Zaloguj się, aby obserwować  
Ponury666

Szkoła i sprawy wokół niej. [M]

18306 postów w tym temacie

Dnia 29.02.2012 o 18:39, Piterixos napisał:

Jak to jest z tymi liceami i technikami?

Polecałbym technikum jeśli zależy Ci szczególnie na jakimś przedmiocie. Sam jestem w pierwszej klasie liceum i w pewnym sensie żałuję trochę wyboru, patrząc jak kolega z technikum jest do przodu, ale jeśli chodzi o ksztalcenie ogólnikowe, to chyba licea lepiej wypadają.

Dnia 29.02.2012 o 18:39, Piterixos napisał:

Ale ja chciałbym
się kształcić (ach te ambicje) w miarę ogólnie, a poza tym LO jest trochę jak gimnazjum
tylko poszerza pewne materiały (zupełnie jak różnica między podstawówką a gimnazjum,
z tymże u mnie podstawówka i gimnazjum były połączone, więc wybór był banalny) i daje
dodatkowy czas na to by lepiej poznać samego siebie, ze to tak ujmę.

Jestem niby w najlepszym LO w 100tys. mieście i jakoś super ciężko nie jest. Na same trójki, ew. ze dwie dwójki jeśli słaby jesteś, da radę bez uczenia się w domu :) Chyba, że jesteś taki "przeambitny", albo Twoi rodzice, jak niektórzy uczniowie w mojej klasie i zależy Ci na samych 5, a wszystkie trójki będziesz poprawiał, to ciężej będzie na pewno. Ja taki nie jestem i daję radę, z wiedzą do tyłu nie jestem w porównaniu do tych piątkowiczów :)
>ale

Dnia 29.02.2012 o 18:39, Piterixos napisał:

z drugiej strony to boję się, że pójdę do takiej, której poziom okaże się za wysoki i
wpadnę w jakąś depresję;/

Dasz radę, chyba, że trafisz na taką szkołę co to same mózgi są :)
>Nie potrafię określić dokładnie co mi się najbardziej podoba

Dnia 29.02.2012 o 18:39, Piterixos napisał:

(chociaż wstępnie mogę powiedzieć, że jest to matematyka, angielski i geografia, a w
sumie to i fizyka taka straszna nie jest (chemie i biologię też bym lubił gdyby nie kiepskie
nauczycielki)).

Powiem na swoim przykładzie. Z matematyki w gimnazjum miałem łatwo, bo byłem jedną z najszybciej liczących osób. Teraz poszedłem na rozszerzoną matematykę i jest całkiem inna. Liczysz na kalkulatorze i w szkole i na maturze, bo nie ma czasu ( tak mówią ) na liczenie pisemne, czy w pamięci. Większość zadań jest typu Wykaż, że ten kąt w trójkącie ma 50 stopni, wykaż to, wykaż tamto... :)
Geografię dasz radę jeśli w gimnazjum Cię czegoś nauczono, bo w sumie co ma się zmienić? Promień Ziemi ten sam, rzeki te same, chmury te same. Ja trafiłem na taką nauczycielkę ( jestem na podstawie ), co w 10 min kazała się nam nauczyć wszystkich prądów morskich i mórz i je pokazywać na mapie ; O Ale to nie reguła, zależy d nauczyciela, a nawet to jakieś ciężkie nie było.
Angielski - podstawa, to samo.
Fizyka - jestem na rozszerzeniu, dla mnie jest ciężka, chociaż jakby jechać niektóre zadania po kilka/naście razy, to jest do zrozumienia :)
Chemia - póki co pełno powtórek mam.
Biologia - nie lubię, wolę się nie wypowiadać :)

Dnia 29.02.2012 o 18:39, Piterixos napisał:

Po za tym interesują mnie jeszcze takie sprawy jak:

Dnia 29.02.2012 o 18:39, Piterixos napisał:

2. Trudność nauki:
No więc chodzi o to, czy przeskok między gimnazjum, a dajmy na to liceum jest bardzo
duży.

Przeskok jest, ale bez przesady z tym bardzo duży. Po prostu nauczyciele mogą więcej robić, bo w gimnazjach jak to w gimnazjuach, 3/4 ludzi chodzi tam, bo musi :)

Dnia 29.02.2012 o 18:39, Piterixos napisał:

no więc ogólnie pytanie do osób, które
były może w podobnej sytuacji co ja. Czy jeśli jestem trochę leniwym, ale obowiązkowym
uczniem, to czy powinno być w miarę ok?

Jestem leniwy, daję radę, więc tak :)

Dnia 29.02.2012 o 18:39, Piterixos napisał:

Raz wydaje mi się,że to będzie coś strasznego,

Bez przesady.

Dnia 29.02.2012 o 18:39, Piterixos napisał:

3. Czas i ilość możliwych podań o przyjęcie do szkół średnich. O ile wiem, to chyba w
marcu (?) trzeba się jakoś zarejestrować,

Nie pamiętam ; O
>ale w ilu szkołach można to zrobić,
Rejestrujesz się na jednej stronie, tam wybierasz max 3 szkoły, a w nich ile chcesz kierunków.
>kiedy dowiadujemy

Dnia 29.02.2012 o 18:39, Piterixos napisał:

się o przyjęciu

Gdzieś na wakacje ; O pamiętam, że koleżanki mi na basenie powiedziały, że się dostałem xD Nie chcę kłamać, bo nie pamietam kiedy to było dokładnie :D
>(a jeśli np przyjęliby mnie do dwóch szkół, t czy są problemy z załatwieniem

Dnia 29.02.2012 o 18:39, Piterixos napisał:

tego, by jedna z nich nie traktowała mnie jako ucznia?)i jak ogólnie wyglądają te procedury?

Wybierasz po kolei szkoły i kierunki. Ten, który wybierasz pierwszy uznają za ten, do którego chciałeś się szczególnie dostać i jeśli spełniasz wszystkie warunki ( dobrze napisany test i oceny), to Cię przyjmują. Jeśli nie spełniasz warunków do pierwszej szkoły/ kierunku "wysyłają" Cię dalej do tego drugiego wyboru. I tak, aż się dostaniesz :) Czyli kolejnośćwybierania kierunków jest ważna!!! Ja miałem iść do innej szkoły, niż teraz jestem, ale za mało ludzi tam chciało iść, więc kierunek został wycofany i od razu przerzucili mnie na inny kierunek ( przy okazji szkoła też ).

Dnia 29.02.2012 o 18:39, Piterixos napisał:



Trochę tych pytań jest, no ale ja się trochę po prostu boję nieznanego:/

Pytaj dalej jak coś nie jasne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby polecić coś konkretnego do powtórzenia do matury podstawowej z matmy?
Niby powtarzamy na lekcjach, do domu dostajemy raz na tydzień zestawy do zrobienia ale nie wiem czy to wystarczy. Na korki mnie nie stać. Moim celem byłoby 50-60%.
Co wybrać? Jakieś wademekum i zadania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2012 o 22:03, kaczek93 napisał:

Czy ktoś mógłby polecić coś konkretnego do powtórzenia do matury podstawowej z matmy?
Niby powtarzamy na lekcjach, do domu dostajemy raz na tydzień zestawy do zrobienia ale
nie wiem czy to wystarczy. Na korki mnie nie stać. Moim celem byłoby 50-60%.
Co wybrać? Jakieś wademekum i zadania?


Polecam kilka stron:

http://www.maturzysta.info/

http://www.zadania.info/

http://www.math.edu.pl/

http://matematyka.pisz.pl/

Jeżeli to będzie niewystarczające to http://www.akademiapwn.pl/ księgarnia i tam są ciekawe książki do nauki w przystępnych cenach lub ostatnio się natknąłem na Projekt: Matura wyd. Zielona Sowa. Mam nadzieję, że będzie pomocne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2012 o 22:03, kaczek93 napisał:

Czy ktoś mógłby polecić coś konkretnego do powtórzenia do matury podstawowej z matmy?
Niby powtarzamy na lekcjach, do domu dostajemy raz na tydzień zestawy do zrobienia ale
nie wiem czy to wystarczy. Na korki mnie nie stać. Moim celem byłoby 50-60%.
Co wybrać? Jakieś wademekum i zadania?


Opasłe tomisko z Operonu na ten temat. I arkusze z poprzednich lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcę iść do LO - pod koniec maja będę składał tam podanie, ale jest możliwość, że mogę się tam nie dostać i co wtedy? 4 lipca ogłoszą osoby, które się zakwalifikowały i do 6 lipca osoby, które się dostały mają potwierdzić chęć nauki i 7 lipca ogłoszą kto będzie chodził do szkoły w 100%. Zaciekawiło mnie to, że jeżeli się dostane to muszę jeszcze potwierdzić chęć nauki w tej szkole czyli to znaczy, że mogę np. złożyć wnioski do dwóch szkół? I jak dostane się do tych dwóch to w jednej potwierdzam chęć nauki, a w drugiej nic nie potwierdzam i jest wszystko ok? Czy mogę np. złożyć dwa podania do tej samej szkoły, tylko tyle, że na dwa różne kierunki?

PS. Czytałem posty wyżej, a dokładnie odpowiedź Nikodem95 na posta Piterixos i na końcu posta było o tym, o co pytam, lecz jednak to nie rozwiało moich wątpliwości dlatego pytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież to chyba jasne że możesz złożyć do kilku szkół. Teoretycznie chyba do trzech.
Możesz złożyć podanie do tej samej szkoły na dwa kierunki, ja tak składałem, wystarczyło jedno podanie bo można było wpisać kierunki w kolejności od tego który najbardziej cie interesuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>. Zaciekawiło mnie to, że jeżeli się dostane to muszę jeszcze

Dnia 04.04.2012 o 20:42, Nieznajomosc napisał:

potwierdzić chęć nauki w tej szkole

Tak jest.

Dnia 04.04.2012 o 20:42, Nieznajomosc napisał:

czyli to znaczy, że mogę np. złożyć wnioski do dwóch
szkół?

Maks. trzech.

Dnia 04.04.2012 o 20:42, Nieznajomosc napisał:

I jak dostane się do tych dwóch to w jednej potwierdzam chęć nauki, a w drugiej
nic nie potwierdzam i jest wszystko ok?

Tak.
>Czy mogę np. złożyć dwa podania do tej samej

Dnia 04.04.2012 o 20:42, Nieznajomosc napisał:

szkoły

Tak.
>, tylko tyle, że na dwa różne kierunki?
Masz maks. trzy szkoły do wyboru, a w każdej z tych trzech możesz wybrać ile chcesz kierunków. Liczy się także kolejność. Możesz też mieszać kolejności. Np. brać mat-inf z ILO na pierwszy miejscu, na drugim możesz wziąć mat-inf z IILO, a na trzecim jakiś inny kierunek z ILO. Czyli dowolnie, ale tam gdzie wybierzesz pierwszy i będziesz spełniał wymagania, tam Cię biorą od razu. Chyba, że Ci się coś odwidzi to tego nie potwierdzasz ( czy tam coś im piszesz ) i oni przesyłaja to dalej.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ściąga ktos z was tak jak ja? Tzn nagrywacie ściągę na telefon, wkładacie słuchawkę przez ramię i słuchacie na lekcji. Z tym, że ja mam ją umieszczoną na końcu rękawa, tak że słyszę nagranie z daleka, wygląda mniej podejrzanie ;) Jak narazie bardzo sprawdzona metoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osób, które będą mi w stanie na nie odpowiedzieć ( najlepiej ktoś kto zna się trochę na tym ). Otóż jestem teraz w 4 klasie technikum i mogę skończyć z jedynką z jednego przedmiotu. Problem jest taki, że do 4 klasy przeszedłem warunkowo i nie udało mi się zaliczyć całości materiału. Moje szanse na poprawę są bardzo nikłe, tak więc pytam, czy jest możliwa poprawka jeśli nie zaliczyłem materiału z klasy 3? Wiem tyle, że jeśli zostałbym w szkole to nie musiałbym bym znów tego zaliczać. Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2012 o 14:58, Lukas1694 napisał:

Ściąga ktos z was tak jak ja? Tzn nagrywacie ściągę na telefon, wkładacie słuchawkę przez
ramię i słuchacie na lekcji. Z tym, że ja mam ją umieszczoną na końcu rękawa, tak że
słyszę nagranie z daleka, wygląda mniej podejrzanie ;) Jak narazie bardzo sprawdzona
metoda.



Ja pamietam jak jeszcze chodzilem do LO bardzo smieszna sytuacje. Mialem kolege, ktory na kazdym egzaminie oszukiwal, nigdy nie byl uczciwy :P No i nasza pani od Polskiego zorganizowala próbną mature ustna na ocene. On nagral swoją mowe na mp3, zalozył sluchawke na jedno ucho i wyszedl na srodek klasy by pokazać co potrafi. Przyznaje, ze jeszcze nigdy sie tak nie smialem - wyglądało to przekomicznie :D On poprostu starał sie mówic zgodnie z tym co nagrał, ale pomijał większosc nagranego tekstu co wygladalo przekomicznie :D Oczywiście dostał laczka ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie bo czytałem coś, że w tym roku można zwyczajnie przejść do następnej klasy z jedną jedynką na świadectwie beż żadnego zdawania egzaminu, jak by co to chodzi o technikum, może mi ktoś wytłumaczyć jak to dokładnie jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się mogę wypowiedzieć w tym temacie, bo sam tego doświadczyłem w tamtym roku. Miałem jedną jedynkę, konkretnie z programowania i pisałem poprawkę w sierpniu. Nie poszło mi, bo egzamin składał się z dwóch części: 45 min i 30 min. Najgorsze było to, że nie można było dokończyć tego co pisało się w I części, tylko były inne zadania... Ale pomijając to. Nie poszło i złożyłem pismo do dyrektora w sprawie warunkowego przejścia do klasy 4, ale zobowiązałem się do zaliczenia materiału ( co niestety mi się nie udało - to też dłuższa historia, poprzez nieprzyjemny incydent z nauczycielką ), no i rada pedagogiczna ( nauczyciele ) musieli wyrazić zgodę na przepuszczenie. Nie wiem, czy to ma się kilku zgodzić, głosowanie kto za/kto przeciw, czy wszyscy, ale tak to wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nauczyciel od polskiego może mieć takie prawo, że jak np. charakterystyka nie ma 4 stron to wstawia banie?

Moja nauczycielka od polaka to fajna babka, ale lubi lanie wody, więc z tymi zadaniami to większość by ją chętnie czym innym olała, taka informacja będzie zapisana w statucie szkoły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2012 o 20:39, zerohunter napisał:

Nauczyciel od polskiego może mieć takie prawo, że jak np. charakterystyka nie ma 4 stron
to wstawia banie?

Niby to nie spełnia wymogu więc bania może być, ale 4 strony mówisz hmmm nie przesadza czasem? ... widać nie ma życia poza szkołą... XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ale od tego roku minister edukacji coś zmienił i z tego co wyczytałem to można przejść z jedną jedynką zwyczajnie na świadectwie nic nie musisz zdawać ani pisać i chciałem się upewnić czy dokładnie tak jest.

A co do twoje pytania na górze - Mam pytanie do osób, które będą mi w stanie na nie odpowiedzieć ( najlepiej ktoś kto zna się trochę na tym ). Otóż jestem teraz w 4 klasie technikum i mogę skończyć z jedynką z jednego przedmiotu

Powiem ci niestety, że jak się kończy już edukację to nie można przejść z jedną jedynką na koniec, do tego w ciągu 4 lat możn przejść tylko jeden raz warunkowo a z tego co wyczytałem to ty już tak raz niestety przechodziłeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2012 o 09:52, Jammin69 napisał:

Ale poprawkę można mieć.


Tego już nie wiem zawsze mi się wydawało, że pod koniec szkoły już nie ma takich możliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kartkówki niezapowiedzianie i odpowiedzi ustne to z 3 ostatnich lekcji czy 3 ostatnich tematów?

Np. 3 ostatnie lekcje to: ostatnia: był koniec tematu A, na przedostatniej był początek tematu A, a na przed przedostatniej był cały temat B = czyli z 2 tematów będzie, bo 3 lekcje one trwały.

A z 3 ostatnich tematów to wiadomo o co kaman.

Jak to z tym jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować