Michu94x

Konsole Wii, PlayStation, Xbox

23732 postów w tym temacie

Dnia 23.01.2008 o 19:12, Mroczny Joga napisał:

Ja sie ciebie nie pytałem a jezeli masz kompleksy i twierdzisz że twoj komp pociagnie wszystkie
nowe gry to chwal sie w innym temacie i nie smuci że tu pogarszali grafike tu to tu tamto srednio
mnie to interesuje >.<

Liczy sie płynność i klimat czego ostatnio produkcjom PC brakuje... a piękna grafika to przy okazji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2008 o 17:25, Tomek1120 napisał:

> /ciach/


Jak widzę twoje posty to normalnie spadam z krzesła...
Dżizas, nikogo w tym wątku nie obchodzą twoje porównania że PC jest lepszy.
Na PC kupisz kartę graficzną, a za rok a to nowy procek, a to RAM, a to coś innego. Może gry są tanie, ale na sprzęt wywalisz cholernie dużo, bo wejdzie np. nowa architektura płyt głownych, nowy rodzaj RAM itp. pierdoły.
Sam miałem kupowac owy sprzęt do PC, ale wyszło dla mnie to wszystko za drogo.
Na Wii fantastycznie się będziesz bawił jeżeli masz w sobie coś z "casuala". Dostaniesz ją za około 1000 zł, gry kosztują coś około 150 zł (jak źle to mnie poprawcie, nie wiem o tym za dobrze :D).
Xboxa 360 w najtańszej wersji, czyli Arcade dorwiesz za także 1000 zł, gry możesz dorwac najtaniej na Allegro.pl i raczej nie będą uszkodzone albo "pirackie oryginały". Cena ich będzie się wachac, niektóre dorwiesz za 40 zł do nawet 200 zł. Xbox 360 nie jest awaryjny i nie rysuje płyt - powszechna opinia została narysowana przez wrogów Xboxa. Awaryjny - był, to się zgodzę, ale w starych wersjach. Teraz prawie nigdzie nie dostaniesz wersji ze starym chłodzeniem - czyli tej bardzo awaryjnej... Jeżeli będziesz kupował to sprawdź (na wszelki wypadek) czy konsola ma wejście HDMI (wtedy ma nowe chłodzenie) i czy ma zasilacz 175W (wtedy ma procesor w technologii 0.65 nm - wydziela mniej ciepła). Najlepiej jeżeli kupisz wersję z tymi dwoma ulepszeniami... Co do Xbox Live GOLD (czyli płatnej wersji), według mnie jest warty swojej ceny - np. Możesz przejśc całego GoW''a w trybie co-op (kamapania single-player we dwóch). PS3 to najdroższa konsola - cena zaczyna się od 1500 zł. Ma dosyc mały wybór gier w stosunku do Xbox 360. Obie konsole mają prawie identyczne układy graficzne, z lekką przewagą Xboxa 360. PS3 ma naprawdę o wiele silniejszy procesor od Xbox 360, zresztą 7 rdzeni robi swoje - ale pamiętajmy to nie koniecznie przekłada się na lepszą grafikę - konsola może liczyc wiecej fizyki np... I wyobraź sobie konolę nie obsługującą anty-aliazingu... Chłopie, pomyśl logicznie... No jasne że obsługuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2008 o 08:44, Ciastuś napisał:

> To był przykład, że na Wii jest wiele takich gier :P

na Wii jest owszem wiele gier ale dobrych gier to mozna szukac ze swieca, bo 99% tytulow to
takie crapy ze glowa mala


Nie powiem, się zgodzę ;)

Dnia 23.01.2008 o 08:44, Ciastuś napisał:


na wlasnym przykladzie moge powiedizec ci ze od czasu jak kupilem wii w swieta 2006 konsolka
uzywana byla intensywnie jakies trzy razy, ktore mozna okreslic jako Zelda+Wii Sports, Metroid
Prime i Mario Galaxy. poza tym tylko na imprezach albo od czasu gdy wpadali znajomi i chcieli
zobaczyc "jak w to sie gra" (tak na poczatku zawsze jest wielki fun, po paru tygodniach zarasta
kurzem).


Poniekąd masz racje, tyle że ja nie gram dlatego, że nie chcę, a raczej dlatego, że czasu nie mam - za tydzień planuję to nadrobić, ferie :)

Dnia 23.01.2008 o 08:44, Ciastuś napisał:

gry multiplatformowe jak sie okazalo wypadaja na wii fatalnie


Tutaj się nie zgodzę, ale podaj przykłady ;)

Dnia 23.01.2008 o 08:44, Ciastuś napisał:


zeby nie bylo - sa gusta i gusciki. niestety z rozmow ze znajomymi ktorzy takze zakupili te
konsole wynika mi taki sam obraz: party console. prywatnie nie zaluje bo dla samego mario galaxy
kupilbym ten sprzet. ale gdybym mial do wyboru wii albo inny "next-gen" to wybierajac wii zanudzilbym
sie na smierc.


Ja nie, bo ja lubię takie konsole, tzn. innowacyjne, gdzie jest to coś nowego ;) No i na Wii mam kupę tytułów bez których żyć bym nie mógł vide Zelda, Super Smash Bros. i inne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2008 o 20:07, Steel Dogg napisał:

czy xbox ma wbudowana jakaś pamieć żeby mozna było zapisywać stan gry czy trzeba kupic karte pamieci


Core (praktycznie już nie dostępna, czasem jakieś resztki się trafią): brak, trzeba dokupić kartę pamięci lub twardziela
Arcade: standardowo dołączana karta o pojemności bodajże 256 MB, można dokupić dysk, ale do samych zapisów ta pojemność spokojnie wystarcza.
Premium: dysk twardy 20 GB
Elite: dysk twardy 120 GB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2008 o 20:31, Mroczny Joga napisał:

Unas nie opłaca sie kupywac dysku 120gb

A to czemu? Drogi? W ten sposób to można powiedzieć, że w ogóle sprzętu u nas, jak i w całej Europie nie opłaca się kupować.

Dnia 23.01.2008 o 20:31, Mroczny Joga napisał:

słyszałem że w USA maja wypożyczalnie gier

U mnie w Danii na przykład w bibliotece miejskiej, obok książek i płyt Audio CD są gry PC i PS2. Na nowszą generację jeszcze nic nie widziałem.

Dnia 23.01.2008 o 20:31, Mroczny Joga napisał:

to tam dysk 120 jak najbardziej swoja droga

Nie ogarniam Twojego toku rozumowania. Co ma pojemność dysku do wypożyczalni. Zapis z gry zajmuje kilka megabajtów, zatem nawet na zwykłej karcie pamięci dołączanej do Arcarde, zmieścisz kilkadziesiąt save''ów, o 20GB dysku w Premium już nie wspomnę. Większy HDD ma sens, gdy ściągasz dużo z Live''a - dema, pełne gry Arcade czy ze starego Xboxa, filmy, muzyka itp.

Dnia 23.01.2008 o 20:31, Mroczny Joga napisał:

te wyporzyczalnie to prawda xD?

Też coś mi się takiego o uszy obiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mama pytanie co do gier z pierwszego xboxa, czy żeby dzialaly one na 360 muze instalowac jakies aktualizacje ? konole mama od listopada.
Teraz drugie pytanie :)
skąd moge pobrac aktualizacje i jak ją zainstalowac jeżeli nie mam dostępu do Xbox Live ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2008 o 11:25, muszczu napisał:

mama pytanie co do gier z pierwszego xboxa, czy żeby dzialaly one na 360 muze instalowac jakies aktualizacje ?

Z tego co kojarzę, to zależy to już od konkretnej gry. Początkowo obsługiwana była tylko część tytułów i potem z aktualizacją oprogramowania konsoli dodawano obsługę kolejnych xboxowych gier.

Dnia 24.01.2008 o 11:25, muszczu napisał:

konole mama od listopada.

Kiedy kupiłeś nie ma znaczenia, większe ma to kiedy została ona wyprodukowana. Ale tak jak mówię, to już zależy od konkretnego tytułu na starego Xboxa czy ci pójdzie czy nie. Nie natknąłem się na zestawienie która gra jakiego softu wymaga.

Dnia 24.01.2008 o 11:25, muszczu napisał:

Teraz drugie pytanie :)
skąd moge pobrac aktualizacje i jak ją zainstalowac jeżeli nie mam dostępu do Xbox Live ?

W przypadku gier ze starego Xboxa, to chyba jest to nie możliwe. Jeżeli natomiast masz jakąś grę na X360 i wymaga ona nowszego firmware''u niż to, które obecnie znajduje się w Twojej konsoli, to przed uruchomieniem gra sama spyta się czy zaktualizować oprogramowanie i bez tego się nie uruchomi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2008 o 19:40, Domaku napisał:

Xboxa 360 w najtańszej wersji, czyli Arcade dorwiesz za także 1000 zł, gry możesz dorwac najtaniej
na Allegro.pl i raczej nie będą uszkodzone albo "pirackie oryginały".


ciekawe, skad takie spostrzezenie. Kupilem ostatnio pare gier na allegro. Gry opisywane jako uzywane w idealnym stanie byly mocno porysowane (glownie te ze "sklepow", ale nie tylko). Natomiast czesto trafialy mi sie gry opisywane jako "nowe", albo "uzywane w dobrym stanie" wygladajace niemal identycznie: plyta z hologramem bez nawet jednej ryski, okladka po angielsku w idealnym stanie, pudelko w idealnym stanie - z tym, ze niekoniecznie firmowe, ale zawsze bez jakiegokolwiek sladu plomby m$! Nie mowiac juz o folii (na nowych grach). Co wiecej, sprzedawcy oglaszajacy sie jako sklepy robili tzw. duze oczy (oczywiscie korespondencyjnie) na pytanie o folie i plomby - jeden nawet twierdzil, ze z plombami to chyba tylko MM sprzedaje!
O ile wiem, to mS informuje o specjalnym programie sprawdzania legalnosci systemow Windows, mimo iz plyty instalacyjne maja hologramy. Ciekawe, dlaczego nie ma takiego programu w odniesieniu do plyt na xboxa? Ale wniosek jest jeden: hologram nie jest juz dowodem legalnosci oprogramowania.
Poza tym sa tez plyty tzw. "region free" z chinskimi krzaczkami. Mocno watpie, aby m$ akurat na rynku chinskim wprowadzal plyty bez blokad regionalnych...

>Cena ich będzie się wachac, niektóre dorwiesz za 40 zł do nawet 200 zł.

no wlasnie, a oficjalne ceny zaczynaja sie powyzej 200zl... jakies wnioski?

>Xbox 360 nie jest awaryjny i nie rysuje płyt -
a ja mam xboxa, ktory wlasnie padl i w dodatku porysowal mi pare plyt - nieznacznie, ale jednak. Mimo ze lezal dwa metry nad ziemia, nikt go nie dotykal, nie oslanial otworow wentylacyjnych... I - jak korzystam z plyt cd/dvd od ponad 10 lat - nigdy nie mialem porysowanych plyt...

Dnia 23.01.2008 o 19:40, Domaku napisał:

Co do Xbox Live GOLD (czyli płatnej wersji), według mnie jest warty swojej ceny - np. Możesz
przejśc całego GoW''a w trybie co-op (kamapania single-player we dwóch).


pod warunkiem, ze masz stalego kolege, z ktorym lubisz grac. Bo jak nie...
Mnie na liscie serwerow nigdy nie wyswietla sie wiecej, niz 10-20gier, a oczekiwanie w lobby, az gra sie zacznie to moze doprowadzic do szalu. Poza tym te pingi... Rozlaczanie w trakcie gry... Dowcipnisie, ktorzy bedac w tej samej druzynie klada sie przede mna, zagladaja w oczy i ograniczaja pole widzenia - a sfragowac ich nie mozna, bo albo nie ma friendly fire, albo za strzelanie do swoich dostaje sie bana ...

>... I wyobraź sobie konolę nie obsługującą anty-aliazingu... Chłopie, pomyśl logicznie... No jasne że obsługuje...

to wyobraz sobie, ze akurat xbox360 nie obsluguje antyaliasingu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2008 o 11:58, BuckRogersXXV napisał:

to wyobraz sobie, ze akurat xbox360 nie obsluguje antyaliasingu....


Z tego co czytałem, prawie każdy tytuł na Xboksa 360 posiada antyaliasing x2 ;).

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2008 o 11:35, Klimos napisał:

W przypadku gier ze starego Xboxa, to chyba jest to nie możliwe. Jeżeli natomiast masz jakąś
grę na X360 i wymaga ona nowszego firmware''u niż to, które obecnie znajduje się w Twojej konsoli,
to przed uruchomieniem gra sama spyta się czy zaktualizować oprogramowanie i bez tego się nie
uruchomi.


ten update żeby stare gry chodziły chyba można pobrać, wypalić i zainstalować z płyty z tego co pamiętam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2008 o 20:31, Mroczny Joga napisał:

swoja droga te wyporzyczalnie to prawda xD?

bylem w stanach 2 razy i ....prawda .Sa punkty typu block-buster gdzie placisz kilka zielonych i masz gre na akzda konsole ,najnowsze tytuly na kilka dni do dyspozycji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co do ściemniaczy typu "gra nowa, raz uruchomiona", albo "gra nowa, otwarta w celu sprawdzenia" to jedna kwestia. palantów nie brakuje, a frajerów widać nie mniej. ktoś to w końcu kupuje :D mi też koleś kiedyś zrobił wielkie oczy na pytanie o plombę i zaczął wyzywać od naciągaczy :/

nagminne pisanie, że stan idealny przy płytach, które są ewidentnie porysowane, to też osobna kwestia. ludzie na allegro czują się totalnie bezkarni, a zwykła uczciwość, jak widać nie jest naszą cechą narodową :( co ciekawsze, ludzie którzy poważnie traktują sprzedaż na allegro, nie robią takich numerów. najgorzej chyba mimo wszystko jest z niedzielnymi sprzedawcami.

co do braku plomb i innych pudełek, podejrzewam, że są to w większości odnawiane płyty z drugiej ręki, a nie nielegalne kopie. nie wiem na ile jest to standardem, ale rozmawiałem kiedyś z jednym sprzedawcą. gry sprowadza sobie z UK, ale bez pudełek. na walcach. książeczki i obwoluty pakowane osobno. twierdzi, że oszczędzają dużo na kosztach wysyłki. zielone pudełka kupują u nas na miejscu i wszystko razem pakują. stąd brak plomb. płytki z kolei są często w bardzo dobrym stanie bo zazwyczaj są świeżo po regeneracji. ci kolesie po prostu wykupują co się da z ebayów czy sklepów z używanymi tytułami, sprowadzają hurtowo tutaj i sprzedają. jedni, uczciwie jako używane, inni jako nowe - jak pisałem ściemniaczy nie brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się