FranTic69

Jaką grę radzilibyście kupić - poradnia forumowiczów dla innych forumowiczów :)

29329 postów w tym temacie

Właśnie sobie przypomniałem o tytule, w który każdy gracz pownien zagrać.
Na podobnym laptopie chodził mi na maksie.

Deus Ex: Bunt Ludzkości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2012 o 22:44, Oxva napisał:

> Fallout 3 czy Fallout: New Vegas?

New Vegas.

A jakieś większe uzasadnienie?

Bo zależy mi głównie na: ciekawej fabule/historii, różnorodnych misjach (w których często możemy decydować jak chcemy ją przejść), interesujących postaciach, duży świat do eksploracji z masą smaczków i z odpowiednim "klimatem".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2012 o 23:59, 4YoU napisał:

Bo zależy mi głównie na: ciekawej fabule/historii, różnorodnych misjach (w których często
możemy decydować jak chcemy ją przejść), interesujących postaciach, duży świat do eksploracji
z masą smaczków i z odpowiednim "klimatem".


Hmm klimatycznie to jednak F3, ma bardziej mroczny klimat.

New Vegas, jako że ukazał się po F3 to ma ulepszoną mechanikę, grafikę. Posiada również sporo nawiązań do klasycznych Fallout''ów. Fabuła oraz questy są niczego sobie.

Jeśli jesteś fanem post-apo to najlepiej byłoby zagrać w obie (mało jest gier tego rodzaju), oczywiście wersje GOTY.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta stronka jest do bani. Pokazuje mi na moim starym lapku ( ASUS X71A) że S.T.A.L.K.E.R Cień Czarnobyla nie powinien mi wogóle chodzić. Chodzi mi na najniższych ok. 25-30 FPS oczywiście na max muli się niesamowicie no ale :) . Przez to nie sprawdzam na tej stronce gier ponieważ jest ona ustawiona na wymagania postawione przez twórców. A jak chyba wszyscy wiemy wymagania postawione przez twórców mijają się z prawdą na słapszych kompach można odtworzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyszedłem z buszu, ubrałem się, kupiłem sobie takie futurystyczne urządzenie nazywane komputerem i teraz zastanawiam się, czy nie kupić gry o nazwie Diablo III. Nie wiem co to za gra, więc nie wiem czy mi się spodoba, dlatego mam mały problem, bo cena nie jest niska.

Dobra teraz na serio. Tak jak napisałem, pewnie większość ludzi wyobraża sobie gracza, który nigdy nie grał w gry z serii Diablo i nigdy się ową serią za bardzo nie interesował. Ja właśnie nigdy nie miałem styczności z tym światem, pierwszy komputer dostałem dopiero 2-3 lata po premierze "Dwójki" i jakoś później nie miałem ochoty na zagranie w Diabełka, z początku w ogólne nie grałem w RPGi, później przekonałem się do gier tego typu, ale z grami typu hack&slash w ogólne nie jestem obeznany. Diablo III też się zbytnio nie interesowałem, ale w ostatnim czasie udzielił mi się entuzjazm dużej ilości graczy i ekscytacja związana z premierą tej niewątpliwie wielkiej gry. I tak zacząłem się zastanawiać nad zakupem, bo w końcu trzeba spróbować czegoś nowego, ale nie mam pojęcia czy się w tej grze odnajdę. Jak myślicie warto kupować, jest duża szansa, że się przekonam do tej gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oglądałeś gameplay'e ? Jak Ci się widzą?. Rozgrywka jest prosta jak budowa cepa: Ot idziesz przed siebie i unicestwiasz hordy piekielnych sługusów. Wszystko to okraszone w przyzwoitej oprawie audiowizualnej (soundtrack jest naprawdę dobry). To co wyróżnia Diablo (jak i większość tytułów Blizz''a) na tle innych gier to niesamowita wręcz grywalność, jak i klimat.

Gra powinna przypaść Ci do gustu, jednak najbezpieczniej będzie samemu to sprawdzić za pomocą Guest Pass''a, który jest swego rodzaju wersją demonstracyjną.

Jutro będę w posiadaniu swojej kopii, więc będę mógł Ci podesłać owy kod.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2012 o 14:20, Oxva napisał:

Oglądałeś gameplay''e ? Jak Ci się widzą?. Rozgrywka jest prosta jak budowa cepa: Ot idziesz
przed siebie i unicestwiasz hordy piekielnych sługusów. Wszystko to okraszone w przyzwoitej
oprawie audiowizualnej (soundtrack jest naprawdę dobry). To co wyróżnia Diablo (jak i
większość tytułów Blizz''a) na tle innych gier to niesamowita wręcz grywalność, jak i
klimat.


Tak, wiem mniej więcej na czym polega tutaj rozgrywka, pytanie tylko czy się do niej przekonam w praktyce. No ale wiadomo, że to już będę musiał sprawdzić sam.

Dnia 14.05.2012 o 14:20, Oxva napisał:

Jutro będę w posiadaniu swojej kopii, więc będę mógł Ci podesłać owy kod.


To by było dobre rozwiązanie, byłbym wdzięczny jakbyś był taki uprzejmy ;] Tylko prosił bym o małe wyjaśnienie co później z takim kodem mam zrobić, gdzie go zarejestrować itp. Wiem śmieszne pytanie, ale jak wspomniałem nie interesowałem się tym wcześniej.

@Fimbulvinter
Takie rozwiązanie odpada, wiem, że w ten sposób mógłbym się zapoznać z serią Diablo "za grosze", ale jakoś do tej pory tego nie zrobiłem bo mnie nie ciągnęło, dopiero wraz z premierą trzeciej odsłony wzrosło moje zainteresowanie tą grą i teraz zagram albo w III - i jeśli mnie wciągnie to sięgnę później po starsze części, albo wcale ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaka grą będzie lepsza pod względem grywalności, ulepszania postaci, fabuły itd, bo bym kupił sobie coś, ale stać mnie tylko na 1 będzie, diablo czy gw?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2012 o 17:44, zerohunter napisał:

Jaka grą będzie lepsza pod względem grywalności, ulepszania postaci, fabuły itd, bo bym
kupił sobie coś, ale stać mnie tylko na 1 będzie, diablo czy gw?


Podałeś takie gry, że cholernie ciężko stwierdzić, którą lepiej wybrać. Zarówno Diablo, jak i Guild Wars (mniemam, że chodzi o najnowsze odsłony) pod każdym z wymienionych względów będzie raczej dobre. Myślę, że sam musisz się nad tym grubo zastanowić i dokładnie przeanalizować, bo porównujesz dwa murowane hity.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2012 o 20:10, Magok napisał:

Grywalność i fabuła to raczej Diablo 3 ulepszenie postaci to GW musisz już sam wybrać.


Raczej dokładnie na odwrót O_o (acz grywalność to rzecz gustu).
Zresztą, nawet nie wiadomo, kiedy GW2 będzie miało premierę, więc co to za zestawianie go z Diablo 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nie powiedział bym w Diablo 3 nie ma prawie w ogóle rozwoju postaci, jeśli grałeś w betę to wiesz o co chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2012 o 20:26, Magok napisał:

No nie powiedział bym w Diablo 3 nie ma prawie w ogóle rozwoju postaci, jeśli grałeś
w betę to wiesz o co chodzi.

Słuszna uwaga (w betę nie grałem, czytałem jedynie newsy). Chodziło mi raczej o możliwości ekwipowania postaci (Diablo kojarzy mi się niezmiennie z toną przedmiotów do ubrania).
GW2 to raczej fabuła i poznawanie świata oraz jego historii (której o wiele tu więcej niż w świecie Diablo - to nie Warcraft).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2012 o 20:26, Magok napisał:

No nie powiedział bym w Diablo 3 nie ma prawie w ogóle rozwoju postaci, jeśli grałeś
w betę to wiesz o co chodzi.



A o co dokładniej chodzi?

Chciałbym tak, żeby gra mnie mogła i wciągnąć też na dnie, jak nolajfa, a czasami żebym pyknął godzinkę i wyszedł, jak w LoLu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2012 o 14:38, Wszystkozajete napisał:

@Fimbulvinter
Takie rozwiązanie odpada, wiem, że w ten sposób mógłbym się zapoznać z serią Diablo "za
grosze", ale jakoś do tej pory tego nie zrobiłem bo mnie nie ciągnęło, dopiero wraz z
premierą trzeciej odsłony wzrosło moje zainteresowanie tą grą i teraz zagram albo w III
- i jeśli mnie wciągnie to sięgnę później po starsze części, albo wcale ;)


Myślę, że jednak lepiej wydać wie dychy na początek. Nie spodoba ci się dwójka to trójka raczej też nie. Lepiej stracić 20 zł niż 200zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2012 o 21:17, zerohunter napisał:

> No nie powiedział bym w Diablo 3 nie ma prawie w ogóle rozwoju postaci, jeśli grałeś

> w betę to wiesz o co chodzi.


A o co dokładniej chodzi?

Chciałbym tak, żeby gra mnie mogła i wciągnąć też na dnie, jak nolajfa, a czasami żebym
pyknął godzinkę i wyszedł, jak w LoLu.


Zawsze możesz obie wypróbować... Trial do GW jest darmowy do Diablo jest guest pass. Wybrałbym Diablo. GW jest teraz bliskie śmierci - jeżeli chodzi o PvE większość będziesz musiał robić z npcami. W poważne PvP będzie ci bardzo trudno się wbić. Chyba, że masz jakichś znajomych którzy w to grają jakiś czas. Jeżeli chodzi o rozwój postaci to wygląda tak, że później wszystko sprowadza się do zdobywania tytułów(za np. wybicie wszystkich mobów we wszystkich lokacjach, odkrycie całej mapy etc) oraz kupywaniu coraz droższych zbroi i broni. Jeżeli nie zależy ci na odblokowaniu bonusów do GW2, to bierz Diablo. Aczkolwiek same bonusy sprowadzają się do skinów dla broni, dodatkowych petów i kilka tytułów. Lepiej poczekać na drugą część.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się