Zaloguj się, aby obserwować  
Black_Dog

StarCraft 2 - temat ogólny [M]

10149 postów w tym temacie

Może mi ktoś powiedzieć ile wynosi obecnie średnia ilość graczy w SCII ?
Dotychczas grałem w sieci w Dow II, ale szlag mnie trafia kiedy widzę że w weekendy gra zaledwie 6 tysięcy osób, przez co czasami trudno kogoś znaleźć do gry, nie wspominając już o dniach powszednich. Odrobinę lepiej jest z CoH, tutaj wciąż można znaleźć kogoś,ale klimaty 2wś powoli mnie nużą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2011 o 11:51, Darkstar181 napisał:

Może mi ktoś powiedzieć ile wynosi obecnie średnia ilość graczy w SCII ?


Zazwyczaj jak wchodzę na BN, jest od 500.000 graczy do miliona. Jest z kim grać, o to się nie martw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2011 o 11:52, Feno napisał:

> Może mi ktoś powiedzieć ile wynosi obecnie średnia ilość graczy w SCII ?

Zazwyczaj jak wchodzę na BN, jest od 500.000 graczy do miliona. Jest z kim grać, o to
się nie martw.

Oo...
Heh, pozostaje mieć tylko nadzieję że nie jest to zbiorowa reprezentacja koreańska, która codziennie gra 24 godziny na dobę z przerwą na zupkę chińską.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2011 o 12:01, Darkstar181 napisał:

Oo...
Heh, pozostaje mieć tylko nadzieję że nie jest to zbiorowa reprezentacja koreańska, która
codziennie gra 24 godziny na dobę z przerwą na zupkę chińską.

Spoko, z Koreańcami nie pograsz, bo ligi są lokalne. A ich wczesne marine pushe nie są aż tak wspaniałe, jak się ludziom wydaje ;]. Wszak czołówka światowa to obecnie głównie europejczycy z Niemiec, Polski, Ukrainy i kilku innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2011 o 12:05, hans_olo napisał:

Wszak czołówka światowa to obecnie głównie
europejczycy z Niemiec, Polski, Ukrainy i kilku innych.


Chyba coś przespałem. Europejczycy jako czołówka? I to w dodatku z Polski? Jest ktoś poza Tarsonem kto się liczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2011 o 10:47, Deathscythe napisał:

Raynor will side with Tosh and the Protoss from WoL.


Tym martwym Toshem? :P

Dnia 01.06.2011 o 10:47, Deathscythe napisał:

znając ostatnie zapędy finansowe ActiBlizz można się spodziewać bety tylko dla posiadaczy WoL.


Skoro HotS ma być dodatkiem do StarCrafta 2 to bez sensu aby każdy miał dostęp, zwłaszcza że liczą na dobrych graczy w multiplayer.

Dnia 01.06.2011 o 10:47, Deathscythe napisał:

Nie wiem, jak Was, ale mnie przeraża pomysł Map Marketplace. Tym bardziej, jeśli to Blizz
zostanie moderatorem i będzie ustalać ceny poszczególnych map w zależności od ich popularności.


Wspominali że to twórcy map będą decydować o tym czy dawać za darmo czy płatnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2011 o 12:01, Darkstar181 napisał:

Heh, pozostaje mieć tylko nadzieję że nie jest to zbiorowa reprezentacja koreańska, która
codziennie gra 24 godziny na dobę z przerwą na zupkę chińską.


W SC2 jest system automatycznego sprawdzania umiejętności gracza, więc nawet jak na serwerze są wymiatacze, to i tak system dobierze kogoś z kim masz szanse (różnie to wychodzi, ale ogólnie nie jest źle).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2011 o 12:48, Volvox napisał:

> Wszak czołówka światowa to obecnie głównie
> europejczycy z Niemiec, Polski, Ukrainy i kilku innych.

Chyba coś przespałem. Europejczycy jako czołówka? I to w dodatku z Polski? Jest ktoś
poza Tarsonem kto się liczy?

Chociażby Mana (wprawdzie TLO go pobił, ale wygrał z HuKiem), Empire Diestar który z powodzeniem bije Socke i staje w szranki z Morrowem, Nerchio który szybko został najlepszym randomowcem w ladderze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.06.2011 o 12:05, hans_olo napisał:

Spoko, z Koreańcami nie pograsz, bo ligi są lokalne. A ich wczesne marine pushe nie są
aż tak wspaniałe, jak się ludziom wydaje ;]. Wszak czołówka światowa to obecnie głównie
europejczycy z Niemiec, Polski, Ukrainy i kilku innych.

Głownie tak :) ale jak na jakiś cup zostanie zaproszony Koreaniec to nawet jeśli o nim wcześniej nie słyszałeś to i tak on wygra :) Oczywiście europa tez ma swoje chwile ale dalej im brakuje do GosuGosu micro/macro Korei :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.06.2011 o 13:11, hans_olo napisał:

Chociażby Mana (wprawdzie TLO go pobił, ale wygrał z HuKiem), Empire Diestar który z
powodzeniem bije Socke i staje w szranki z Morrowem, Nerchio który szybko został najlepszym
randomowcem w ladderze.

Polska ma paru dobrych graczy. Wczoraj MORROW dostał baty 4:0 od Nerchio w dailymontion?(nie wiem jak to się pisze) i zgarnął 3k Euro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2011 o 13:12, Mange napisał:

Głownie tak :) ale jak na jakiś cup zostanie zaproszony Koreaniec to nawet jeśli o nim
wcześniej nie słyszałeś to i tak on wygra :) Oczywiście europa tez ma swoje chwile ale
dalej im brakuje do GosuGosu micro/macro Korei :)

To jet tak jak z olimpiadą, jak się wystawi 300 ludzi (USA, Rosja), to się zgarnie te 100 medali. Jak się wystawi 10 Koreańców vs 10 reszta Świata, to analogicznie.
Wprawdzie Spanishiwa jest Amerykaninem, ale on z miękkim dydkiem bije Koreańców, tylko nikt go ze strachu nie zaprasza chociażby na GSL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2011 o 12:48, Volvox napisał:

Chyba coś przespałem. Europejczycy jako czołówka? I to w dodatku z Polski? Jest ktoś
poza Tarsonem kto się liczy?


Za dużo śpisz :-) Polska to naprawdę czołówka jeżeli chodzi o graczy. Tarson tak naprawdę ostatnio mało co pokazuje. Ale wspomniany wcześniej Mana, czy Nerchio - ten to ma dopiero skilla.

A tak nawiasem...
Spanishiwa jest moim zdaniem obecnie najmocniejszym graczem świata. Jego taktyki i gra jest po prostu tak fenomenalna, że to po prostu trzeba zobaczyć. Gość ma niesamowity ogar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2011 o 12:54, Volvox napisał:

Tym martwym Toshem? :P

Według kanonu Tosh żyje, tak samo jak tamta pani Doktor (chociaż ona akurat nie ma większego znaczenia, więc równie dobrze mogli ją "uśmiercić").

Dnia 01.06.2011 o 12:54, Volvox napisał:

Wspominali że to twórcy map będą decydować o tym czy dawać za darmo czy płatnie.

Oby tylko Blizzard nie sprzedawał swoich map do multi czy kampanii, wolę duże dodatki.

Ciekawi mnie natomiast wzmianka o zmianach w jednostkach z WoL w multi. W usunięcie czegoś wątpię, aczkolwiek pewne umiejętności mogą ulec dużym modyfikacjom jak to było przy dodatku do W3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2011 o 12:54, Volvox napisał:

Tym martwym Toshem? :P


Kanonicznie widać przeżył ;) A w przypadku misji z Ariel od Mutacji Raynor sprzymierzył się z Tossami. Przynajmniej tak z tego wynika.

Dnia 01.06.2011 o 12:54, Volvox napisał:

Skoro HotS ma być dodatkiem do StarCrafta 2 to bez sensu aby każdy miał dostęp, zwłaszcza
że liczą na dobrych graczy w multiplayer.


I tak i nie. Już wiadomo, że w regionach gdzie był retail gra będzie wymagać podstawki. Jednak w przypadku zakupu jedynie opcją on-line lub jako bonus, czyli w przypadku Korei, Blizz nie wie, czy gra będzie wymagać podstawki i mają to zadeklarować w późniejszym terminie.

Dnia 01.06.2011 o 12:54, Volvox napisał:

Wspominali że to twórcy map będą decydować o tym czy dawać za darmo czy płatnie.


Popieram to, żeby twórcy map i modów mogli zarobić. Jednak obawiam się nadużyć ze strony Blizzarda. Zwłaszcza, jak sam Blizz zacznie market moderować i ustalać ceny minimalne/maksymalne, a później uzależniać to od popularności mapki/modu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2011 o 14:45, Deathscythe napisał:

Kanonicznie widać przeżył ;) A w przypadku misji z Ariel od Mutacji Raynor sprzymierzył
się z Tossami. Przynajmniej tak z tego wynika.

Ten wybór według mnie nie miał większego znaczenia. Mogli się sprzymierzyć tak czy inaczej. Selendis powiedziała coś w stylu, że była pod wrażeniem, więc sojusz był możliwy w późniejszym czasie. No i Raynor był przyjacielem protossów od długiego czasu (poza odłamem Tal''darim).

Dnia 01.06.2011 o 14:45, Deathscythe napisał:

I tak i nie. Już wiadomo, że w regionach gdzie był retail gra będzie wymagać podstawki.
Jednak w przypadku zakupu jedynie opcją on-line lub jako bonus, czyli w przypadku Korei,
Blizz nie wie, czy gra będzie wymagać podstawki i mają to zadeklarować w późniejszym
terminie.

Na pewno będzie wymagać. Dużo gra wyłącznie dla multi i sama kampania nie będzie wystarczającą zachętą do zakupu i bardziej opłaca im się wymusić zakup dodatku. Poza tym wydaje mi się, że czasy instalowania dodatków tak jak w przypadku Brood War czy Frozen Throne minęły. Teraz pewnie HotS będzie łączony bezpośrednio z WoL i w menu zwyczajnie będziemy mieli do wyboru dwie kampanie, bez osobnego uruchamiania podstawki czy dodatku. W końcu teraz gra nie działa offline, tylko trzeba się logować. Rozwiązanie rodem z World of Warcraft zatem. Jest tryb gościa wprawdzie, ale i tak gra na uruchomieniu sprawdza informacje o patchach łącząc się z internetem.

Dnia 01.06.2011 o 14:45, Deathscythe napisał:

Popieram to, żeby twórcy map i modów mogli zarobić. Jednak obawiam się nadużyć ze strony
Blizzarda. Zwłaszcza, jak sam Blizz zacznie market moderować i ustalać ceny minimalne/maksymalne,
a później uzależniać to od popularności mapki/modu.

Chyba za dużą wściekłość ze strony moderów by to wywołało, a na podupadaniu społeczności fanów im nie zależy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2011 o 10:47, Deathscythe napisał:

Czyli w skrócie: kanonicznie WoL kończy się

Spoiler

przymierzem z Toshem (linia decyzyjna
Tosh/Nova) oraz Tossami (linia decyzyjna Ariel)

.


A czy czasem na DVD Making Of nie było mowy o tym, że

Spoiler

Raynor stanął w obronie Ariel i kolonistów

?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Nie wiem czy dobry temat wybrałem, ale pragnąłbym polecić nowy polski blog o starcraft''cie 2, gdzie autorzy w przyjazny sposób prezentują różnego rodzaju taktyki i je omawiają. To jest coś na kształt day[9], tylko, że polskie i skierowane dla graczy od platynowej ligii w dół. Umieszczają chłopaki zarazem normalne wpisy na blogu jak i casty na youtube. Polecam każdemu sprawdzić kto interesuje się starcraftem i chce wesprzeć naszych polskich caster''ów :) o to linki do bloga i ich konta na youtube :
http://pogorzelisko.blogspot.com/
http://www.youtube.com/user/Yegwen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować