Zaloguj się, aby obserwować  
paweln

Świat Dysku czyli Terry Pratchett

1379 postów w tym temacie

z death domain jest taki problem (jak dla mnie) ze tej ksiazki nie bylo wydanej w jezyku polskim :( a ja swoja kolekcje opieram tylko na ksiazkach wydanych u nas

wyjatek zrobilem dla kalendarza sciennego z 2007 roku ale tam sa obrazki a nie tekst (obrazki pochodza z filmu hogfather)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2007 o 13:09, morthi napisał:

wyjatek zrobilem dla kalendarza sciennego z 2007 roku ale tam sa obrazki a nie tekst (obrazki
pochodza z filmu hogfather)

Szczególnie genialna fotka z Downeyem w jego gabinecie i otaczającą go gromadką skrytobójców - bo tej sceny w filmie nie było. :)
Uważam jednak, że kalendarze z ilustracjami z poprzednich lat były ładniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bo to nie byly kalendarze tylko terinarze :) (chyba ze byly oprocz terminarzy kalendarze - ale tych nie widzialem w polsce a kalendarz 2007 owszem :) lezal sobie grzecznie i czekal az go kupie na nowym swiecie w ksiegarni ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2007 o 13:01, morthi napisał:

co innego przeczytac a co innego miec na swojej polce :) w bibliotece mozna znalezc terminarze?
nie sadze....


Wiesz ja te książki wprost pochłaniam ^^ gdybym miała wszystkie miec na półce to hm.. po pierwsze to sporo kasy, a po drugie nie mam miejsca xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech Morthi, ale piszę o ściennych kalendarzach z lat ubiegłych - były w nich śliczne kolorowe ilustracje. Nie tylko Kidby;ego, ale też wielu innych ilustratorów, których nie kojarzy się na codzień z ŚD. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dlatego ja kupuje je od poczatku to tez nie odczuwam za bardzo ich ceny (20-30 zl za ksiazke dwa razy w roku da sie jakos usuplac ;) ) a pierwsze ksiazki mialy cene 10 zl :) czy nawet 8.90 :)

a miejse? taak... teraz bede mial (z najnowszymi) 55 pozycji :D i bede musial Dilberta wyrzucic na inne miejsce bo juz polka nie chce pomiescic tych dwoch serii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm... nic mi o nich nie wiadomo :) nigdy na takowe nie trafilem :( a szkoda... moze gdzies na ebay znajde jesli mi sie spodobaja ale nie sadze bym je chcial miec - wystarcza mi moje ksiazki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2007 o 13:16, morthi napisał:

dlatego ja kupuje je od poczatku to tez nie odczuwam za bardzo ich ceny (20-30 zl za ksiazke
dwa razy w roku da sie jakos usuplac ;) ) a pierwsze ksiazki mialy cene 10 zl :) czy nawet
8.90 :)


Heh a co z grami? :D Ech.. kosztowne są te hobby gry, sprzęt do gier, fajne książki, jakąś płytę od czasu do czasu ...

Dnia 20.04.2007 o 13:16, morthi napisał:

a miejse? taak... teraz bede mial (z najnowszymi) 55 pozycji :D i bede musial Dilberta wyrzucic
na inne miejsce bo juz polka nie chce pomiescic tych dwoch serii


Tylko żeby Ci się nie zarwała xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

niestety... gier komputerowych ze swiata dysku nie kupowalem... za drogie byly (discworld 109 zl a discworld 2 145 zl) pozniej widialem discworld noir w lubelskim empiku za 40 zl ale nie zdecydowalem sie by to kupic...

o polke sie nie martwie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2007 o 13:17, morthi napisał:

hmm... nic mi o nich nie wiadomo :) nigdy na takowe nie trafilem :( a szkoda... moze gdzies
na ebay znajde jesli mi sie spodobaja ale nie sadze bym je chcial miec - wystarcza mi moje ksiazki :)

W Polsce kalendarzy chyba nie było na pewno nie od początku 2006 chyba widziałem ale też dużo tych wszystkich bajerów w Polsce nie ma a co do Death Domain - no tego po PL nie było ale ważne jest że było dostępne - najwyższy czas uzupełnić kolekcję :) kurde aż mnie ściska że kiedyś te książki kosztowały 95000zł :P tyle za Kolor Magii a potem co książka to drożej aż do dzisiaj około 30zł na szczęście miałem Morta gratis do Discworlda 2 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2007 o 13:24, morthi napisał:

niestety... gier komputerowych ze swiata dysku nie kupowalem... za drogie byly (discworld 109
zl a discworld 2 145 zl) pozniej widialem discworld noir w lubelskim empiku za 40 zl ale nie
zdecydowalem sie by to kupic...


Hm... mogli by zrobić jakąś grę dzisiaj, z grafiką rodem z Obliviona i fabułą ze Świata Dysku byłby murowany hit xD, osobiście o grach na podstawie twórczości Pratchetta tylko słyszałam ;/ może są gdzieś jako freeware? W końcu swoje lata już pewnie mają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

he he :) tak wlasnie bylo :) cdp dorzucalo morta do ksiazki - szkoda tylko ze fabula gry oparta byla na kosiarzu ;) niby i tu i tu jest SMIERC ;) ale nie do konca:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2007 o 13:24, morthi napisał:

niestety... gier komputerowych ze swiata dysku nie kupowalem... za drogie byly (discworld 109
zl a discworld 2 145 zl) pozniej widialem discworld noir w lubelskim empiku za 40 zl ale nie zdecydowalem sie by to kupic...

eeee... 40zł? I nie kupiłeś? Mówię Ci jakiś to wielki błąd popełnił :) Poprzednie dwie też są super i były tańsze po jakimś czasie jak wszystkie gry teraz ale tego ja sobie nie mogłem darować i musiałem to mieć więc 10lat temu to kupiłem :) chyba bym się nie doczekał obniżki cen ale potem one też kosztowały około 40zł

Catastrophe-she
Są dostępne na różnych serwisach z grami abandonware''owymi tyle, że 2 będzie bez głosu co jest wielką stratą a część pierwsza po rozpakowaniu ze 100mb zajmuje około 400mb ale jest głos, jest też mniejsza wersja bez głosu. A co do nowych gier ze Świata Dysku to firma TWG a później Perfect Entertainment padła ale przecież każda inna firma mogłaby zrobić grę na podstawie twórczości Pratchetta ale się na to nie zapowiada - szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2007 o 13:33, morthi napisał:

he he :) tak wlasnie bylo :) cdp dorzucalo morta do ksiazki - szkoda tylko ze fabula gry oparta
byla na kosiarzu ;) niby i tu i tu jest SMIERC ;) ale nie do konca:P


Może mieli nadwyżki? xD Ale te rozterki ŚMIERCI i Pimpuś xD Pratchett nie ma sobie równych xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2007 o 13:33, morthi napisał:

he he :) tak wlasnie bylo :) cdp dorzucalo morta do ksiazki - szkoda tylko ze fabula gry oparta
byla na kosiarzu ;) niby i tu i tu jest SMIERC ;) ale nie do konca:P

No bo wtedy Mort był wydany, gdzie tam do Kosiarza :) jakieś parę ładnych latek, tyle, że jak kurde chyba nie dostałem tych pocztówek co niby były do gry - chociaż może ja nie miałem wersji kolekcjonerskiej :) kiedyś to były wersje kolekcjonerskie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2007 o 13:32, morthi napisał:

discworlda 1 sciagniesz z dowolnej strony z abandonware :) mozesz rowniez pobawic sie w muda
ale to juz zabawa dla wytrwalych


Heh przez ciebie zaczęłam szukac xD niestety 2 część nie za bardzo jest chętna do współpracy ;/ (na razie nie ma zamiaru się nawet ściągnąć xD) no cóż szkoda..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

poszukaj znajdziesz na pewno - discworld 2 ma pewnien problem z dzialaniem na xpku niestety.

pamietaj by w przypadku kiedy discworld CI sie nie odpalil zainstalowac dosboxa ;) bedzie dzialac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2007 o 14:09, morthi napisał:

poszukaj znajdziesz na pewno - discworld 2 ma pewnien problem z dzialaniem na xpku niestety.

pamietaj by w przypadku kiedy discworld CI sie nie odpalil zainstalowac dosboxa ;) bedzie dzialac


Dziękuję,dziękuję ^^ znalazłam ;/... wersję francuską xD poszukam później jeszcze raz dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować