Michu94x

Konsole Wii, PlayStation, Xbox

23732 postów w tym temacie

Dnia 08.12.2007 o 15:19, ubu napisał:

A co tam jest do rozumienia? Gdzie ta głębia? Mam padać plackiem, bo po raz n-ty usłyszałem
"nothing is true, everything is permitted"? Bo w kwestii fabularnej gra stawia na teorię spiskową
kiepską niczym w książkach Dana Browna?
Szczerze mówiąc, "wejść w temat" nie jest wcale trudno, trudno jest przestać ziewać w trakcie
kolejnego przerywnika (powrót do Masyaf albo wizyty w poszczególnych biurach - gdzie jest "skip
cutscene"?).


wszystkie znaki na koniec gry zrozumiałeś od razu? <-- zaznaczam, że nie pytam o nic innego, tylko oto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2007 o 16:45, Czarussi napisał:

Widzę, że ubu biega po sajcie i tylko narzeka na gierki :)
Generalnie chyba sprawia ci to jakiś fun tylko po co grasz skoro nic ci się nie podoba?
Niezły malkontent się trafił.


Hehe, rozgryzłeś mnie, ale co zrobić kiedy mnóstwo osób wmawia, że zachwyca (hype, hype, hype), kiedy nie zachwyca? :) Poza tym płacę ponad 200 pln za gierkę, więc czuję się uprawniony do krytyki.

W dużym skrócie - AC rozczarowuje powtarzalnym schematem rozgrywki, a ME technikaliami. I o ile w przypadku pierwszego tytułu jest to moje własne odczucie, to - obiektywnie - ME ma ewidentne problemy ze stabilnym frameratem i doczytywaniem tekstur.
Szczerze mówiąc, najmniejsze pretensje mam do Bioshocka (no, powiedzmy, że trochę marne zakończenie), największe zaś do Halo 3...

Dnia 08.12.2007 o 16:45, Czarussi napisał:

Ale na innym wątku w mass effect też ci coś przeszkadza. Rozumiem, że kończysz żeby ponarzekac. :)


Ważne, żeby plusy nie przesłoniły nam minusów :)
A ME to i tak gra roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2007 o 21:33, Oskar 1994 napisał:

PS3 ma lepszą grafike


po pierwsze to z calym szacunkiem ale jak na razie grafika gier na ps3 niczym nie oczarowuje na tle tej z x360. ba, nawet jesli tytul multiplatformowy robiony byl przez dwa niezalezne zespoly (jak np. cod 4) mimo kilkukrotnie wiekszej pojemnosci dosnika i domniemywanej (przez fanboyow) przewagi technologicznej, gra ani o tyci nie wygladaja lepiej.

po drugie, exclusive''y na ps3 z porzadna grafika to na palcach jednej reki policzyc. wiec z ta "lepszoscia" to bym nie przesadzal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2007 o 21:33, Oskar 1994 napisał:

PS3 ma lepszą grafike ale gry są droższe i jest droższy ale bardziej sie opłaca PS3 naprawde


lepsza grafe ma w.........? AssasinsCreed? Call of Duty4? a moze Fifa czy cokolwiek innego?

z tego co mi wiadomo, to w wersji na PS3 AC ma problemy z texturami i klatkami, wiec zanim dodasz jakis bezsensowny koment to przynajmniej sprawdz zrodla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tytułów multiplatformowych, to podobno Oblivion jest ładniejszy na PS3. Mówię podobno, bo na własne oczy nie widziałem i porównać z wersję na X360 nie jestem w stanie.
Co do przewagi technologicznej, to liczby mówią za siebie. PS3 ma większą moc obliczeniową. Co z tego jednak, gdy w chwili obecnej nie jest ona wykorzystywana i xpudło mimo, że teoretycznie słabsze, praktycznie ma lepszą grafikę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

owszem, podobno oblivion posiada duzo lepsza grafike i szybciej sie wczytuje.. jednak gra wyszla po roku (!) wiec programisci mieli czas na udoskonalenie tej wersji.

tak samo jak Gears od War na xboxa i piecyka. ta sama sytuacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2007 o 17:25, syriusz.b napisał:

wszystkie znaki na koniec gry zrozumiałeś od razu? <-- zaznaczam, że nie pytam o nic innego,
tylko oto :)


ja zrozumialem wiekszosc i powiem szczerze bardzo przewazylo to na minus moja ocene AC. wygladalo to mniej wiecej tak jakby autorzy w pewnym momencie uznali ze ze development sie zbliza do konca, nie maja dobrego pomyslu na koniec a chca zrobic kilka sequeli, wiec moznaby dostawic "od czapy" miszmasz kulturowo-religijno-naukowy zeby sie gracze podniecali i szukali teorii spiskowych a sobie otworzyc furtke na zrobienie sequela...

ubi montreal stac na wiecej, duuuuzo wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2007 o 21:33, Oskar 1994 napisał:

PS3 ma lepszą grafike ale gry są droższe i jest droższy ale bardziej sie opłaca PS3 naprawde


Pozdrawiam.


PS3 ma drogie gry, jest droższy, jest brzydszy, ma zazwyczaj gorszą grafikę niż X, ma problem z framerate, jest brzydki ale bardziej opłaca się PS3 na prawdę.

PS Klimos - pokaż te liczby :).

PS2 Oczywście powyższy post to jest żart, komentujący śmieszny post Oskara :).


pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Że jest brzydki to w połowie się zgodze bo jak leży poziomo ..... to brak słów kanciaste że hej, a jak ta konsola stoi to jest piękna skąd to wnioskuję ze zdjęć na necie które oglądałem dziesiątki, a w ogóle nikt nie miał czasu zrobić specjalnie gier na tą konsole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2007 o 00:14, Ciastuś napisał:

ja zrozumialem wiekszosc i powiem szczerze bardzo przewazylo to na minus moja ocene AC. wygladalo
to mniej wiecej tak jakby autorzy w pewnym momencie uznali ze ze development sie zbliza do
konca, nie maja dobrego pomyslu na koniec a chca zrobic kilka sequeli, wiec moznaby dostawic
"od czapy" miszmasz kulturowo-religijno-naukowy zeby sie gracze podniecali i szukali teorii
spiskowych a sobie otworzyc furtke na zrobienie sequela...


ja myślę, że było właśnie na odwrót... Najpierw powstał kozak Altair, do tego cała otoczka i fabuła, a dopiero potem wymyślali coś do gameplayu (stąd takie małe zróżnicowanie). Zakończenie wkurzające (ale i tak nie tak bardzo jak to z Halo 2), aczkolwiek dla mnie sama gra jest bardziej na "+". Swoją drogą to tylko ja taki mądry jestem, że załapałem tylko znaki z 2012 w różnych systemach liczbowych zapisanych, a reszty nie miałem pojęcia do momentu, gdy zobaczyłem pewną stronę z wyjaśnieniami... :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2007 o 10:38, syriusz.b napisał:

Swoją drogą to tylko ja taki mądry jestem, że załapałem tylko znaki z 2012 w różnych
systemach liczbowych zapisanych, a reszty nie miałem pojęcia do momentu, gdy zobaczyłem pewną
stronę z wyjaśnieniami... :p


bo ja wiem, sadze ze wiekszosc nie miala pojecia. w moim wypadku pokrylo sie to po prostu z zainteresowaniami (starozytne kultury czy ogolnie historia + religie) jak i po czesci studiami. m.in. dlatego prawie spadlem z krzesla jak zobaczylem meteorologiczne cudo ;) w postaci atraktora Lorenza. w skrocie, kolejny dowod ze miszmasz teorii chaosu i religii doprawiony kilkoma teoriami spiskowymi jest ostatnimi czasy bardzo modny. atlantyda, ufo i spiski rzadowe sie ludziom juz dawno przejadly ;))

bardzo mozliwe ze w kolejnych czesiach AC panowie jakos ladnie rozwina ten temat i gra sie rozkreci. poki co, konstrukcja fabularna pierwszej czesci pozostawia w moim odczuciu sporo do zyczenia. osobiscie mam dziwne wrazenie ze UBI planowalo aby caly "twist" dotyczacy pamieci genetycznej pojawil sie na koncu gry (i to mogloby niezle zadzialac), tyle ze temat tak wiele razy wyciekal przez caly development ze nie dziwie sie ze kawa jest wykladana na lawe juz na samym poczatku rozgrywki i koncowka wydaje sie jakas taka pustawa, a wspomniany brown''owski misz-masz dostawiony lekko "od czapy" :-/

oczywiscie gra jest niezla. ale - niestety - glownie od strony mechaniki :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.12.2007 o 00:01, ThoruS napisał:

z tego co mi wiadomo, to w wersji na PS3 AC ma problemy z texturami i klatkami, wiec zanim
dodasz jakis bezsensowny koment to przynajmniej sprawdz zrodla.

jakie problemy z teksturami? ja jak grałem w AC to najwyzej animacja spadala z 30 do 25 klatek, a grafika napewno nie jest gorsza od tej z X0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2007 o 11:09, Ciastuś napisał:

oczywiscie gra jest niezla. ale - niestety - glownie od strony mechaniki :(


generalnie to, jak dla mnie gra mogła by się zacząć od wykradania skarbu i nic nie zdradzać do skończenia tego bloku pamięci, bo sam początek też jest lekko głupi (ten cały tutorial itp.), a mnie fabuła nawet przypadła do gustu, aczkolwiek liczę na to, że w 2 części dalej będziemy gdzieś wracać (bo stwierdzą, że Altair musi im coś jeszcze pokazać na przykład...), a nie, że będziemy bawić się w laboratorium, bo to już by było perfidne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2007 o 11:10, Mateusz9214 napisał:


> z tego co mi wiadomo, to w wersji na PS3 AC ma problemy z texturami i klatkami, wiec
zanim
> dodasz jakis bezsensowny koment to przynajmniej sprawdz zrodla.
jakie problemy z teksturami? ja jak grałem w AC to najwyzej animacja spadala z 30 do 25 klatek,
a grafika napewno nie jest gorsza od tej z X0


tak a te posty ludzi, żeby zrobili patcha do wersji PS3 i w ogóle sama łatka to tak profilaktycznie została zrobiona, jak by w przyszłości coś się działo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2007 o 11:15, syriusz.b napisał:

>
> > z tego co mi wiadomo, to w wersji na PS3 AC ma problemy z texturami i klatkami,
wiec
> zanim
> > dodasz jakis bezsensowny koment to przynajmniej sprawdz zrodla.
> jakie problemy z teksturami? ja jak grałem w AC to najwyzej animacja spadala z 30 do 25
klatek,
> a grafika napewno nie jest gorsza od tej z X0

tak a te posty ludzi, żeby zrobili patcha do wersji PS3 i w ogóle sama łatka to tak profilaktycznie
została zrobiona, jak by w przyszłości coś się działo?

szczerze to ja dopiero po patchu zaliczylem pierwszego buga kiedy altair skoczyl i spadl pod miasto i sie utopil ;) ale animacja po patchu przyśpieszyla to fakt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z tego co sie orientuje to grafika jest prawie taka sama....
zreszta xbox tanszy i ladniej wyglada
podobno wygodniejszy pad...
wiecej ma rzeczy w zestawie...

tylko mniejszy dysk (premium)
i platny gold
ale ja wole xbox''a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2007 o 12:39, xXx-man napisał:

z tego co sie orientuje to grafika jest prawie taka sama....
zreszta xbox tanszy i ladniej wyglada
podobno wygodniejszy pad...


O wiele wygodniejszy :)

Dnia 09.12.2007 o 12:39, xXx-man napisał:

wiecej ma rzeczy w zestawie...

tylko mniejszy dysk (premium)
i platny gold
ale ja wole xbox''a


^_^ Z płatnym Goldem to się nie zgodzę :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się