FranTic69

Jaką grę radzilibyście kupić - poradnia forumowiczów dla innych forumowiczów :)

29329 postów w tym temacie

Rozumiem, że nie chcesz przygodówki detektywistycznej ani kryminalnej. Szkoda, takie są najlepsze ^^ Ale coś się poradzi :) Seria Broken Sword. Wprawdzie jest nieco mroczniejsza od Syberii, ale znajdziesz tam trochę fantasy, dużo dobrego humoru. Polecam zwłaszcza Anioła Śmierci. Tajne Akta Tunguska jest bardzo dobre, jeśli lubisz odrobinę intryg i spisków. Jeśli tak, to polecam także The Moment of Silence. Technicznie jest idealna, jednak fabuła wciąga już w pierwszej minucie grania. Z tych zabwaniejszych, a raczej zwariowanych "adwenczerów" warto zainteresowac się Sam & Max: Sezon pierwszy. Jeśli lubisz absurdalny humor, to to się zadomowisz :) Na pewno spodoba Ci się Najdłuższa podróż i jej kontynuacja, czyli Dreamfall. Mnie jedynka trochę odrzuciła tą swoją "magią", ale w dwójkę chętnie bym zagrał. Może dlatego się nie przekonałem do NP, że wolę przygodówki mroczne, kryminalne, o teoriach spiskowych wszelkiej maści lub te z humorem. Wyjątkiem była Syberia, która była w pewnym sensie "magiczna", ale na tyle wyważona, iż zakochałem się w tej grze. W sumie dzięki nie zacząłem grac w przygodówki. To tyle co mi na myśl przychodzi. Mam nadzieję, że pomogłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2008 o 21:05, KŁEJK napisał:

W zasadzie cały cykl Medal of Honor wart jest uwagi. Poza tym oczywiście Call of Duty
1 i 2 oraz United Offensive.


A coś poza nimi?
Bo w/w tytuł to wszystkie mam... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2008 o 21:13, Robak 007 napisał:

Gothic, Morrowind, Oblivion, Baldurs Gate, Neverwinter Nights. Do wyboru do koloru ;)

Wszystko posiadam, oczekuję na jakiś mniej znany tytuł a warty uwagi... :P

Dnia 04.10.2008 o 21:13, Robak 007 napisał:

Może Age Of Empires. W tej chwili w Kolekcji Klasyki dostępny jest Age Of Empires I +
II i wszystkie dodatki do nich. Ja kupiłem i szczerze polecam ;) Oprócz tego może Ege
Of Empires I albo II (ale nie trójka - to zbezczeszczenie serii).
I to takie propozycje odemnie ;)

Tu też pojawia się problem - te tytuły również posiadam :P

Poszukuję jakiś mało znanych a wartych uwagi tytułów.
Z popularniejszych gier, to posiadam obecnie ok. 80% tytułów...
Szukam czegoś niekonwencjonalnego a wartego uwagi...

PS:Srry, że wcześniej tego nie uwzględniłem, mój błąd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2008 o 22:55, LTM napisał:

> W zasadzie cały cykl Medal of Honor wart jest uwagi. Poza tym oczywiście Call of
Duty
> 1 i 2 oraz United Offensive.

A coś poza nimi?
Bo w/w tytuł to wszystkie mam... :P


no to może z rpg severance blade of darkness (chociaż to bardziej trzecioosobowa siekenka) tylko nie wiem gdzie to zdobyć może na allegro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2008 o 23:37, Tolasz napisał:

no to może z rpg severance blade of darkness (chociaż to bardziej trzecioosobowa
siekenka) tylko nie wiem gdzie to zdobyć może na allegro

Thx, looknę na ten tytuł ;)

Jeszcze jakieś propozycje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2008 o 23:34, junior35 napisał:

Witam ponownie ^^
Jakie gry z pod znaku Star Wars polecacie??
Myślę nad battlefrontem ale nie wiem.


Zależy jakie preferujesz. Ogólnie rzecz biorąc gier z tego uniwersum jest pełno, więc wybór masz naprawdę wielki. Ja polecałbym Star Wars: Knights of the Old Republic (obydwie części), wymieniony Star Wars: Battlefront (również obydwie części), Star Wars: Republic Commando, Star Wars: Empire at War.

PS Jest jeszcze parę tytułów, ale grałem tylko w te, które wymieniłem, więc... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hehe. Oba KotOR''y przeszedłem. Chociaż nie lubie turowych RPG, ten bardzo mi się podobał, a na mojej liście naj RPG jest 2 albo 3^^. Raczej szukam jakiegoś shotera albo strategii, ale żeby nie było samych klonów w białych zbrojach, tylko żeby zachaczało o jedi ^^.
Teraz mam z serii SW
SWJK:Jedi Academy - codziennie przez internet ^^+KotF+Movie Battles II+JA plus
SWJK:Jedi Oucast - narazie stoi na półce. Zajmę się nim w długie wieczory w święta.
KotOR I - przeszedłęm, bardziej mi sie podobała od dwójki
KotOR II - przeszedłem
Kupuję w przyszłym tygodniu SW:EAW, ale szukam też shotera/akcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z shooterów w universum SW, jest właśnie wymieniany już Republic Commando
Nie wiem czy fabuła zahacza w jakiś sposób o zakon Jedi (nie dane mi było przejść całej gry), ale zabawa jest przednia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2008 o 10:21, szmarcin napisał:

A Titan Quest dobry?


Akurat w to nie grałem,ale jeżeli lubisz gry podobne to Diablo 2,to może Sacred.Gra ma całkiem spory świat do zwiedzenia,masę potworów do wysiekania i przedmiotów do znalezienia.Myślę że napewno warta uwagi zwłaszcza że razem z dodatkiem kosztuje jakieś 20 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2008 o 10:21, szmarcin napisał:

> RPG to Gothic LUB NWN.
>
A Titan Quest dobry?

Na gram.pl stoi za 46 zł razem z dodatkiem.


Legend: Hand of God - bardzo dobry hack''n''slash, mniej rozbudowany od Titan Questa i owiele krótszy ale gra sie w to bardzo dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2008 o 10:21, szmarcin napisał:

A Titan Quest dobry?

Niezły, ale mimo wszystko jest wiele znacznie lepszych gier RPG. Lepiej już kupić stareńkie Neverwinter Nights z dwoma dodatkami, które jest dostępne za jakieś 27 zł. Ciekawa kampania dla pojedynczego gracza, bardzo dobry tryb multi i znakomita muzyka sprawiają że warto ten zakup rozważyć. Od Titan Qesta lepszym zakupem też wydaje mi sie że będzie Oblivion z dodatkami, którego też chyba można jeszcze kupić za kwotę nieprzekraczającą 50 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2008 o 09:54, szmarcin napisał:

Witam wszystkich :)

Szukam jakiegoś dobrego rpg. Miałby wciągać i być trochę mroczny. Mogą być też klimaty
ala Guild Wars bądź Frater. Co byście zaproponowali?

poleciłbym ze starszych gier icewind dale ale tylko 1 część z dodatkami bo id 2 mi osobiście nie podeszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2008 o 09:54, szmarcin napisał:

Witam wszystkich :)

Szukam jakiegoś dobrego rpg. Miałby wciągać i być trochę mroczny. Mogą być też klimaty
ala Guild Wars bądź Frater. Co byście zaproponowali?


Kup sobie S.T.A.L.K.E.R.''a. Co prawda pełnoprawną grą RPG to tego nazwać nie można, ale pewne powiązania są. No i spełnia twoje wymagania. xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2008 o 20:58, Xlol1 napisał:

Jeżeli chcesz grać przez neta bierz GoW, poaz tym pamiętaj że to strzelanka/horror. Assasins
też świetna gra o dużych wymaganiach sprzętowych. Jeśli lubisz się skradać, skakać zabijać
i wgl. a to wszystko w pięknej oprawie bierz Assasina


sory bo mogę sie czepiać ale mi chodziło o głównie singla i która gra jest bardziej lepsza (chodzi o emocje z gry)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się