FranTic69

Jaką grę radzilibyście kupić - poradnia forumowiczów dla innych forumowiczów :)

29329 postów w tym temacie

Dnia 01.07.2009 o 21:03, wsaadman napisał:

Proszę o kilka tytułów na GBA, które powinienem mieć (poza j-rpg bo nie lubię, oraz Doomem,
Wario i Mario - bo mam). Lubię Platformówki, strzelanki, strategie (advance wars?) itd.
Z góry dzięki.

No jak bym miał GBA to obowiązkowo Pokemony bym sobie zakupił:) Jedne z lepszych rpg na tą konsolkę xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co polecacie, jakiego Stalkera na poczatek? Ciagnie mnie bardziej do czystego nieba, ale czy tam jest Prypec?
No i co z bugami i optymalizacja, ok wszystko? Rowniez interesuja mnie 2 rzeczy:

-czy to prawda, ze jak ta gra ukrainska to jakis bubel czy cos?
- http://gry.onet.pl/1780236,,Niebezpieczne_b%C5%82%C4%99dy_w_grze_komputerowej,wiadomosc.html o.0
-czy gra jest taka straszna i ma klimat? bo nie lubie zbyt strasznych gier i wolalbym walczyc z innymi stalkerami u boku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2009 o 21:41, KaRkAsZo napisał:

Co polecacie, jakiego Stalkera na poczatek? Ciagnie mnie bardziej do czystego nieba,
ale czy tam jest Prypec?
No i co z bugami i optymalizacja, ok wszystko? Rowniez interesuja mnie 2 rzeczy:

Powiem to, co mówili mi STALKER''o maniacy przed tygodniem- zacznij od Cienia Czarnobyla, gdyż nie będziesz rozumiał nic z dwójki. Posłuchałem się ich i dołączyłem do fanów :)

Dnia 01.07.2009 o 21:41, KaRkAsZo napisał:

-czy to prawda, ze jak ta gra ukrainska to jakis bubel czy cos?

Rzecz gustu. Mi się bardzo podoba, chociaż grafika nie powala (nie robi mi to różnicy). Jednak rozgrywka, nieliniowość i przede wszystkim niespotykany klimat wciąga jak odkurzacz brudek z ziemi.

Dnia 01.07.2009 o 21:41, KaRkAsZo napisał:

Pierwsze słyszę...nie spotkałem się z czymś takim...

Dnia 01.07.2009 o 21:41, KaRkAsZo napisał:

-czy gra jest taka straszna i ma klimat? bo nie lubie zbyt strasznych gier i wolalbym
walczyc z innymi stalkerami u boku

Widzę mamy podobne gusty :) Nie jest straszna, jednak cały czas masz takie uczucie depresyjne i jesteś napięty. W takim momencie nawet przy żołnierzu podskoczyłem. A klimat to ta gra ma taki, że ho-ho! Drugiego takiego nie znajdziesz.
Podsumowując- POLECAM!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2009 o 21:50, KaRkAsZo napisał:

/.../
Hmm, a ja z videorecenzji uslyszalem, ze mozna spokojnie od clear sky zaczac.

Twój wybór, jednak będziesz mniej rozumiał. Jedynka wprowadzi Cię w dziką i mhroczną Zonę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2009 o 21:54, plada napisał:

> /.../
> Hmm, a ja z videorecenzji uslyszalem, ze mozna spokojnie od clear sky zaczac.
Twój wybór, jednak będziesz mniej rozumiał. Jedynka wprowadzi Cię w dziką i mhroczną
Zonę.

Ale podobno Czyste niebo jest bardziej zoptymalizowane i ma mniej bugow ;P
A jak ma sie wersja z PK?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2009 o 21:41, KaRkAsZo napisał:

Co polecacie, jakiego Stalkera na poczatek? Ciagnie mnie bardziej do czystego nieba,
ale czy tam jest Prypec?

Zdecydowanie Cień Czarnobyla. Stałem przed takim samym wyborem jak Ty i nie żałuję podjętej decyzji :). W Czyste Niebo nie grałem, ale w Cieniu jest kawałek Prypeci, jednak nie jest on ot tak dostępny :).

Dnia 01.07.2009 o 21:41, KaRkAsZo napisał:

No i co z bugami i optymalizacja, ok wszystko? Rowniez interesuja mnie 2 rzeczy:

Bugów tak wiele nie ma. Aktualizując grę do najnowszej wersji, prawdopodobnie ich nie uświadczysz.

Dnia 01.07.2009 o 21:41, KaRkAsZo napisał:

-czy to prawda, ze jak ta gra ukrainska to jakis bubel czy cos?

Bzdura. Niby zachodnie studia robią lepsze gry? :) Nieprawda.

Dnia 01.07.2009 o 21:41, KaRkAsZo napisał:

Pierwszy raz o tym słyszę. W Cień Czarnobyla grałem około 60-70 godzin i nic takiego mi się nie przytrafiło.

Dnia 01.07.2009 o 21:41, KaRkAsZo napisał:

-czy gra jest taka straszna i ma klimat? bo nie lubie zbyt strasznych gier i wolalbym
walczyc z innymi stalkerami u boku

Stalker sam w sobie nie jest straszną grą. No może oprócz niektórych etapów rozgrywających się w laboratoriach. Ogółem panuje tam strasznie ponury klimat, szczególnie nocą, jednak nikt nie każe wybierać się na piesze wycieczki nocą po Zonie :). W podstawowej wersji nie jest możliwe, aby towarzyszyli nam inni stalkerzy. Sprawę rozwiązuje genialny mod - Oblivion Lost (najlepiej zaczynać rozgrywkę właśnie z nim), który pozwala po dołączeniu do danej frakcji, zabierania ze sobą towarzyszy.
Więcej o grze pisałem tutaj: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=6471&pid=13680
Reasumując - must have :-].


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2009 o 21:58, milten6 napisał:

Zdecydowanie Cień Czarnobyla. Stałem przed takim samym wyborem jak Ty i nie żałuję podjętej
decyzji :). W Czyste Niebo nie grałem, ale w Cieniu jest kawałek Prypeci, jednak nie
jest on ot tak dostępny :).

Ach, Prypec, chcialbym sie kiedys na zywo tam wybrac. Tylko tak okladka z CC mnie troche odstrasza... ;(

Dnia 01.07.2009 o 21:58, milten6 napisał:

Stalker sam w sobie nie jest straszną grą. No może oprócz niektórych etapów rozgrywających
się w laboratoriach. Ogółem panuje tam strasznie ponury klimat, szczególnie nocą, jednak
nikt nie każe wybierać się na piesze wycieczki nocą po Zonie :). W podstawowej wersji
nie jest możliwe, aby towarzyszyli nam inni stalkerzy. Sprawę rozwiązuje genialny mod
- Oblivion Lost (najlepiej zaczynać rozgrywkę właśnie z nim), który pozwala po dołączeniu
do danej frakcji, zabierania ze sobą towarzyszy.
Więcej o grze pisałem tutaj: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=6471&pid=13680
Reasumując - must have :-].

A spanie ? Mozna jakos noc przeczekaC?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2009 o 20:51, Pawlo09 napisał:

Polecam

The Orange Box
Call of Duty 2
NeverWinter Night 2

NWN 2 mam, mam zamiar teraz kupić Maskę Zdrajcy z XK Dodatek. Call of Duty 2 nie mam, ale kiedyś w to dużo grałem u kolegów. Orange Boxa nie mam. HL2 mógłby mi się podobać, nie wiem za bardzo bo nie znam gry. TF2 to taki BF:Heroes tylko płatny? Portal to dla mnie najciekawsza gra z zestawu xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej hoł. Co byście radzili do zagrania w 2 osoby przez sieć? Żeby była dobra rozgrywka (najlepiej cooperative) i przyjemnie się pykało. Nie MMO. I musi mieć niskie (jak najniższe) wymagania. Diablo II i Starcraft wykreslone, pierwsze przeszliśmy, a drugie już nam się po dłuższym czasie znudziło. <;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2009 o 22:01, KaRkAsZo napisał:

A spanie ? Mozna jakos noc przeczekaC?


Miało być spanie, ale nie ma. Ewentualnie możliwe, iż któryś mod wprowadza "spanko". Poza tym po co czekać ? Najlepszy klimat jest nocą. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat w tej chwili The Orange Box jest do kupienia za naprawdę śmieszne pieniądze i pewnie lepszej okazji już nie będzie abo go nabyć, więc myślę że nie ma się co zastanawiać tylko brać. Druga sprawa że szansa iż NIE spodoba Ci się Half-Life 2 jest naprawdę niewielka... Ta gra - choć mimo iż nieco słabsza od części pierwszej - to już klasyka i warto posiadać ją w swojej kolekcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2009 o 22:54, 4ny4 napisał:

NWN2 tryb kooperacji. Można się nieźle pobawić. ;-)


O, w to nie wątpię, ale jednak wymagania zdecydowanie za wysokie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2009 o 22:54, 4ny4 napisał:

> A spanie ? Mozna jakos noc przeczekaC?

Miało być spanie, ale nie ma. Ewentualnie możliwe, iż któryś mod wprowadza "spanko".
Poza tym po co czekać ? Najlepszy klimat jest nocą. ;-)

dlugo trwa noc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór :)

Od jakichś 7 godzin jestem szczęśliwym posiadaczem X-Boxa 360 i póki co zagrywam się w Fifę 08 ;p Jutro jednakże chcę kupić albo Fallouta nowego albo Fable 2. Co polecacie? Z góry dzięki za pomoc :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2009 o 01:54, haderQ napisał:

Od jakichś 7 godzin jestem szczęśliwym posiadaczem X-Boxa 360 i póki co zagrywam się
w Fifę 08 ;p Jutro jednakże chcę kupić albo Fallouta nowego albo Fable 2. Co polecacie?
Z góry dzięki za pomoc :))

Ja mam z Fable2 nieprzyjemne memories, bo co pare minut miałem freezy i musiałem resetować konsolę, natomiast tak czy inaczej polecałbym Fable. W Fallouta możesz zagrać na piecu, a że względów ekonomicznych i sterowania jest to o wiele lepszy pomysł. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaką grę polecilibyście za 7 dych? Najlepiej jakąś z Premium Gamesów i Platynki. Bo muszę koledze powiedzieć co chcę na urodziny i nie wiem co. xD
Po selekcji wstępnej zostały mi:
Sacred 2
Mount & Blade
Antologia Reindboła Vegasa (tutaj głównie się zastanawiam czy multi jest dobre)
Wiedźmin (chociaż w sumie to zło wielkie i nie wiem czy się spodoba komuś kto jest wiernym fanem Obliviona i człowiekiem nienawidzącym Gothici)
Bioshock (co to w ogóle jest RPG, FPS?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się