Zaloguj się, aby obserwować  
Ponury666

Szkoła i sprawy wokół niej. [M]

18306 postów w tym temacie

Szczerze powiedziawszy to ma sens, ale nie dla mnie. Ja wolał bym żeby nas bez mrugnięcia okiem mogli puścić. Szkoda że tak nie ma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2007 o 22:24, .Sabina. napisał:

Szkoła nie może was wypuścić wcześniej - ponieważ odpowiada za was (jesteście jakby pod jej
opieką) - wiem, bo sami też nieraz walczyliśmy o to... Po prostu, żeby być zwolnionym z ostatniej
lub pierwszej lekcji, szkoła musi poinformować co najmniej dzień wcześniej - w tak, żeby można
było powiedzieć w domu rodzicom...

To widać u mnie w gim było coś nie tak z przepisami bo nieraz było tak, że w ten sam dzień dowiadywaliśmy sie, że wcześniej kończymy. Np. ktoś danego dnia rano idzie patrzy na liste zastępstw i ogłasza, że wychodzimy godzine albo nawet dwie wcześniej. Niektóre szkoły robią tak, inne organizują zajęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie w gim chyba raz tylko się zdarzyło, ze kończymy wcześniej. Dowiedzieliśmy się parę dni wcześniej. A tak to zawsze mamy zastępstwo z innym nauczycielem. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co się dzieje, ale takiego początku z plastyki nigdy nie miałem. Moze to jest spowodowane tym że ta ocena, na koniec semestru idzie juz na koniec roku. Ale sam nie wiem...
5 - za rysunek drzewa
5 - za zeszyt
6 - za chronologie w szutce
4 (które może być wpisane do dziennika jako 5 lub 6) - za fowistyczne dzieło
Nigdy nie myślałem ze plastyka będzie przodujący przedmiotem..a jednak. Chopdziaz nie wiem jakie mam oceny z WFu ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2007 o 14:20, Marcinos07 napisał:

U mnie w gim chyba raz tylko się zdarzyło, ze kończymy wcześniej. Dowiedzieliśmy się parę dni
wcześniej. A tak to zawsze mamy zastępstwo z innym nauczycielem. :/


Współczuje :P.U mnie szkoła wie jakich nauczycieli niebędzie kilka (1,2) dni z wyprzedzeniem.Gdy wywieszają liste zastępstwami prawie zazwyczaj pisze "okienko","pobyt w czytelni (to samo co okienko xD)",a jak kończymy wcześniej to do domu wypuszczają :D.

@wip_01

Bleeee.....plastyka.....jeden z najbardziej nielubianych przedmiotów w gimnazjum :P.Jedyną zaletą tego przedmiotu była dobra nauczycielka ,która za jakie kolwiek chęci stawiała 4 lub 5 (ja miałem 4 :P).


Dzisiaj ze szkoła byłem na "Katyniu"....przez jakiś czas wydawało mi się ,że oglądam film o papieżu :P.Przez 1/3 filmu fragmenty były prawie takie same jak w filmach o Janie Pawle II :/.Troszke się nudziłem na tym filmie ,ale było trzeba poznać choć troche historie Polski :P.Najbardziej wkurzał mnie rząd przedemną .....bezprzerwy się śmiali tylko w tym filmie nie było się z czego śmiać!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zazdroszczę uczniom "zwykłego" gimnazjum. Możecie poprawiać każdą "lufę", a ja nie mogę poprawić ANI JEDNEJ OCENY (!), tylko pod koniec roku mogę napisać taki "specjalny" sprawdzian z całości materiału z całego roku, na dodatkowe punkty (max. tyle punktów dodatkowych, ile brakowało do pełnych 20 pkt. z najgorzej napisanego sprawdzianu). A w zeszłym roku mogłem poprawić chociaż jedną ocenę... Ech, szkoda gadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja miałam taką sytuację, że jak poszłam do II gim to wycofali nam wszystkie np i bz. Słowem - na każdą lekcję musieliśmy być przygotowani. Liczyły się tylko ewentualne zwolnienia od rodziców i to też nieczęsto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2007 o 17:34, mała16 napisał:

To ja miałam taką sytuację, że jak poszłam do II gim to wycofali nam wszystkie np i bz. Słowem
- na każdą lekcję musieliśmy być przygotowani. Liczyły się tylko ewentualne zwolnienia od rodziców
i to też nieczęsto.


A my mamy np, za to średnio 1 z każdego przedmiotu na semestr, a z polskiego AŻ 2 na semestr. Najbardziej wkurza mnie to, że nie może mi się przytrafić żadna zła ocena, ponieważ będzie to miało duży wpływ (przy przedmiotach z małą bazą, np. WoS czy geografia) na moją ocenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2007 o 15:10, gogiell napisał:

ja z plastyki w zeszłym roku miałem 4. A na półrocze rok temu miałem... 2 ! :P

spox... u mnie zawsze iterwencje były bo tylko z tego miałem zagrozenie. o lol...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2007 o 17:47, edeń napisał:

A my mamy np, za to średnio 1 z każdego przedmiotu na semestr, a z polskiego AŻ 2 na semestr.

Teraz jak jestem w LO to mam taki przepis (w Statucie Szkoły), że jak mam mniej niż 3 godziny danej lekcji tygodniowo to jest jedno np a jak 3 lub więcej to dwa. Nawet z polskiego, gdzie mamy 5 godzin są AŻ dwa.

Dnia 28.09.2007 o 17:47, edeń napisał:

Najbardziej wkurza mnie to, że nie może mi się przytrafić żadna zła ocena, ponieważ będzie
to miało duży wpływ (przy przedmiotach z małą bazą, np. WoS czy geografia) na moją ocenę.

Mnie też to wkurza. Np. geografię mam jedną w tygodniu i tych ocen będzie mało. To samo np. PO. Ale tam już dostałam 5 xD. Wosu nie mam na razie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2007 o 08:40, mała16 napisał:

Teraz jak jestem w LO to mam taki przepis (w Statucie Szkoły), że jak mam mniej niż 3 godziny
danej lekcji tygodniowo to jest jedno np a jak 3 lub więcej to dwa. Nawet z polskiego, gdzie
mamy 5 godzin są AŻ dwa.


U mnie w szkole jest ze wszystkich przedmiotów po 2 (nieprzygotowania.....chyba o to wam chodzi tak....).Nawet jak mam jedną lekcje PO tygodniowo to mam AŻ 2 na semestr ;).

Dnia 29.09.2007 o 08:40, mała16 napisał:

Mnie też to wkurza. Np. geografię mam jedną w tygodniu i tych ocen będzie mało. To samo np.
PO. Ale tam już dostałam 5 xD. Wosu nie mam na razie.


Co do tych ocen to każdego wkurzają.Ja juz zarobiłem z PO jednego GOL''a :/ (a wczorej udało mi się ominąć ten zwalony przedmiot ,bo cała szkoła poszła na "Katyń" ;) ).

@edeń

To troszke dziwne ,że nie można poprawić żadnej oceny O_o....u mnie w Gimnazjum mogłem poprawiać każdą ocene xD (z polskiego pozwalała baba poprawiać tylko GOL''e).Teraz jestem w LO i moge poprawiać tylko GOL''e z klasówek (ale to i tak dobrze :P ).Do jakiego ty gimnazjum chodzisz (jakieś chore przepisy macie w tym gim)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2007 o 09:05, Nertis napisał:

U mnie w szkole jest ze wszystkich przedmiotów po 2 (nieprzygotowania.....chyba o to wam chodzi
tak....).Nawet jak mam jedną lekcje PO tygodniowo to mam AŻ 2 na semestr ;).

O to masz fajnie :) ja na razie zgłosiłam tylko z bioli i angielskiego. Zostało mi jeszcze po jednym z tych przedmiotów :P

Dnia 29.09.2007 o 09:05, Nertis napisał:

Co do tych ocen to każdego wkurzają.Ja juz zarobiłem z PO jednego GOL''a :/ (a wczorej udało
mi się ominąć ten zwalony przedmiot ,bo cała szkoła poszła na "Katyń" ;) ).

PO jest fajne xD co Ty chcesz! Ale rozumiem... co innego sie mówi jak sie ma gola a co innego jak +5 xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2007 o 09:08, mała16 napisał:

O to masz fajnie :) ja na razie zgłosiłam tylko z bioli i angielskiego. Zostało mi jeszcze
po jednym z tych przedmiotów :P


A mi jeszcze udało się niewykorzystać żadnego nieprzygotowania xD.Dzieki temu z matmy dostałem piątke xD.

Dnia 29.09.2007 o 09:08, mała16 napisał:

PO jest fajne xD co Ty chcesz! Ale rozumiem... co innego sie mówi jak sie ma gola a co innego
jak +5 xD


Hmmmm.....coś czuje ,że dla ciebie PO jest tak fajne jak mi filozofia :P.Ja mam koszmarna babe z PO (wcześniej o niej pisałem :P).Nie chce jej nawet opisywać ,bo rzygać mi się chce :/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2007 o 09:13, Nertis napisał:

A mi jeszcze udało się niewykorzystać żadnego nieprzygotowania xD.Dzieki temu z matmy dostałem
piątke xD.

Ja mam na razie -4, 5, 5, 6. No i piątkowe +5 z PO. Ale w przyszłym tygodniu przybędzie ocen bo nam mają oddać dwie kartkówki i jestem jedną z nielicznych jeszcze nie przepytanych z biologi...

Dnia 29.09.2007 o 09:13, Nertis napisał:

Hmmmm.....coś czuje ,że dla ciebie PO jest tak fajne jak mi filozofia :P.

PO jest bardzo fajne. Tym bardziej, że teraz jesteśmy w militariach a babka zawyża oceny jak pieron :P

Dnia 29.09.2007 o 09:13, Nertis napisał:

Nie chce jej nawet opisywać ,bo rzygać mi się chce :/.

Może miskę? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2007 o 09:17, mała16 napisał:

Ja mam na razie -4, 5, 5, 6. No i piątkowe +5 z PO. Ale w przyszłym tygodniu przybędzie ocen
bo nam mają oddać dwie kartkówki i jestem jedną z nielicznych jeszcze nie przepytanych z biologi...


Mi się udało załapać 3,5 z WF i 5 z matmy (+1 z PO ;/).Wczoraj jeszcze pisałem dwie kartkówki z matemtyki i biologi ,więc w poniedziałek będzie więcej ocen ;).

Dnia 29.09.2007 o 09:17, mała16 napisał:

PO jest bardzo fajne. Tym bardziej, że teraz jesteśmy w militariach a babka zawyża oceny jak
pieron :P


U mnie nie jest tak fajnie i wesoło.Ja tam wole filozofie...jem,pije,śpie, gram na komórce na lekcach...pozwala na to xD.Już na jego lekcje biorą jakieś procenty ze sobą (w butelkach po tigerach xD).

Dnia 29.09.2007 o 09:17, mała16 napisał:

Może miskę? :P


Wiadro lepiej poprosze :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Wczoraj jeszcze pisałem dwie kartkówki

Dnia 29.09.2007 o 10:08, Nertis napisał:

z matemtyki i biologi ,więc w poniedziałek będzie więcej ocen ;).

U mnie te dwie kartkówki to też matma i biola. Podejrzewam, że nic złego nie wpadnie, bo dobrze mi poszło xD

Dnia 29.09.2007 o 10:08, Nertis napisał:

U mnie nie jest tak fajnie i wesoło.Ja tam wole filozofie...jem,pije,śpie, gram na komórce
na lekcach...pozwala na to xD.Już na jego lekcje biorą jakieś procenty ze sobą (w butelkach
po tigerach xD).

Ja bym na filozofii nie wyżyła. Nienawidzę czegos takiego :P wolę już posiedzieć na bioli czy chemii ;)

Dnia 29.09.2007 o 10:08, Nertis napisał:

Wiadro lepiej poprosze :/

Nie mam wiadra :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2007 o 10:11, mała16 napisał:

U mnie te dwie kartkówki to też matma i biola. Podejrzewam, że nic złego nie wpadnie, bo dobrze
mi poszło xD


Co za zbieg okoliczności ;).U mnie będzie podobnie raczej ,bo tematy jeszcze proste (logika i zbiory ,a z biologi poziomy organizmalne i mikroskop....proste nie....).

Dnia 29.09.2007 o 10:11, mała16 napisał:

Ja bym na filozofii nie wyżyła. Nienawidzę czegos takiego :P wolę już posiedzieć na bioli czy
chemii ;)


A co ci nie pasuje w filozofi xD.Np. nauczyłem się powiedzenia filozoficznego "Ten głupi kto głupio robi" (Forest Gump :D). Dodać ,że dowiedziałem się ,że matematyka to bład filozoficzny i ,że żule pod monopolowym to najwięksi filozofowie w naszych czasach.....rozmyślają całymi dniami xD....A tak się zapytam.Na jakim profilu jesteś ;) (ja na prawiczno-społecznym to dlatego mam filozofie xD ).

Dnia 29.09.2007 o 10:11, mała16 napisał:

Nie mam wiadra :P

A coś masz oprócz miski??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować