle bandyty w pojedynku np na bagnach. Wiesiek to był masakrator,
większość przeciwników pierwszym ciosem zabijał, a tutaj się cacka nawet do 10 minut

Spoiler

(z byle gównem)

.

Albo eliskiry, smary, osełka - które działają po 10 minut, no litości...


Patrzyłem na to pod samym kątem gry. Jednak w tym świetle staje się to już nie takie niedopuszczalne ;)

@heyboy i Karharot

Tak, również rozważałem użycie tych modów.
Ciekaw jestem kiedy pojawią się nowe przygody zrobione przez graczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2011 o 00:43, heyboy napisał:

Ja się już do kitki przyzwyczaiłem. Fakt, też mi się nie widział kucyk na początku. Kwestia
przyzwyczajenia. Oglądając cutscenki z W1, to nawet lepiej Geralt wygląda z kucykiem.
O ile dobrze kojarzę, to chyba mod nawet wyszedł do zmiany fryzury do W2.


Ale Geralt powinien mieć kucyka. Pierwsze opowiadania o Geralcie jakie ukazywały się w miesięczniku Fantastyka miały ilustracje przedstawiające Geralta właśnie z kucykiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś otrzymał jakiś mail zwrotny od wiedzmin2@gram.pl np. w sprawie uszkodzonej głowy? 13 maja wysłałem im mail ze zdjęciem uszkodzonej pokrywki pudełka i chociaż wiem że ciągle zbierają reklamacje dla CDP to jednak chciałbym w końcu wiedzieć czy otrzymam nową czy jestem skazany na aktualną pokrywkę. :<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2011 o 11:18, Lucek napisał:

Ale Geralt powinien mieć kucyka. Pierwsze opowiadania o Geralcie jakie ukazywały się
w miesięczniku Fantastyka miały ilustracje przedstawiające Geralta właśnie z kucykiem
:)

No ja rozumiem, że jest to praktyczne podczas walki, ale byłem przyzwyczajony do wyglądu z pierwszej części gry. Natomiast w tej chwili na to patrząc, to Geralt nawet fajniej wygląda z kucykiem. Przekonałem się do niego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nieważne jak Geralt ma upięte włosy.
Mnie najbardziej denerwuje to, że się błyszczą i są srebrne, a nie "białe jak mleko".

Porównanie włosów z jedynki i dwójki:

20110603115208

20110603115215

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra skończona trzy razy, na spokojnie, więc mogę do swojej wypowiedzi dołożyć ciekawą obserwację.

Gra jest świetna, merytorycznie bardzo dobra.
animacje podczas dialogów czy scenek dla mnie pierwsza klasa [oprócz dupnej mimiki twarzy, ale ta da sie przeżyć], bardzo dobry dubbing, duzo bardziej naturalny niż w jedynce.
I wszystko było by miodzio, dał bym luzem 9/10 [bo jednak fabuła nieco krótka, a mechanika gry nieco za mocno uproszczona i miejscami udziwniona] gdyby nie cholerne bugi i optymalizacja.

Sama optymalizacja - niby ok, niby ultrasy chodzą na 40-60 klatek.. ale, własnie jedno ale...
Gra ma tendencję do zarzynania, tzn na przykładzie :

Mamy save game w lokacji XYZ - no żeby było bardziej obrazowo powiedzmy w Vergen.
Ładujemy ten save, chodzimy po lokacji 15 minut, jest ok, gier pocina w 45-60 klatkach, miód płynnie.
Ładujemy ten sam save np następnego dnia, chodzimy 3-5 min i nagle animacja nie wiedzieć czemu [niezależnie od ustawień graficznych trzeba by dodać] leci na ryj o 50-70% w dól na 18-20 klatek.
I to nie jest powód wejścia np do bardziej wymagającej lokacji, gdzie jest dużo modeli/detali itp itd... to są losowe spadki, wyglądające jak memmory leak albo partacznie sklejony engine, który nie potrafi zwalniać zasobów [i to było by najbardziej trafne, bo wyleczenie takiego dropa to wejście i wyjście z tawerny, a dlatego z tawerny, bo jest to odrębna lokacja, jak do niej wleziemy, to przeładuje ona teren, tzn załaduje obszar tawerny a "wyładuje" z pamięci obszar zewnętrzny w tym wypadku Vergen]

Najbardziej doskwierały mi te spadki w czasie

Spoiler

oblężenia Vergen.


Najlepsze jest to, że raz skończyłem oblężenie normalnie, bez takich cyrków, a potem drugi raz przy kolejnym podejściu... animacja zarznęła się przy drugiej próbie szturmu na mury i tak już zamarła na 19-22 klatki do samego końca.

W natłoku innych bugów mniejszych i większych [jak błędy w zadaniach, czy niekiedy kulejące AI NPCów, migające tekstury, ładujące się w locie tekstury itp itd...] te niespodziewane losowe dropy są największa imho bolączką gry.
Pytanie tylko - czy CDP to poprawi, czy w ogóle potrafią to poprawić [bo specami od "poprawiania" czegokolwiek poza prostymi burakami to oni jednak nie są].
Wydaje mi się, że lekarstwem na ich silnik było by zastosowanie podobnego schematu jaki ma Unreal Engine, który bardzo dobrze zarządza ładowaniem tekstur i obszarów [Distan LOD], przy czym Red Engine wygląda jak by owych obszarów wcale nie wywalał z pamięci.

Podobne dziwne zachowanie silnika jest w jeszcze jednej lokacji - na samym szczycie w kacie 2, na polanie z której widać calutki kanion, przy nawet największym zasięgu widoku, występuje swoisty FOW w postaci lekko niebieskiej mgły, nie mnie kanion ładuje z miejsca wszystkie modele i tekstury zarzynając animacje na 22-23 klatki z 50-60 w tym rejonie.
Moje pytanie - w jakim celu ładowane są wszystkie te gówna, skoro my tam z góry i tak tego nie zauważymy ?
Zwłaszcza jak ktoś ma włączony DOF.
Silnik powinien być lepiej optymalizowany, żeby nie ładował zbędnych danych, bo i tak ja nie widzę tych detali na dnie kaniony, zasłania mi je DOF i FOW.
Aczkolwiek to jest jedna jedyna lokacja która bez losowego dropa przy pewnym konkretnym ustawieniu kamery spadła niżej 40 klatek sama z siebie [ale pokazuje idealnie partactwo silnika]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować