Zaloguj się, aby obserwować  
kubos2006

Dysk twardy

208 postów w tym temacie

Dnia 04.03.2009 o 10:20, Lfdracon napisał:

> Jest gdzieś lista tych felernych Seagate''ów (numery seryjne, modele)?
W skrócie:
http://www.wykop.pl/link/131089/uwaga-masz-dysk-seagate-7200-11-masz-problem


Nie strasz! Właśnie mam ten dysk (wpis powyżej), czyżbym miał się zacząć zastanawiać nad przedwczesną awarią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na pewno to dotyczy tylko serii 7200.11? Jeśli tak, to mogę spać spokojnie :), mój zakup to była 80-tka na ATA (do starego PC, który nie obsługuje LBA48).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2009 o 18:29, NintendoPassion napisał:

Nie strasz! Właśnie mam ten dysk (wpis powyżej), czyżbym miał się zacząć zastanawiać nad przedwczesną awarią?

Na wszelki wypadek zrób sobie kopię zapasową najważniejszych plików z dysku. Wiem, że Seagate wypuściło łatkę likwidującą ten problem, ale nie jestem w stanie jej teraz znaleźć. Najlepiej chyba skontaktować się z pomocą techniczną/biurem obsługi klienta(nie wiem jak to u Seagate wygląda) - być może objaśnią Ci, jak zainstalować ww. łatkę. Ewentualnie możesz odesłać do nich dysk(niestety, danych nie odzyskują), a otrzymasz nowy, sprawny. Chociaż i tą kwestię omówiłbym wcześniej z przedstawicielem Seagate, coby mieć 100%-ową pewność.

[edit]Blackhand: z tego co wiem, tylko tej serii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki problem. Kupiłem ostatnio dysk twardy Samsung 500GB(model:HD502HI) z wejściem SATA i gdy go podłączyłem i włączyłem komputer to ten go nie czyta a natomiast w Biosie go widzi (wcześniej miałem dysk z wejściem ATA).Więc co mam zrobić żeby to chodziło???(Płyta główna Asus P5K).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem Seagate Barracuda 320GB, ale ostatnio dysk szlag trafił. Zamierzam kupić nowy, z tym że nie bardzo wiem co. Najważniejsze oczywiście, aby nie padał po jakimś czasie. Dobrze by było, gdyby byłby w miarę wydajny i nie za głośny. Cena tak do 250 zł, pojemność 320-500 GB.

Co myślicie o:
http://www.komputronik.pl/Dyski_twarde/Seagate_500_GB_Barracuda_7200_12_16MB_Serial_ATA_II_/pelny,id,66074/

http://www.komputronik.pl/Dyski_twarde/WD_Caviar_GP_16_500GB_WD5000AACS_16MB_cache_SATA_II/pelny,id,48200/

http://www.komputronik.pl/Dyski_twarde/Samsung_SpinPoint_F2EG_500_GB_SATA_II_16MB_cache_NCQ_/pelny,id,67335/

Pomożecie? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2009 o 12:59, Mars napisał:

(...) Najważniejsze oczywiście, aby nie padał po jakimś czasie.
(...)


Każdy dysk prędzej czy później padnie. Ważniejsze jest to, by nie padł np. tydzień po tym, jak się skończy gwarancja.

Dnia 01.05.2009 o 12:59, Mars napisał:


Co myślicie o:
(...)


Samsunga skreśl od razu - 5400 rpm to mają dyski laptopów / notebooków, w przypadku maszyn "biurkowych" to 7200 jest standardem. Z dwóch pozostałych osobiście wybrałbym raczej WD - Seagate nie ma ostatnio dobrej prasy, w przeciwieństwie do WD. Poza tym są to również moje osobiste preferencje - jeszcze długo nie zapomnę, jak w Segate padła mi elektronika w tydzień po tym, jak się skończyła gwarancja (żaden z moich WDków nie wyciął mi takiego numeru).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mogę napisać tutaj? Chciałabym dokupić sobie dysk twardy w przystępnej cenie. Co polecacie? Czy to również zależy od parametrów komputera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2009 o 08:03, blacklio2 napisał:

W przystępnej cenie znaczy ile? Jaka pojemność?

Do 400zł lub mniej. Pojemność? z 200gb. [istnieje takie połączenie?]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Istnieje jak najbardziej tylko powiedz jeszcze jaki interfejs, SATA czy ATA.
Do 400 zł dostaniesz już spokojnie 640 GB no chyba że Ci zależy na mniejszej pojemności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2009 o 08:14, blacklio2 napisał:

Istnieje jak najbardziej tylko powiedz jeszcze jaki interfejs, SATA czy ATA.

To zależy jakie mam dyski w komputerze tak? A jak ja to sprawdzę?

Dnia 31.05.2009 o 08:14, blacklio2 napisał:

Do 400 zł dostaniesz już spokojnie 640 GB no chyba że Ci zależy na mniejszej pojemności.

aż tak dużo to nie potrzebuje na razie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2009 o 08:27, blacklio2 napisał:

Zależy jaką masz płytę główną w komputerze, możesz to sprawdzić everestem


Nazwa płyty głównej ASRock K7VT4A+ (5 PCI, 1 AGP, 2 DDR DIMM, Audio, LAN)
Czy to może o to chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować