Zaloguj się, aby obserwować  
Budo

Morrowind - pytania, przemyślenia - temat ogólny

14067 postów w tym temacie

Grafika w Morrowindzie może nie jest już zbyt świerza, ale przy odrobinie wysiłku da się ją znacznie ulepszyć. Jeśli stwierdzisz, że nie odpowiada twoim gustom, to zajrzyj do postów, do których linki znajdziesz poniżej. Dałem tam kilka linków do ciekawych modów sprawiających, iż Morrowind wygląda znacznie lepiej. :) Niedługo też dam krótki opis specjalnego programu, który umożliwia między innymi ustawienie antyaliasingu i filtrowania anizotropowego.

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=57&pid=11229
http://foru m.gram.pl/forum_post.asp?tid=57&pid=11230
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=5 7&pid=11242

@ klaser2
Ten mod nie spowoduje nagle, że Vvardenfell zamieni się w dżunglę. Przejdź się z Seyda Neen do Vivec. Powinieneś zauważyć jakieś zmiany. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi proszę który patch mam instalować...?
Mam złotą wersję i na gram.pl jako najnowszy podają patch # Elder Scrolls III: Bloodmoon, The, Patch 1.2.0722a 16,3 MB
Ale jest tam tez patch o "wyższej" nazwie - 1.6.1820. 3,54MB

To który mam instalować? A może jeden i drugi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2008 o 20:39, Deejay napisał:

Powiedzcie mi proszę który patch mam instalować...?
Mam złotą wersję i na gram.pl jako najnowszy podają patch # Elder Scrolls III: Bloodmoon,
The, Patch 1.2.0722a 16,3 MB


Z tego co mi wiadomo to Złota Edycja Morrowinda z EKN spatchowana jest już do najnowszej wersji. Przynajmniej jeśli chodzi o patche oficjalne, bo nieoficjalne jeszcze jakieś są, ale je już instalujesz na własną odpowiedzialność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2008 o 20:39, Deejay napisał:

/.../ > To który mam instalować? A może jeden i drugi?

Ja bym Ci radził nie przejmować się patchami, tylko grać. Grałem w Morrowinda w wersji z 2002 roku i bez problemów skończyłem. Kłopoty w pewnych miejscach zaczynają się, jeśli zainstalujesz dodatki przed ukończeniem podstawki. Szkoda zachodu, ewentualnie jak coś się zatnie na amen, to wtedy wgrasz patche.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2008 o 20:59, KrzysztofMarek napisał:

> /.../ > To który mam instalować? A może jeden i drugi?
Ja bym Ci radził nie przejmować się patchami, tylko grać. Grałem w Morrowinda w wersji
z 2002 roku i bez problemów skończyłem. Kłopoty w pewnych miejscach zaczynają się, jeśli
zainstalujesz dodatki przed ukończeniem podstawki. Szkoda zachodu, ewentualnie jak coś
się zatnie na amen, to wtedy wgrasz patche.

Trochę mnie podbudowałeś, bo ściągam tego patcha 16mega a z gram.pl nie da się ściągać szybciej niż 5-6kB/s i musiałbym jeszcze czekać z 45 min... :/
A grać się chce :D

Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Kłopoty w pewnych miejscach zaczynają się, jeśli zainstalujesz dodatki przed ukończeniem podstawki.

Morrowind ze Złotej edycji jak zapewne wiesz instaluje się od razu z obydwoma dodatkami aczkolwiek początkowo nie są one aktywowane. Czyli w tym momencie jest tak jakby ich w ogóle nie było? Pamiętam, że kiedyś w Morka grało mi się świetnie i bez żadnych problemów technicznych (nie liczę wywalania do windy:P) a później nagle zacząłem mieć masę problemów ze skryptami:| Teraz jak przeczytałem Twojego posta to już chyba wiem dlaczego tak się to skończyło. Otóż wcześniej grałem na samej premierowej podstawce a później zainstalowałem ZE. Szkoda, że nie wiedziałem tego wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2008 o 21:31, kavior15 napisał:

Ledwo zacząłem grac a już mam problemy. :P
Czy ta gra jest taka trudna czy to ja jestem cienki? :P


Stawiam na to drugie :P
A na serio: Opisz z czym masz problem, a także postać, który ma poziom, rasa umiejętności i ekwipunek, a także poziom trudności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem.W instrukcji do Morka złota edycja są kody .Dlaczego u mnie nie dzialaja?Czy ja cos zle robie czy
jest to bug.Niech mi ktos doradzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2008 o 08:36, piromada napisał:

Mam problem.W instrukcji do Morka złota edycja są kody .Dlaczego u mnie nie dzialaja?Czy
ja cos zle robie czy
jest to bug.Niech mi ktos doradzi.


Szczerze mowiac niewiem bo kodow w Morku nie stosowalem i tobie radze to samo :) jest to na tyle łatwa i prosta ( w miare) gra ze kody sa tam zbedne a wrecz wedlug mnie ja psuja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Jeśli koniecznie chcesz grać na kodach co szczerze odradzam to nie sugeruj się poradnikiem bo pewnie dużo błędów tam jest. Domyślam się, że w komendach nie dawali spacji albo jakiś inny tego typu bug drukarski zastosowali i wszystko nie działa. Zajrzyj na tą stronę i nią sie sugeruj:

http://elderscrolls.phx.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=264 &Itemid=315

[skopiuj link ręcznie i usuń z niego niechcianą spację]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem gdy właczam gre to po około 5-10 minutach grania cały komp się zawiesza i tylko reset pozostaje. Wie ktoś może w czym problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

[skopiuj link ręcznie i usuń z niego niechcianą spację]

pewnie mu sie nie bedzie chcialo
ale ja sie nie moge do morrowinda przekonac on jest dal mnie po prostu NUDNY!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Zadaniu 3 - Informatorzy w Vivek w Dzielnicy Św. Olmsa muszę porozmawiac z ukrywającą się w Kanałach Addihiranirr. Następnie muszę jej pomóc spławic Duvianusa Platoriusa. Gdy poszedłem powiedziec mu, że Addihiranirr odpłynęła gondolą i powracam do Kanałow nie ma tam Addihiranirr.Nie mogę jej znaleźc w Kanałach. Gdzie ona jest? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem ostatnio Morrowinda, nic o tej grze nie słyszałem oprócz tego że jest ponoć dobra. Właśnie ją instaluję i nie wiem co zobaczę :D Ale do rzeczy, może jakieś rady na początek ? Jak mam grać, co mam robić, jakie mieć nastawienie do NPCów, jaką grać postacią ? Poradźcie mi co mam zrobić ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2008 o 21:38, Mezo505 napisał:

Nigdy nie grałem w tą grę i nie wiem czy warto ją kupić? Proszę o poradę!!!


Widziałem już Twojego posta tutaj:

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=250&pid=12699

Sądzę, że to nie jest dobra metoda na spam i raczej nie wróże Ci tutaj świetlanej przyszłości. Lepiej przystopuj bo źle skończysz.

Co do Twojego pytania ---> Kup tą grę bo dobra. Powinno Ci starczyć ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedna ważna rada. Kradnij tak aby nikt cię nie widział ;) czasami pomaga wskoczenie na głowę któregoś z pobliskich NPC-ów.

P.S. Przydatne czary; Oznaczenie i Przeniesienie(odpowiednik teleportacji) telekineza (wiadomo co) oraz Interwencje bóstw oraz Almsivi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2008 o 21:54, namiary znane napisał:

Jedna ważna rada. Kradnij tak aby nikt cię nie widział ;) czasami pomaga wskoczenie na
głowę któregoś z pobliskich NPC-ów.

A co będę miał z tej kradzieży ? coś jeszcze oprócz złota? Co najlepiej kraść i gdzie?

Dnia 19.03.2008 o 21:54, namiary znane napisał:

P.S. Przydatne czary; Oznaczenie i Przeniesienie(odpowiednik teleportacji) telekineza
(wiadomo co) oraz Interwencje bóstw oraz Almsivi.

Ehh ... Już zrobiłem sobie orka wojownika :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz.Gram w morka juz nty raz i chcialem poeksperymentowac a nie mam ochoty przechodzic
calej gehenny ze zdobywaniem pieniedzy na poczatku gry,dlatego potrzebowalem kod na forse.Teraz juz
przebrnalem poczatek i nie jest mi potrzebny ale wkurza to ze drukuja i okazuje sie ze jest to do niczego.
Jeszcze raz dzieki za odpowiedz .Czesc -piromada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować