Michu94x

Konsole Wii, PlayStation, Xbox

23732 postów w tym temacie

Dnia 03.11.2010 o 23:02, kulfonito napisał:

Jakie rozplanowanie gałek i przycisków? :D Raz w życiu miałem tego pada w rękach, to
do dzisiaj je myje xD


I niech ktoś powie, że kulfon nie jest fanboyemxD A tak na serio, to mi też pad od X''a w rękach nie leży za dobrze (pomimo tego, co twierdzą niektórzy, dla dużych rąk jest on lepszy niż Sixaxis czy DualShock);P Kwestia gustu, jednak ja polecać będę pady od Sony:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2010 o 23:05, paweldomar1 napisał:

I niech ktoś powie, że kulfon nie jest fanboyemxD A tak na serio, to mi też pad od X''a
w rękach nie leży za dobrze (pomimo tego, co twierdzą niektórzy, dla dużych rąk jest
on lepszy niż Sixaxis czy DualShock);P Kwestia gustu, jednak ja polecać będę pady od
Sony:)


Jestem pie*dolonym fanboyem i sie tego nie wstydze! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Narażę się fanbojom, ale pomimo tego, że mam PS3 i PSP (znaczy się też od Sony), to uważam, że pad od X-a jest lepszy. Chodzi mi tylko o jeden element - co za idiota wymyślił wypukłe analogi?? Te wklęsłe są dużo wygodniejsze przy dłuższych posiedzeniach. Jeśli się ktoś nie zgadza, to polecam odpalić na 4-5 godzin Fight Night 4 i katować na dualszoku - ból kciuków murowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2010 o 23:02, kulfonito napisał:

> > Dobry gracz zagra i na gitarze od GH w wyścigi xD
> Nie zagra, gitara z GH nie ma triggerów ;)
>
> A co do padów: kształtem i leżeniem w łapie wygrywa DS3, ale rozplanowaniem gałek
i przycisków
> Xpad.

Jakie rozplanowanie gałek i przycisków?

Gałka (wklęsła!) tam, gdzie DS ma d-pada. Według mnie dużo wygodniejszy pomysł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2010 o 09:15, BluesBoy napisał:

Chodzi mi tylko o jeden element - co za idiota wymyślił wypukłe
analogi?? Te wklęsłe są dużo wygodniejsze przy dłuższych posiedzeniach.


Analogi? Stary. Wypukłe triggery to fail na miarę Jarosława Kaczyńskiego i jego kota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2010 o 09:15, BluesBoy napisał:

Narażę się fanbojom, ale pomimo tego, że mam PS3 i PSP (znaczy się też od Sony), to uważam,
że pad od X-a jest lepszy. Chodzi mi tylko o jeden element - co za idiota wymyślił wypukłe
analogi?? Te wklęsłe są dużo wygodniejsze przy dłuższych posiedzeniach. Jeśli się ktoś
nie zgadza, to polecam odpalić na 4-5 godzin Fight Night 4 i katować na dualszoku - ból
kciuków murowany.

Raczej analogi to moim zdaniem jeden z największych plusów Dualshocka. Jak wspomniał Q-Jot największa wada to triggery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako posiadacz obu konsol wrzucę swoje trzy grosze i powiem, że iksboksowy pad bije na głowę ten od PS3 niemal pod każdym względem, a już szczególnie w kwestii analogów.
Niemal, bo ten od PS3 przynajmniej nie wymaga bateryjek ani akumulatorków, lecz zwykłego kabla miniUSB->USB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Z reguły jestem za PS, ale pod względem kontrolerów bezsprzecznie wygrywa Xbox. Gdy po raz pierwszy wziąłem go do rąk od razu poczułem się jak w domu. Z padem od Sony długo musiałem się oswajać, choć i dziś mam z nim problemy przy FPSach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2010 o 17:52, Mavarius napisał:

playstation nie zmieniło konstrukcji pada od 15 lat... jednak to coś znaczy ;)

Zmieniło na chwilę przy premierze PS3 i nie dali wibracji w Sixaxisie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2010 o 17:52, Mavarius napisał:

playstation nie zmieniło konstrukcji pada od 15 lat... jednak to coś znaczy ;)

To znaczy tyle, że są niesamowicie uparci i bardziej obchodzi ich tradycja i własne widzimisię, niż wygoda graczy.
"Nikt nie potrzebuje wstecznej kompatybilności!" - pamiętacie ten tekst? Pochodzi od Sony, które wykastrowało wsteczną kompatybilność i choć obiecało programowe wsparcie dla tytułów z PS2, to oficjalnie zaprzestało prac nad tym rozwiązaniem.
Pady, których nie chcą ulepszać w jakimkolwiek stopniu, ''bo nie i koniec''. O ciulowych triggerach wiadomo już od premiery konsoli - czyżby sztandarowy przykład podejścia 'Nie zmieniajmy, bo wtedy przyznamy się do błędu'?
Custom soundtrack dodany na odwal się, który działa w dosłownie >kilku< grach (gdzie, w przypadku X360, od premiery konsoli działa ze wszystkimi tytułami).
Nic innego jak bezsensowne upieranie się przy swoim, tyle to znaczy. Osobiście, mam już serdecznie dość takiego olewania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, planuję zakup jednej z konsol (X360 albo PS3) i głównym czynnikiem (poza ceną), który sprawia że póki co skłaniam się ku X-klockowi jest fakt, że kiedyś go miałem i bez problemu mogłem go podłączyć do monitora więc nie musiałbym martwić się o granie w jakości HD.
A jak sprawa wygląda z PS3?? Mam monitor panoramiczny HP L2151WS, 22" i zastanawiam się czy mógłbym do niego podłączyć PS3 i grać w jakości HD (czy jak to się nazywa, w każdym razie w tej naprawdę dobrej jakości), a jeśli jest taka możliwość to jak owo podłączenie wygląda i na ile jest skomplikowane. Dodam tylko że nie korzystam z głośników tylko ze słuchawek wiec jako to wszystko popodłączać??

Przepraszam za takie laickie pytania ale nie orientuję się za bardzo w takich sprawach.
Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.11.2010 o 15:52, Antosz napisał:

Przepraszam za takie laickie pytania ale nie orientuję się za bardzo w takich sprawach.
Z góry dziękuję za pomoc.


Wielu potencjalnych nabywców konsoli zadaje takie pytania ;). Wracając do pytania. Przeczytałem specyfikację tego monitora. Posiada złącze DVI z HDCP więc podłączysz go pod monitor ;). Dźwięk możesz przesłać za pomocą kabla composite i używając przejściówek podłączyć do słuchawek. Polecam obejrzeć te FAQ http://www.gaminator.tv/video/18643,quaz-FAQs-PS3-cz%C4%99%C5%9B%C4%87-1.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Normalnie wywaliłbym jakiś pouczający wykład, ale w przypadku fanbojów to nie ma sensu, bo i tak odpowiedzą: "jesteś gupi, moja konsola jest najlepsiejsza!!!1111one" Takim ludziom powinno się internet odcinać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2010 o 13:43, ww3pl napisał:

> playstation nie zmieniło konstrukcji pada od 15 lat... jednak to coś znaczy ;)

Dnia 06.11.2010 o 13:43, ww3pl napisał:

To znaczy tyle, że są niesamowicie uparci i bardziej obchodzi ich tradycja i własne widzimisię,
niż wygoda graczy.


Sony wiedziało, że ich pad może być lepszy. W końcu stworzyli prototyp nowego pada - ten cały boomerang. Spotkali się jednak z tak ogromną krytyką, że postanowili nic nie zmieniać. A szkoda - bo to był tylko prototyp, Sony mogłoby stworzyć coś naprawdę porządnego gdyby chociaż dano im szansę - wygodą konkurującego z padem od x360.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2010 o 17:38, kulfonito napisał:

To spieprzaj grać na xboxie jak Ci nie pasuje O.o

Nie śpię, bo czyszczę PS3 mikrofibrą.

Z tego samego powodu nie mogę robić niczego innego. No, może poza pisaniem na forum jedną dłonią.

Poza tym, kocham uwagi typu "Nie pasuje, to paszet won". No bo jeżeli coś nie działa dobrze, to... niech dalej działa tak samo. Ciekawa logika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się