Zaloguj się, aby obserwować  
Milteen

GOTHIC

16146 postów w tym temacie

Dnia 23.10.2006 o 20:43, Błoniak napisał:

U mnie tak się nie działo ale powiem ci jak ja robię: kiedy już mam okno ekwipunku naciskam
Ctrl na przedmiocie, który chcę sprzedać i strzałka w lewo u mnie tak zawsze brało po jednym
jeśli u ciebie jest inaczej to ci nie pomogę.

Strzałka w lewo , to domyślny przycisk obrotu w lewo , czyli to właściwie podobny sposób jak u WorldWar3PL.Niestety przy wywaleniu przycisków odpowiedzialnych za obracanie się , to mogłem dłuuugo kombinować.Jak widać zawsze można dowiedzieć się czegoś nowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, ponieważ jesteś tu nowy, możesz nie wiedzieć do czego służy wyszukiwarka - dzięki niej wyszukujesz tematy istniejące już na forum. Zapobiega to nadmiernemu bałaganowi - na przyszłość pamiętaj o tym!

Link do tematu, poświęconego Nocy Kruka ---> http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=58&u=6028

Pozdrawiam ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2006 o 20:31, Błoniak napisał:

******************************SPOILER******************************

Nie znalazłem :( Łaziłem całą noc i nie znalazłem. Za to znalazłem chatkę samotnego myśliwego który mnie sporo nauczył i po wielkich poszukiwaniach wyjście z tych przklętych bagien. Będę musiał wrócić, bo mam już dwa amulety ;), jeden miała mumia. Mam też amulet od orków, ale nic mi nie pomógł, musiałem pokonać dwóch orków. Całe szczęście, że robię często sejwy, bo parę razy zginąłem "na śmierć" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2006 o 13:30, KrzysztofMarek napisał:

Nie znalazłem :( Łaziłem całą noc i nie znalazłem. Za to znalazłem chatkę samotnego myśliwego
który mnie sporo nauczył i po wielkich poszukiwaniach wyjście z tych przklętych bagien.


A nie masz runy teleportacyjnej?Zaraz na początku gry na skraju lasu , który ,idąc z punktu startu do miasta mijasz po prawej stronie( po lewej jest jeziorko z gostkiem stojącym na brzegu) można znaleźć zwłoki zwiadowcy z dwiema runami.Jak niebieską zostawisz w mieście , to możesz potem za pomocą żółtej przenosić się do tego punktu i nie ma problemu z wydostaniem się z bagien.Chyba , że to wszystko wiesz i po prostu lubisz spacerować po wilgotnych okolicach.:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2006 o 14:20, KrzychW napisał:

> /.../
A nie masz runy teleportacyjnej?/.../

Runę oczywiście mam, ale nie korzystam. Muszę przecież zwiedzić ten świat. Gdybym wcześniej skorzystał z runy i opuścił bagna, to nie trafiłbym do tego myśliwego i nie nauczył się zbierać zębów trolli, wężów błotnych, serc golemów...
A wiesz może, kto nauvzy mnie magii? Obiecałem jednemu, że znajdę mu wszystkie talizmany do teleportów, ale ani myślę mu je oddawać ;) Chyba, że zostanę magiem, ale na razie nawet zadania od Alwina nie dostałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2006 o 14:37, KrzysztofMarek napisał:

A wiesz może, kto nauvzy mnie magii? Obiecałem jednemu, że znajdę mu wszystkie talizmany do
teleportów, ale ani myślę mu je oddawać ;) Chyba, że zostanę magiem, ale na razie nawet zadania
od Alwina nie dostałem...

Niestety o magii na razie nie wiem nic , a tak wogóle nie miałem ostatnio za dużo czasu na granie i z tego co widzę jesteś chyba bardziej zaawansowanym Diccuricowcem niż ja.Na szczęście od jutra będę miał więcej wolnego i postaram się nadrobić zaniedbania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2006 o 13:30, KrzysztofMarek napisał:

Nie znalazłem :( Łaziłem całą noc i nie znalazłem. Za to znalazłem chatkę samotnego myśliwego
który mnie sporo nauczył i po wielkich poszukiwaniach wyjście z tych przklętych bagien. Będę
musiał wrócić, bo mam już dwa amulety ;), jeden miała mumia. Mam też amulet od orków,
ale nic mi nie pomógł, musiałem pokonać dwóch orków. Całe szczęście, że robię często sejwy,
bo parę razy zginąłem "na śmierć" ;)


Musi tam być, mówisz o bagnach z golemami bagiennymi? Jest pod jednym drzewem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2006 o 14:37, KrzysztofMarek napisał:

> > /.../
> A nie masz runy teleportacyjnej?/.../
Runę oczywiście mam, ale nie korzystam. Muszę przecież zwiedzić ten świat. Gdybym wcześniej
skorzystał z runy i opuścił bagna, to nie trafiłbym do tego myśliwego i nie nauczył się zbierać
zębów trolli, wężów błotnych, serc golemów...
A wiesz może, kto nauvzy mnie magii? Obiecałem jednemu, że znajdę mu wszystkie talizmany do
teleportów, ale ani myślę mu je oddawać ;) Chyba, że zostanę magiem, ale na razie nawet zadania
od Alwina nie dostałem...


Sory za drugiego posta, te amulety możesz znaleźć podwójnie tzn. jeden jest na bagnach a drugi gdzie indziej np. u trolla i są to te same amulety także jak będziesz wszystkie miał poidwójnie to możesz na spoko mu je oddać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2006 o 16:29, Błoniak napisał:

> /.../> Musi tam być, mówisz o bagnach z golemami bagiennymi? Jest pod jednym drzewem

Ja przecież wiem, tylko nie znalazłem. Łaziłem chyba z dwie godziny czasu rzeczywistego, a nie znalazłem. Wiesz, zawsze człowiek coś prześlepi i potem sie dziwi, że jak on mógł, to przecież takie proste... Zresztą pójdę tam jeszcze nie raz, mam wrażenie, że taki mech na nowo wyrasta i może się i trolle i golemy znowu pojawią... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem , czy to jest fakt powszechnie znany , ale w Diccuricu warto wskoczyć do studni na zamkowym dziedzińcu.Trochę nurkowania , mały komitet powitalny , skrzynia której jeszcze nie otworzyłem i parę innych przedmiotów , a oprócz tego przejście do pomieszczeń zamkowych gdzie można znaleźć coś ciekawego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2006 o 16:42, KrzychW napisał:

Nie wiem , czy to jest fakt powszechnie znany , ale w Diccuricu warto wskoczyć do studni na
zamkowym dziedzińcu.Trochę nurkowania , mały komitet powitalny , skrzynia której jeszcze nie
otworzyłem i parę innych przedmiotów , a oprócz tego przejście do pomieszczeń zamkowych gdzie
można znaleźć coś ciekawego.


Ja o tym nie słyszałem ale wiem, że jeśli pójdziesz do tego miejsca z teleportem i pełzaczami to w tych kryptach jeśli poprawnie zapalisz wszystkie lampy to będziesz mógł wziąść najlepszą zbroję w grze a tak poza tym to takich miejsc jest dużo w Diccuricu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2006 o 16:56, Błoniak napisał:

Ja o tym nie słyszałem ale wiem, że jeśli pójdziesz do tego miejsca z teleportem i pełzaczami
to w tych kryptach jeśli poprawnie zapalisz wszystkie lampy to będziesz mógł wziąść najlepszą
zbroję w grze a tak poza tym to takich miejsc jest dużo w Diccuricu.

Z teleportów , to na razie widziałem tylko ten , przy którym biega stadko jaszczurów po drodze do kartografa.Sporej części krainy jeszcze nie zwiedziłem , ale dziś wieczorkiem zamierzam to naprawić.Pochodzę po bagnach , to może spotkam Krzysztofa Marka szukającego amuletu.:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2006 o 17:06, KrzychW napisał:

Z teleportów , to na razie widziałem tylko ten , przy którym biega stadko jaszczurów po drodze
do kartografa.


Jeden jest zaraz pod miastem w jaskini

>Pochodzę po bagnach , to może spotkam Krzysztofa Marka szukającego amuletu.:-)

Hehe życze szczęścia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, zawsze człowiek coś prześlepi i potem sie dziwi, że jak on mógł, to przecież

Dnia 24.10.2006 o 16:42, KrzysztofMarek napisał:

takie proste... Zresztą pójdę tam jeszcze nie raz, mam wrażenie, że taki mech na nowo wyrasta
i może się i trolle i golemy znowu pojawią... ;)

Jeżeli jeszcze nie masz amuletu , to może podam pewne punkty charakterystyczne , bo właśnie go znalazłem .Jak wejdzie się na bagno od lewej jego strony , patrząc od miasta , to trzeba posuwać się blisko prawego brzegu , aż do miejsca gdzie zaatakują nas trzy szczury bagienne , a za tymi szczurami jest przepaść.Dosłownie chyba trzecie duże drzewo posuwając się dalej , to miejsce spoczywania zwłok z amuletem.Nie bardzo wiem , jak opisać to dokładniej , ale może i ten opis się przyda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2006 o 20:04, KrzychW napisał:

/.../Dosłownie chyba trzecie duże drzewo posuwając się dalej
, to miejsce spoczywania zwłok z amuletem.Nie bardzo wiem , jak opisać to dokładniej , ale
może i ten opis się przyda.

Byłem drugi raz i nie znalazłem :(. W dodatku... ehhh, okazało się, że kowal da zadanie, ale ja chodziłem do drugiej kuźni. Jak kowal dał zadanie, to i Alwin się napatoczył ze swoim, chociaż przedtem milczał jak grób. Dobrze, poszedłem z nim, ale trafił na watahę wilków i kąsaczy i biedaka zagryzły.Miecz mi po nim został i chociaż nurkowałem w jeziorze, to niczego nie znalazłem. Zresztą omal się nie utopiłem przez to sterowanie...
Kopalnia zamknięta, jakiś kopacz zagryziony, Cholera, nie wiem czy jakiegoś sejwa nie uruchomić, ale chyba dam sobie spokój, bo Gothic 3 już niedługo. Muszę rankiem jeszcze raz pójść, bo to wstyd niczego nie znaleźć, ja, co wszystkie tajemnice Gothic''a 1 i 2 odkryłem (co prawda nie za pierwszym razem ;) (rankiem w grze;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2006 o 21:34, KrzysztofMarek napisał:

Byłem drugi raz i nie znalazłem :(.

Ja za to po długim błądzeniu znalazłem ścieżkę z bagna do chaty myśliwego , u którego można zarobić 3 pkt. zręczności , ale pustelnika , o którym przedtem pisałeś , ani słychu , ani widu.Jaka to część bagien?
Co do Alwina , to proponowałbym wczytanie jakiegoś sejwa , bo po odnalezieniu podwodnej rośliny dla niego , otrzymujemy śpiwór , w ktorym możemy nocować w dowolnym miejscu.Bardzo przydatny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2006 o 14:37, KrzysztofMarek napisał:

Runę oczywiście mam, ale nie korzystam. Muszę przecież zwiedzić ten świat. Gdybym wcześniej
skorzystał z runy i opuścił bagna, to nie trafiłbym do tego myśliwego i nie nauczył się zbierać
zębów trolli, wężów błotnych, serc golemów...

Ja dostałem od niego za odzyskanie lutni 3 pkt.zręczności.Co należy zrobić , żeby nabyć umiejętności myśliwskie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2006 o 23:05, KrzychW napisał:

> /.../
Ja dostałem od niego za odzyskanie lutni 3 pkt.zręczności.Co należy zrobić , żeby nabyć umiejętności
myśliwskie?

Ja z nim porozmawiałem i miałem opcję nauki, ukryta pod jakimś banalnym pytaniem typu "jak tam moje umiejetności?", nie pamiętam dokładnie. A lutnię oddałem mu na końcu. Tem "pustelnik" to właśnie myśliwy, chata samotna, tylko trochę goblinów i ten troll...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować