Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Rozkmina na weekend: Xbox One czy PlayStation 4?

195 postów w tym temacie


> > w użytkowaniu jak dawniej konsole
>
> Srsly? Chciałem zagrać ostatnio w Batman: AC. GfWL nie działa, bo pod Windows 8 nie jest
> wspierany (!!!).

Ja odpaliłem System Shock 2 z 90 któregoś roku na windows 7 używając dos boxa a Ty nie możesz odpalic Batmana ? :) nie ma rzeczy niemożliwych :)

Ja jestem za PS4, ma mocniejsze podzespoły na dany moment a u szwagra dobrze gra mi się w exy na PS3 choć i był czas jak grałem na swoim X360 w pierwsze Gears of War, szkoda że pokazał rrod był taki ładny amerykański :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> >> ale jeśli masz kasę
> > tylko na jeden sprzęt do grania, to najsensowniejszy jest PC, tak 100% obiektywnie
> patrząc.

> I najdroższy, co też nie jest bez znaczenia jak kogoś stać na tylko jeden sprzęt.

Nie zgodzę się. Ostatnio sprawiłem sobie nowego PC-ta za zabójczą sumę <2000zł (bez peryferiów). To tyle co nowa konsola... bez peryferiów ;) Klawiatura+mysz to wydatek rzędu 40zł w najbliższym markecie, monitor LCD 19", używany kolejne 100-150 zł. Nie jest to dużo, biorąc pod uwagę fakt, że specyfikację mam w PC porównywalną (jeśli nie minimalnie lepszą) niż w zapowiedzianych next-genach. Oczywiście, rozumiem różnicę w produkcji gier między tymi platformami, ale z drugiej strony, gdy grafika wyświetlana przez PC Ci się nie podoba, wystarczy zmienić kartę graficzną, dodać RAM-u, wymienić procesor, a nie trzeba czekać kolejnych 7-8 lat na nową generację ;)
Coś mi długi ten post wyszedł ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Xbox One
- Mniejsza moc obliczeniowa od PS4 (czyt. słabsze bebechy).
- Wciśnięty przy zakupie nowy Kinect, bez którego X-box nie zadziała. Czyli, wmuszony dodatkowy wydatek na całość.
- Za 2nd Hend''owe gry (używane) trzeba najpierw zapłacić właścicielowi gry, a następnie M$-owi.
- Większość oferowanych usług multimedialnych będzie prawdopodobnie niedostępna w Polsce (chociaż jeszcze tego nie wiadomo), a cena X-boxa pozostanie taka sama.
- Wymagane połączenie z internetem raz na 24h, żeby móc korzystać z konsoli.
- I tego jeszcze nie wiadomo, ale prawdopodobnie znowu płatny xbox live.
- Brak kompatybilności wstecznej (gry z poprzedniej generacji).

PS4
- Większa moc obliczeniowa od Xbox-a.
- Możliwość grania w gry używane
- Darmowe granie przez internet
- Brak kompatybilności wstecznej (gry z poprzedniej generacji).

Więc co do konsol następnej generacji to widzę więcej minusów, niż plusów w maszynce od Microsoftu.
Pomimo tego, że zawsze byłem zwolennikiem Xbox-a, to tym razem M$ przelał czarę goryczy i siłą przepchnął mnie na stronę Sony. W tym roku z pewnością kupię PS4.

Ciekawostka - na niektórych zagranicznych serwisach, pojawiają się plotki o cenach gier na konsole następnej generacji. Cena przeciętnej gry (po przeliczeniu na złotówki) ma wynosić ok. 250-300 zł.

Jednak koniec końców zawsze wybiorę PC-ta. Nie rozumiem problemów ze steam''em, które jak przeczytałem w komentarzach powyżej, niektórym występują. Poza durnymi aktualizacjami D-xa i innych bibliotek, to wszystko normalnie działa.
A co do ceny - 3 lata temu kupiłem mój komputer za 1900 zł i po dziś dzień, wszystkie najnowszy gry chodzą mi na maksymalnych detalach. Nie wiadomo oczywiście jakich specyfikacji będą domagały się nowsze gry, które zagoszczą również na next-genach, ale spokojnie można kupić komputer w granicach 2000 zł za te pół roku, który udźwignie wszystkie gry. Dodajmy też fakt, tak jak wspomniał o tym KeyserSoze, że PC-ty są dużo bardziej funkcjonalne.

Tegoroczne zestawienie to PC-t i PS4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę znajdują się tutaj chętni na Xboxa One? Z dotychczasowych zapowiedzi wygląda to na ostrą porażkę. Nawet jeśli te wszystkie bajery od telewizji będą fajnie działały to i tak w Polsce będzie to niedostępne. Nie ma to według mnie najmniejszego sensu. Jeśli brać konsolę to tylko PS4, choćby tylko po to żeby nie płacić za multiplayer i na pewno będzie lepiej wspierana w europie. Podejrzewam też, że sprzęt Sony będzie miał większość wydajność od Xboxa One, lepszy GPU, szybsza pamięć no i te wszystkie bajery związane z telewizją i Kinectem będą miały niezły narzut na cały system co też będzie go spowalniać, więc PS4 tutaj jest na plus.
Pomijam tutaj sens kupowania konsoli zaraz po premierze (cena/awaryjność).

Ciekawe czy za 2-3 lata jak kompy podgonią konsole to będzie można emulować te gry na PC, bo przecież nie trzeba będzie tłumaczyć żadnych instrukcji (chyba, że np. Sony znowu wprowadzi jakąś dziwną implementacje OpenGL).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PS4, ponieważ na konsolach sony produkcje są zróżnicowane. Killzone, uncharted, starhawk, infamous, motorstorm, gran turismo, twisted metal, little big planet, god of war, ni no kuni, demon''s souls, Sly, metal gear solid. Te serie (lub pojedyncze gry na ps3), które wymieniłem każda różnią się od siebie. Na ps3 gry powstają dla ludzi o różnych gustach.

A przecież na ps3 powstaną jeszcze gry, które prawdopodobnie będą zupełnie inne niż dotychczasowe ekskluzywne, czyli puppeter, until dawn, może rain i beyond two souls pokażą, że jednak z rozgrywki nie są podobne do już wypuszczonych na rynek tytułów.

Jak jest ktoś, kto poda mi tytuły ekskluzywnych dobrych, różnych serii na xboxa 360 bez kinecta będę wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > PC za bardzo wkurza
>
> Wkurza? Czym? To już nie czasy Win XP przecież. Win 7 sam wszystko aktualizuje i instaluje,
> sam się czyści, zero problemów. To samo Steam. Od paru lat nie musiałem na poważnie przy
> niczym grzebać - dawniej owszem, ale teraz to nawet Metro: Last Light mi pięknie śmigało,
> choć mam Radka, więc teoretycznie nie powinno. A śmigało. PC jest teraz tak samo bezproblemowy
> w użytkowaniu jak dawniej konsole - ale dalej ma większe możliwości, jest bardziej uniwersalny
> i ma 100x większą bibliotekę gier ze wszystkich możliwych gatunków, a nie tylko mainstreamu.
> Rozumiem, że można kupić sobie konsolę dla fajnych gier exclusive, ale jeśli masz kasę
> tylko na jeden sprzęt do grania, to najsensowniejszy jest PC, tak 100% obiektywnie patrząc.
>
>
w 100% się zgadzam, i dodam tylko, że po co płacić 250 zyla za gre na PS czy XBox''a, skoro... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2013 o 18:59, Krzych_Ayanami napisał:

Gdyby maszynka Microsoftu była konsolą, to wziąłbym ją pod uwagę. Jest jednak urządzeniem
do szpiegowania kupującego - a to jest dla mnie nieakcpetowalne.

"Maszynka do szpiegowania"? Seeerio, nie przesadzajcie. Po kiego grzyba MS miałby chcieć was szpiegować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w zasadzie nie ma co na razie gdybać, czy porównywać zapowiedziane gry (szczególnie, że Microsoft zapowiedział prezentację nastu tytułów na E3), kompletna strata czasu, przyjdzie do premiery to możemy dyskutować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.05.2013 o 19:00, Dared00 napisał:

"Maszynka do szpiegowania"? Seeerio, nie przesadzajcie. Po kiego grzyba MS miałby chcieć
was szpiegować?


Ponieważ chce zarabiać pieniądze - a najbardziej cenne są kwestie związane z nawykami konsumenckimi. Z tym z jakich używek się korzysta, jakiej muzyki się słucha, jakie filmy ogląda. Normalnie na podobne badania trzeba wydać sporo kasy i wykazać się inicjatywą. A jak klient odpali to ustrojstwo, to automatycznie poda się na srebrnej tacy.

Jak myślisz, dlaczego właściwe urządzenie będzie miało być podpięte do sieci niemal cały czas? Ani aktualizacje oprogramowania systeowego nie pokazują się codziennie, ani dodatki do gier. Bez jednego i drugiego sprzęt powinien posiadać taką samą funkcjonalność. Wię to nie jest kwestia tego, że XSpy będzie musiał coś ściągnąć z ionternetu, bo będzie tego potrzbował sprzęt lub gry. On będzie potrzebował połączenia, żeby wysłać dane o działalności użytkownika - bo będą to jedyne, jakie zostaną w tym czasie wygenerowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, jak na razie wygląda na to że tandem PC + PS3 wymienię na nowy PC + PS4 w najbliższych latach. W tej chwili maszyna Sony prezentuje się o niebo lepiej niż Xmagnetowid, zarówno w kwestii hardware''u jak i softu, a przy tym nie zanosi się na to by miały się tam pojawić takie bzdury jak konieczność logowania się raz na 24h czy przymus podpinania innego urządzenia (Kinect) by z konsoli w ogóle móc korzystać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2013 o 19:23, Krzych_Ayanami napisał:

Jak myślisz, dlaczego właściwe urządzenie będzie miało być podpięte do sieci niemal cały czas?

Żebyś nie mógł pożyczać gier znajomym.

Dnia 25.05.2013 o 19:23, Krzych_Ayanami napisał:

Wię to nie jest kwestia tego, że XSpy będzie musiał coś ściągnąć z ionternetu, bo będzie
tego potrzbował sprzęt lub gry. On będzie potrzebował połączenia, żeby wysłać dane o
działalności użytkownika - bo będą to jedyne, jakie zostaną w tym czasie wygenerowane.

Hm. Czyli rozumiem, że z internetu też nie korzystasz? Bo przecież Google zbiera o tobie dane. Nie używasz też telefonów komórkowych, bo sieci zbierają o tobie dane. Nie chodzisz też do sklepów, bo jest monitoring.

Nie popadajmy w paranoję. Tak, X1 będzie podkładał ci reklamy na podstawie tego, co robisz. Ale nie on pierwszy i nie ostatni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2013 o 18:41, Laston napisał:

Ciekawe czy za 2-3 lata jak kompy podgonią konsole

Konsole będą przestarzałe względem PC już na starcie. Już dziś Titan ma wydajność prawie 3 razy większą od karty użytej w PS4, a za rogiem czeka Haswell.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2013 o 19:33, Jave napisał:

> Ciekawe czy za 2-3 lata jak kompy podgonią konsole
Konsole będą przestarzałe względem PC już na starcie. Już dziś Titan ma wydajność prawie
3 razy większą od karty użytej w PS4, a za rogiem czeka Haswell.


Fakt, Titan to bardzo mocna karta ale przy tym cholernie droga a przez to przeciętny gracz nieprędko coś o takiej mocy będzie miał w komputerze. Konsole powinniśmy porównywać do przeciętnego PeCeta a nie do maszyny która jest poza zasięgiem większości użytkowników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brałem pod uwagę nową konsolę MS. Niestety po tym co pokazali, mam mess... Albo pójdę w kierunku PS4, albo zrobię sobie składaka, tak by można było go podpiąć pod 42 cale;) Ale jeśli gry na nowe konsolki miałby kosztować ca 250-300 PLN, to ja podziękuję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2013 o 19:33, Jave napisał:

Już dziś Titan ma wydajność prawie 3 razy większą od karty użytej w PS4

I kosztuje CZTERY TYSIĄCE ZŁOTYCH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować