Zaloguj się, aby obserwować  
solki

Warhammer Online: Age of Reckoning

2590 postów w tym temacie

Bugów jest więcej niż Ci się wydaje ale to norma na początku.
1. Mnie wkurza to że znikają ikonki nad NPC (czasami, nie zawsze) i nie wiem gdzie mam quest giver''ów....restart gry pomaga ale to nie o to chodzi :)
2. Mob zamiast uciekać "flee in terror" stoi w miejscu i czeka na egzekucję:))
3. Moby są jakby ospałe - mało się poruszają często zwyczajnie stoją w miejscu.
4. Moby (znowu te moby:)) respawnują się z szybkością wiatru....kilka sekund i respawn - uciążliwe czasami jak cholera.
5. Mam tę przyjemność grać ze znajomymi na Karak 8 Peaks - wg. statystyk najczęściej się wywalił:) a kolejki do niego długie (Destro do 1h....)


ps. podsumowując co napisałeś wcześniej GRA RZĄDZI !! :D Popieram w 101%. Niedługo Tier2 w Ostland oj będzie się działo - 2H Great Axe już przygotowany na Warrior Priestów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2008 o 13:36, Lost Paradise napisał:

Bugów jest więcej niż Ci się wydaje ale to norma na początku.


Ja dodam jeszcze ogromną ilość bugów związanych z klasą White Liona (a dokładniej z samym lwem). Jest mi naprawdę bardzo szkoda, bo to miała być przecież MOJA klasa. :-/
Ale jeszcze nic straconego, zobaczymy co panowie z Mythica zdołają poprawić w najbliższym czasie.
Za to dzięki temu ja zdołałem poznać genialnego BW, więc coś za coś. ;-)
Poza tym gra potrafi czasem wywalić na pulpit bez powodu, ale to na szczęście Bardzo rzadko, więc można to potraktować jako chwilowe DC, których w WoWie początkowo było bez liku, a w WARze praktycznie nie ma.
Co do serwera, to trzeba po prostu dobrze trafić. ;-) Ja wybrałem Karaz-a-Karak i nie narzekam. Serwer dość stabilny, prawie zero lagów i kolejek też żadnych nie ma. Polecam i szukać mnie po stronie Orderu ... jeśli jesteś Destro to też, ale wtedy generalnie lepiej mnie unikać. ;-P

Dnia 22.09.2008 o 13:36, Lost Paradise napisał:

ps. podsumowując co napisałeś wcześniej GRA RZĄDZI !! :D Popieram w 101%. Niedługo Tier2
w Ostland oj będzie się działo - 2H Great Axe już przygotowany na Warrior Priestów:)


Apropo broni, czy ja dobrze zauważyłem, czy Swordmasterzy potrafią DW dwoma 1H mieczami. Bo aż nie mogłem uwierzyć, jak zobaczyłem takiego elfa z Dual wieldem. Tylko nie byłem pewien czy to był SM czy SW.
Bo jeśli tak, to kurde ... ;-) Daje mi do myślenia jako dla fana DW. ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już wcześniej, jakoś bez odzewu:
Karak Norn jest serwerem gdzie się w ogóle nie czeka :) po stronie Order. Jednak jest tyle ludzi że się gra przyjemnie. Nawet Polaków tam spotykam...jako krasnoludy biegają po Blighted Island :]
Fajnie byłoby ściągnąć tam troszkę więcej ludzi bo pod koniec T1 troszkę pusto, chciałoby się więcej ludzi. PvP i PQ trochę puste, natomiast scenariusz jest oblegany non stop ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.09.2008 o 13:52, Dann napisał:

Co do serwera, to trzeba po prostu dobrze trafić. ;-) Ja wybrałem Karaz-a-Karak i nie
narzekam. Serwer dość stabilny, prawie zero lagów i kolejek też żadnych nie ma. Polecam
i szukać mnie po stronie Orderu ... jeśli jesteś Destro to też, ale wtedy generalnie
lepiej mnie unikać. ;-P


Wolfgard - Warrior Priest to moja jedyna postać w Order na tym serwie (Preferuję raczej Destro). Level niski bo wczoraj zacząłem 4-5 bodajże.
Jak pisałem wczesniej na Karak Eight Peaks zbiera się znajoma mi ekipa ludzi, a swoją drogą to widziałem tam 2 gildie polskie (Twierdza to pierwsza...a drugiej nazwy już nie pamiętam). Graczy jest naprawdę duuuużo (co widać po kolejkach na serwer), więc jakby ktoś chciał pobiegać w Destro to zapraszam - klikać do Verminaard (Chosen).

Dnia 22.09.2008 o 13:52, Dann napisał:


Apropo broni, czy ja dobrze zauważyłem, czy Swordmasterzy potrafią DW dwoma 1H mieczami.
Bo aż nie mogłem uwierzyć, jak zobaczyłem takiego elfa z Dual wieldem. Tylko nie byłem
pewien czy to był SM czy SW.
Bo jeśli tak, to kurde ... ;-) Daje mi do myślenia jako dla fana DW. ;-P


Elfami jeszcze nie grałem więc tutaj nie pomogę....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie potrafią, tylko 1h+ tarcza lub 2h :)
To co widziałeś to prawdopodobnie trophy, bo takie jest ;)
Jeszcze chodzą plotki o tarczy która wygląda jak miecz, ale ile w tym prawdy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Gra rządzi. Odwołam się do porównań z WoW. WoW ma grafikę cukierkową, komiksową, momentami przesłodzoną do przesady. WAR to wyższa szkoła jazdy. Wreszcie grafika na jaką czekałem!"

Hm...Ja ciągle obstaję, że grafika jest jednak NAJSŁABSZĄ stroną WARa i nawet w porównaniu do WoWa nie można nazwać jej dobrą ;)


Inna rzecz odnośnie healerów, którzy nie leczą...
Problemem jest to, że exp na RvR dostaje się nie za leczenie, tylko za obecność przy zgonach i za własne fragi.
Więc trzeba się trzymać dużej grupy z własnej strony, bo leczenie powiedzmy 1,2 tanków toczących epicki pojedynek o flagę z 3,4 przeciwnikami wroga jest najzwyczajniej w świecie nie opłacalne.
Mnie cieszy, ze powiedzmy mam 60k heala na 12 poziomie podczas scenario, bo leczyłem właśnie takich bohaterów. Ale co z tego mam? Ano ;) Pierwsze miejsce w healingu, ale jeżeli idzie o doświadczenie to zamykam stawkę po mojej stronie jeżeli wygrywamy.

Nie poszedłem w typowego healera - po AoC mam straszną słabość do czarów i efektów obszarowych.
Co za tym idzie trzymam się blisko ekipy i powiedzmy gdy w jakimś ciasnym miejscu zetrze się większa grupa osób nie waham się podbiec do przodu (uprzedni rzecz jasna rzucając na wszystkich towarzyszy hoty w razie jakbym zginął:) rzucić dota obszarowego, a potem pocastować arsenał aoe ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2008 o 14:33, Selv napisał:

Nie potrafią, tylko 1h+ tarcza lub 2h :)
To co widziałeś to prawdopodobnie trophy, bo takie jest ;)
Jeszcze chodzą plotki o tarczy która wygląda jak miecz, ale ile w tym prawdy?


Nie wiem, ale ewidentnie widziałem gościa elfa z dwoma mieczami (chyba SM) i aż mnie zatkało. :-O
Niestety nie byłem w stanie dokonać inspektu.
Jak go kiedyś jeszcze spotkam, to zagadam z nim co i jak. ;-)

@ Lost Paradise

To jakby co pisz do Istredda. ;-)
Mam obecnie prawie 12 lvl, więc akurat zaczynam Tier 2. Ale w razie czego mogę się wrócić i pomóc w jakimś PvE content, bo w PvP chyba się nie da ... lub po prostu pogadać i wymienić doświadczenia. ;-)
W gildii póki co jeszcze nie jestem żadnej, a z polaków, to raz spotkałem tylko gracza o imieniu Proboszcz ;-P, będzie trzeba z nim pogadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z zawcią, grafika może nie jest tragiczna ale nie jest też wspaniała a wymagania sprzętowa w porównaniu do jakości to jakaś kpina. Co do bugów to imo nie liczy się ich ilość (bo i WoW i AoC też na początku miały wiele błędów) ale szybkość ich naprawiania jeżeli załatwią je szybko to będzie cacy, jak się będą opieprzać tak jak Funcom to im świetlanej przyszłości nie wróżę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o XP to chyba tak to nie działa, wiele razy byłem w środku zamieszania w dwuosobowym składzie ja i tank i XP było ok. To raczej zależny od tego, ile razy byłeś w środku walki, ile razy miałeś krytyczne HPki a przeżyłeś etc (gra monitoruje takie elementy).
Nie wiem jak to jest dokładnie ale nigdy nie byłem na końcu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2008 o 15:02, Selv napisał:

Jeśli chodzi o XP to chyba tak to nie działa, wiele razy byłem w środku zamieszania w
dwuosobowym składzie ja i tank i XP było ok. To raczej zależny od tego, ile razy byłeś
w środku walki, ile razy miałeś krytyczne HPki a przeżyłeś etc (gra monitoruje takie
elementy).
Nie wiem jak to jest dokładnie ale nigdy nie byłem na końcu :P

Hmm np w PQ jestem zawsze na topie DoK-iem i walcze jak szalony i healuje jak szalony :-D Podejrzewam ze podobnie jest na scenario.

Mnie ciekawi co innego - teoria aggro i threat generation (podobnie jak w WoW sa formuly)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie wymagań sprzętowych ?? Czy pokrywają się z tym co jest napisane na pudełku ??
Czy bez dwurdzeniowego procka i 2GB ram nie ma co się zabierać za granie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2008 o 15:29, masterHADES napisał:

Mam pytanie odnośnie wymagań sprzętowych ?? Czy pokrywają się z tym co jest napisane
na pudełku ??
Czy bez dwurdzeniowego procka i 2GB ram nie ma co się zabierać za granie ?

NO niestety, procek moze w mniejsyzm stopniu ale ram znacznie wplywa na jakosc gry - wg menedera zadan zajetosc ram przez gre to ok 1,2 - 1,4 gb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2008 o 15:40, Atreides napisał:

NO niestety, procek moze w mniejsyzm stopniu ale ram znacznie wplywa na jakosc gry -
wg menedera zadan zajetosc ram przez gre to ok 1,2 - 1,4 gb


a na jakich detalach grasz ze Ci tyle zżera ? bo kolega ma problemy z wydajnoscia i nie wie co obwiniac (pamiec, cpu czy gpu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2008 o 16:36, EmperorKaligula napisał:

> NO niestety, procek moze w mniejsyzm stopniu ale ram znacznie wplywa na jakosc gry
-
> wg menedera zadan zajetosc ram przez gre to ok 1,2 - 1,4 gb

a na jakich detalach grasz ze Ci tyle zżera ? bo kolega ma problemy z wydajnoscia i nie
wie co obwiniac (pamiec, cpu czy gpu)


Rozdzielczosc 1650x1050
Detale na max, w panelu nVidia włączone AA i AF.

Mam Core 2 Duo E6750@2,66 GHz, 2 Gb RAM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@masterHADES

niestety nie, wymagania sprzętowe (realne) są znacznie wyższe niż te podane na pudełku.
Ram, myślę, że 2gb to absolutne minimum, procesor choćby i jakiś słaby ale dwurdzeniowy i karta graficzna co najmniej na poziomie gf8600.

@Atreides
"Mnie ciekawi co innego - teoria aggro i threat generation (podobnie jak w WoW sa formuly)"

Np. heal generuje threat i to strasznie...
Załóżmy, że jest sytuacja - 4 moby gonią tanka i on ucieka, gdy rzucam z litości hota (choćby i jednego tylko) od razu mam wszystkie na karku...Co lepsze, bardzo trudno się ich pozbyć z siebie, bo cały czas trzeba się leczyć co powoduje, że cały czasz moby się na ciebie napalają :)

Dlatego w pve tank popełnia błąd jeżeli ucieka przed mobem - żaden healer z doświadczeniem nie uleczy takiego osobnika z bardzo prostej przyczyny, w MMO każdy najbardziej dba o własną skórę :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2008 o 16:46, zawcia napisał:

Dlatego w pve tank popełnia błąd jeżeli ucieka przed mobem - żaden healer z doświadczeniem
nie uleczy takiego osobnika z bardzo prostej przyczyny, w MMO każdy najbardziej dba o
własną skórę :>


Jak tank może uciekać przed mobem ? ;-) Przecież to porażka.
Widać ludzie w tej grze muszą się jeszcze sporo nauczyć. Ale pocieszę Cię tym, że w WoWie początkowo było tak samo. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2008 o 14:33, Selv napisał:

Nie potrafią, tylko 1h+ tarcza lub 2h :)
To co widziałeś to prawdopodobnie trophy, bo takie jest ;)
Jeszcze chodzą plotki o tarczy która wygląda jak miecz, ale ile w tym prawdy?

ja ja widziałem ten mieczo-tarcze^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2008 o 18:01, Dann napisał:

> Dlatego w pve tank popełnia błąd jeżeli ucieka przed mobem - żaden healer z doświadczeniem

> nie uleczy takiego osobnika z bardzo prostej przyczyny, w MMO każdy najbardziej
dba o
> własną skórę :>

Jak tank może uciekać przed mobem ? ;-) Przecież to porażka.
Widać ludzie w tej grze muszą się jeszcze sporo nauczyć. Ale pocieszę Cię tym, że w WoWie
początkowo było tak samo. ;-)



no...chodziło o kontekst z wcześniejszego zdania "Załóżmy, że jest sytuacja - 4 moby gonią tanka i on ucieka, gdy rzucam z litości hota (choćby i jednego tylko) od razu mam wszystkie na karku...".

Chodziło o uciekanie przed kilkoma, bo przed jednym to można zasnąć a i tak się zabije :P
Zealot zabija spokojnie 3 moby na równym sobie poziomie równocześnie ;>

Nawiasem, strasznie przydatne są umiejętności morale. Taki instant heal, który leczy kilkaset hp to naprawdę świetna sprawa i można ocalić kogoś kto w ogniu walki postanowił sam stanąć na przeciwko armii przeciwnika :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba War ściągnął sporo osób z AoC. I tacy myślą, że jeśli tam działało bieganie naokoło wroga, bo nie mógł ciebie przytargetować to i tutaj będzie działało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować