FranTic69

Jaką grę radzilibyście kupić - poradnia forumowiczów dla innych forumowiczów :)

29329 postów w tym temacie

3 tytuły do wyboru:

RAGE, Skyrim i Saints Row: The Third.

Który wybrać (wiem, że różne kategorie. Chodzi mi po prostu o najlepszą spośród tych 3)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Zastanawiam się nad jakimś ciekawym FPS (dobra fabuła, trochę do myślenia).
Sprzęt jakim dysponuję (laptop): Intel Core 2 Duo 1,4 GHz; nVidia Geforce 8400M GS; 2GB RAM
Szczerze zatrzymałem się kilka lat temu na MaxPayne2 :P
Lubie też cRPG (przeszedłem Wiedźmin: Edycja rozszerzona ale Wiedźmin 2 już mi nie ruszy :P, skończyłem też Dragon Age: Początek + Przebudzenie). Potrzebuję zmiany klimatu na jakieś FPS.
Teraz myślę o S.T.A.L.K.E.R. : Cień Czarnobyla lub Fallout 3 (ale może jest coś ciekawszego?)
Doradzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2011 o 13:47, Farimato napisał:

Lubie też cRPG (przeszedłem Wiedźmin: Edycja rozszerzona ale Wiedźmin 2 już mi nie ruszy
:P, skończyłem też Dragon Age: Początek + Przebudzenie).


Podziałał na Twoim laptopie Dragon Age? Nie cięło?

Dnia 15.11.2011 o 13:47, Farimato napisał:

Doradzicie?



Jeśli lubisz klimaty Gwiezdnych Wojen to polecam Republic Commando. Na prawde solidna gra, krótka acz intensywna rozgrywka. Sporo ciekawych motywów, troche myślenia. Ogólnie super :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2011 o 13:47, Farimato napisał:

Teraz myślę o S.T.A.L.K.E.R. : Cień Czarnobyla lub Fallout 3 (ale może jest coś ciekawszego?)
Doradzicie?


Fallout 3 nie jest FPSem tylko cRPG. Różnica jest taka, że do strzelania potrzebne są odpowiednie umiejętności postaci, więc nawet jeśli stoisz przed wrogiem na 2cm i strzelisz to jest bardzo duza szansa, że w niego nie trafisz, a kula uderzy o podłoże za tym obwiesiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2011 o 14:33, Wakizashi napisał:

Podziałał na Twoim laptopie Dragon Age? Nie cięło?


czasem coś tam zacięło, ale ogólnie ładnie szło :) ustawienia grafiki własne oczywiście.

Dnia 15.11.2011 o 14:33, Wakizashi napisał:

Jeśli lubisz klimaty Gwiezdnych Wojen to polecam Republic Commando. Na prawde solidna
gra, krótka acz intensywna rozgrywka. Sporo ciekawych motywów, troche myślenia. Ogólnie
super :)


do zastanowienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2011 o 14:34, Wojman napisał:

Fallout 3 nie jest FPSem tylko cRPG. Różnica jest taka, że do strzelania potrzebne są
odpowiednie umiejętności postaci, więc nawet jeśli stoisz przed wrogiem na 2cm i strzelisz
to jest bardzo duza szansa, że w niego nie trafisz, a kula uderzy o podłoże za tym obwiesiem.


no i to mi odpowiada, że jest cRPG. tylko czy u mnie ruszy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Procek trochę słaby, a po za tym to laptop. Tnij proszę cytaty, zobacz teraz swoje posty, poprawiłem je i są od razu czytalniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2011 o 14:44, Farimato napisał:

> 3 tytuły do wyboru:
>
> RAGE, Skyrim i Saints Row: The Third.

oddaję głos na Skyrim.


Why? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skyrim. Saints Row trzeci jest niby fajny, grałem w dwójkę, pomijając optymalizację to grało się przyjemnie, jednak to nic innego jak zestaw minigierek. Fabula jest mialka, nieciekawa etc.
Rage rowniez jest bardzo fajny, strzelanie satysfakcjonujące i ma delikatną otoczkę sandboxową(choć nim nie jest). Jednak blednie przy tym co oferuje Elder Scrolls, nie gralem jeszcze co prawda, ale już Oblivion byl ogromny, a to ile zdazylem się o grze naczytac, naoglądać sprawia, ze sam na grę mam ogromną ochotę. Jestem zresztą ciekaw jak wygląda tym razem Dark Brotherhood, bo w Oblivionie ciekawa byla tam sprawa z zadaniami w koncowce... :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2011 o 14:42, Farimato napisał:

czasem coś tam zacięło, ale ogólnie ładnie szło :) ustawienia grafiki własne oczywiście.


A może MassEfect, niby RPG ale całkiem przyjemnie się strzela, a część 2 to ogólnie bardziej strzelanka niż RPG, ale Wrex już nie ten sam co w jedynce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2011 o 18:45, Farimato napisał:

> Why? ;)

Najbardziej trafia w moje przekonania, potrzeby (Oblivion był całkiem - całkiem) zarówno
klimatem jak i fabułą.


Spodoba się fanowi Gothiców/Risena i Wieśków, któremu nie podobał się Morrowind? Słyszałem, że Skyrim ma więcej wspólnego z tymi pierwszymi wymienionymi przeze mnie grami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.11.2011 o 20:13, barth89 napisał:

Spodoba się fanowi Gothiców/Risena i Wieśków, któremu nie podobał się Morrowind? Słyszałem,
że Skyrim ma więcej wspólnego z tymi pierwszymi wymienionymi przeze mnie grami.


Co prawda Skyrima dopiero zaczalem, ale jako zem zagorzaly fun gothicow (w sumie tylko dwoch pierwszy) napisze ze jest niezle, a moze i naprawde dobrze. Do Morrowinda przysiadalem ze trzy razy i za kazdym razem wygrywal, a ja z nuda na twarzy dawalem za wygrana. Obek tez praktycznie na samym poczatku mnie znudzil. Tak jak stwierdzilem Skyrima dopiero zaczynam, ale widze ze jest lepiej, a z tego co czytalem bedzie jeszcze ciekawiej, takze chyba najnowsze dzielo bethesdy spodoba sie fanowi Gothicow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2011 o 20:41, TigerXP napisał:

Co prawda Skyrima dopiero zaczalem, ale jako zem zagorzaly fun gothicow (w sumie tylko
dwoch pierwszy) napisze ze jest niezle, a moze i naprawde dobrze. Do Morrowinda przysiadalem
ze trzy razy i za kazdym razem wygrywal, a ja z nuda na twarzy dawalem za wygrana. Obek
tez praktycznie na samym poczatku mnie znudzil. Tak jak stwierdzilem Skyrima dopiero
zaczynam, ale widze ze jest lepiej, a z tego co czytalem bedzie jeszcze ciekawiej, takze
chyba najnowsze dzielo bethesdy spodoba sie fanowi Gothicow.


I taka odpowiedź w pełni mnie satysfakcjonuje :) Dzięki.

Co prawda kuszą oceny i recenzje Saints Row, a w piątek kupuję jeszcze NfS: The Run, ale skuszę się raczej na Skyrima :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie czy Skyrim nada sie dla człowieka ceniącego dużo bardziej ciekawą historię nad otwartość świata i walkę z wrogami? Jestem typem człowieka, którego eksploracja bez celu nuży. Innymi słowy jak nie ma uzasadnienia do zwiedzania to długo tego nie robię (znalezienie nowego ekwipunku nie jest dobrym uzasadnieniem). A przez dobrą historię rozumiem coś więcej niż stwierdzenie żeby zabić 10 potworów bo są brzydkie. No i jeszcze dialogi czy są rozbudowane czy coś w stylu 1. Tak zrobię to 2. Nie nie zrobię tego 3. Przyjdę później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skyrim. Gra na długie godziny i wieczory, bo zadań multum. Rage fajny, ale ten słynny błąd z doczytywaniem tekstur go dyskwalifikuje w moich oczach, a i fabuła oraz zadanie za ciekawe nie są. Za to świat na plus. Saints Row też fajnie się zapowiada, ale moim zdaniem ze Skyrimem szans nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ok, Fallout 3 wygrał ranking. oto dlaczego:
1. Spodobało mi się, że jest to cRPG z elementami FPS (taka moja kategoria) - cRPG uwielbiam, a zmiana klimatu na future dobrze mi zrobi. Poza tym kiedyś grałem w Fallout i Fallout 2 i wracam w uniwersum.
2. Poznajemy bohatera w chwili narodzin - niespotykane rozwiązanie, które przypadło mi do gustu. Lubię poczuć się w skórze bohatera - a takie przedstawienie postaci daje lepsze zagłębienie się w temat.
3. Nieograniczona swoboda, duży obszar do zwiedzania i fabuła (z opisów bardzo mi podpasowała).
4. Ruszy pod wine (prywatnie używam tylko openSUSE).
5. Mój lapotp da radę (Wiedźmin działał całkiem płynnie).
Sprawa rozwiązana. Wilk syty i owca cała (niby miał być FPS, ale Fallout 3 lepiej trafia w moje gusta).


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2011 o 00:01, Nufiko napisał:

A ja mam pytanie czy Skyrim nada sie dla człowieka ceniącego dużo bardziej ciekawą historię
nad otwartość świata i walkę z wrogami? Jestem typem człowieka, którego eksploracja bez
celu nuży. Innymi słowy jak nie ma uzasadnienia do zwiedzania to długo tego nie robię
(znalezienie nowego ekwipunku nie jest dobrym uzasadnieniem). A przez dobrą historię
rozumiem coś więcej niż stwierdzenie żeby zabić 10 potworów bo są brzydkie. No i jeszcze
dialogi czy są rozbudowane czy coś w stylu 1. Tak zrobię to 2. Nie nie zrobię tego 3.
Przyjdę później.


Moim zdaniem wątek głowny w Skyrim jest naprawde warty zagrania, sporo sie dzieje i nie wieje nudą. Skyrim to tez świetne questy poboczne, każdy jest rozbudowany i mozna liczyć na inne cele niz "zabij 10 krolikow" :). Bierz smiało. Ja sie przed zakupem obawialem, ze dopadnie mnie nuda jak w Oblivionie, ale jest zupelnie inaczej - Miodzio!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się