Zaloguj się, aby obserwować  
Ponury666

Szkoła i sprawy wokół niej. [M]

18306 postów w tym temacie

Dnia 08.09.2008 o 19:52, Radykał napisał:

O to chodzi?
"31 Cóż więc na to powiemy? Jeżeli Bóg z nami, któż przeciwko nam?" Rz, 8, 31 (list do
Rzymian, rozdział ósmy, werset trzydziesty pierwszy).


O tak, dokładnie. Dzięki wielkie. :D
Możesz mi powiedzieć, w jaki sposób tak szybko to znalazłeś ? Chyba nie znasz Pisma Świętego na pamięć ? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.09.2008 o 20:06, Probos napisał:

Możesz mi powiedzieć, w jaki sposób tak szybko to znalazłeś ? Chyba nie znasz Pisma Świętego
na pamięć ? :P

Oczywiście, że nie. Co prawda czytałem Torę, Ewangelie, Dzieje Apostolskie i fragmenty innych ksiąg (w tym właśnie listów), ale nauczenie się tego na pamięć jest chyba niemożliwe (chociaż z drugiej strony są osoby, które recytują Koran...). Tak czy inaczej, na Biblia.pl (Biblia Tysiąclecia) jest wyszukiwarka. Przydatna jest też strona http://www.biblia.info.pl/biblia.php, gdzie można porównywać różne tłumaczenia w razie jakichś wątpliwości, w tym anglojęzyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2008 o 19:55, Asthariel napisał:

Pierwsza lekcja - ZONK, w niedzielę była miana planu lekcji na miesiąc, a ze nie mam
komórki, to nkt mnie nie poinformował...
1. W-F - szybko zleciało
2. biologia - nudy
3. matma - nudy
4. angol - pisaliśmy na ocenę - 3min. cokolwiek nam przyszło na myśl, a potem 150 słów
na temat biwaku. Będzie
źle, ja to wiem.
5,6. polski - jako-tako

Jutro mam 8h. Przynajmniej zaczynam doceniać, jak szybko dziś kończyłem.

150 słów na temat biwaku? Do jakiej ty klasy chodzisz? Mi tego typu kartkówek nigdy nie robili. Ja mam w porządku plan wszystko mi pasuje. A nauczyciele wyglądają mi na fajnych ale jeszcze wszystkich dobrze nie poznałem więc się dopiero okaże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdol*, dzisiaj na lekcji polskiego przyszła "wiadomość" z mininsterstwa edukacji... łącznie mam 17 lektur, w tym NIE MA Faraona, ale są inne( Wujek Karol?? WTF?) a kilku nie ma w szkolnej biblotece. Zmienili cały kanon lektór PODCZAS ROKU SZKOLENGO!!!( 3 września). A że niektórych nie omawialiśmy w poprzednich klasach( obecnie jestem w III G.) to trza je teraz omówić, bo są one WYMAGANE do testu gimnzajalnego. A narzekałem na wesołego Romka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 14:47, Aragloin napisał:

bo są one WYMAGANE do testu gimnzajalnego.

Może coś przegapiłem, ale od kiedy lektury są na testach gimnazjalnych ? Dwa lata temu (gdy pisałem test) ni widu nie słychu. Z resztą - jeśli potrafisz wyciągać wnioski i wyłapywać ogólny sens z chaotycznych wypowiedzi, to wystarczy słuchać na lekcji + ew. streszczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 14:47, Aragloin napisał:

Ja pierdol*,

n/c ...
>dzisiaj na lekcji polskiego przyszła "wiadomość" z mininsterstwa edukacji...

Dnia 09.09.2008 o 14:47, Aragloin napisał:

łącznie mam 17 lektur, w tym NIE MA Faraona, ale są inne( Wujek Karol?? WTF?)

17 lektur to nic nowego ... btw ... "Faraon" w gimnazjum ?! Komuś się chyba coś pomerdało bo ja tego w ogóle nie przerabiałem ani w gimnazjum ani tym bardziej w średniej ... "Wujek Karol" ? Eee ? A jak się niby kanon zmienił ? Jakieś przykłady bom jest ciekaw ...
>a kilku

Dnia 09.09.2008 o 14:47, Aragloin napisał:

nie ma w szkolnej biblotece.

Że tak powiem ... standard. Albo się ma w domu albo w lokalnej bibliotece, nie szkolnej, lub u znajomych, rodziny etc ...
>Zmienili cały kanon lektór PODCZAS ROKU SZKOLENGO!!!( 3
jw. - przykłady ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tym całym przesadziłem, al;e zmieniał się połowa z tej listy co nam nauczycielka na początku roku podyktowała. A kanon zmieniał pani Hall i te jak tam,.. komisje centralne czy jak tam, nie pamiętam. A miałem mieć Faraona, bo i wcześniej mieli inni w 3 G. A zawsze lektur było ok.5-8.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Weź korektę na to, że większość z tych 17 lektur, to krótkie fragmenty umieszczone w podręczniku.
Jeśli miałbym taki tok myślenia jak Ty, to napisałbym, że mam do przeczytania 25 książek, bo faktycznie mam tyle zapisanych pozycji do przeczytania. Tyle, że 1/2 z nich to tylko krótkie wycinki, do przeczytania i omówienia na 1 godzinie lekcyjnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 15:18, LuQeMaStEr napisał:

/.../

Weź korektę na to, że większość z tych 17 lektur, to krótkie fragmenty umieszczone w
podręczniku.
Jeśli miałbym taki tok myślenia jak Ty, to napisałbym, że mam do przeczytania 25 książek,
bo faktycznie mam tyle zapisanych pozycji do przeczytania. Tyle, że 1/2 z nich to tylko
krótkie wycinki, do przeczytania i omówienia na 1 godzinie lekcyjnej.

Nie, w podręczniku jest KILKA fragmentów. A te 17 to TYLKO te, których w ciuągu tych dwóch lat nie omówiliśmy, a jak pani wyjęła kartkę z listą....
A niektore mają grubo ponad 300 stron, ale... co to dla mnie. Ostatni tom Pottera przeczytałem w jednen dzień, a sześcioksiąg Władcy w trochę ponad tydzień... ale denerwuje mnie to "profesjonalne" podejście MENu do uczniów i nauczycieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na teście gimnazjalnym dotychczas nie było lektur, nie liczę tamtego roku bo opisać taką postać jak Alek czy Zośka to bez przesady ale chyba każdy powinien potrafić bo to nie są postacie fikcyjne a autentyczni bohaterowie 2WŚ.
Choć fakt, że skoro w ogóle one się pojawiły, to możliwe że jakieś odwołanie do lektur pojawi się i w tym roku. Ogólnie program nauczania polskiego jest chory, ja w liceum ciągle jestem katowany czerwoną szymborską i antypolskim Litwinem miłoszem, ewentualnie jakimiś starożytnymi racjonalistami. Szlag człowieka trafia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przez całe gimnazjum jest tylko 5 lektur programowych, które trzeba mieć wkute na blachę na Egzamin humanistyczny, a mianowicie ( mogę się mylić): Pan Tadeusz, Kamienie na Szaniec, Syzyfowe Prace, Quo Vadis oraz Krzyżacy.

ManiekBL- Zośka, a dokładniej Tadeusz Zawadzki, to bohater autentyczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 16:13, Budyn napisał:

Przez całe gimnazjum jest tylko 5 lektur programowych, które trzeba mieć wkute na blachę
na Egzamin humanistyczny, a mianowicie ( mogę się mylić): Pan Tadeusz, Kamienie na Szaniec,
Syzyfowe Prace, Quo Vadis oraz Krzyżacy.

Mi już Kamienie odpadają- były w zeszlym roku. Quo Vadis nie omawialiśmy i nie będziemy. Nie jest to "wymagana" lektura. Syzyfowe prace były w zeszłym roku, krzyżacy dwa lata temu, a Pana Tadeusza były fragmenty( z Gerwazym i Soplicą i jak tam ktoś umierał, nie pamiętam).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wtorek minął nawet nieźle.

Na początek język niemiecki. Tutaj akurat lekcja organizacyjna, plus troszkę nowości - ogólnie było dużo śmiechu, bo lekcja była dość lajtowa. Godzina wychowawcza, a na niej wybór samorządu klasowego - chcieli mnie wziąć na gospodarza, ale wiązałoby to się z chodzeniem na różne spotkania, więc odmówiłem. Trzeci język polski - kolejna lekcja o fonetyce. Lubię ten dział, mimo że jest cholernie trudny, to jako tako go rozumiem. Technika to lekcja organizacyjna, ogólnie nuda. Religia - oj, tutaj był niezły meksyk. Klasa standardowo robiła sobie żarty z księdza, jak zawsze. Ostatnia geografia, tutaj akurat poznanie nowego nauczyciela. Pierwsze wrażenie zrobił dobre, ale widać, że jest cholernie wymagający.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To tylko na pierwszy rzut oka i dopiero przeżyliśmy prawie dwa tygodnie, daj się rozkręcić nauczycielom, ja już części nienawidzę. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 22:26, Łeber napisał:

To tylko na pierwszy rzut oka i dopiero przeżyliśmy prawie dwa tygodnie, daj się rozkręcić
nauczycielom, ja już części nienawidzę. ;P

U mnie w gim. już się rozkręcają. Cztery sprawdziany w tym tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.09.2008 o 16:15, Aragloin napisał:

Mi już Kamienie odpadają- były w zeszlym roku.


Obyś się nie przeliczył. Wielce W Rzyć Kopana Szanowna Centralna Komisja Egzaminacyjna miewa różne pomysły. Choćby matura 2008: ''Lalka'' była i na próbnej i na majowej. Nie widzę powodu, dla którego nie miałoby się coś podobnego zdarzyć i w gimnazjum. Oni wszyscy wyłażą ze skóry, żeby być nieprzewidywalnymi. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować