Zaloguj się, aby obserwować  
paweln

Świat Dysku czyli Terry Pratchett

1379 postów w tym temacie

Dnia 06.03.2007 o 18:47, Azrathel napisał:

ooo właśnie.
gdzie został stróżem? Oo
w której to było książce?
kurcze, czas chyba przeczytać wszystko jeszcze raz... :]


W "Ciekawych Czasach" kiedy Srbrna Orda wymienia poległycgh znajomych Cohena :}

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.03.2007 o 18:49, Alamut napisał:

W "Ciekawych Czasach" kiedy Srbrna Orda wymienia poległycgh znajomych Cohena :}


ajajaj - źle ze mną... nie pamiętam co było w mojej ulubionej części...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2007 o 18:50, Azrathel napisał:

ajajaj - źle ze mną... nie pamiętam co było w mojej ulubionej części...



Skleroza nie choroba :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm dzis pierwszy raz zaczalem czytac cos Pratchetta... mianowicie "Straz, Straz", po 20 str jakos mnie nie wciaga specjalnie, ale moze sie rozkreci... jakos strasznie to infantylne i za bardzo stara sie na sile odejsc od schematow... oby to jakos lepiej bylo na dalszych stronach, bo inaczej bedzie to dla mnie niewypal... a zaznacze, ze jestem fanem Fantasy i RPGow :-)

Jak przeczytam, to napisze, czy im dalej w las tym lepiej, czy gorzej ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2007 o 18:55, Kris_bla napisał:

Hmm dzis pierwszy raz zaczalem czytac cos Pratchetta... mianowicie "Straz, Straz", po 20 str
jakos mnie nie wciaga specjalnie, ale moze sie rozkreci... jakos strasznie to infantylne i
za bardzo stara sie na sile odejsc od schematow... oby to jakos lepiej bylo na dalszych stronach,
bo inaczej bedzie to dla mnie niewypal... a zaznacze, ze jestem fanem Fantasy i RPGow :-)

Jak przeczytam, to napisze, czy im dalej w las tym lepiej, czy gorzej ;-D


Jeśli uważasz fantastykę za temat w mairę nietykalny (nie lubisz jak jktoś sie z niej naśmiewa) to to nic dal Ciebie. Pratchett to raczej inteligentna satyra społeczna i obyczajowa ubrana w szaty fantasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2007 o 18:58, Alamut napisał:

Jeśli uważasz fantastykę za temat w mairę nietykalny (nie lubisz jak jktoś sie z niej naśmiewa)
to to nic dal Ciebie. Pratchett to raczej inteligentna satyra społeczna i obyczajowa ubrana
w szaty fantasy.


Nie uwazam za nietykalny, ale po prostu to co do tej pory przeczytalem, ani nie jest smieszne, ani ciekawe, ale za wczesnie po 20 str skreslac autora i jego tworczosc ;-) Zobacze jak skoncze czytac... pisalem tylko o pierwszym wrazeniu :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2007 o 19:07, Kris_bla napisał:

Nie uwazam za nietykalny, ale po prostu to co do tej pory przeczytalem, ani nie jest smieszne,
ani ciekawe, ale za wczesnie po 20 str skreslac autora i jego tworczosc ;-) Zobacze jak skoncze
czytac... pisalem tylko o pierwszym wrazeniu :-)


Też prawda, są w końcu gusta i guściki, ja naprzykład nie lubię "Pachnidła", a mój polonista i anglista tak i mam kiepsko :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2007 o 18:55, Kris_bla napisał:

Hmm dzis pierwszy raz zaczalem czytac cos Pratchetta... mianowicie "Straz, Straz", po 20 str
jakos mnie nie wciaga specjalnie, ale moze sie rozkreci... jakos strasznie to infantylne i
za bardzo stara sie na sile odejsc od schematow... oby to jakos lepiej bylo na dalszych stronach,
bo inaczej bedzie to dla mnie niewypal... a zaznacze, ze jestem fanem Fantasy i RPGow :-)

Jak przeczytam, to napisze, czy im dalej w las tym lepiej, czy gorzej ;-D



Ja zacząłem od "Piątego Elefanta", niedawno przeczytałem "Straż! Straż!", obecnie kończe "Zbrojnych", a w przyszłości planuje przeczytanie "Na glinianych nogach" i "Bogowie, honor, Ank-Morpork!". Bardzo lubie straż miejską, a w szugólności młoszego fukcjonariusza/funkcjonarsiusza/kaprala/sierżanta/kapitana Matchewe Żelaznywładssona i jego ''Krizmę'', i absolutną szczerość. Nie czytałem jak narazie książek o magach i niewidocznym uniwersytecie, gdyż nie interesują mnie magowie - przez poglądy kapitana Vimes''a przez V.
Moi ulubieni bohaterowie straży to: funkcjonariusz Detrytus - umie liczyć powyżej 4; kapral Nobby Nobbs - jak w arsenale Ank-Morpork zabrał tone wyposażenia, a potem służył za przenośny arsenał; młodsza fukcjonariusz Angua - z oczywistych względów; kapral Marchewa - ta jego ''krizma''; sierżanta Colona - cytuje: "Lord Vetinatri nie ograniczy się jedynie do sarkazmu... użyje ironii" ^^; Gospode''a - jakiej on nie ma wspaniałej rodzinki; Errola - smoka, a nie brata Nobby''ego; kapitana Vimes''a - potrafi sprzeciwić się Havelock''owi Vetinari''emu!; i to chyba wszyscy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właściwie niewiele z Pratchetta czytałem, ale oceniając jego książki czasem trzeba brać pod uwagę 2 osobne kryteria : dowcip i fabułę. Bo np. w takim "Piątym elefancie" fabuła była naprawdę trzymająca w napięciu itp. ale jakoś najbardziej dowcipna ta książka nie była. Znowu "Bogowie, Honor, Ankh-Morpok" jest pod obydwoma względami naprawdę dobre.

Ogólnie-jest wiele lepszych książek, ale Prachetta zwykle czyta się z przyjemnością. Polecam na podróż pociągiem/leniwe popołudnie, kiedy myśleć się nie chce, a poczytać coś dla relaksu można :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2007 o 20:54, Alamut napisał:

Toz to mistrz ma urodziny! Niechaj kazdy fan swe życzenia do akcji dołączy!

Ja już z nim na gg gadałem :P jak chcesz to wyślę też od Ciebie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2007 o 22:50, Alamut napisał:

A od kiedy brytyjczycy maja gg?

Nie mogą mieć? :) Poza tym to miał być żart, coś w stylu Pratchetta. Widać daleko mi do mistrza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2007 o 23:13, deecom napisał:

Nie mogą mieć? :) Poza tym to miał być żart, coś w stylu Pratchetta. Widać daleko mi do mistrza


Jak do Mgławicy Raka i z powrotem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2007 o 14:36, Alamut napisał:

Jak do Mgławicy Raka i z powrotem ;)

Ja bym rzekł, że jak stąd do Wiltshire :P albo na krawędź Świata czyli też daleko - tak czy siak będzie go można za niedługo spotkać w Prawdzie jak już wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2007 o 16:55, Alamut napisał:

A wyznaczyli juz datę premiery?

To już by trzeba było dokładnie Krejta spytać - on ma kontakty - w ogóle miał mi odpowiedzieć na inne pytanie ale też związane z PeCeWu-tem ale jak zobaczysz na tego posta :) to ujrzysz odp

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=7294&pid=651

powinno być niedługo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Świeże info od Prószka:
Prawda obsunięta na maj.
Thief of Time jest wstępnie zaplanowany na okres wakacyjny.
Wintersmith na jesień.
Komiks Kolor Magii na bank ukaże się w październiku, na Międzynarodowy Festiwal Komiksowy w Łodzi.
Co do Nauki Świata Dysku III, na razie spada na nieokreślony "późniejszy okres".

Natomiast 17.04 pani Renata Smolińska (odpowiedzialna w Prószku za promocję Pratchetta) spotyka się z agentami Mistrza i wtedy będzie świeże info co do planów na rok 2008.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a moze Tobie sie uda uzyskac informacje od Proszynskiego bo mnie jakos jej nie chca udzielic:

czy jest szansa by w polsce ukazala sie polska wersja Nanys Ogg cookbook i Deaths domain oraz Streets of Ankh-Morpok ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować