Zaloguj się, aby obserwować  
Milteen

GOTHIC

16146 postów w tym temacie

Dnia 24.10.2006 o 22:55, tykus napisał:

Oglądaliście już Gothic Der Fil??? Jakie są wasze opinie na jego temat???

Miałem przyjemność zapoznać się z tym dziełem. Spodobało mi się, bo przy tworzeniu korzystano z gry, tzn film pokazuje rozwój fabuły z gry, wykorzystując duże jej fragmenty (mam nadzieje, że wiecie o co mi chodzi). Autorzy zdobyli się też na oryginalność, zmieniając zakończenie. To w filmie jest oryginalniejsze. Tylko gdyby nie ten język... przydałoby się spolszczenie, ale komu chciałoby się to robić. Drugą wadą jest objętość - prawie 1GB to dużo i niektórzy mogą mieć problemy ze ściągnięciem filmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Temat w chwili obecnej skupił się trochę bardziej na Diccuricu (całkiem fajny mod, też teraz go wałkuję :) ale dam coś co dotyczy zwykłego Gothica.

Gothic naprawdę, ale to naprawdę POTRAFI zaskoczyć !!

Czy wiedzieliście o niezłym easter eggu ukrytym w Gothicu?
Miał być on pierwotnie dostępny tylko w niemieckiej wersji, niemniej da się go wywołać także w pozostałych lokalizacjach, w tym w naszej polskiej TEŻ!!

Kojarzycie w starym obozie podest na którym stoi bęben? Po skomplikowanej zabawie z marvinem i konsolą na tym podeście pojawia się zespół muzyczny!! A konkretnie autentyczna niemiecka grupa IN EXTREMO.

Dla zainteresowanych - oto długi i dość skomplikowany sposób jak ją wywołać (w wersji niemieckiej gry było to podobno znacznie prostrze :/).

-----------------------

1. Będąc w starym obozie, najwygodniej na samym początku gry, wchodzimy do statsów i wpisujemy marvin - uruchamiamy tryb marvin-mode
2. następnie klawiszem F2 wywołujemy konsolę i wpisujemy insert sh, wychodzimy z konsoli
3. pojawia się StoryHelper - sobowtór Bezia, zagadujemy go
4. wybieramy po kolei Rozdział 2, dowolna opcja, KONIEC
5. pojawia się plansza drugiego rozdziału
6. wskakujemy na scenę z bębnem (normalnie się nie da, robimy w ten sposób: stojąc tuż pod sceną wciskamy alt+strzałka w górę, następnie w najwyższym punkcie skoku wciskamy k i już jesteśmy na scenie)
7. będąc na scenie wywołujemy konsolę i poleceniem insert przywołujemy po kolei poszczególnych muzyków (uwaga na klawisze! litery z i y są zamienione, znak "_" jest pod klawiszem "?") :

InExtremo_DrPymonte
InExtremo_TheFlail
InExtremo_ThomasTheForger
InExtremo_Unicorn
InExtremo_YellowPfeiffer
InExtremo_Lutter
InExtremo_Flex

8. Zeskakujemy ze sceny i stojąc na ziemi identycznie przywołujemy resztę osób:

Charlotte
IEFan1
IEFan2
IEFan3
IEFan4

9. Na samym końcu jako ostatniego na ziemi przywołujemy zapowiadacza Steve''a:

IE_397_Announcer

--------------------------------------

Jeśli wszystko zrobione jest dobrze, Steve natychmiast piękną polszczyzną (brawo CDP) przedstawia ekipę i zabawa się zaczyna :) To naprawdę działa !! Zespół odtwarza w grze podobno jeden ze swoich prawdziwych kawałków.

poniżej kilka linków:

http://www.worldofgothic.de/gothic/index.php?go=music#inextremo
http://www.inextremo.de/homepage.php3?IE=1
http://www.irrlicht3d.org/pivot/entry.php?id=203 <-- screen z gry, sam bym wrzucił swojego, bo mam, ale coś chwilowo nie działa i się nie da :(

miłego słuchania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2006 o 23:26, KrzysztofMarek napisał:

Ja z nim porozmawiałem i miałem opcję nauki, ukryta pod jakimś banalnym pytaniem typu "jak
tam moje umiejetności?", nie pamiętam dokładnie. A lutnię oddałem mu na końcu. Tem "pustelnik"
to właśnie myśliwy, chata samotna, tylko trochę goblinów i ten troll...

