Zaloguj się, aby obserwować  
Ponury666

Szkoła i sprawy wokół niej. [M]

18306 postów w tym temacie

Dnia 12.01.2010 o 23:53, Burszurasek napisał:

Ja wychodzę z założenia, że w takich momentach najlepiej się ripostuje pięścią.

Oczywiście, tylko dziwne, że ludzie byle wnerwić człowieka potrafią zniżyć się do kopania go. W takiej sytuacji przyznaje zacząłbym się bronić i prawdopodobnie z niemałą furią, ale przecież czy to ja bym zaczął? To raczej kolega, który ma manię by mnie denerwować by wyleciał.
(nie, że tak jest u mnie to tylko przykład, a w liceum mam w miarę ogarniętych ludzi ;D).
Przy okazji jaka to szkoła, że jakiś frajer się za bossa dręczącego ludzi uważa; d.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2010 o 23:58, Jakli napisał:

Przy okazji jaka to szkoła, że jakiś frajer się za bossa dręczącego ludzi uważa; d.

W każdej takich spotkasz, a przynajmniej w tych, do których ja chodziłem takich nie brakuje. Ale to zjawisko dotyczy 70% szkół ;) Problem w tym, że takie jełopy są "bossami" w grupie, a samemu omijają swoje ofiary slalomem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, w 5-6 przeciez kazdy moze byc twardzielem xd

A co do szkoly, moja jest zamknieta az d oczwartku z powodu pogody ! :D Ferie skonczyly sie w zeszly czwartek, a ja jeszcze nie bylem w szkole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem w gimnazjum paru bossów ale w wiekszosci byli to spoko goscie. Lubili zadymiac ale nie byli to jacys dreczyciele młodszych itp. Nie czuje respektu do ludzi ktorzy sie wyzywaja na słabszych
W LO jest tak spokojnie ze jakbym chcial to sam bym w kazdej chwili przejął bossowanie:D W koncu 90% uczniow to dziewczyny. Szkola dla lalusiów:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy egzamin próbny za mną :D Nie był taki trudny można nawet rzec, że łatwy. Ktoś miał jeszcze ten egzamin próbny z OPERONa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2010 o 15:57, Mange napisał:

Pierwszy egzamin próbny za mną :D Nie był taki trudny można nawet rzec, że łatwy. Ktoś
miał jeszcze ten egzamin próbny z OPERONa?

Ja mialem. Nic ciekawego tam nie bylo, ; ] trudnego tez nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2010 o 18:09, zerohunter napisał:

Ja w rozprawce napisałem tylko 2 argumenty:D

Ogólnie to mi ta rozprawka nie podeszła, kumplom też nie.

Btw. mieliście potem lekcje?

Tak... Ja wczoraj pisałem... od 8,55 do 15:20 w szkole... próbny mieliśmy od 11:45 do 13:30...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.01.2010 o 18:09, zerohunter napisał:

Btw. mieliście potem lekcje?

Tak mieliśmy :( Jutro jeszcze matma, a w piątek angol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2010 o 18:09, zerohunter napisał:

Ja w rozprawce napisałem tylko 2 argumenty:D

Ogólnie to mi ta rozprawka nie podeszła, kumplom też nie.


Ba, my mieliśmy akcję, że przy próbnym egzaminie nie wiedzieliśmy co to rozprawka. Dopiero w trzeciej klasie kolejna z rzędu nauczycielka (trzecia) wytłumaczyła nam to. A co do argumentów to wg. mnie rozprawka (i właśnie argumenty) opierać się może na dwóch lekturach ("Antygona", "Kamienie na szaniec" lub "Balladyna") plus przykładzik z Biblii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem kurde. Z WoSu mam na koniec 4, a typiara nie chce już nic poprawiać itd. Chce dostać się do liceum do klasy językowo-geo. i pod uwage będzie brany WoS, Polski, Ang I Geo. Z polskiego mam 3 i mała szansa, że zmienie to w II sem. Geo-5 Ang- 5... Myślicie, że jeżeli napisze dobrze test (licze na ok. 70-80pkt.) mam jakieś szanse dostać się do tej klasy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2010 o 20:32, noobie napisał:

Mam problem kurde. Z WoSu mam na koniec 4, a typiara nie chce już nic poprawiać itd.
Chce dostać się do liceum do klasy językowo-geo. i pod uwage będzie brany WoS, Polski,
Ang I Geo. Z polskiego mam 3 i mała szansa, że zmienie to w II sem. Geo-5 Ang- 5... Myślicie,
że jeżeli napisze dobrze test (licze na ok. 70-80pkt.) mam jakieś szanse dostać się do
tej klasy?


Szanse masz, a oceny wg. mnie wymiatające (no, może nie z polskiego). Policz już sobie ile punktów oczekujesz (testy plus wybrane przedmioty) i sprawdź jaki jest próg punktowy do liceum. Pod uwagę też trzeba wziąść to, że niektóre szkoły lubią sobie zmienić przedmioty brane pod uwagę (przekonałem się na własnej skórze, że takie coś jest możliwe, ale wyszedłem na plus).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/...ciach.../

Uuu, to do językowej trza polski? No to żegnaj zawodzie tłumacza przysięgłego.
No nic, trza będzie się zacząć uczyć z fizy i w końcu przestać się opitalać z matmy i iść na mat-fiz... Kur...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie masz się czym przejmować ;)
ja sama wlasnie jestem w mat-geo w 1klasie LO, gdzie wyszlam z gim z ocenami :
niemiec :4
polak : 4
matma : 5
geo : 3 xD

niemiec i polak - fakt moglam mieć lepszą ocenę, ale wyszlo jak wyszlo { glównie przez full czasu poswięconego na sport i wyjazdy z nim związane :P }
na luzie dostalam się do tej klasy, w { podejrzewam } najlepszym liceum w moim mieście... gdzie chyba ~80-90 osób chcialo się do tej klasy dostać ;)

I od razu Ci powiem, że tylko taki ''stresik'' jest, że się nie dostanie tam gdzie się chce dostać, a w końcu wszyscy idą do klas, które sobie wybrali { góra 3 osoby na klasę gimnazjalną nie dostają się do klas ''wpisanych'' na pierwszym miejscu w papierach do liceów ;P }.

a oceny i tak masz dobre, więc naprawdę nie masz się czym tak przejmować ;)

a jak napiszesz test na 70+ to już w ogóle :D + + + pkt. doliczane za oceny z wyznaczonych na daną klasę przedmiotów ;)


{ jak będziesz mial WOS rozszerzony to wspólczuję ;P - sama totalnie nie trawię tego przedmiotu na podstawie, a co dopiero rozszerzony.... chociaż to też zależy od nauczyciela i od tego kto się czym interesuje ;P }

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

heh... z chemii 3 mam na I semestr.. ;], a z fizyki 4 mimo, ze mam z nia wieksze problemy niz z chemia :P
reszta ok... z franc., ang. i infy mam 6, z gegry 5, z wf 5 (gdybym jezdzil na biegi przelajowe byloby 6, ale niestety nie dopuszczono mnie ,gdyz trenuje sport POZA szkola ;/), z pol. bedzie 3 albo 4, z matmy 4 albo 3 (w zaleznosci od tego, czy Pani wpisze mi 1 za sprawdzian, ktory... TADAMM! zgubila(!), a ja go nie mialem czasu ponownie napisac, bo mialem konkursy kuratoryjne (dwa pod rzad...) z historii i francuskiego... z historii i wosu bedzie po 5, innych przedmiotow nie pamietam.
aha, jeszcze jutro poprawiam (w dniu rady ;]) biologie na 4, zobaczymy czy sie uda :P

dzisiaj w szkole ogolnie tak jak zwykle, czyli nudno. Na lekcjach jak zwykle jest 2/3 klasy (tak od poczatku roku..), czy nawet mniej; dostalem dzis opieprz za nagrywanie lekcji iphonem, a konkretnie jak koledzy odpowiadali z polskiego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Chwalimy się ocenami z końca półrocza? U mnie słaba, ale i tak lepiej niż w zeszłym roku, które zaliczał się do najgorszych w życiu. Nigdy nie dorównam poziomu z pierwszej i drugiej klasy, gdzie jeszcze chciało mi się uczyć. Teraz totalna olewka. Na szczęście żadnych pał, a nawet dwie piątki się trafiły (WOK oraz projektowanie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2010 o 20:32, noobie napisał:

Mam problem kurde. Z WoSu mam na koniec 4, a typiara nie chce już nic poprawiać itd.
Chce dostać się do liceum do klasy językowo-geo. i pod uwage będzie brany WoS, Polski,
Ang I Geo. Z polskiego mam 3 i mała szansa, że zmienie to w II sem. Geo-5 Ang- 5... Myślicie,
że jeżeli napisze dobrze test (licze na ok. 70-80pkt.) mam jakieś szanse dostać się do
tej klasy?


zależy od szkoły, u mnie jest liceum, którym nie przyjmowali nawet osób ze świadectwem z paskiem bo im test źle poszedł, jeśli będziesz miał te 70-80 pkt + te oceny czyli za 5 było bodajże 14 pkt, za 4 chyba 10 pkt, za 3 coś koło 8 pkt, jeśli się nie mylę, czyli wyszłoby ci coś w granicach 110-120 pkt, więc z takim wynikiem nie będziesz miał problemu z dostaniem się do większości szkół w okolicy. Popytaj się kumpli, którzy tam chodzą jeśli kogoś znasz ;)
Ja się dostałem w sumie z 80-90 (trochę wstyd ;P) a dostałem się do wszystkich szkół, które miałem na liście, w tym do Liceum o profilu językowym, ale wybrałem technikum elektroniczne ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować