FranTic69

Jaką grę radzilibyście kupić - poradnia forumowiczów dla innych forumowiczów :)

29329 postów w tym temacie

Dnia 13.03.2010 o 19:54, peter000 napisał:

Jakę grą wyścigową z otwartym światem polecacie do rozgrywek internetowych?

Otwarty świat ma na pewno Test Drive Unlimited. Co do rozfrywek sieciowych nie wiem, ale chyba jest dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2010 o 20:50, peter000 napisał:

Grał ktoś w grę Nascar 09 lub 08?

U nas Polsce ten sport nie jest popularny, z tego też powodu w te gry gra bardzo mała część naszego społeczeństwa, o ile w ogóle gra. :P Ja swego czasu grałem w Nascar 2004, ale to było dawno temu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2010 o 21:04, SongoX napisał:

U nas Polsce ten sport nie jest popularny


A szkoda bo jest bardzo efektowny i chyba bardziej emocjonujący od F1 :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2010 o 07:47, jcl99 napisał:

Szukam gier podobnych do Gilbert Goodmate fangoryjskie dziwy.


Serio to napisałeś czy dla jaj? :D

Jest wiele dobrych przygodówek... W tym stylu to chyba Runaway 1,2,3 daje radę no i Torin''s Passage ale gra już praktycznie nie do zdobycia w tych czasach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2010 o 21:17, AphroditeDnB napisał:

poszukuje czegoś w stylu GTA ,taniego ,fajnego ,porządnego..


Może Mafia? Tania, fajna i porządna jak najbardziej. Nawet lepsza od GTA moim zdaniem i to o wiele. Jeśli nie grałeś, to się nie wahaj ;) Fabuła kozaczy.
A jak grałeś to możesz wybrać spośród Scarface czy Just Cause. Również niedrogie, choć wg mnie gorsze od Mafii i GTA, ale zawsze można pograć dla odmiany w coś GTApodobnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2010 o 21:17, AphroditeDnB napisał:

poszukuje czegoś w stylu GTA ,taniego ,fajnego ,porządnego..

Saints Row 2. Bardzo fajna gierka. Gangsterski świat jest tu humorystycznie przedstawiony, ale trzyma poziom. Bardzo polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o Starcraft''cie 2? Czy jest jakiś lepszy RTS od SC2? Bo zastanawiam się, czy kupić Splinter Cell: Conviction, czy StarCraft 2. Tak, wiem, że to różne gry :P Da się jakoś powiedzieć która będzie lepsza?

Dodam tylko, że w RTS''ach moje doświadczenie zamyka się na Company of Heroes i Age of Empires 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2010 o 23:16, barth89 napisał:

Co myślicie o Starcraft''cie 2? Czy jest jakiś lepszy RTS od SC2? Bo zastanawiam się,
czy kupić Splinter Cell: Conviction, czy StarCraft 2. Tak, wiem, że to różne gry :P Da
się jakoś powiedzieć która będzie lepsza?

Dodam tylko, że w RTS''ach moje doświadczenie zamyka się na Company of Heroes i Age of
Empires 3.

Dopóki nie wyjdą mogę powiedzieć, że są najlepszymi grami na świecie, a nawet najgorszymi:P Po trailerach o zapowiedziach nie można wiele wywnioskować, chociaż ja "bardziej czekam" na SC:Conviction.
Starcraft 2 zapewne będzie inny od AoE i CoH, więc w tej sytuacji nie szedłbym w ciemno, za to SC to znana i lubiana marka- budzą zaufanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź :P Umocniłeś mnie w moim przekonaniu, że lepiej brać SC:C :) Od Blizzarda i tak czekam na Diablo 3, więc wtedy się wykosztuję na jakąś fajną edycję :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2010 o 23:29, barth89 napisał:

Dzięki za odpowiedź :P Umocniłeś mnie w moim przekonaniu, że lepiej brać SC:C :) Od Blizzarda
i tak czekam na Diablo 3, więc wtedy się wykosztuję na jakąś fajną edycję :P


Oczywiście możesz jeszcze spróbować Supreme Commander 2, IMO będzie o wiele lepsze od starcrafta 2.. Bo SC2 to to samo co SC1 tylko, że grafika bardziej cukierkowa, Troszkę inne jednostki (niektóre gorzej wyglądające)i i większe wymagania..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2010 o 09:07, B1SH0P napisał:

Oczywiście możesz jeszcze spróbować Supreme Commander 2, IMO będzie o wiele lepsze od
starcrafta 2..


To już lepiej zaopatrzyć się w jedynkę supcoma z dodatkiem, bo to co zrobili z dwójką... szkoda gadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2010 o 09:40, Quandor napisał:

Naprawdę jest tak źle?


Zamiast stawiania kreatorów mas i generatorów energii teraz masz normalne zbieranie surowców. Mapy jak są mniejsze, podobnie skala bitew. Dużo uproszczeń. Generalnie dwójka nie umywa się do jedynki, co widać także po ocenach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozycje, które mogę polecić:

Gothic II z dodatkiem Noc Kruka - najlepsza gra RPG, w jaką zdarzyło mi się zagrać. Świetna muzyka, dobry system walki, przyzwoity dubbing, wciągająca fabuła, cztery wspaniałe światy, trzy możliwości ukończenia rozgrywki. Mogę w tym miejscu zaznaczyć, że sam przechodziłem Gothic II, uwaga, ponad dziesięć razy! Jak widać, ciężko się od niej oderwać. Ma świetny klimat. Jako dodatkową informację podam, że jest to jedna z najlepiej nadających się do nagrywania filmów gier, z racji bardzo obszernych możliwości pojawiających się wraz z aktywacją kodów. W trybie MARVIN możemy sterować kamerą, stworzyć dowolny przedmiot, wywołać dowolną animację, przywołać dowolną postać. A wszystko można rejestrować z pomocą programu Fraps, obrabiać, montować i tworzyć krótko/pełnometrażowe filmy. Jest to tzw. machinima.
http://www.youtube.com/watch?v=LYV8NQx2Gcs
Z całego serca zapraszam do kupna. 20 zł to nie majątek, a ten skromny wydatek zapewni Wam dłuugą rozrywkę. ;)

Warcraft III: Reign Of Chaos z dodatkiem The Frozen Throne - gra strategiczna czasu rzeczywistego z elementami RPG. 8 wciągających kampanii, dobra muzyka i dubbing, 4 główne rasy i sporo pobocznych, przyjemna dla oka grafika. Rodzynkiem jest wyjątkowo rozbudowany edytor świata, w którym ambitny gracz może stworzyć praktycznie WSZYSTKO - od zupełnie nowych ras, przez wielkie krwawe batalie, na wyścigach maszyn parowych kończąc. No i jest oczywiście multiplayer, z którego co prawda nigdy sam nie korzystałem, ale domyślam się, że zapewnia ludziom sporo rozrywki. ;) Polecam!

The Elder Scrolls III: Morrowind + dodatki Trójca i Przepowiednia - RPG. Ogromny świat, nieograniczone możliwości i swoboda działań, blisko 10 różnych ras, przyzwoita grafika (woda piękna :)), masa oręża i wszelkiej maści uzbrojenia (które można kompletować), wyjątkowo rozbudowany system rozwoju postaci... Oj, plusów tu mogę wymieniać jeszcze bardzo dużo. Morrowind jest przede wszystkim grą naprawdę szeroko rozbudowaną - jest w niej tyle detali i szczegółów, o które trzeba dbać. Niektórym mogłoby się to nawet powymykać spod kontroli. Broń, którą używaną trzeba regularnie naprawiać, elementy pancerza, które należy odpowiednio kompletować z uwzględnieniem ciężaru, wytrzymałości, materiału, ewentualnych efektów magicznych, zapewnianej ochrony i rodzaju, ograniczenie udźwigu, zaklinanie... To wszystko na Was czeka. Bardzo gorąco polecam.
Dodam jeszcze, że muzyka zbyt mnie nie zachwyciła. Ale, jak się później okazało, nie stanowiło to większego problemu, gdyż mogłem podmienić pliki mp3 z moimi. ;) I teraz jest po prostu... miodzio!

Rune - dosyć brutalna gra akcji, przenosząca gracza w świat Wikingów. Grafika bardzo dobra (jak na grę sprzed 10 lat, oczywiście), dość interesująca fabuła, bardzo łatwy w przyswajaniu i stosunkowo realistyczny system walki. Nie będę się tu rozpisywał... Wciąga. Jeżeli mamy trochę wolnych godzin i nie wiemy czym je zapełnić, to Rune będzie w sam raz. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2010 o 10:34, Kardithron napisał:

Pozycje, które mogę polecić:

Gothic II z dodatkiem Noc Kruka - najlepsza gra RPG, w jaką zdarzyło mi się zagrać.
Świetna muzyka, dobry system walki, przyzwoity dubbing, wciągająca fabuła, cztery wspaniałe
światy, trzy możliwości ukończenia rozgrywki. Mogę w tym miejscu zaznaczyć, że sam przechodziłem
Gothic II, uwaga, ponad dziesięć razy! Jak widać, ciężko się od niej oderwać. Ma świetny
klimat. Jako dodatkową informację podam, że jest to jedna z najlepiej nadających się
do nagrywania filmów gier, z racji bardzo obszernych możliwości pojawiających się wraz
z aktywacją kodów. W trybie MARVIN możemy sterować kamerą, stworzyć dowolny przedmiot,
wywołać dowolną animację, przywołać dowolną postać. A wszystko można rejestrować z pomocą
programu Fraps, obrabiać, montować i tworzyć krótko/pełnometrażowe filmy. Jest to tzw.
machinima.
http://www.youtube.com/watch?v=LYV8NQx2Gcs
Z całego serca zapraszam do kupna. 20 zł to nie majątek, a ten skromny wydatek zapewni
Wam dłuugą rozrywkę. ;)

Warcraft III: Reign Of Chaos z dodatkiem The Frozen Throne - gra strategiczna
czasu rzeczywistego z elementami RPG. 8 wciągających kampanii, dobra muzyka i dubbing,
4 główne rasy i sporo pobocznych, przyjemna dla oka grafika. Rodzynkiem jest wyjątkowo
rozbudowany edytor świata, w którym ambitny gracz może stworzyć praktycznie WSZYSTKO
- od zupełnie nowych ras, przez wielkie krwawe batalie, na wyścigach maszyn parowych
kończąc. No i jest oczywiście multiplayer, z którego co prawda nigdy sam nie korzystałem,
ale domyślam się, że zapewnia ludziom sporo rozrywki. ;) Polecam!

The Elder Scrolls III: Morrowind + dodatki Trójca i Przepowiednia - RPG. Ogromny
świat, nieograniczone możliwości i swoboda działań, blisko 10 różnych ras, przyzwoita
grafika (woda piękna :)), masa oręża i wszelkiej maści uzbrojenia (które można kompletować),
wyjątkowo rozbudowany system rozwoju postaci... Oj, plusów tu mogę wymieniać jeszcze
bardzo dużo. Morrowind jest przede wszystkim grą naprawdę szeroko rozbudowaną - jest
w niej tyle detali i szczegółów, o które trzeba dbać. Niektórym mogłoby się to nawet
powymykać spod kontroli. Broń, którą używaną trzeba regularnie naprawiać, elementy pancerza,
które należy odpowiednio kompletować z uwzględnieniem ciężaru, wytrzymałości, materiału,
ewentualnych efektów magicznych, zapewnianej ochrony i rodzaju, ograniczenie udźwigu,
zaklinanie... To wszystko na Was czeka. Bardzo gorąco polecam.
Dodam jeszcze, że muzyka zbyt mnie nie zachwyciła. Ale, jak się później okazało, nie
stanowiło to większego problemu, gdyż mogłem podmienić pliki mp3 z moimi. ;) I teraz
jest po prostu... miodzio!

Rune - dosyć brutalna gra akcji, przenosząca gracza w świat Wikingów. Grafika
bardzo dobra (jak na grę sprzed 10 lat, oczywiście), dość interesująca fabuła, bardzo
łatwy w przyswajaniu i stosunkowo realistyczny system walki. Nie będę się tu rozpisywał...
Wciąga. Jeżeli mamy trochę wolnych godzin i nie wiemy czym je zapełnić, to Rune będzie
w sam raz. ;]

Wszyscy to wiedzą, choć dla mnie Morrowind to średniak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się