Sam już doszedłem o co chodzi.Jak ominąłem Trolla i zabrałem lutnię i w nogi , to dostałem +3 do zreczności , ale nie było innych opcji.Gdy po raz drugi podszedłem do tego zadania i po zmniejszeniu zabiłem Trolla , to już mogłem pobierać nauki , ale premii do zręcz. nie było.
Aha.W poradniku jest opisany sposób w jaki możesz zacząć pobierać nauki z magii.Poradnik oczywiście z tej samej stronki co przedtem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2006 o 00:45, KrzychW napisał:

> /.../
Aha.W poradniku jest opisany sposób w jaki możesz zacząć pobierać nauki z magii.Poradnik oczywiście
z tej samej stronki co przedtem.

Ja już nie jestem pewien, jak to było, w końcu nowe wrażenia, zniekształcają stare... Nieboszczyka z amuletem znalazłem i mam teraz trzy, ale żaden nie pasuje do tego na bagnach;) Na tabliczkach (niektóre ciężko znaleźć, są w trudno dostępnych miejscach) są przepisy na mikstury, na wszelki przypadek zbieram książki o magii i te tabliczki, nie sprzedaję mchu , trollowych jagód itp). Ale nie jest to dodatek tak wykończony, jak oryginał ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi, czy Diccuric to długi jest? Dłuższy niż Gothic? Wczoraj go sobie zainstalowałem (trzeba jakoś zabić czas w oczekiwaniu na 3:), po chyba godzinie kombinowania jak uwolnić się od wilków (ciemnota wrodzona;), w końcu dotarłem do miasta, a po drodze parę razy zjadły mnie ścierwojady. Człowiek zdążył już zapomnieć, jaką "sierotą" gra się na początku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2006 o 11:36, GanD napisał:

A powiedzcie mi, czy Diccuric to długi jest? Dłuższy niż Gothic?

Z pewnością krótszy i to sporo od Gothic. Za to są całkiem nowe lokacje, nowe postacie, misje i wątek. To chyba nie tajemnica, że w Diccuric nie da się wykonać całego wątku. Gra kończy się w pewnym momencie i pisze, że dalszy ciąg w Diccuric2. W którym miejscu ?! Zagraj, a się przekonasz - myślę, że warto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2006 o 11:36, GanD napisał:

A powiedzcie mi, czy Diccuric to długi jest? Dłuższy niż Gothic? Wczoraj go sobie zainstalowałem
(trzeba jakoś zabić czas w oczekiwaniu na 3:), po chyba godzinie kombinowania jak uwolnić się
od wilków (ciemnota wrodzona;),/.../

Hihihi... Z rogiem poradziłem sobie od razu, ale za to ilem się tego amuletu na bagnach naszukał! No i ile zadań skopałem i ile razy zginałem, to nie liczę... Za to golemy załatwiam niemal bezbłędnie, uderzenie łomotaczem we właściwym momencie i po golemie...
A czy jest dłuższy, czy krószy, to nie powiem, mam dopiero 11 godzin "czystej gry" a faktycznie, z wgrywaniem sejwów, jak mnie zabili, co najmniej dwa razy tyle...
Aha, jak chciałbyś znaleźć wrak samochodu, to, tym razem, trzeba nurkowac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dotyczy: Diccuric

SPOILER
********************************
Amulet Potęgi (+7 do siły i +7 do zręczności) można znaleźć jak idzie się z bagien do chatki myśliwego. Jak minie się "barykadę" z goblinami i idzie drogą dalej do góry, to trzeba, przed następnym zakrętem, dokładnie zwiedzić małą polanę przy krawędzi. Okaże się, że można ostrożnie iść nad urwiskiem, mając skałę po lewej stronie. Dochodzi się do małej wnęki, gdzie leży nieboszczyk, zwoje, napoje i amulet.
*********************************
koniec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nieboszczyka > z amuletem znalazłem i mam teraz trzy, ale żaden nie pasuje do tego na bagnach;) Na tabliczkach

Dnia 25.10.2006 o 11:27, KrzysztofMarek napisał:

(niektóre ciężko znaleźć, są w trudno dostępnych miejscach) są przepisy na mikstury, na wszelki
przypadek zbieram książki o magii i te tabliczki, nie sprzedaję mchu , trollowych jagód itp).
Ale nie jest to dodatek tak wykończony, jak oryginał ;)

Jeden amulet jest do znalezienia w pomieszczeniach w zamku , do których wszedłem do skoczeniu do studni.Z jaskini trzeba korytarzykami maszerować do góry i tam w jednym z pomieszczeń jest właśnie amulet i zwój z jakimś czarem , oraz stół alchemiczny(Chyba).
Drugi amulet znalazłem po przejściu teleportu przy stadku jaszczurów , w krainie z wielkim ścierwojadem.
Mam w sumie 5 przepisów na mikstury , ale nie wiem , w jakim miejscu je warzyć , bo mój bohater przy stołach tylko ramionami wzrusza.
Jeżeli chodzi o wykończenie , to masz rację , jednak Diccuric ma kilka ciekawych pomysłów i ogólnie robi niezłe wrażenie.Sam pochwaliłeś go w wątku o Oblivionie.
Ciemne grzybki dają 3 do many , a leśne jagody 1 do siły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kto może mnie nauczyć posługiwania się jakąkolwiek bronią i/lub zwiększyć siłę/zręczność? W mieście jest jeden najemnik, który chyba mieszka w kuźni po prawej stronie od wejścia, ale on tylko ocenia moje umiejętności bojowe, nic więcej. Mam już 3 lv, nauczyłem się akrobatyki i chciałbym w końcu wydać na coś te punkty umiejętności...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2006 o 23:40, Marqsek napisał:

(...)Gothic naprawdę, ale to naprawdę POTRAFI zaskoczyć !!
Czy wiedzieliście o niezłym easter eggu ukrytym w Gothicu?
Miał być on pierwotnie dostępny tylko w niemieckiej wersji, niemniej da się go wywołać także
w pozostałych lokalizacjach, w tym w naszej polskiej TEŻ!! (...)


Faktycznie jest coś takiego w Gothic 1, też o tym nie wiedziałem...:)))


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2006 o 14:56, GanD napisał:

Sorrki, nie wyraziłem się dość jasno, chodziło mi o nauczycieli w Diccuricu :)

Władania bronią jednoręczną nauczy cię jeden z myśliwych stojących z drugiej strony lasu , który mijasz na początku gry , ale dopiero po wykonaniu zadania z watahą wilków.Uczy on także posługiwania się łukiem.Siły i zręczności uczy najemnik w kużni nad wejściem do miasta , oraz jeden z najemników w małej fortecy w górach , ale dopiero po wykonaniu zadań dla farmerki.W tej samej fortecy jest też nauczyciel dwuręcznej broni i oprawiania zwierząt.W chatce wysoko w górach nad bagnami jest trener oprawiania zwierząt magicznych , ale dopiero po zabiciu trolla przy którym leży jego lutnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2006 o 15:35, KrzychW napisał:

> Sorrki, nie wyraziłem się dość jasno, chodziło mi o nauczycieli w Diccuricu :)

Zaprawdę, powiadam Wam, róbcie często sejwy...
Miałem niesamowite szczęście, olbrzymie stado (16 sztuk) topielców i krwiopijców (9 sztuk) pokonałem bez draśnięcia i zaraz potem zginąłem od stadka 4 krwiopijców. Na szczęście po udanym wycięciu stad zrobiłem sejwa ;D
Aha, jak trafi się jaskinia z Krzykiem Bersekera, to zróbcie sejwa przed wzięciem miecza. To taki miecz w smudze światła... ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2006 o 16:15, KrzysztofMarek napisał:

Aha, jak trafi się jaskinia z Krzykiem Bersekera, to zróbcie sejwa przed wzięciem miecza. To
taki miecz w smudze światła... ;P

Miecz w smudze światła.To amatorzy korzystali z pomysłu twórców G2 , czy też odwrotnie?
Ja na razie mam jeszcze sporo do zwiedzania.Znalazłem szatę arcymaga , o której pisałeś i jestem całkiem mocny gość.Podobno jest jeszcze gdzieś do odnalezienia lekka zbroja strażnika i jakiś pancerz będący najmocniejszym w Diccuricu.
Nie mogę tylko znaleźć trenera otwierania zamków , a przez to kilka skrzyń i drzwi jest jak na razie tajemnicą.
Ogólnie gra się dobrze , ale jeżeli zginę , to najlepiej gdy zrestartuję komputer , bo prawie pewne jest , że będzie mnie wyrzucać z gry.
A może wiesz , do czego jest klucz w Gwiezdnej Strażnicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować