FranTic69

Jaką grę radzilibyście kupić - poradnia forumowiczów dla innych forumowiczów :)

29329 postów w tym temacie

Dnia 26.01.2015 o 23:54, Maka1992 napisał:

Witam, jako zaciekły rpg''owiec ale raczej starszych gier chciałbym niedługo się rozerwać
czymś klimatycznym :) Grafika nieważna, byle grywalne, ciekawa historia i takie tam,
nic diablowatego.



Seria Divinity, z naciskiem na najnowszą odsłonę: Divinity: Original Sin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2015 o 23:54, Maka1992 napisał:

Witam, jako zaciekły rpg''owiec ale raczej starszych gier chciałbym niedługo się rozerwać
czymś klimatycznym :) Grafika nieważna, byle grywalne, ciekawa historia i takie tam,
nic diablowatego.


Ja ze swojej strony mogę polecić jeszcze Shadowrun Returns - w zasadzie to niedawno zacząłem ale wygląda bardzo dobrze.

Z falloutopodobnych to Wastelands 2, tylko ja jeszcze nie grałem a opinie widziałem bardzo różne, jedni się zachwycają a inni mówią, że to nie to na co czekali.

Drakensang - mnie w sumie ta gra się bardzo podobała, może i historia nie jest jakaś super odkrywcza ale gameplay jest przyjemny i nie męczy, no i wersję Dragon edition (wraz z dodatkiem i częścią drugą gry) można znaleźć w Saturnach czy Mediamarketach za 10 złociszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2015 o 13:38, Nufiko napisał:

Ja ze swojej strony mogę polecić jeszcze Shadowrun Returns - w zasadzie to niedawno zacząłem
ale wygląda bardzo dobrze.

Z falloutopodobnych to Wastelands 2, tylko ja jeszcze nie grałem a opinie widziałem bardzo
różne, jedni się zachwycają a inni mówią, że to nie to na co czekali.

Drakensang - mnie w sumie ta gra się bardzo podobała, może i historia nie jest jakaś
super odkrywcza ale gameplay jest przyjemny i nie męczy, no i wersję Dragon edition (wraz
z dodatkiem i częścią drugą gry) można znaleźć w Saturnach czy Mediamarketach za 10 złociszy.


Shadowrun nie znam, ogarnę, dzięki :) Drakensang... Tu się może skuszę, bo grałem w jedynkę bez dodatku i nie wiem gdzie mam płytkę teraz, a taki zestaw wraz z ceną brzmi kusząco.

Co do divinity - znam serię ale zatrzymałem się na Beyond i po tym jak się nią rozczarowałem, to o serii zapomniałem. Też się może nadać. Dzięki bardzo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam gry dla syna (lat 8,5) na XBOX 360. Najlepiej coś w stylu rewelacyjnego Rayman Legends, którego katuje z wielką pasją :)
Ściągnąłem mu dzisiaj demo Rayman 3D ale mu nie podeszło.

Polecicie coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2015 o 23:03, Alexei_Kaumanavardze napisał:

Kiedyś było też coś takiego jak Croc (taki dinozaur).

Sam se jesteś dinozaur! To był krokodyl! Wegetarianin! Z jednym zębem! Scheeesh... żadnego szacunku dla klasyki...

A poważnie to jeśli to pamiętamy to obaj jesteśmy skamieliny i dinozaury :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.01.2015 o 23:08, Graffis napisał:

Sam se jesteś dinozaur! To był krokodyl! Wegetarianin! Z jednym zębem! Scheeesh... żadnego
szacunku dla klasyki...

A poważnie to jeśli to pamiętamy to obaj jesteśmy skamieliny i dinozaury :P

Odpowiedź rozwaliła mnie na łopatki xd Croc to świetna gra, pamiętam jak się w to zagrywałem na psxie. Swoją drogą czy wyszła kiedyś kontynuacja? Brakuje mi takich platformówek 3d w stylu crasha, spyro czy właśnie crocka.
BTW. Miałem tą grę w niemieckiej wersji językowej i za cholerę nie rozumiałem co się tam dzieje, ale i tak katowałem xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.01.2015 o 23:22, Net_com napisał:

Odpowiedź rozwaliła mnie na łopatki xd Croc to świetna gra, pamiętam jak się w to zagrywałem
na psxie. Swoją drogą czy wyszła kiedyś kontynuacja? Brakuje mi takich platformówek 3d
w stylu crasha, spyro czy właśnie crocka.
BTW. Miałem tą grę w niemieckiej wersji językowej i za cholerę nie rozumiałem co się
tam dzieje, ale i tak katowałem xd


Ech, Crash, Spyro czy Crock - teraz już takich gier się nie robi, choć ogrywamy z siostrą właśnie " Sly Cooper i Złodzieje w Czasie " na PS3. Ostatnio chyba twórcy Crasha ogłosili, ze nie zamierzają powracać do platformówek, a tych jest jak na lekarstwo, podobnie jak klasycznych RTS ów ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2015 o 23:28, lis_23 napisał:

Ech, Crash, Spyro czy Crock - teraz już takich gier się nie robi, choć ogrywamy z siostrą
właśnie " Sly Cooper i Złodzieje w Czasie " na PS3. Ostatnio chyba twórcy Crasha ogłosili,
ze nie zamierzają powracać do platformówek, a tych jest jak na lekarstwo, podobnie jak
klasycznych RTS ów ...

To chyba moje ulubione gry wydane na psx''a, do których mam ogromny sentyment. Ostatnio był jakiś news o tym, że któraś z części crasha(tych wydanych na psx) była najczęściej pobieraną grą z playstation store. Wydaje mi się, że jest miejsce dla takich produkcji na rynku growym, skoro Nintendo od lat wydaje swoje mariany i inne tego typu platformówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2015 o 23:22, Net_com napisał:

Swoją drogą czy wyszła kiedyś kontynuacja? Brakuje mi takich platformówek 3d
w stylu crasha, spyro czy właśnie crocka.

Były dwie części o ile się nie mylę.
Aktualnie dla mnie porównywalne są chyba tylko gry z serii Lego. Zupełnie co innego oczywiście, ale gra się przyjemnie i ma swój jakiś tam klimat. Nie gorzej, nie lepie, inaczej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.01.2015 o 23:35, Net_com napisał:

To chyba moje ulubione gry wydane na psx''a, do których mam ogromny sentyment. Ostatnio
był jakiś news o tym, że któraś z części crasha(tych wydanych na psx) była najczęściej
pobieraną grą z playstation store. Wydaje mi się, że jest miejsce dla takich produkcji
na rynku growym, skoro Nintendo od lat wydaje swoje mariany i inne tego typu platformówki.

Był jeszcze taki niby horror z muzyką Elfmana: " Medieval ", czy jakoś tak, o takim trupim rycerzu w klimacie filmów Burtona. Na PSX wyszły dwie części.
Ech, pograłoby się w taką Zeldę i Sonika na PC lub na konsoli Sony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Dnia 31.01.2015 o 23:45, lis_23 napisał:


>
Był jeszcze taki niby horror z muzyką Elfmana: " Medieval ", czy jakoś tak, o takim trupim
rycerzu w klimacie filmów Burtona. Na PSX wyszły dwie części.
Ech, pograłoby się w taką Zeldę i Sonika na PC lub na konsoli Sony.

Medievila oczywiście znam, grałem i nawet posiadam do dzisiaj swoją kopię(wersję oryginalną ofc). Z tego co wiem to były dwie części, a może nawet i więcej, niestety dwójkę kiedyś sprzedałem za jakieś grosze.

Graffis
Gry z serii Lego mają swój specyficzny klimat i też strasznie je lubię, ale tak jak pisałeś to jednak coś innego i nie wypełniają całkowicie mojego zapotrzebowania na platformówki 3d w starym stylu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trudny temat. Poczytałem trochę o strategiach z serii Gary Grigsby, jednak ich cena oscylująca około 300zł (OMG!) poważnie odstrasza, dlatego poradźcie proszę coś podobnego. Hexy, tury, wojna itd. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2015 o 15:12, Firefly94 napisał:

Mam jedną grę od owego pana - World at War. Mogę Ci ją odstąpić, if you want.

Myślałem o czymś ciut nowszym ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gry wydawane przez Matrix zawsze były drogie, bo kierowane są do niszowego klienta, który i tak zapłaci.
A płaci dlatego, bo praktycznie każda z wydawanych gier starcza na długie lata. ;)

World At War odradzałbym mimo wszystko, bo zdecydowanie lepiej wypada seria Hearts Of Iron Paradoxu.
Polecam natomiast zacisnąć zęby i kupić War In The East przy ktorym spędzi się masę mile spędzonego czasu.
Jedyne zastrzeżenie; trzeba być prawdziwym fanem tego typu symulacji strategicznych, bo dla niedzielnego miłośnika turówek czy każualowca turówkowego zakochanego w Cywilizacjach czy UFO, będą to raczej pieniądze wyrzucone w błoto...

Możesz ewentualnie poszukać gdzieś wydanych u nas przez Nicolas Games: Battles in Italy, Battles in Normandy, War in the Pacific i Steel Panthers: WAW.
Z czego te dwie ostatnie to prawdziwe majstersztyki.

W przypadku Steel Panthers możesz nawet spróbować za darmoszkę:
http://www.shrapnelgames.com/Camo_Workshop/WW2/WW2_page.html
http://www.shrapnelgames.com/Camo_Workshop/MBT/MBT_page.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2015 o 16:28, meryphillia napisał:

Gry wydawane przez Matrix zawsze były drogie, bo kierowane są do niszowego klienta, który
i tak zapłaci.
A płaci dlatego, bo praktycznie każda z wydawanych gier starcza na długie lata. ;)

Tyle to sam wydumałem ;)

Dnia 06.02.2015 o 16:28, meryphillia napisał:


World At War odradzałbym mimo wszystko, bo zdecydowanie lepiej wypada seria Hearts Of
Iron Paradoxu.
Polecam natomiast zacisnąć zęby i kupić War In The East przy ktorym spędzi się masę mile
spędzonego czasu.
Jedyne zastrzeżenie; trzeba być prawdziwym fanem tego typu symulacji strategicznych,
bo dla niedzielnego miłośnika turówek czy każualowca turówkowego zakochanego w Cywilizacjach
czy UFO, będą to raczej pieniądze wyrzucone w błoto...

No i wspomniana wyżej cena :P Przynajmniej jak dla mnie ;)

Dnia 06.02.2015 o 16:28, meryphillia napisał:

Możesz ewentualnie poszukać gdzieś wydanych u nas przez Nicolas Games: Battles in Italy,
Battles in Normandy, War in the Pacific i Steel Panthers: WAW.
Z czego te dwie ostatnie to prawdziwe majstersztyki.

W przypadku Steel Panthers możesz nawet spróbować za darmoszkę:
http://www.shrapnelgames.com/Camo_Workshop/WW2/WW2_page.html
http://www.shrapnelgames.com/Camo_Workshop/MBT/MBT_page.html

Panthers już próbowałem, ale coś nie grało do końca ok, a poza tym max 800x600... :/

Ponawiam zatem pytanie o coś nowszego...? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2015 o 16:50, RakuPL napisał:

Panthers już próbowałem, ale coś nie grało do końca ok, a poza tym max 800x600... :/


Zdradzę tylko, że jest sposób na zwiekszenie rozdziałki bez używania żadnych cracków i tym podobnych rzeczy.
Wystarczy tylko wyedytować pewien plik w notatniku by gra zmieniła się na wersję jak na CD.
Mówie tu oczywiście o grach z powyższych linków, które może i "stare", ale nadal grywalnością i obszernością contentu biją wszystkie "nowsze" gry. ;)

Dnia 06.02.2015 o 16:50, RakuPL napisał:

Ponawiam zatem pytanie o coś nowszego...? :)


W przypadku tradycyjnych militarnych turówek hexowych praktycznie nie ma innego wyboru poza tym co oferuje Matrix.
Jak już wspominałem tego rodzaju gry to nisza niszy. ;)

"Nowsze" gry to albo latami tkwiące w "early access" indie robione przez 1-k10 ludzi albo komercyjne twory mniej lub bardziej udane pokroju Cywilizacji, Age Of Wonders czy Endless Legends (bardzo miła gra swoją drogą).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się