sylwasss

Forum umiera? - może czas na zmiany

140 postów w tym temacie

Jak zobaczyłem banner, ze Gram świetuje 11 urodziny i sa promocje, to dopiero wtedy sobie uswiadowilem, ze to juz rok minal!!
Sic, ale tez czas przelecial, co ja robilem wtedy? Sprawdze chyba swoje posty.

A z liczby postow o namiary, mozna wysunac wniosek, ze troche ludzi jest, ale chyba nie maja o czym pisac :P ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2016 o 23:22, Outlander-pro napisał:

To forum jest już martwe.

Tajemnicą poliszynela jest to, że spora część community przeniosła się gdzie indziej,
na nowe forum i tam przeprowadza swój renesans. Jak ktoś chce, to niech zostawi jakiś
kontakt, to się podeśle namiary.

Podeślesz namiary? Na PW na GS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2016 o 18:06, Rick napisał:

> A może by wrzucić adres tutaj, bez żadnej konspiry.
Tak jakby reklama. ;)


Niby dlaczego, każdy powinien zobaczyć konkurencyjne dzieło, żeby ocenić, bo na razie to wygląda na takie szeptanie do ucha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2016 o 18:30, ribik napisał:

Niby dlaczego, każdy powinien zobaczyć konkurencyjne dzieło, żeby ocenić, bo na razie
to wygląda na takie szeptanie do ucha.


No właśnie sam sobie odpowiedziałeś - jeśli to jest konkurencyjne dzieło to łamaniem regulaminu byłoby wrzucenie linka tutaj. Jak ja to widzę to co prawda nie jest konkurencja a raczej reakcja na sytuację jaka ma miejsce na Gramie i skądinąd całkiem sensowny lęk że nam forum po prostu z dnia na dzień zamkną (minął cały rok a nadal nie rozwiązano olbrzymiej ilości problemów które zgłaszali użytkownicy a na pierwsze zmiany które w ogóle przywracały to co potrafiła już poprzednia wersja tego forum czekaliśmy po 3-6 miesięcy... a ostatnio jeszcze doszła historia z Optimusem który de facto jest właścicielem Gramu) ale nie zmienia to faktu że bezpośrednie wrzucenie linka jest reklamą. Jak ktoś chce to podeślemy link ale właśnie na konkretne życzenie.

Zresztą przynajmniej kilka osób z ekipy Gramu o tym tworze wie i na razie milczą. Więc zapewne nie są ani na tak ani na nie, oficjalnej zgody nie ma by się zareklamować. Choć nie ukrywam, bardzo ułatwiłoby nam to życie gdyby taka była, moim zdaniem nasz fanowski twór sprawuje się ociupiiinkę lepiej od gramowskiego pod kątem funkcjonalności :P No ale cóż, dla nich to też jest biznes.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.10.2016 o 18:30, ribik napisał:

Niby dlaczego, każdy powinien zobaczyć konkurencyjne dzieło, żeby ocenić, bo na razie
to wygląda na takie szeptanie do ucha.

Haha, no i to jest właśnie definicja reklamy. ;) Tak jak zip powiedział - jakby się pojawił bezpośredni link, musiałbym go usunąć tak samo jak to robię z dziesiątkami innych reklam, które się tutaj pojawiają. Od reflinków po usługi księgowe. :P A w taki sposób nie ma bezpośredniej reklamy więc nie ma i łamania regulaminu, ergo - mam związane ręce. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu wszedłem na forum gramu po roku przerwy i zrobiło mi się zwyczajnie przykro przez to, co zastałem.

Swoją drogą niezwykłe jest to jak łatwo uśmiercić może nie jakąś wielką, ale jednak wierną i skonsolidowaną społeczność w tak krótkim czasie. Dla działań gramu już kilka lat temu straciłem szacunek, ale teraz jedyne co pozytywnego mi pozostało to wspomnienia. Wspomnienia rozmaitych dyskusji - tych na poziomie i tych o pierdołach, i tych o pasji, która nas wszystkich tu obecnych doprowadziła. Miło jest zobaczyć znajome nicki, albo wręcz avatary (ja też swojego chyba przez te 8 lat ani razu nie zmieniałem :P), zajrzenie tutaj było dla mnie jak spotkanie znajomych z czasów liceum, dziwne uczucie u starego chłopa, który zajrzał na forum o giereczkach...
Pamiętam, że ten nowy twór tak mnie zniesmaczył, że bodaj dzień po jego odpaleniu odszedłem stąd aż do teraz. Szkoda, że wróciłem tylko po to, by zobaczyć jak statek, którego pokład czyściłem, idzie na dno.
Przepraszam za tak skondensowaną dawkę emocjonalnego bełkotu, ale pomogło mi opisanie swoich sentymentalnych myśli. Po miejscu, do którego zaglądałem codziennie zostało mi ledwie kilka screenów i świadomość, że społeczność całkiem się nie rozpadła.

Więc jeśli mogę, to również proszę o maila o nowym miejscu na renzovpl[at]gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakby nie patrzeć to nie tylko tutaj występuje "powolna śmierć" forum. Na innych stronach, gdzie uczestniczę, też aktywność użytkowników znacznie spadła. Można powiedzieć, że fora przechodzą do historii.

Też poproszę link do "nowego miejsca" na ocz8plas[at]wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest ktoś na tym "nowym" forum ze "starej gwardii", z tych, co pamiętają jeszcze stare forum CDP (i wieczne czekanie na mityczne Forum 2.0, pewne rzeczy się nie zmieniają :D)?

(znaczy to forum: http://tinyurl.com/jljed5x :))

Ech, skrypt gram.pl psuje linki do Wayback Machine... Wejdźcie tu https://archive.org/web/ i wpiszcie w wyszukiwarkę www.cdprojekt.pl/forum.asp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się