Zaloguj się, aby obserwować  
Black_Dog

StarCraft 2 - temat ogólny [M]

10149 postów w tym temacie

Dnia 04.08.2010 o 19:27, Bithda napisał:

Mam S2 już u siebie, gram w kampanię, 2 misja... No i brak widocznego rozwoju:/ gdzie
tu surowce jak w aoe2? Kurczę a ja za to kocham strategie...:/

Na złożach? Zacząłeś ledwo tutoriala;] I jaki widoczny rozwój? Baza? Pograj trochę więcej zanim zaczniesz panikować.^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2010 o 19:20, Feallan napisał:

...

Może i się dało, ale jak ty byś to widział? Pierwsze kilka misji z kampanii? Ślimacze
tempo rozwoju intrygi, mało jednostek itd. Ludzie by się prędzej zniechęcili. ^^


Widziałeś demo pierwszego SC? Minikampania skrojona na jego potrzeby stanowiąca prolog do pełnej wersji... To samo w WIII, z tym, że tam to już mieliśmy do czynienia z poszerzoną wersją kampanii "treningowej" Orków (trochę się poszło na łatwiznę ;)). Czyżby zabrakło inwencji, by coś podobnego upichcić na potrzeby SCII

Spoiler

pytanie retoryczne :)

?

Dnia 04.08.2010 o 19:20, Feallan napisał:


...

LOL, wyłącz go po prostu tym krzyżykiem w prawym górnym rogu. Wszystko, co już ściągnął,
zostaje na dysku. o.O


Czyli co, jak potem uruchomię BD, to wznowi on ściąganie od przerwanego momentu? Na pewno nie zacznie ściągać od początku (chyba bym się pochlastał, w końcu od 16:04 dnia dzisiejszego zegar tyka...)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2010 o 19:45, Blackhand napisał:

Czyli co, jak potem uruchomię BD, to wznowi on ściąganie od przerwanego momentu? Na pewno
nie zacznie ściągać od początku (chyba bym się pochlastał, w końcu od 16:04 dnia dzisiejszego
zegar tyka...)?

Ja przerywałem ściąganie jakieś 5 razy, a ściągałem SC2 na necie 512kbps :) Kontynuował ściąganie tam gdzie skończył, a gra się bezproblemowo zainstalowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2010 o 19:15, Blackhand napisał:

też poryty pomysł, by czas triala
liczył się od momentu zarejestrowania klucza na BN a nie np. od pierwszej instalacji
czy pierwszego uruchomienia gry :/),


Okres 14 dni faktycznie mija od dnia rejestracji. Natomiast 7 godzin zaczyna sie w momencie gdy zalogujesz sie na BN w grze i zostaje przerwane gdy wyjdziesz z gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2010 o 19:45, Blackhand napisał:

Czyli co, jak potem uruchomię BD, to wznowi on ściąganie od przerwanego momentu? Na pewno
nie zacznie ściągać od początku (chyba bym się pochlastał, w końcu od 16:04 dnia dzisiejszego
zegar tyka...)?


Tak. Po wznowieniu przez parę minut ściąga przeraźliwie wolno, ale to ponoć normalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2010 o 19:27, Bithda napisał:

Mam S2 już u siebie, gram w kampanię, 2 misja... No i brak widocznego rozwoju:/ gdzie
tu surowce jak w aoe2? Kurczę a ja za to kocham strategie...:/


Bo SC2 to nie jest kolejny typowy nudny RTS, w którym każda misja polega na wykończeniu bazy wroga, ale dostajesz kolejny budynek czy jednostkę :). Misje są zróżnicowane, a całość jest story-driven. Rozwój bazy masz w multiplayerze.

Będziesz miał nawet kilka misji zupełnie bez bazy - będziesz kierował jedną jednostką. I co wtedy? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2010 o 21:43, Cofalik napisał:

Bo SC2 to nie jest kolejny typowy nudny RTS, w którym każda misja polega na wykończeniu

Nazywasz AoE 2 "nudnym rts''em"? Mam nadzieję, że mówisz w swoim imieniu bo co niektórzy tutaj mogą zlinczować cię za takie słowa (włącznie ze mną). AoE to nie kolejny nudny rts, bo to on te "nudne" rts''y zapoczątkował. Mi się właśnie takie rozwiązania jak w AoE 2 bardziej podobają niż S2 ale jestem nieprzyzwyczajony i dlatego mi to wręcz przeszkadza. Mam nadzieję, że szybko nabiorę wprawy. Wykończenie bazy wroga powiadasz? To jest nudne w AoE2? Pograj na lanie z kumplam2 3vs3 i poznasz co to znaczy "taktyka w rts''ach". Tyle w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2010 o 17:26, serek4 napisał:

Mam problem. Gdy gram sobie 1v1 z graczem, Battle.net często traci połączenie co powoduje,
że jest koniec gry. [...]


Szukałem odpowiedzi i znalazłem na forum Bneta. Prawdopodobnie trzeba dodać Porty 1119 i 1120.
Nie wiem dokładnie czy działa ale chyba tak - wygrałem 2 mecze bez DC.

Ale teraz znowu coś robią, że nie działa ~~

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyluzuj, "nie ma o co spinać pośladów" (jakby to powiedziała jednostka Herkules w polskiej wersji językowej :)).

Nie grałem na tyle długo w AoE, żeby się dokładnie wypowiedzieć. Z tego co grałem wydał mi się dobrym, ciekawym, rozbudowanym RTSem - z pokaźnymi drzewkami technologicznymi no i te przechodzenie na kolejne ery - miód.

Dnia 04.08.2010 o 22:05, Bithda napisał:

Nazywasz AoE 2 "nudnym rts''em"?


Miałem na myśli, że SC2 jest inny niż większość RTSów, rozgrywka jest dużo szybsza, mecz można wygrać w ciągu pierwszych minut, reszta to tylko powolne dobijanie wroga. Miałem też na myśli to, że misje są story-driven i nie są takie typowe, że za każdym razem musisz zniszczyć bazę przeciwnika. Zresztą pisałem to z przymrużeniem oka (patrz emotka) więc serio nie wiem o co się bulwersujesz.

Dnia 04.08.2010 o 22:05, Bithda napisał:

AoE to nie kolejny nudny rts, bo to on te "nudne" rts''y zapoczątkował.


Dzięki za cynk.

Dnia 04.08.2010 o 22:05, Bithda napisał:

Wykończenie bazy wroga powiadasz? To jest nudne w AoE2?


To może być nudne w kampanii, gdzie oczekiwałbym czegoś zróżnicowanego i ciekawego wątku fabularnego powodującego różne misje. Oczywiście co innego MP, wiadomo, że rozwalanie baz jest esencją RTSów wszelakich :). Z tym, że MP to już zupełnie inna śpiewka niż SP.

Dnia 04.08.2010 o 22:05, Bithda napisał:

Pograj na lanie z kumplam2 3vs3 i poznasz co to znaczy "taktyka w rts''ach".


Grałem kiedyś w taką gierkę jak Cossacks. Chyba najbardziej "taktyczny" RTS, w którego miałem okazję kiedykolwiek pograć. Wiem co to znaczy taktyka w RTSach. Nie musisz mi wmawiać co jest złe w jednym RTSie a dobre w drugim. Nie jestem fanboyem żadnego. Przy AoE2 też swego czasu się trochę pobawiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2010 o 22:05, Bithda napisał:

/ciach/


Nie wiem czy o to Ci chodzi, ale ja bardzo chwalę sobie rozwiązanie "problemu" surowców - mianowicie Starcraft kładzie nacisk bardziej na szybkość i walke, surowce są 2 (i to imo w zupełności wystarcza) bo jednocześnie: masz możliwość odcięcia zapasów przeciwnika (więc nie może on budować armi) oraz z drugiej strony nie musisz skupiać się tak bardzo na surowcach i ich wzajemnych zależnościach (tutaj trochę drewna, tam kamienia czy czegoś tam jeszcze) - wystarczy ze zabezpieczych linie surowców i możesz poświęcić całą uwagę na budowaniu silnej pozycji na mapie poprzez taktyczne decyzje, co w St jest rozwinięte po mistrzopwsku - tylu strategii, kombinacji etc. nie znalazłem w żadnej innej grze (mówię tu o kontakcie z przeciwnikiem - walce, nie jakiś tam kombinacjach z technologiami, ekonomią i innymi "pierdołkami" nadającymi się do gry ekonomicznej nie RTS''a).
Natomiast jeśli nie podoba ci się ta szybka gra w St (jak by nie było jest to jedna z najszybszych strategi, chodzi konkretnie o MP), skupiająca się na kontaktach z przeciwnikiem lepiej wybierz inna grę, kładącą nacisk bardziej na aspekty ekonomiczno-gospodarcze, a nie na wlace jak np. Anno czy w.wymieniony AoE, ew. Total War''y ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2010 o 22:56, Lucas01 napisał:

Co się dzieje z tą grą. Zniknęła mi postać i nie mogę zalogować się do bnetu w grze.
Na forum pisze że nie mam postaci.


Battlenet się kaszani od rana, niby coś próbują naprawić to raz jest raz nie ma. Pewnie tak do jutra będą problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2010 o 12:56, Wilkv napisał:

Sam jestem posiadaczem Radeona HD4650, do tego Intel QuadCore i7 Q 720, 4Gb RAMu. Laptop.
Chodzi na High (+jedynie 2 opcje na Ultra), gra spowalnia tylko w momencie, gdy jednostek
na ekranie jest na prawdę ogromna ilość. Żadnych crashy, zawieszeń, problemów. Jedynie
powrót z ALT+TAB zajmuje dłuższą chwilę czasu, ale obstawiam że tak jest na każdym sprzęcie.


Sorry, że odpisuję po tak długim czasie, ale piorun spalił mi płytę główną i musiałem wymienić. ;-)
Pozwól w takim razie, że zapytam: jak wpiszesz w "Uruchom" dxdiag, to jaka wersja DirectX Ci wyskakuje ? Bo może ja mam jakąś nieaktualną wersję directa. :-)
Bo sterowniki od Radeona mam najnowsze, tego jestem pewien. I zaczyna mi brakować pomysłów.


@ L33T

Dnia 31.07.2010 o 12:56, Wilkv napisał:

Akurat problem z ATI to u Blizza norma, takie same problemy były przy WoWie na OS X :)


Ja akurat w WoWa gram z przerwami już dobre 5 lat i nigdy nie miałem problemów z crashami. ME2 też wałkowałem dość długo i nic. A tu w takim SC2 na ustawieniach graficznych wyższych niż low crashe całego PC co 5 minut. Po tylu grach, w które bawiłem się na tym PC bezproblemowo jakoś nie chce mi się wierzyć, żeby chodziło właśnie o sam komputer. Zakładam, że coś w mojej konfiguracji albo ustawieniach sprawia, że gra zaczyna się wieszać, a że wiesza się cały PC (czarny ekran i koniec), strzelam że chodzi o kartę graficzną.

To niby tylko spekulacje, ale tak czy inaczej następna karta graficzna jaką kupię na pewno będzie od nVidii. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2010 o 23:53, Volvox napisał:

Hmm.. drugie... ;)

Chodzi mi o normalna wersje ,a nie o betę .Jednak mona by co zrobić na gramie jakieś rozgrywki tylko trzeba mieć jakiś regulamin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DirectX 11 ;)
Everest podaje informację: Microsoft.DirectX.dll, 5.04.0000.2904. Do tego wersja OpenGL 6.1.7600.16385.
Nie wiem czy jakakolwiek z tych informacji Ci coś pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2010 o 00:13, Wilkv napisał:

DirectX 11 ;)
Everest podaje informację: Microsoft.DirectX.dll, 5.04.0000.2904. Do tego wersja OpenGL
6.1.7600.16385.
Nie wiem czy jakakolwiek z tych informacji Ci coś pomoże.


Na tym laptopie masz Windowsa 7 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proszę poradźcie mi co zrobić grając Zergami przeciwko Protossom? Jeśli synowie Ajur zaczną budować (i atakować mnie) promieniami otchłani to nie mam szans, zanim zrobię dostateczną ochronę p-pow. Jak mam się więc bronić? Budować jak szybko się da Hydraliski? A może kilka Królowych? W porównaniu do innych ras Zergom zajmuje najwięcej czasu aby zbudować skuteczną ochronę przeciw atak z powietrza, jak mam więc dobrze wykorzystać inne atuty tej rasy?

PS Jeśli gram przeciw Protosom a przeciwnik widzi że wybrałem Zergi - sprawa jest już praktycznie przesądzona na początku rozgrywki. Czyżby blizz niezbalansował dostatecznie tego aspektu gry zergami? A może (co bardziej prawdopodobne) o czymś nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W SC2 bardziej niż w jedynce można zaskoczyć wroga, dlatego zwiad jest super ważny. Jak widzisz, ze przeciwnik idzie w Voidy (Promienie otchłani) to ty budujesz więcej Queen (tych zawsze warto mieć więcej niż mniej ;). Pamiętaj że Void jest strasznie drogi, więc jak go ktoś buduje, to pewnie będzie miał słabszą armie naziemną i możesz go zaatakować szybko, albo przejść na Hydry jak Królowe nie dają rady (bez budowy wojsk, bo przeciwnik pewnie też ma ich niewiele).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować