Zaloguj się, aby obserwować  
Milteen

GOTHIC

16146 postów w tym temacie

Dnia 26.10.2006 o 15:44, KrzysztofMarek napisał:

> Odkryłem(a może nie i wszyscy o tym wiedzą) pewną ciekawostkę w Diccuricu.Jadłem sobie
piekielniki
> i leśne jagody w celu zwiększenia współczynników /.../
A po ilu rosną współczynniki? Bo zjadłem 5 leśnych jagód i nic, więc przestałem...

Siła o 1 pkt. rośnie po zjedzeniu 40 jagód , ale nie ma co narzekać , bo w ten sposób zyskałem już 5 do siły , tyle że troszkę trzeba się porozglądać za jagodami , których jest miejscami sporo.
Na 3 punkty many potrzebujemy 25 lub 30 piekielników.Nie wiem dokładnie , bo nie liczyłem objadając się.
Innych roślinek "współczynnikotwórczych" jak na razie nie stwierdziłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2006 o 15:52, KrzychW napisał:

> > /.../
Innych roślinek "współczynnikotwórczych" jak na razie nie stwierdziłem.

No to zaraz sobie pojem...
Tylko znowu zadanie mi nie wyszło. Tym razem z posążkiem - posążek odzyskałem, ale psa nie wyleczyłem, bo go nie ma. I nie pamiętam, czy przypadkiem sam go wcześniej nie utłukłem, bo w okolicach chaty Baddoga byłem już dawno... Nawet sejwa wgrałem, żeby sprawdzić czy pies jest, zanim dostanę zadanie z posążkiem. Ech, na tym modzie widać, jakie zależności twórcy gier muszą brać pod uwagę, Alvin nie powinien dać się zabić, Koll też, pies nie powinien zginąć za wcześnie, zadania powinny dać się wykonać we wszystkich możliwych kolejnościach... ale i tak jest dobrze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2006 o 16:05, KrzysztofMarek napisał:

Tylko znowu zadanie mi nie wyszło. Tym razem z posążkiem - posążek odzyskałem, ale psa nie
wyleczyłem, bo go nie ma. I nie pamiętam, czy przypadkiem sam go wcześniej nie utłukłem, bo
w okolicach chaty Baddoga byłem już dawno...

Ja zabiłem psa odruchowo , gdzieś na początku gry , bo wygląda jak wilk , ale na szczęście zdążyłem zauważyć , że ma imię i wgrałem wcześniejszego sejwa.Dopiero potem okazało się , że to psinka , a nie kumpel tej watahy , co zaatakowała bramę.
Do Diccurica można się czepiać , ale jak na fanowską robotę , to naprawdę jest dobrze.Niestety , nie zostało mi zbyt wiele do wykonania i niedługo trzeba będzie kończyć tą przygodę.Na początku myślałem , że przynajmniej rozprawię się ze złym Berengarem , ale na to też przyjdzie jeszcze poczekać , o ile twórcy wogóle się zmobilizują i dokończą dzieła.
I jeszcze jeden wielki plus.Nasze komputery przynajmniej nie dostają zadyszki , a jak weźmiemy się za G3 , to pewnie będzie ciekawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja go zabiłem jak wróciłem z farmy po wykonaniu zadań, myślałem że to może przywódca a jak dostałem za niego 200 exp to się ucieszyłem i grałem dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze małą ciekawostkę do Diccurica.W domku na drzewie , przy wielkim posągu , trzeba wskoczyć na dach i następnie na konar i drabinę i dostaniemy się na małą platformę , gdzie znajdziemy łuk "Zabójca Orków" , mający 79 obrażeń.
------>Błoniak
Z psem jest problem , ponieważ znajduje się na tyle blisko miejsca "postoju" wilków , że automatycznie do nich go zaliczymy.Ja widząc 200 punktów też się ucieszyłem , ale tylko na wszelki wypadek i ponieważ mignęło mi imię , wczytałem sejwa.Tylko dlatego nie spaprałem zadania.Dali różne kolory dla wilków , więc gdyby pies dostał jakiś inny wygląd , to może byłoby trudniej o pomyłkę.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2006 o 08:22, Łukasz.G napisał:

Dobrze widzę że tu debata o jakimś modzie do G I trwa .. Czy możecie powiedzieć coś dokładniej
o nim ?? I czy opłąca się go ściągnąć i skąd ?

Dane masz kilkanaście postów wyżej. Mod nie dorównuje oryginałowi, ale dobry jest. Gdyby nie było oryginałów, gralibyśmy wszyscy i jeszcze bardzo chwalili a tak tylko chwalimy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2006 o 09:29, jedirulez napisał:

Utknęłem na poziomie w świątyni śniącego.Nie wiem jak pokonać fantastycznych strazników.
Proszę o pomoc


możesz ich pokonać tylko mieczem Urizielem lub specjalną runą, musisz zdobyć ten miecz, następnie udać się do Xardasa i on Ci powie co masz robić dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2006 o 09:41, cinus` napisał:

możesz ich pokonać tylko mieczem Urizielem lub specjalną runą, musisz zdobyć ten miecz, następnie
udać się do Xardasa i on Ci powie co masz robić dalej.

Czy tak czasem nie było z Apokaliptycznymi strażnikami?
Wydaje mi się, że wcześniej, przed zdobyciem miecza, na drodze do jednego z szamanów natrafia się na dość silnych, fanatycznych strażników, których da się pokonać za pomocą broni konwencjonalnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.10.2006 o 09:41, cinus` napisał:

możesz ich pokonać tylko mieczem Urizielem lub specjalną runą, musisz zdobyć ten miecz, następnie
udać się do Xardasa i on Ci powie co masz robić dalej.

To mam ich omijać?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, Chciałem zagrać w Diccurica, ale podczas wczytywania nowej gry wyskakuje błąd (załączony obrazek) i wywala mnie do Windowsa. Może mi ktos pomóc, bo chciałem bardzo w to zagrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2006 o 09:46, Monastor napisał:

Czy tak czasem nie było z Apokaliptycznymi strażnikami?


no chyba ^^

Dnia 29.10.2006 o 09:46, Monastor napisał:

Wydaje mi się, że wcześniej, przed zdobyciem miecza, na drodze do jednego z szamanów natrafia
się na dość silnych, fanatycznych strażników, których da się pokonać za pomocą broni konwencjonalnej.


zawsze mi się mieszało z tymi strażnikami...

jedirulez

jeżeli nie możesz ich pokonać to zapewne jesteś za słaby, jak nie możesz mieczem ich załatwić to albo się podszkol albo wal w nich czarami, np. taką ognistą burzą to na dwa razy można ich załatwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2006 o 12:00, windows00 napisał:

> Może mi ktos pomóc, bo chciałem bardzo w to zagrać.
Była już tu o tym mowa wiele razy. Tutaj masz rozwiązanie:
http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=104&pid=2760

PS
Wyszukiwarka nie gryzie ;]

Dzięki za pomoc i przepraszam za kłopot i spam. Następnym razem poszukam zanim zapytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2006 o 16:19, Łukasz.G napisał:

No to zobaczymy :) Chyba sie pobawię :] A czy ktos już go skończył ?? A nawet jesli nie to
jakie macie wrażenia :>??

Mam dopiero 15 godzin "czystej gry" ; na skończenie to chyba ze 30 potrzeba. A wrażenia, jak wyżej, pozytywne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2006 o 16:19, Łukasz.G napisał:

No to zobaczymy :) Chyba sie pobawię :] A czy ktos już go skończył ?? A nawet jesli nie to
jakie macie wrażenia :>??

Ja już skończyłem i wrażenia są całkiem pozytywne.Wprowadzono pewne zmiany , jeżeli chodzi o podnoszenie statystyk , roślinki troszkę inaczej działają.Wątek jest dość ciekawy , ale trzeba pamiętać , że jest to właściwie część pierwsza modu.Przygoda jest w pewnym momencie przerwana i pozostaje czekać na dalszy ciąg.Świat gry jest spory , nie aż tak jak w G1 , ale niewiele mniejszy.Większość bohaterów niezależnych jest nowa , ale spotykamy również postacie znane z podstawki.Warto pograć.Może to zająć ze 30 godzin i osiągamy około 30 poziom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2006 o 17:10, Misiekolxp001 napisał:

Wiesz może czy dalsza część wyjdzie Diccurit i kiemy może być ok? Aha i czy bedzie też za free

Na razie nie mam wieści na ten temat , poniewaz za parę dni zacznę grać w Gothic 3 , co pewnie zajmie mi trochę czasu.Dopiero potem wrócę do Diccurica.Nie wiem , czy twórcy już pracują nad dalszym ciągiem , ale jeżeli zaczniesz grać , to łatwo się przekonasz , że to co jest do dyspozycji , to wstępny produkt , który wymaga zakończenia.Są całe połacie niezapełnionego terenu , a przy wejściu do tej części świata , postawiono tabliczki z przeprosinami za niedokończenie tego terenu.Jest też warownia nie związana z żadnym questem i pewnie dopiero potem coś tam się będzie działo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować