Zaloguj się, aby obserwować  
Milteen

GOTHIC

16146 postów w tym temacie

Dnia 04.11.2006 o 18:36, Panki2000 napisał:

Proszę was niech ktoś mi poradnik wyśle w pdfie, bo ja mam gothica z cdaction.I niemge nigdzie
znaleźć.


Zaraz coś na to poradzimy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2006 o 18:54, Tajemnic napisał:

Nie grałem w G3 ale z pozostałych... ZWYKłY GOTHIC RULEZ YEEEEEEEE!!!

Ja już grałem i niestety podzielam Twój pogląd. Mówie niestety, bo wiązałem z trzecią częścią wielki nadzieje i byłem niemal pewien, że pobije poprzednie odsłony. Jednak po kilku godzinach z G3 już wiem, że byłem w blędzie. Nie będe się tu rozwodził nad tym co mi się w G3 nie podoba (napisze może o tym kiedyś w temacie ogólnym o Gothic 3).
Tak więc dla mnie najlepszą częścią jest Gothic, potem jest Gothic NK, a ostatni jest Gothic 3.
Szkoda, wielka szkoda... a miało być tak pięknie, ech...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2006 o 19:46, windows00 napisał:

> Nie grałem w G3 ale z pozostałych... ZWYKłY GOTHIC RULEZ YEEEEEEEE!!!
Ja już grałem i niestety podzielam Twój pogląd. Mówie niestety, bo wiązałem z trzecią częścią
wielki nadzieje i byłem niemal pewien, że pobije poprzednie odsłony. Jednak po kilku godzinach
z G3 już wiem, że byłem w blędzie. Nie będe się tu rozwodził nad tym co mi się w G3 nie podoba
(napisze może o tym kiedyś w temacie ogólnym o Gothic 3).
Tak więc dla mnie najlepszą częścią jest Gothic, potem jest Gothic NK, a ostatni jest Gothic
3.
Szkoda, wielka szkoda... a miało być tak pięknie, ech...

Ślag... A co konkretnie zrąbali? Potentegowana fabuła, brak klimatu, czy po prostu To-Nie-Jest-Gothic-Którego-Znamy? Proszę Cię abyś jednak to opisał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2006 o 19:51, Tajemnic napisał:

Proszę Cię abyś jednak to opisał.

Skoro tego chcesz...
Zaznacza, że może to być opis niekompletny i zbudowany wokół moich oczekiwań. Nikt nie musi się z nimi zgadzać.

No to tak:
1) System walki krótkodystansowej - straszne uproszczenia, atakuje się tylko myszką, blokowanie można sobie w wsadzić (miedzy bajki), niepotrzebne wprowadzenie tarcz (wcześniej ich nie było ijakoś dało się grać, a teraz, skoro blok jest nifunkcjonalny, to i one nie pomogą)
2) Ogólna konstrukcja walk (wynikająca z uproszczeń w walce) -Ty przeciwko kilku/kilkunastu wrogom=zero taktyki=bezmyślna rąbanka (dodatkowo w walkach z potworami wszystkie się na Ciebie rzucają i pokonanie ich jest bardzo trudne)
3) Okienko questów (w G1 i G2 arcydzieło ergonomii - opis tego co wiemy na dany temat i co powinniśmy uczynić) - rozmowa z dwacą questu, w której nie ma wszystkich informacji o queście i jest kupa bezsensownych słów
4) Konstrukcja questów - idź, wybij wszystko, przetrząśnij wszystkie kieszenie trupów i skrzynie, znajdź co potrzeba i wracaj po nagrodę (a gdzie questy bez walki, które rozwiązuje się rozmową? przecież to ma być RPG)
5) Wyswobadzanie miast z rąk orków - wybijanie wszystkiego co się rusza, a po takim, miasto staje się pustkowiem...
6) Rozmowy - nie możesz porozmawiać z każdą postacią (wcześniej można to było robić i choć w większości opcje dialogowe były takie same, było w tym coś fajnego)
7) Czas - płynie szybciej niż w poprzednich częściach, co mi osobiście nie pasuje i dodatkowo nie ma zegarka, który wskazuje obecną godzine (w G1 i G2 było coś takiego)

A na tym wszystkim najbardziej traci klimat. Nie jest on już taki jak w poprzednich częściach (a to ogromna wada).

Jednak żeby nie było tak strasznie pesymistycznie podam kilka pozytywnych rzeczy:
1) Wydanie - nie mam porównania z innymi krajami, ale to chyba światowa czołówka
2) Interface (oprócz okienka questów) - wygląda inaczej niż w G1 i G2, ale jest całkiem przejrzysty, ładny i funkcjonalny
3) Strzelanie z łuku - i to jest dla mnie najbardziej zastanawiające... System walki krótkodystansowej został uproszczony (ku mojej rozpaczy), więc można było sądzić, że strzelanie z łuku pozostanie bez zmian (bo nie można już było w nim nic uprościć), tymczasem strzelanie z łuku utrudniono - nie ma już automatycznego namierzania, a strzała nie leci tam gdzie jest celownik, a spada wcześniej (zgodnie z prawami fizyki -> grawitacja)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakie wymagania trzeba spełnić żeby można było zakupić ciężką zbroję strażnika od Stone''a w Starym Obozie ? Bo jak mam zamiar ją zakupić to on co chwilę mnie zbywa, że jest tylko przeznaczona dla naprawdę dobrych strażników i nie jestem jeszcze gotów by ją nosić :|
Wiem, że później są o wiele lepsze zbroje, ale jestem ciekaw jak ją dostać - bo jak narazie sobie nie przpominam, po dość długiej przerwie od pierwszej części :) Pozdro !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2006 o 23:05, Velociraptor napisał:

Jakie wymagania trzeba spełnić żeby można było zakupić ciężką zbroję strażnika od Stone''a w Starym Obozie ?

Ciężkiej zbroi strażnika nie kupisz. Nie ma takiej możliwości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2006 o 11:08, Tajemnic napisał:

Ja lubiłem G1 za klimat (szczególnie na bagnach) oraz fabułę...

Ale grafa odstrasza.To nie to co kiedyś jak gra wchodziła.Ja pierwszy raz odpaliłem tę grę wtedy kiedy była w CDA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja w nią grałem po raz pierwszy... wtedy jak ją dali w Playu. A co do grafiki... cóż, może odrobinę niedzisiejsza, ale G2 jest niewiele lepszy. Po ustawieniu wszystkiego na maxa nie bardzo odstrasza... No i cóż - od czego jest wyobraźnia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz racje w większości zarzutów, ale co do systemu walki - blok istnieje - tylko jest zrobiony bez sensu, bo trzeba przytrzymać PPM (co zajmuje sporo czasu), a jak wiadomo w walce liczy sie jak najszybsze blokowanie ciosów przeciwnika...
Jeszcze co do walki z wrogami - u mnie np. wrogowie otaczają mnie, ale walcze tylko z jednym (reszta grzecznie czeka na swoją kolej, tak było z orkami, szkieletami, zombie), a juz nie wspominam o tym, ze kiedy mam gdzieś pojść np. z Gornem , to mam ochote sie załamać. Jego "pomoc" polega na ściągnięciu na siebie wszystkich przeciwników i to wszystko, bo często nie jest on w stanie nawet wyjąć topora, a co dopiero zadawać ciosy.
Do konstrukcji questów też nie jestem pozytywnie nastawiony... 2 razy kazano mi zabić wygłodniałe wilki,
albo agresywne dziki, albo tchórzliwe gobliny, itp.
NPCty bez imion przypominają teraz "statystów" - niczego sie od nich nie dowiesz bo nie mają nic do powiedzenia, lipa :(
Zegara brakuje (komu przeszkadzał?), dziennik jest nieprzydatny, czytanie ksiąg jeszcze bardziej uproszczono (a liczyłem na jakies opowiadania ze świata Gothic, jak to było zrobione np. w Morrowindzie czy Oblivionie), otwieranie zamków nie wymaga żadnej inwencji ze strony gracza...
GIII to mimo wszystko bardzo dobra gra, ale "jedynki" nie przypomina pod żadnym względem (może tylko pełna polonizacja ratuje sytuacje). Inna magia, inni orkowie, bohater nie zaczyna rozwoju od "zera", inne sterowanie, inny świat... to przecież nie jest Gothic!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy są problemy grając w Gothica I na windowsie xp ? bo gdzieś czytałem że ta gra nie była pisana na ten konkretny sytem i mogą być problemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2006 o 14:40, tosz napisał:

czy są problemy grając w Gothica I na windowsie xp ? bo gdzieś czytałem że ta gra nie była
pisana na ten konkretny sytem i mogą być problemy


u mnie żadne problemy nie występują na XP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2006 o 14:40, tosz napisał:

czy są problemy grając w Gothica I na windowsie xp ? bo gdzieś czytałem że ta gra nie była
pisana na ten konkretny sytem i mogą być problemy

Grałem na XP u siebie i u ciotki - no problems.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie jak otworzyć wejście do wlnej kopalni w nowym obozie bo napadzie starego obozu ( zabilem już szakala i jego bande przy bramie do wolnej kopalni )

Prosze o odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2006 o 16:52, Keymil napisał:

mam pytanie jak otworzyć wejście do wlnej kopalni w nowym obozie bo napadzie starego obozu

Po prawej stronie, jeśli stoisz twarzą do wejścia do kopalni, jest budynek z kołowrotem. Obróć go, a brama się otworzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2006 o 17:23, windows00 napisał:

> mam pytanie jak otworzyć wejście do wlnej kopalni w nowym obozie bo napadzie starego obozu

Po prawej stronie, jeśli stoisz twarzą do wejścia do kopalni, jest budynek z kołowrotem. Obróć
go, a brama się otworzy.

ale tam niema żadnego kołowrotu ( gdzie w domku może )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jestem w IV roździale i tam są wszyscy zbici ( kopacze i najemnicy ) jest tam tylko szakal mówi tam do mnie i mnie atakuje z swoją bandą o to mjejsce mi chodzi i tam niema kołowrotu jest tylko krata i nic nie wiem mój brat też sie stym męczył i coś tam zrobił ale on przechodzil to 4- 3 la ta temu i już nie pamięta mówił że cś znalazł czy tam ktos otworzył mu tą brame więc prosze pomożcie mi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2006 o 23:05, Velociraptor napisał:

Jakie wymagania trzeba spełnić żeby można było zakupić ciężką zbroję strażnika od Stone''a
w Starym Obozie ? Bo jak mam zamiar ją zakupić to on co chwilę mnie zbywa, że jest tylko przeznaczona
dla naprawdę dobrych strażników i nie jestem jeszcze gotów by ją nosić :|
Wiem, że później są o wiele lepsze zbroje, ale jestem ciekaw jak ją dostać - bo jak narazie
sobie nie przpominam, po dość długiej przerwie od pierwszej części :) Pozdro !

nie ma możliwosci
nie da sie i tyle wyrzuca cie tyle z obozu
wiec nie kupuj zbroji tylko oszczedz
bo od xardasa leprza dostaniesz

nie marnuj rudu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2006 o 19:56, Keymil napisał:

ale tam niema żadnego kołowrotu ( gdzie w domku może )

Tak, kołowrót jest wewnątrz domku. Musisz otworzyć drzwi i oglądnąć mieszkanie, a na pewno rzuci Ci się on w oczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować