Zaloguj się, aby obserwować  
Ponury666

Szkoła i sprawy wokół niej. [M]

18306 postów w tym temacie

Dnia 15.06.2010 o 22:36, LESZ3u napisał:

I jeszcze co do paska - jak to w końcu jest z oceną dostateczną? Średnia mi wychodzi
jak raz, z tym, że mam trójkę z francuskiego. Mi się wydaje, że ważna jest jedynie średnia,
ale słyszałem różne głosy.

To, jakie oceny masz nie ma żadnego wpływu na czerwony pasek; musisz mieć po prostu 4.75-> zatem możesz mieć i tróję. Ja w zeszłym roku miałem dwie, albo i trzy nawet tróje i tak miałem czerwony pasek. Więc nie ma obawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie:
Co ma sie znalezc na zaswiadczeniu o wolontariacie? (chodzi o to, ze jak bede szedl do liceum to dostane za to pkt. tylko osoba wydajaca mi to zaswiadczenie nie wie co tam ma sie znalezc, wiec prosze o pomoc)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2010 o 15:46, Ksar666 napisał:

Pytanie:
Co ma sie znalezc na zaswiadczeniu o wolontariacie? (chodzi o to, ze jak bede szedl do
liceum to dostane za to pkt. tylko osoba wydajaca mi to zaswiadczenie nie wie co tam
ma sie znalezc, wiec prosze o pomoc)


Ty wolontariuszem byłeś? <gleba>.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Yeah koniec roku technika informatyka średnia coś między 3,6-3,7, ale jak na rok nie robienia nie ma źle. Końcówkę z masterowałem autoprezentacją za którą siadła mi 6 z technologi informacyjniej (która zostaje mi na maturalnym) więc jestem optymistycznie nastawiony ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koniec roku, a oto moje świadectwo: 6x5, 8x4 i zachowanie bardzo dobre. Ogólnie jest lepiej niż w zeszłym roku, ale mogłem z takich przedmiotów jak religia/plastyka/technika mieć 5, wtedy byłoby z paskiem, a tak... Również rozczarowany jestem jedynie czwórką z polskiego. Naprawdę nie wiem, jak mogło do tego dojść, w pierwszym półroczu miałem chyba same 5(w tym kilka z plusem i z minusem), razem około 13, a w drugim semestrze wpadło mi trochę czwórek(5-6), miałem też tylko 3 piątki i jedną szóstkę... I co? Dostałem 4 na koniec... Chodziłem to nauczycielki niemal codziennie(jeszcze w marcu, kwietniu) żeby poprawić te czwórki, ale ona stale powtarzała: "nie ma sensu, poczekajmy...". I gdy przyszedł czas na wystawianie ocen, nagle 4 na koniec, jakby te pierwsze 5 miesięcy się w ogóle nie liczyło...
Średnia: 4,4

20100625134024

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2010 o 13:40, PJ_MW napisał:


Ja moją szkołę olałem ,bo zasłużyłem spokojnie na 4 z polskiego i dostałem 3 .Tym bardziej ,że byłem pierwszy w konkursie ortograficznym. W szkole się nie ma po prostu co starać ,bo tylko lizusostwo się liczy.Dziewczyna z klasy ( córka dyrektorki ) miała taką samą średnią jak ja ,nawet na nią nie zasłużyła ,a dzisiaj wyszła na środek odebrać świadectwo z czerwonym paskiem ,a przy okazji nagrodę za uczynki dla klasy i szkoły .Nie chciałem się na koniec kłócić ,więc wybuchłem śmiechem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2010 o 14:57, Nikodem95 napisał:

(...)

Mnie tylko dziwi ta twoja trójka z polskiego i pierwsze miejsce w konkursie ortograficznym... Jak ktoś kto przed znakiem interpunkcyjnym stawia spacje/odstęp mógł mieć pierwsze miejsce i tak wysoką ocenę z jeżyka polskiego jaką jest trójka. Poza tym z tego co się orientuję to większość nauczycieli wystawia ocenę końcową zwracając przy tym uwagę również na zachowanie ucznia, a po przeczytaniu fragmentu "Nie chciałem się na koniec kłócić ,więc wybuchłem śmiechem :)" śmiem twierdzić, że jako tako twoje zachowanie udało mi się rozgryźć (nie żebym ja był aniołkiem, bo sam mam tylko poprawne). Powodzenia w przyszłym roku.
Aha... zastanawia mnie tylko co masz na myśli pisząc "szkołę olałem"... Oddałeś mocz na mur czy co? Nie wydaje mi się żebyś odpuścił naukę, gdyż z fragmentu "miała taką samą średnią jak ja (...) wyszła na środek odebrać świadectwo z czerwonym paskiem", można śmiało wywnioskować, że masz czerwony pasek (średnia 4,75 o ile się nie mylę - nigdy nie miałem, więc nie wiem :)).

Klasa trzecia technikum ukończona, nowy achievment zaliczony :) Średnia 3,35 - nie narzekam i nie twierdzę, że mogło być lepiej. Dla mnie pasuje i zdaje mi się, że to jest maksimum moich możliwości, a dokładniej tych części, które chce mi się wykorzystywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Właśnie, mieć średnią ponad 4,0 w gim. to nie problem. Ja na koniec technikum mam ponad 3,6 i jest to niezły wynik (choć przyznam, że końcówka, a zwłaszcza ostatnia klasa, to była kompletna olewka). O podstawówce to nawet nie wspomnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja z taką zaczynam :P. skończyć bym chciał bez żadnej 3, 2 (gimnazjum zawsze coś koło 4,5), ale coś mi się zdaję, że i tak oleje sprawę.
Jak sobie przypomnę ostatni tydzień przed konferencja, z każdego przedmiotu miałem poprawiać tak że średnią być może miałbym teraz zajebistą, ale z racji iż nie mogłem się zdecydować z czego zdać pierwsze olałem wszystko ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2010 o 17:41, nightfaler napisał:

skończyć bym chciał bez żadnej 3


będąc na studiach chciałbym mieć same 3 T_T

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2010 o 17:44, Daelor napisał:

będąc na studiach chciałbym mieć same 3 T_T

Nie ironizuj :P Studia swoją droga, myśle, że jakbym trochę przysiadł to tylko z fizyką bym miał problem reszta gładko jak masło :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2010 o 15:28, Traitor napisał:

> (...)
Mnie tylko dziwi ta twoja trójka z polskiego i pierwsze miejsce w konkursie ortograficznym...
Jak ktoś kto przed znakiem interpunkcyjnym stawia spacje/odstęp mógł mieć pierwsze miejsce
i tak wysoką ocenę z jeżyka polskiego jaką jest trójka. Poza tym z tego co się orientuję
to większość nauczycieli wystawia ocenę końcową zwracając przy tym uwagę również na zachowanie
ucznia, a po przeczytaniu fragmentu "Nie chciałem się na koniec kłócić ,więc wybuchłem
śmiechem :)" śmiem twierdzić, że jako tako twoje zachowanie udało mi się rozgryźć (nie
żebym ja był aniołkiem, bo sam mam tylko poprawne). Powodzenia w przyszłym roku.
Aha... zastanawia mnie tylko co masz na myśli pisząc "szkołę olałem"... Oddałeś mocz
na mur czy co? Nie wydaje mi się żebyś odpuścił naukę, gdyż z fragmentu "miała taką samą
średnią jak ja (...) wyszła na środek odebrać świadectwo z czerwonym paskiem", można
śmiało wywnioskować, że masz czerwony pasek (średnia 4,75 o ile się nie mylę - nigdy
nie miałem, więc nie wiem :)).

Klasa trzecia technikum ukończona, nowy achievment zaliczony :) Średnia 3,35 - nie narzekam
i nie twierdzę, że mogło być lepiej. Dla mnie pasuje i zdaje mi się, że to jest maksimum
moich możliwości, a dokładniej tych części, które chce mi się wykorzystywać.


A wy piszecie konkursy ortograficzne na komputerach? Co do wybuchu śmiechu miałem rację ,bo nie wiem za co dostała tą nagrodą ,jeśli nic nie robiła ,tak samo jak cała reszta.Po co w ogóle taka nagroda ,jak nikt w tej szkole nic nie robi? Na kartce były wypisane osoby u nas w klasie jaką mają średnią i ja z dwoma dziewczynami ( w tym ona ) mieliśmy takie same. Więc jak ona mogła mieć czerwony pasek a ja z koleżanką dalej mieliśmy takie same średnie co wcześniej. Co do olania ,hmm ... tu masz rację ,mogłem to słowo wziąć w cudzysłów.Po prostu nie uczę się ( no czasami ) ,nie poprawiam nic na koniec .Twierdzę ,że jeśli przez cały rok zapracowałem na taką ,a nie inną ocenę ,to nie będę jej polepszał pod koniec semestru.U mnie jeśli chcesz mieć szóstkę ,to tylko przynosisz referat/projekt na koniec roku i ta dam "szósteczka". Nie denerwowało by Cię to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czerwony pasek jest jak zwykle (ale za rok juz sobie odpuszcze), sredniej nie znam, nie chcialo mi sie nawet liczyc, ale kilka ocen mogloby byc lepszych, ale poddalem sie jak zobaczylem jakim trzeba byc lizusem (i szczesciarzem - nauczyciele potrafia niezle faworyzowac co poniektore osoby), zeby cos osiagnac. Jest kilka czworek, piatek, a nawet szostki dwie (choc mialo byc ich wiecej :P), nie ma co narzekac. Szkoda tylko, ze egzamin gimnazjalny, przede wszystkim czesc humanistyczna, ktora byla oceniana po staremu, czyli bez zwracania uwagi na tresci merytoryczne, ale na to czy wszystko zgadza sie z kluczem. Tak niestety wyglada system edukacji w Polsce :/
Ale ten egzamin poszedl tak sobie nawet osobom z srednia sporo powyzej 5 (!). ;] Jesli wszystkim w PL tak poszlo, to moze mam jakies szanse, zeby sie dostac do szkoly, ktora sobie upatrzylem :D On verra plus tard :)
~ Acquire Lower Secondary Education ~ Achievement Unlocked!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co u mnie? Nuda. Na koniec 3 klasy gimnazjum - średnia 5.8 (12x celujący, 3x bdb), zachowanie wzorowe, tytuł Primus Inter Pares (najlepszy uczeń roku) i w ogóle ;)). Z testów poszło kozacko (human 44, przyrodniczy 46, angol 49) + 16 punktów za bycie podwójnym finalistą konkursów wojewódzkich, więc nie przejmuję się rekrutacją do ponadgimnazjalnych - przyjmą mnie z otwartymi ramionami raczej ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Średnia 4,38 zachowanie wzorowe, więc nie jest źle ;)
Poszczególne oceny:
religia - celujący
j. polski i angielski - dobry (choć z polskiego mogła mi nauczycielka postawić 5, to bym wtedy pasek miał :/)
j. niemiecki - bardzo dobry (zaskoczony jestem, bo nienawidzę tego języka)
muzyka i plastyka - bardzo dobry
geografia i biologia - dobry
chemia, fizyka i matematyka - dostateczny
WF - bardzo dobry
technika - celujący

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2010 o 17:52, laki13 napisał:

j. polski i angielski - dobry (choć z polskiego mogła mi nauczycielka postawić 5, to
bym wtedy pasek miał :/)
chemia, fizyka i matematyka - dostateczny


Hmmm... jakim cudem miałbyś mieć pasek z trzema trójami? ;)

Jeśli o mnie chodzi, to szkołę skończyłam 2 miesiące temu, ale co tam... pochwalę się :P
Średnia 5,31 (5x celujący, w tym z WFu, mimo że jestem totalną kaleką xD, cała reszta same piątki), tradycyjnie najwyższa średnia w szkole i, o dziwo, w całym mieście i powiecie ^^ Mało brakowało, a w nagrodę dostałabym laptopa, no ale dostała go jakaś uczennica z całkiem przeciętnego Technikum Rolniczego -.- finalistka paru konkursów... mówi się trudno. Żeby nie było, chodzę, a raczej chodziłam do jednego z najcięższych liceów w moim mieście. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować