FranTic69

Jaką grę radzilibyście kupić - poradnia forumowiczów dla innych forumowiczów :)

29329 postów w tym temacie

Dnia 05.07.2009 o 17:33, KaRkAsZo napisał:

Wale prosto z mostu: Call of Juarez: Więzy Krwi , Stalker: Czyste Niebo czy może Neverwinter
Nights 2?


Jeśli mówisz o podstawce nwn2, to olej tę grę. Niedorobiona, kiepska pozycja, kupiłem za 20zł i i tak żałowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2009 o 18:19, KaRkAsZo napisał:

> Bierz NWN2 - ciekawa fabuła,barwny świat i postaci,plus to,że gra jest dłuuuga i
możesz
> ją przechodzić kilka razy inaczej.Polecam. :)
No tak, ale moze te gre sobie podaruje... ok, teraz co wybrac? Stalkera czy CoJ?

Jaki CoJ? Więzy Krwi? Jeśli tak to polecam (jeśli masz na myśli "zwykłego" CoJ'a to nie polecam - zagraj najpierw w Więzy Krwi, następnie w "jedynkę"- obie gry są świetne). Gra trochę krótka, jak wszystkie nowsze FPS''y (jednak warto zagrać więcej niż jeden raz), ale za to posiada bardzo dobrą (i fajnie poprowadzoną) fabułę (jak nie grałeś w "zwykłego" CoJ''a, to wrażenia będą jeszcze lepsze), wyraziste postacie, świetne audio, śliczną klimatyczną grafikę. Są tam dynamiczne walki i wspaniale zrealizowany cover system. Naprawdę warto.
Ale jak coś to polecam również NWN2+MotB+SoZ - świetna zabawa na wiele, wiele godzin.
A co do Stalkera - w grę nie grałem, więc się nie wypowiadam. Ale jak będziesz miał dylemat: "Stalker" vs. Fallout3, to bierz "Stalkera"

Spoiler

- zapewne ma lepszy klimat niż te post-apokaliptyczne popłuczyny

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2009 o 21:11, KaRkAsZo napisał:

Gralem w zwyklego CoJ. :)
Wiem, ze super gra, tylko teraz mam jeden dylemat: CoJ: Wiezy Krwi czy Stalker: Czyste
Niebo...

to bież Więzy Krwi, Czyste Niebo ssie po prostu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2009 o 21:15, noobie napisał:

to bież Więzy Krwi, Czyste Niebo ssie po prostu :)

Jak gralem w CoD4 i tak gadalem z ludzmi to tez mowili, ze Czyste Niebo nie jest ok, ale czemu? :P Jest tansze i dluzsze od Wiezow Kriw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2009 o 21:16, KaRkAsZo napisał:

> to bież Więzy Krwi, Czyste Niebo ssie po prostu :)
Jak gralem w CoD4 i tak gadalem z ludzmi to tez mowili, ze Czyste Niebo nie jest ok,
ale czemu? :P Jest tansze i dluzsze od Wiezow Kriw.

ale ssie xDD... Po prostu to nie udany sequel... jeżeli Stallker to tylko Cień Czarnobyla ;)... gdybyś się zastanawiał nad Stalkerem CC, a CoJ:WK to wtedy poleciłbym Stalkera, ale w Twoim wypadku brałbym CoJ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.07.2009 o 20:37, Growin napisał:

Ale jak coś to polecam również NWN2+MotB+SoZ - świetna zabawa na wiele, wiele godzin.
A co do Stalkera - w grę nie grałem, więc się nie wypowiadam. Ale jak będziesz miał dylemat:
"Stalker" vs. Fallout3, to bierz "Stalkera"

Spoiler

- zapewne ma lepszy klimat niż te post-apokaliptyczne
popłuczyny

.


Cod4 ze względu na multi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2009 o 20:37, Growin napisał:

Ale jak będziesz miał dylemat:
"Stalker" vs. Fallout3, to bierz "Stalkera" - zapewne ma lepszy klimat niż te post-apokaliptyczne
popłuczyny.


Wyjdź i najlepiej nie wracaj bo większych pierdół w tym miesiącu jeszcze nie usłyszałem. Nie masz pojęcia ? Nie wypowiadaj się bo F3 gniecie klimatem Stalkera, a w przeciwieństwie do Ciebie, w obie gry grałem i obie ukończyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2009 o 21:11, KaRkAsZo napisał:

Gralem w zwyklego CoJ. :)
Wiem, ze super gra, tylko teraz mam jeden dylemat: CoJ: Wiezy Krwi czy Stalker: Czyste
Niebo...


Jeśli CoJ "jedynka'''' wg. ciebie był świetny to na prawdę bierz Więzy bez zastanowienia, jest o wiele lepszy, dynamiczniejszy i kampanię można przejść dwa razy, tzn. np. za pierwszym razem jednym bratem, a za drugim razem drugim bratem, bo trochę bardzo się inaczej gra. Więc WK to jakieś 12h gry albo i 18 bo jeszcze te filmiki, powtarzanie po zgonie (chyba, że się gra na łatwym to chyba mało się ginie, mówię chyba bo nie wiem, nie grałem na łatwym) i wczytywania wtrakcie których są opowiastki* trzeciego brata.

No a Stalker CC ssie jak dziecko jedzące wodnego loda (ale kurde skojarzenie), tzn. IMO oryginał stalkera także ssał, ale to dlatego, że nie lubię połączenia FPSa z RPG (dla mnie RPG to topór, zbroja i kula ognia)

* tzn. "opowiastki", no ten 3 brat opowiada całą historię swoimi słowami

Ale się rozpisałem, a miał być to króciutki post...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.07.2009 o 22:23, 4ny4 napisał:

Wyjdź i najlepiej nie wracaj bo większych pierdół w tym miesiącu jeszcze nie usłyszałem.
Nie masz pojęcia ? Nie wypowiadaj się bo F3 gniecie klimatem Stalkera,

LOL. F3 - największe gó*no ostatniej dekady może być lepsze od czegokolwiek?
To Stalker jest aż tak fatalny, że nawet beznadziejny F3 jest lepszy od niego?
>w obie gry grałem i obie ukończyłem.
Akurat F3 nietrudno ukończyć, gdyż to zwykła strzelanka dla casualów. Nie myśl, że będę Ci gratulował ukończenia F3, bo nie ma czego.
A co do stalkera - wybacz, myliłem się, myślałem, że już nic nie może być gorsze i bardziej wyprane z klimatu niż The Elders Scroll 5: Fail-out.
F3 - najgorzej wydana kasa w moim życiu - no cóż poczekam, aż fani zrobią z niego chociaż dobrą grę (ah, te mody). Bo na to, że zrobią ze strzelanki cRPG to chyba nie mam co liczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2009 o 22:37, Growin napisał:

Cały Twój post


Epic Fail mój drogi. Szkoda czasu na komentarz i dyskusję. Skoro tak strasznie żałujesz wydanych pieniędzy to idź się wypłacz, a potem pogadamy. Inteligentny człowiek najpierw ogląda/czyta recenzje, a następnie kupuje grę. Nie na odwrót. Widać wolisz inaczej. Płać za głupotę i to dosłownie. Każdy ma swój gust, ale nie nazywaj gry "gównem" jeżeli cały Twój post nim jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2009 o 23:29, 4ny4 napisał:

> Cały Twój post

Epic Fail mój drogi.

Epic Fail to nazwanie tej gry dobrą produkcją. Bo nią zwyczajnie nie jest. Gra po prostu zniszczyła legendę jaką był Fallout.
>Szkoda czasu na komentarz i dyskusję.
To co tu jeszcze robisz? A, oburzyłeś się, bo ktoś nie lubi gier dla kretynów.....
>tak strasznie żałujesz

Dnia 05.07.2009 o 23:29, 4ny4 napisał:

wydanych pieniędzy to idź się wypłacz,

Musiałbym być dziewczynką z kompleksami i z dwiema czwórkami w nicku....
>a potem pogadamy. Inteligentny człowiek najpierw

Dnia 05.07.2009 o 23:29, 4ny4 napisał:

ogląda/czyta recenzje

Problem w tym, że to gó*no jest lepiej ocenianie od swoich poprzedników....
>, a następnie kupuje grę. Nie na odwrót.
A skąd ty do jasnej k***y wiesz jak ja zrobiłem? Jak nie wiesz to się nie odzywaj, a nie walisz głupoty jak poparzony. Zapoznałem się z recenzjami. Sądziłem, że żałosna Bethesda zrobi chociaż dobrą grę akcji (bo na cRPG od tych gości nie ma co liczyć), ale widać się pomyliłem. Goście zniszczyli markę całkowicie.
>Widać wolisz inaczej.
Widać wolisz gry dla idiotów. Twój wybór.....

>Każdy ma swój gust, ale nie nazywaj gry "gównem"
Dokładnie - jeden woli gry dobre, drugi bezmózgie gry dla "każualów" od Bethesdy
>jeżeli cały Twój post nim jest.
Sorry. Pomyliłem się. F3 to gra za wspaniałą i rozbudowaną fabułą, świetnymi dialogami (jak ktoś czytać nie potrafi to mu się spodobają), z post-apokaliptycznym klimatem lepszym niż poprzednie gry, a o wspaniałym V.A.T.S''ie nie wspomnę. Ta gra to istne cudo.
Kończę. Pa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2009 o 09:17, Growin napisał:

> > Cały Twój post
>
> Epic Fail mój drogi.
Epic Fail to nazwanie tej gry dobrą produkcją. Bo nią zwyczajnie nie jest. Gra po prostu
zniszczyła legendę jaką był Fallout.


To ja się może wtrącę w tym momencie. F3 wyszedł 10 lat po F2. To już pierwszy powód. Drugi - zmieniła się mentalność graczy. Wiadomo, że 80% to casuale, którzy od gry wymagają prostoty, łatwej rozgrywki i niczym nieskrępowanej rozwałki. Natomiast F3 posiada świetny klimat, totalnie dołujący świat, przyzwoitą oprawę audiowizualną, z genialnym Galaxy na czele. I trudno porównywać F2 do F3 - różnią się prawie w 70%. Dlatego nie rozumiem nagonki na najnowszego Fallouta - to zupełnie nowa gra, czy wy tego nie dostrzegacie!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2009 o 09:49, Lord-Tyrranoos napisał:

I trudno porównywać F2 do F3 - różnią się prawie w 70%.
Dlatego nie rozumiem
nagonki na najnowszego Fallouta - to zupełnie nowa gra, czy wy tego nie dostrzegacie!?


Hmm, mysle ze wlasnie o to chodzi, ze to jest dostrzegane. Problem w tym ze do zupelnie nowej i roznej (jak sam zauwazyles) gry uzyto starej i znanej marki. Tak naprawde gdyby Beth nazwala sobie ta gre w jakikolwiek inny sposob, nie byloby pewnie problemu i wojen na forach :)

Osobiscie z koncowa ocena F3 musze poczekac - mam ja od pol roku i w sumie kompletnie mnie do niej nie ciagnie, wiec lezy pudelko w biurku i czeka na moj dobry nastroj. Swoja droga - zwazywszy na fakt, jak inne gry potrafia mnie wciagnac, to jednak o samym F3 dobrze nie swiadczy :) Dodam, ze gre zaczalem i mialem okazje dojsc nawet do Megaton - no ale na tym sie skonczylo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh. Llordus mnie ubiegł, ale odpiszę.

Dnia 06.07.2009 o 09:49, Lord-Tyrranoos napisał:

To ja się może wtrącę w tym momencie. F3 wyszedł 10 lat po F2. To już pierwszy powód.
Drugi - zmieniła się mentalność graczy. Wiadomo, że 80% to casuale, którzy od gry wymagają
prostoty, łatwej rozgrywki i niczym nieskrępowanej rozwałki.

Jeśli marka jest dalej ta sama, to chyba wypadałoby zrobić przyzwoitego Fallouta. Bo F3 to zwykła sieka, która jest kolejną częścią legendarnej gry cRPG. Gra ma naprawdę nie wiele wspólnego poprzednikami. To już jest zwykłe żerowanie na marce. Gdyby ta gra nie nazwała się "Fallout 3", to sądzę, że fani F1 i F2, a także fani klasycznych gier cRPG by nie marudzili. Ale skoro ktoś zniszczył legendę....
Ode mnie:
Trzeci powód - Grę stworzyło studio, które zwyczajnie nie potrafi zrobić dobrej gry, o grze cRPG nawet nie trzeba wspominać.

Dnia 06.07.2009 o 09:49, Lord-Tyrranoos napisał:

Natomiast F3 posiada świetny
klimat,

F3 jest (wg. mnie) totalnie wyprany z klimatu poprzednich części. F3 wg. mnie posiada klimat, ale TES''owy.
>totalnie dołujący świat,
Z masą kretyńskich pomysłów i niedoróbek
>przyzwoitą oprawę audiowizualną,
Wszystko się świeci jak psu jaja - jak w Oblivionie
>z genialnym Galaxy

Dnia 06.07.2009 o 09:49, Lord-Tyrranoos napisał:

na czele.

O! Radio mnie się podobało - jedyna rzecz w całej grze. Fajna muzyka tam leciała.
Ale gdy się wyłączy radio można dostrzec, czemu to radio ma służyć - gra posiada najgorszy soundtrack jaki w życiu słyszałem.
>I trudno porównywać F2 do F3 - różnią się prawie w 70%. Dlatego nie rozumiem

Dnia 06.07.2009 o 09:49, Lord-Tyrranoos napisał:

nagonki na najnowszego Fallouta - to zupełnie nowa gra,

To "powrót króla RPG". Hehe. Gra nie zasługuje na miano Fallouta.
>czy wy tego nie dostrzegacie!?
Właśnie dostrzegam (wypowiadam się za siebie) - dlatego jest tyle "niemiłych" słów skierowany do amatorów z Bethesdy.
Wyobraź sobie, że z Twojej ulubionej gry (gry, która jest jedną z lepszych w swoim gatunku) zrobiono symulator otrząsania parasola po deszczu. Jakbyś zareagował? Cieszyłbyś, że "każualom" się to podoba, o Tobie nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2009 o 09:17, Growin napisał:

Epic Fail to nazwanie tej gry dobrą produkcją. Bo nią zwyczajnie nie jest. Gra po prostu
zniszczyła legendę jaką był Fallout.


Widać nie dla wielu ludzi...

Dnia 06.07.2009 o 09:17, Growin napisał:

To co tu jeszcze robisz? A, oburzyłeś się, bo ktoś nie lubi gier dla kretynów.....


Sprostowanie. Nie lubię kretynów, którzy grają w niezłe gry i na nie psioczą.

Dnia 06.07.2009 o 09:17, Growin napisał:

Musiałbym być dziewczynką z kompleksami i z dwiema czwórkami w nicku....


Brak argumentów ? Nie masz się do czego przyczepić dzieciaku ?

Dnia 06.07.2009 o 09:17, Growin napisał:

Problem w tym, że to gó*no jest lepiej ocenianie od swoich poprzedników....


Bo jest lepsze. Nie każdy musi lubić 2D shity i inne popierdółki.

Dnia 06.07.2009 o 09:17, Growin napisał:

A skąd ty do jasnej k***y wiesz jak ja zrobiłem? Jak nie wiesz to się nie odzywaj, a
nie walisz głupoty jak poparzony. Zapoznałem się z recenzjami. Sądziłem, że żałosna Bethesda
zrobi chociaż dobrą grę akcji (bo na cRPG od tych gości nie ma co liczyć), ale widać
się pomyliłem. Goście zniszczyli markę całkowicie.


Skoro jak tak zniszczyli to zadzwoń na telefon zaufania, na pewno ktoś Ci pomoże. Widać jeżeli oglądasz filmy i kupujesz grę, a następnie na nią narzekasz to powodzenia w przyszłości.

Dnia 06.07.2009 o 09:17, Growin napisał:

Widać wolisz gry dla idiotów. Twój wybór.....


Widać nie mam chorych wyobrażeń na temat gry jak większość idiotów.

Dnia 06.07.2009 o 09:17, Growin napisał:

Dokładnie - jeden woli gry dobre, drugi bezmózgie gry dla "każualów" od Bethesdy


No popatrz, też mi nowość. Sęk w tym, że Casual Games nie zawsze są tępe, a F3 na najtrudniejszym poziomie + odpowiednie mody nie jest dla casuali, jednak gra Cię chyba przerosła.

Z łaski swej nie odpisuj już na tego posta bo nie mam ochoty po raz kolejny wdawać się w dyskusję z dzieciakiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.07.2009 o 10:55, 4ny4 napisał:

Z łaski swej nie odpisuj już na tego posta bo nie mam ochoty po raz kolejny wdawać się

Zabronisz?

Dnia 06.07.2009 o 10:55, 4ny4 napisał:

Sprostowanie. Nie lubię kretynów, którzy grają w niezłe gry i na nie psioczą.

Widzę, ze lubisz wyzywać. No cóż pokazujesz tylko, że jesteś trollem.

Dnia 06.07.2009 o 10:55, 4ny4 napisał:

Bo jest lepsze. Nie każdy musi lubić 2D shity i inne popierdółki.

hihihi. Tu żeś dowalił.
Nie jest lepsze. Ale widzę, że należysz do tych osób, które zamiast wspaniałego klimatu, świetnej i rozbudowanej fabuły, barwnych postaci i niezłych dialogów - woli beznadziejną grę, byleby posiadała grafikę 3D.
Cóż w takim razie nigdy nie zagrasz w najlepsze gry.

Na resztę postu nie odpowiadam, gdyż to bełkot trolla, na poziomie onetu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2009 o 12:24, Growin napisał:

> Sprostowanie. Nie lubię kretynów, którzy grają w niezłe gry i na nie psioczą.
Widzę, ze lubisz wyzywać. No cóż pokazujesz tylko, że jesteś trollem.
Na resztę postu nie odpowiadam, gdyż to bełkot trolla, na poziomie onetu.

Pozwolę sobie wtrącić - piszesz ze jest trollem bo wyzywa/przeklina, a ty także to zrobiłeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.07.2009 o 14:08, LittleBigLegend napisał:

Pozwolę sobie wtrącić - piszesz ze jest trollem bo wyzywa/przeklina, a ty także to zrobiłeś.

Napisałem, tylko, że jest zakompleksioną dziewczynką. W przeciwieństwie do tego trolla, nie nazywam rozmówcy kretynem, bądź idiotą.
PS.A to, że ktoś lubi gry dla kretynów, wcale nie oznacza, że nim jest.
Więc to on wyzywa i się pluje (i pisze bzdury). Tyle ode mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Zamowilem jednak Stalkera Czyste Niebo. przy okazji, Fallout 3 moze jako RPG czy strzelanka nawet (po co statystyki jak robili to pod FPSa?!) jest troche sredni, ale nadal trzyma ten klimat poprzednich czesci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się