FranTic69

Jaką grę radzilibyście kupić - poradnia forumowiczów dla innych forumowiczów :)

29329 postów w tym temacie

Dnia 16.01.2008 o 22:53, strusmb napisał:

Co powiecie o FEAR lub Stalkerze? Ew. DoomIII lub Quake 4.


Jak dla mnie bezkonkurencyjny w tym zestawie Stalker. Fear na początku fajny, ale szybko się nudzi. Tak samo Doom III.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2008 o 23:04, ryciu6 napisał:

Niech ktoś mi doradzi


Kupic dodatek do Neverwinter nights: Maska Zdrajcy czy Dodatek do Company of Heroes


Na Twoim miejscu kupiłbym rozszerzenie Company of Heroes, Kompanię Braci: Na Linii Frontu, a to z powodu tego, że gra osadzona jest w klimatach II Wojny Światowej. Developerzy zaopatrzyli rozszerzenie w dwie ogromne kampanie. W jednej pokierujemy losami brytyjskiej 2.Armii w bitwie o Caen. W drugiej natomiast mamy za zadanie bronić siłami niemieckimi terenów Normandii w czasie operacji Market Garden. A to wszystko w pięknej oprawie graficznej. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2008 o 22:53, strusmb napisał:

Co powiecie o FEAR lub Stalkerze? Ew. DoomIII lub Quake 4.

Ja bym tam proponował Stalkera. Ten wiejski klimat i w ogóle... xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2008 o 10:23, maciek999 napisał:

> Co powiecie o FEAR lub Stalkerze? Ew. DoomIII lub Quake 4.
Ja bym tam proponował Stalkera. Ten wiejski klimat i w ogóle... xD


Wiejski? Ja bym stawiał na coś w stylu "popromienne życie w polsce:)" a tak na serio. polecam S.T.A.L.K.E.R - a oraz Fear''a, obie gry niezłe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2008 o 10:40, karczmiarz napisał:

Szukam czegoś podobnego do serii Dungeon Keeper. Moglibyście polecić podobną grę?

O ile dobrze pamiętam to jest to gra RTS. (jeśli nie, to mnie poprawcie)
Więc ja bym polecił, no nie wiem, może Warhammer''a ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2008 o 11:35, maciek999 napisał:

> Szukam czegoś podobnego do serii Dungeon Keeper. Moglibyście polecić podobną grę?
O ile dobrze pamiętam to jest to gra RTS. (jeśli nie, to mnie poprawcie)
Więc ja bym polecił, no nie wiem, może Warhammer''a ?

Hmmmmm... Dungeon Keeper, a Warhammer to 2 inne bajki, w DK jesteś panem lochu, który rozbudowywujesz, aby zniszczyć dobrych herosów, ewentualnie obronić swój loch przed ich najazdem.
Zdaje mi się, że może być trudno o coś bardzo podobnego do DK, mi przynajmniej nie przychodzi nic do głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2008 o 12:14, muniok napisał:

Sorry chciałbym się dowiedzie czy opłaca się kupować Gothic 3??? Gram w gothic 2 i jak narazie
mi się podoba i to bardzo.

A to zależy jaki masz sprzęt. Bo Gothic 3 ma niezłe wymagania sprzętowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2008 o 12:14, muniok napisał:

Sorry chciałbym się dowiedzie czy opłaca się kupować Gothic 3??? Gram w gothic 2 i jak narazie
mi się podoba i to bardzo.


Zależy, jeśli jesteś wielkim fanem serii Gothic to warto mieć w swojej kolekcji, a jak lubisz po prostu crpg to jest kilka podobnych lub lepszych gier (Two Worlds, Wiedźmin), ale nie jest to taka najgorsza gra chociaż fanów (mnie też0 rozczarowała.

PS. Lubię epegi i chcę kupić tanią dobrą grę, lepiej wybrać sagę Fallout, Baldur's Gate czy Icewind Dale? Za pomoc z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2008 o 12:14, muniok napisał:

Sorry chciałbym się dowiedzie czy opłaca się kupować Gothic 3??? Gram w gothic 2 i jak narazie
mi się podoba i to bardzo.

zależy jakie masz sprzęcicho... Sam widziałeś jaki Gothic 3 ma wymagania? Dla mnie G3 się opłaca grałem w demo na średnich detalach.
ATI Radeon X1300 256 Mb
Procesor AMD Athlon 2.1 GHz
768 MB RAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2008 o 12:14, muniok napisał:

Sorry chciałbym się dowiedzie czy opłaca się kupować Gothic 3??? Gram w gothic 2 i jak narazie
mi się podoba i to bardzo.

Wg. mnie opłaca się,gra jest trochę zbugowana i ( na początku ) frustrująca,ale potem się rozkręca i jest fajnie :-)
Tylko jeszcze zobacz jaki masz komp bo na moim Pentium4 2.4 Ghz , 1GB ram i Geoforce 6200 niestety nie idzie w to grać :-(
A tak przy okazji może mi ktoś doradzić,czy da się na mojej konfiguracji zagrać w gothica 3 bez zacięć ( mogą być najniższe detale ) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Zdecydowanie sagę Baldursa. Jest o wiele lepszy, ma klimat, dobrą fabułę. Icewind Dale idzie bardziej w siekaninę, a fallout nie pasowało mi, głupio się grało w RPGa strzelankę... Baldur''s Gate to jest Twój wybór ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.01.2008 o 12:34, lszos napisał:

Tylko jeszcze zobacz jaki masz komp bo na moim Pentium4 2.4 Ghz , 1GB ram i Geoforce 6200 niestety
nie idzie w to grać :-(
A tak przy okazji może mi ktoś doradzić,czy da się na mojej konfiguracji zagrać w gothica 3
bez zacięć ( mogą być najniższe detale ) ?

nie idzie? Jak? Nie uruchamia Ci się w ogóle gra? Ten GeForce to jest zintegrowana grafika (Coś widziałem że tak piszą), może to jest przyczyną, spróbuj jednak pokombinować z opcjami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.01.2008 o 12:31, Daviochlebak napisał:

PS. Lubię epegi i chcę kupić tanią dobrą grę, lepiej wybrać sagę Fallout, Baldur''s Gate
czy Icewind Dale? Za pomoc z góry dzięki.

Ja na twoim miejscu wybrałbym wszystkie :-) Jednak jeśli mam doradzić ci najlepszą to wg mnie Baldurs Gate jest najlepszy ( 2 część dla mnie trochę lepsza od 1 ),ten fantastyczny świat tyle dialogów , fabuła , przez tą gre zarwałem wiele nocy i jeszcze zarywam :-) Fallout równie dobry wg mnie ale wolę Baldurs''a , za to Icewind dla mnie to taka siekaninka z elementami rpg , więc wybór należy do ciebie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.01.2008 o 12:37, ShaDoW Energy napisał:

nie idzie? Jak? Nie uruchamia Ci się w ogóle gra? Ten GeForce to jest zintegrowana grafika
(Coś widziałem że tak piszą), może to jest przyczyną, spróbuj jednak pokombinować z opcjami.


Karta nie jest zintegrowana a chodzi mi o to że nawet na najniższych gra mi się mocno ścina ( szczególnie ta pierwsza misja gdzie nawala się orki w porcie ) Jak ktoś ma jakiś pomyśł jak w to grać to z góry dziękuję .
PS Karta najnowsze sterowniki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To tylko Twoje zdanie. Subiektywne i to bardzo. To czy gra Mu się spodoba zależy od tego, czego się po niej spodziewa - jeżeli jeszcze bardziej dopracowanego, konsekwentnego, może nie klona, ale gry na wzór poprzednich części, to się z pewnością zawiedzie - fabuły praktycznie nie ma, jest za to przeogromny świat i tony bugów, których nijak nawet z patchami się nie pozbędziesz, a przynajmniej na pewno nie wszystkich, nawet nie jednej dziesiątej. Gra jest zdecydowanie za prosta, poszła mocno w ślady Morrowinda moim zdaniem (wielki świat, setki zadań), choć i tak w większości aspektów jest wg mnie gorsza od Morrowinda (mówi to fan TES, więc nie musisz brać mojego zdania na poważnie, choć nie tylko ja tak twierdzę). Do tego nawet przy tym 1 GB ramu będzie się ta gra ciąć - przy 2 GB też, choć zapewne trochę mniej, wszystko przez niezoptymalizowany engine gry. 2 GB ramu to nie jest duży wydatek dla kogoś o stałej pensji, ale mało która gra potrzebuje teraz tyle - owszem, rynek się rozwija i wymagania są coraz większe, oczywiście, że można inwestować na przyszłość, ale po co, skoro w tej przyszłości ram będzie jeszcze tańszy? Osobiście ja posiadam premierową wersję Gothica 3 i powiem, że gra zła nie jest, ale jest w niej zbyt dużo swobody jak na Gothica (w końcu jeśli chcę poszukać sobie swobody, to włączam Morrowinda i po kłopocie), nie ma za to tego swojego klimatu, nie posiada także przyzwoitej fabuły (jak to miało miejsce w poprzednich częściach). Wszystko zostało bardzo uproszczone, na samym początku zabijamy jak idzie orków, więc coś tu chyba nie na miejscu jest? Co prawda na każdym etapie gry, jeśli nie będziesz grać magiem, będziesz miał problemy z wilkami, ale w sumie to nawet mag miewa czasem z nimi problemy. Widać, że gra została przeznaczona do innego kręgu odbiorców i wcale nie jestem z tego uradowany - mogli walnąć na pudełku ogromną etykietę z ''font 72'' napisami właśnie to, że gra jest przeznaczona dla innego kręgu odbiorców, nie dla fanów Gothica. Rozumiem, musieli się jakoś przebić - w końcu kto tak naprawdę znał tą grę (1, 2 + dodatek) poza tak naprawdę kilkunastoma krajami europejskimi? Może się mylę, ale Gothic nie miał wcześniej zbyt dużego rozgłosu. Zatem twórcy postanowili uzyskać rozgłos, np. w takiej Ameryce, co stanowczo nie wyszło serii na dobre. Nie będę krytykował grafiki, ani muzyki - są na bardzo wysokim poziomie, grywalność w sumie także, ale to nie jest ta grywalność, co z poprzednich części... Także jeżeli ktoś był fanem Gothica 1, 2, to się może mocno sparzyć na trójce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2008 o 12:31, Daviochlebak napisał:

PS. Lubię epegi i chcę kupić tanią dobrą grę, lepiej wybrać sagę Fallout, Baldur''s Gate
czy Icewind Dale? Za pomoc z góry dzięki.

Hmm, ja bym wybrał Baldur''s Gate. Moim zdaniem jest jedną z najlepszych w swoim gatunku, chociaż jak ja grałem, to po skończeniu pierwszej misji (wydostanie się z lochów) dostałem zawrotów głowy przez tą mnogość rzeczy misji itp. Olaboga ! :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A więc co radzicie kupić

Toca race driver 3, Test driver unlimited ,Lost planet, Fm 2008 czy Supreme Commander

Wiem że troche duzo tego ale cóż :D
Przeszedłem już Timeshift''a Wiedzmina mam oprócz tego Pes2008, Herosa 5, Medival 2 Warhammer''a oraz Dark Messiash to najważniejsze tytuły z mojej półki :) więc moze na ich podstawie cos doradzicie

P.S Mam kierownice i bardzo chciał bym pograc w Toce albo Test Driver więc kupie jakąś z tych gier tylko doradzcie jaką :) a oprócz tego 1 z wyzej wymienionych albo jakas inna jak macie pomysly
Komp Geforce 8800 Gt 2 gb ramu inter coure duo 2,14 GHZ
Z góry dzieki za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się