Vilmar

MODERATORZY: jacy są naprawdę?

28026 postów w tym temacie

Dnia 10.09.2014 o 19:18, SurgeonOfDeath napisał:

Czytacie w ogóle raporty?

Wow zero reakcji przez kilka dni(a zgłoszenia sprzed kilku tygodni, to nie wspomnę). Kilka tematów z reklamami zamkniętymi i odtrąbić.

Tak z nudów zacząłem szukać "site:forum.gram.pl słowo". I widzę sporo braków jedna osoba w ciągu roku użyła 6 razy wulgaryzmów w jednym temacie i zero reakcji.

Jestem pod wrażeniem, że tak szybko działacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie coś Wojmanie. Jak u was wygląda kwestia dawania banów czy degradów? Istnieje coś takiego jak "sprawy" i każdą prowadzi jeden moderator, czy jednak nie? Bo dałeś bana SurgeonOfDeath ( http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=96185&pid=53) - żeby było jasne, nie pytam dlaczego w sensie jaki był powód, dokładnie to wyjaśniłeś w poście i rozumiem decyzję pod tym względem - chociaż parę postów wyżej inny moderator odniósł się do tego samego posta i przyjął zupełnie inną postawę ( http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=96185&pid=49). Przyszło mi do głowy, że właśnie może istnieje jakiś taki system, coś jak chyba na policji, że np. Ty "prowadziłeś" wcześniej "sprawę" tego usera i biorąc pod uwagę jego wcześniejsze działania podjąłeś taką, a nie inną decyzję, a (w tym przypadku) Isildur nie znając "sprawy" zadziałał inaczej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2014 o 02:10, ManweKallahan napisał:

/ciach/


Już to kiedyś przerabiałem, bodajże z Isildurem i wyszło na to, że każdy mod nie wchodzi w kompetencje innego, co czasem rodzi sytuacje konfliktowe. Przykładowo jeden mod w tym samym temacie zobaczy coś, co teoretycznie narusza regulamin i nic nie powie, a inny od razu sypnie banem. Tak jakby nie widział tego co napisał inny "dyżurny" wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Manwe, nie chcę cię ani hejtować ani martwić ani też nie stawać po stronie czy to twojej czy Wojmana czy tam ogólnie moderacji ale serio? Nadal wierzysz że akurat tutaj, w tym miejscu, w tym temacie ktoś ci odpowie na pytanie czemu ktoś dostała bana czy degrada, za co i dlaczego? ;) Jeszcze mógłbym zrozumieć jakbyś ty był ofiarą tej akcji ale ktoś bądź co bądź postronny? Z pewnymi rzeczami nie da się wygrać czy tam ich zrozumieć. Wojman trochę się uspokoił od swoich ''złotych'' czasów, nadal zdarzają mu się dziwne akcje ale czy naprawdę się łudzisz że się czegoś dowiesz? Oh come on.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

[m]
To dlaczego tamten gość dostał bana jest wyjaśnione w poście. Bardziej pytam o to, dlaczego dwóch moderatorów reaguje na tego samego posta i to na dwa skrajnie różne sposoby. To chyba nie pierwsza taka sytuacja. To trochę tak, jakbym pił piwo w parku i naraz podeszły do mnie dwa patrole policyjne, jedni dali pouczenie, a drudzy mandat na 200 złotych. To wygląda strasznie dziwnie z boku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No więc powtórzę to co już pisałem wyżej, tutaj się tego nie dowiesz. Po prostu. Prędzej sam zostaniesz zbanowany. :D Odpuść bo naprawdę, łudzenie się że TUTAJ dostaniesz konkretnę odpowiedź wprost jest ... naprawdę naiwne. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś jest praktycznie niebiesko na forum, co nie dziwi. Zastanawia mnie tylko, ile taki stan rzeczy się utrzyma? Na ile starczy zapału naszym nowym, niebieskim braciom? Czas pokaże. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na forum jestem praktycznie codziennie. Mało ostatnio piszę, ale czytam swoje podpięte wątki regularnie. Teraz, jak mogę coś zdziałać w kwestii łamania regulaminu, to przy okazji coś tam skrobnę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż, parę razy w tym temacie tworzyła się szeroka dyskusja, w której brali też udział moderatorzy i można było się z nich dowiedzieć jakichś rzeczy, ale pewnie masz rację. Nie bój się, nie będę się o to dopytywał co parę dni ;) Mój post nie zniknął, może kiedyś któryś moderator odpowie, albo wypowie się na ten temat przy innej okazji.

@Abi_Dalzim
Znaczy skracanie długich, czy w ogóle mam unikać cytatów w poście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2014 o 18:50, ManweKallahan napisał:

@Abi_Dalzim
Znaczy skracanie długich, czy w ogóle mam unikać cytatów w poście?

Jeżeli odpowiadasz na post, który jest bezpośrednio nad Twoim, to możesz w ogóle uciąc cytat.
A jeżeli odpowiadasz na post, który jest napisany kilka pozycji wcześniej, to staraj się w cytacie ująć tylko tę kwestię, na którą odpowiadasz.

Mam nadzieję, że wyraziłem się jasno ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2014 o 17:58, Abi_Dalzim napisał:

Ja na forum jestem praktycznie codziennie.


Tamte pytania nie były kierowane do nikogo konkretnego i w sumie były retoryczne. :D
To było takie gdybanie o aktywności, która jak wiesz, nie była nigdy mocną stroną Moderatorów, nie licząc kilku wyjątków.

Dnia 16.09.2014 o 17:58, Abi_Dalzim napisał:

Mało ostatnio piszę, ale czytam swoje podpięte
wątki regularnie.
Teraz, jak mogę coś zdziałać w kwestii łamania regulaminu, to przy
okazji coś tam skrobnę :)


Można by rzec, że przyodzianie się w niebieskie szaty, niejako wymusiło/wymusi bycie aktywnym nie tylko pod względem przeglądania forum, ale i pisania.
Zawsze byłeś porządnym userem, oby cię władza nie popsuła. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2014 o 17:56, Kakarotto napisał:

Dziś jest praktycznie niebiesko na forum, co nie dziwi. Zastanawia mnie tylko, ile taki
stan rzeczy się utrzyma?


Ja tez na forum jestem codziennie, ale głos zabierałem tylko w podpiętych wątkach. Teraz sprawdzając tematy, jak przy okazji natknę się na jakąś dyskusję, która mnie zaciekawi to się wtrącam. :) Wcześniej w ogóle nie schodziłem do innych tematów. :) Jakbyśmy nie pisali na niebiesko, nawet byś nie zauważył. :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2014 o 19:27, Rick napisał:

Ja tez na forum jestem codziennie, ale głos zabierałem tylko w podpiętych wątkach. Teraz
sprawdzając tematy, jak przy okazji natknę się na jakąś dyskusję, która mnie zaciekawi
to się wtrącam. :) Wcześniej w ogóle nie schodziłem do innych tematów. :)
Jakbyśmy nie
pisali na niebiesko, nawet byś nie zauważył. :>


Zaskoczę cię, ale widywałem nieraz twoją osobę tu i tam. Kojarzę twój nick raczej pozytywnie, więc nie jest tak źle z tobą, czyż nie? ;)

A jakby nad tym przysiąść i się zastanowić dogłębnie, takie skupianie się na kilku tematach i nie wychodzenie z nich, to jakaś tam forma nieaktywności, ale nie wnikam w szczegóły, gdyż się pewnie mylę. :P



Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wchodzę sobie na GS''a, a tam wyświetla się takie "cuś". Czyżby Hellmut abdykował z własnej woli, czy automatycznie został wykluczony ze swej funkcji za zbyt długie nie udzielanie się na forum.

20140919142830

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za późną odpowiedź. Generalnie jest tak, że jak już jeden Moderator prowadzi sprawę to od początku do końca. Czasem od tego są małe wyjątki i odstępstwa, ale takie rzeczy ustalamy we własnym gronie. Isildur i ja sobie porozmawialiśmy i zgodziliśmy się na takie rozwiązanie jakie było w przypadku tmtego użytkownika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wyjaśnienie.

@Tyler_D
A jednak ;)

Prince_Miki
Jeśli od prawie roku się nie udzielał, to odpowiedź jest raczej łatwa do odgadnięcia. Zapowiadano zrobienie porządku ze składem moderatorskim przy nowym naborze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nieco po czasie, ale witam wszystkich jako nowy Moderator naszego forum ;-) Dam z siebie wszystko, aby gram.pl było miejscem, w którym można będzie przyjemnie spędzić swój czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym się zbytnio czepiał ale to trochę dziwnie wygląda jak nagle większość tych nowych modków lata po forum i upomina o cięciu cytatów, litości. :D Ja wiem że czasami jest to rzecz która trochę utrudnia czytanie ale czy to aby nie przesada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2014 o 21:14, Tyler_D napisał:

Nie żebym się zbytnio czepiał ale to trochę dziwnie wygląda jak nagle większość tych
nowych modków lata po forum i upomina o cięciu cytatów, litości. :D


Od czegoś muszą zacząć. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się