Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Oficjalne wyniki sprzedaży dwóch rekordowych części Call of Duty

26 postów w tym temacie

Ehh... Jak to już było wiele razy powtarzane na tym i innych forach, przez różnych kolegów i koleżanki: "hamburgery nad homary".

Są fani Big Maców i są fani Foie gras. Szkoda tylko, że prostota i banał wciskana jest wszędzie i wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To już jest przegięcie... Za kilka lat populacja Polski będzie grała w CoD. Czy jest granica tego fenomenu? Rok w rok tyle osób jęczy, a gra bije kolejne rekordy... Jeszcze troche co czwarty nabywca konsoli będzie ciorać w tą grę...

Ja chyba zakupię MW3 (chyba, że Resistance 3 multi mnie przekona by nie kupować), ale martwię się o to, bo to już zaczyna być lekko przerażające co się dzieje z tą branżą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2011 o 11:57, HiddenNick napisał:

"wynik drugiej jest zaledwie o trzy miliony gorszy"

Jak to zaledwie? Przecież większość deweloperów może o sprzedaży 3 milionów jedynie pomarzyć!


przy ponad 20-milionowej sprzedaży to jednak "zaledwie". przerażające/zadziwiające (co kto woli), ale prawdziwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

skoro cody i gry na facebooka sa az tak dobre ze graja w nie dziesiatki milionow graczy to niedlugo tylko one zostana na rynku, na co komus jakis bf3, to malo oplacalna nisza z marna sprzedaza max 10mln, a nowy cod 30-35mln, rynek zweryfikuje takie klapy finansowe jak battlefieldy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Ludzie nie lubią zmian
2. Ludzie idą za nazwą, niczym innym
3. Ludzie nie lubią wyzwań
4. Ludzie nie lubą ambitnych tytułów
5. Stopień skomplikowania tytułu musi być minimalny
6. Musi być efektownie.

To wszystko dostarcza COD. Płytką, prostą, bezmózgą ale porządnie oskryptowaną zabawę. Nawet masa błędów i niegrywalne multi w Black Ops ich nie odepchnęło więc nic ich nie odepchnie. W skrócie - jacy ludzie, taka rozrywka.
Wielu też chce się po prostu odprężyć. Dać głowie odpocząć i taka bezmózga gierka gdzie prowadzą Cie po sznurku jest idealna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

BF3 bije na głowę CoDa ale co z tego? Na E3 Ea zrobiła słabą prezentację a poza tym sama marka sprzeda najnowsze Modern Warfare 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2011 o 12:13, Phobos_s napisał:

Są fani Big Maców i są fani Foie gras. Szkoda tylko, że prostota i banał wciskana jest
wszędzie i wszystkim.


No dobra, nie trudno się domyślić, która gra to ten "Big Mac", ale gdzie jest to Foie gras? Bo ni ..... , nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2011 o 12:45, dariuszp napisał:

W skrócie - jacy ludzie, taka rozrywka.


Albo, że tak znów zarzucę powiedzeniem, jedni lubią krzyżówki a inni jak im nogi śmierdzą. ;)

@ KamyK_84

A choćby taka czarno-biała, która zaledwie 2 dni temu miała premierę na Steamie.
Albo taka co to ma premierę 25 sierpnia tego roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2011 o 12:45, dariuszp napisał:

1. Ludzie nie lubią zmian

To prawda, jest tak dokładnie od sześciu milenii. Każda zmiana, rewolucja łączyła się z oporem sporej części społeczeństwa.

Dnia 04.08.2011 o 12:45, dariuszp napisał:

2. Ludzie idą za nazwą, niczym innym

To prawda, marka ma bardzo ważne znaczenie.

Dnia 04.08.2011 o 12:45, dariuszp napisał:

3. Ludzie nie lubią wyzwań

Kobiety owszem, faceci wręcz przeciwnie. Nie lubią jednak się wku...rzać, ginąć pięćdziesiąty raz z rzędu, bo jakiś kretyn zrobił dany etap gry tak, a nie inaczej.

Dnia 04.08.2011 o 12:45, dariuszp napisał:

4. Ludzie nie lubą ambitnych tytułów

Większość ambitnych tytułów nie ma do zaoferowania więcej niż swoją inność. Ludzie wolą się bawić, a temu bardziej służy świetny gameplay niż ambitna fabuła.

Dnia 04.08.2011 o 12:45, dariuszp napisał:

5. Stopień skomplikowania tytułu musi być minimalny

Co jest mało skomplikowanego w CoD? Grałeś w to na najwyższym poziomie trudności? Czy może odpaliłeś raz na easy i uznałeś, że gra przechodzi się sama?

Dnia 04.08.2011 o 12:45, dariuszp napisał:

6. Musi być efektownie.

Czemu miało by nie być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@KamyK_84: a musisz szukać ukrytych znaczeń?

Nie będzie oryginalny: ciekawie jak na tle tych wyników wypadnie CoD:MW3... to akurat każdy może sobie wyobrazić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2011 o 13:56, Vito213 napisał:

Ja od wtorku jestem posiadaczem BO i tak mnie ciekawi gdzie jest te 25 milionów graczy??
Wieczorem jest ok 19 tysięcy.


Jak kupiłeś wersję PCtową to się nie dziw. CoD to praktycznie tylko konsole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2011 o 13:56, Vito213 napisał:

Ja od wtorku jestem posiadaczem BO i tak mnie ciekawi gdzie jest te 25 milionów graczy??
Wieczorem jest ok 19 tysięcy.


Taaak, oczywiscie wszyscy ktorzy zakupili gre musza w nia grac codziennie wieczorem nawet rok po premierze i tylko na PC. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja gram w FPS''y sieciowe od czasów CoD 2 i Enemy Territory, grałem dużo w Modern Warfare 2 i Black Ops ale poraz 5 nie kupiej tej samej gry, ten sam silnik, zmienione mapy i nowa 5 godzina kampania. To jest rok Battlefielda 3, gra pod kazdym względem przewyzsza MW3, a i tak pewnie sprzeda się kilkukrotnie gorzej, co pokazuje jak upośledzony jest ten rynek, albo gracze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować