Zaloguj się, aby obserwować  
Milteen

GOTHIC

16146 postów w tym temacie

Dnia 11.09.2009 o 13:08, SpecShadow napisał:

> A jak go sprowokować ?
>
Wyciągnij broń. Strażnik kilkukrotnie każe Ci ją schować zanim Cię zaatakuje. Gdy będzie
za Tobą biegł udaj się do miejsca gdzie jest "kotlina" z maszyną, kołem zębatym i kilkoma
pełzaczami.


A nie można tak zrobić tuż po przejściu przez mostek na początku wejścia do kopalni??(ten mostek za plecami strażnika Drake, jak przejdziemy, to po prawej przy drabinie(dosyć wysokiej, jakby spadł- trup na miejscu) stoi strażnik świątynny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2009 o 13:14, konio1073 napisał:

A nie można tak zrobić tuż po przejściu przez mostek na początku wejścia do kopalni??(ten
mostek za plecami strażnika Drake, jak przejdziemy, to po prawej przy drabinie(dosyć
wysokiej, jakby spadł- trup na miejscu) stoi strażnik świątynny.


Tego straznika to ja zawsze skopie, jak mam zrobic test zaufania, moze nie za pierwszym razem, ale sie udaje. Straznik kopalni i handlarz stojacy obok nie reaguja...

Miecz nadzorcy da sie tez dostac, po prostu musisz sprowokowac straznika. Najpierw pozabijaj pelzacze w jamie na przeciwko, zebys mial gdzie uciekac, bo ich tam stoi dwoch (mozesz tez w razie czego robic kanaly na gore).

W jedynce NPC nie zawsze cie gonia jak podchodzisz do nich drogi raz.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Jestem w Świątyni Śniącego i jestem w miejscu gdzie jest ten pierwszy strażnik świątynny i 2 pełzacze. W tej czerwonej sali mam strzelić do pewnego znaku, tylko jest jeden problem. Nie mam żadnego łuku,kuszy itp. czy gdzieś w świątyni leży coś takiego? czy może można to jakoś inaczej zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh, gdy przechodzę przez most do tego ostatniego 5 szamana to wyskakuje mi cały czas taki błąd jak na screenie. Jak grałem dawniej na starym kompie nic takiego się nie działo :<. Wie ktoś jak temu zaradzić?

20090911212418

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2009 o 21:24, Szympek napisał:

Ehh, gdy przechodzę przez most do tego ostatniego 5 szamana to wyskakuje mi cały czas
taki błąd jak na screenie. Jak grałem dawniej na starym kompie nic takiego się nie działo
:<. Wie ktoś jak temu zaradzić?

Wczytaj poprzedni save, przeinstaluj grę, zmień opcje graficzne to mi przychodzi do głowy tylko ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... z raportu wynika, że gra nie może odnaleźć pliku z laską tego szamana, bądź jest on uszkodzony.
Włóż płytę do napędu, i z folderu data skopiuj ten plik do folderu z grą (Nie ma po co robić kopii zapasowej, bo i tak plik jest uszkodzony).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na Niemieckim forum znalazłem rozwiązanie. Trzeba wejść do katalogu Gothic\System i tam znaleźć plik Gothic.ini. W pliku trzeba zmienić linijkę soundEnabled=1 na soundEnabled=0. I wtedy nie będzie dźwięku. Jak już w grze się przejdzie przez ten most, porozmawia z szamanem, to można z powrotem włączyć muzykę zamieniając 0 na 1 ^^

To tak dla przyszłych pokoleń :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Znów mam pytanie : Po co w

Spoiler

Górskiej Fortecy Lester daje nam zwój z czarem "Telekineza"?

Jeśli trzeba go gdzieś użyć to obawiam się, że nie wypali, bo mam tylko 5 many :/.

PS. Teraz drugi problem, a mianowicie :
Spoiler

Gdy byłem z Gornem po kamień ogniskujący w starym klasztorze, to gdy wychodziłem pojawił się młody troll. Nie mogłem z niego nic zabrać, bo nie miałem umiejętności oprawiania zwierząt. Później nauczyłem się wszystkiego czego uczy Aidan i poszłem z Diegiem do kanionu trolli. Zmniejszyłem bestię i dalej nie mogę nic zabrać z potwora(aha, tylko skórę). Czy to normalne?? Bo bez tego nie będę mogł dać szamanowi orków w Wolnej Kopalni dać rzeczy potrzebne do wykonania Ulu-Mulu

, a bez tego nie przejdę gry :/. Proszę o szybką odpowiedż. Z góry dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najpewniej trzeba:

Spoiler

Gdy już będziesz rozmawiał z orkiem w kopalni, idz w kierunku starej kopalni, która się zawaliła. Spotkasz tam trolla. I gotowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2009 o 10:46, konio1073 napisał:

Witam. Znów mam pytanie : Po co w

Spoiler

Górskiej Fortecy Lester daje nam zwój z czarem "Telekineza"?


Jeśli trzeba go gdzieś użyć to obawiam się, że nie wypali, bo mam tylko 5 many :/.

PS. Teraz drugi problem, a mianowicie :
Spoiler

Gdy byłem z Gornem po kamień ogniskujący
w starym klasztorze, to gdy wychodziłem pojawił się młody troll. Nie mogłem z niego nic
zabrać, bo nie miałem umiejętności oprawiania zwierząt. Później nauczyłem się wszystkiego
czego uczy Aidan i poszłem z Diegiem do kanionu trolli. Zmniejszyłem bestię i dalej nie
mogę nic zabrać z potwora(aha, tylko skórę). Czy to normalne?? Bo bez tego nie będę mogł
dać szamanowi orków w Wolnej Kopalni dać rzeczy potrzebne do wykonania Ulu-Mulu

,
a bez tego nie przejdę gry :/. Proszę o szybką odpowiedż. Z góry dziękuje.


1. Ja ładnie zabrałem normalnie z Trolla to co miałem wziąć...i chyba nawet nie musiałem się uczyć oprawiania zwierząt...tylko musiałem wypytac o wszystko orka.
2. Telekineza jest po to by wziać "coś", ale można tam też doskoczyć z któregoś piętra fortecy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz kolejne pytanie :

Spoiler

Mam już misję odnośnie Xardasa. Ale po drodze trzeba jeszcze zabić trzy golemy. Problem leży w tym, że nic nie zadaję żadnemu golemowi!!!

Mam Lekki miecz dwuręczny i Lekką kuszę i
Spoiler

kamienny golem niszczy mnie jak chce

. Proszę o porady jak zniszczyć te przeklęte stwory. Z góry dziękuje za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2009 o 17:01, konio1073 napisał:



Spoiler

Kamiennego Golema zniszczysz świętym/boskim młotem, do kupienia u handlarzy, ognistego rozwal piorunem kulistym ,a lodowego kulą ognia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../

Spoiler

Kamiennego Golema można zniszczyć za pomocą broni obuchowej(np. młota),lodowego golema zaklęciami zadającymi obrażenia od ognia(np.Kula ognia) zaś ognistego golema zaklęciem zadającym obrażenia od zimna(np. Lodowa strzała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2009 o 17:01, konio1073 napisał:

Teraz kolejne pytanie :

Spoiler

Mam już misję odnośnie Xardasa. Ale po drodze trzeba jeszcze
zabić trzy golemy. Problem leży w tym, że nic nie zadaję żadnemu golemowi!!!

Mam
Lekki miecz dwuręczny i Lekką kuszę i
Spoiler

kamienny golem niszczy mnie jak chce

. Proszę
o porady jak zniszczyć te przeklęte stwory. Z góry dziękuje za odpowiedź.

Wiem, że na to pytanie była już odpowiedź, ale gdybyś, tak jak ci radził któryś z magów wody, przeczytał książki z ich biblioteki wiedziałbyś co trzeba zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2009 o 10:06, konio1073 napisał:

Witam, mam kolejne pytanie: Gdzie możemy znaleźć Ognistego Jaszczura, którego język jest
potrzebny do wykonania Ulu-Mulu?

1. Niedaleko jeziorka obok wieży Xardasa.
2. Przy wraku okrętu (w pobliżu Wieży Mgieł).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2009 o 10:06, konio1073 napisał:

Witam, mam kolejne pytanie: Gdzie możemy znaleźć Ognistego Jaszczura, którego język jest potrzebny do wykonania Ulu-Mulu?

http://www.worldofgothic.com/images/g1karten/minevalley.jpg
Ogniste jaszczury znajdziesz w na plazy oznaczonej liczba 22. Do wyciecia jezyka nie musisz uczyc sie zadnej umiejetnosci mysliwskiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować