Michu94x

Konsole Wii, PlayStation, Xbox

23732 postów w tym temacie

Dnia 19.04.2008 o 20:29, WorldWar3PL napisał:

Cena moim zdaniem jest boska :) Rzadko zdarzają się pre-ordery killerów w takiej cenie...


Wirtus akurat pre ordery z reguły ma tanie :)
No cóż, cena Metal Gear Solid 4 jest jak na takiego killera "niska" w porównaniu do reszty gier oraz pre orderów. Mają też dobrą cenę GTA IV - 199 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jeszcze odpuszczam pre order Metala. Beta MGO jest ogólnie dostępna, więc teraz czekam aż wyjaśni się coś z limitowaną edycją MGS4 w Polsce albo w Europie i dopiero wtedy poczynie jakieś kroki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę przepatrzyłem ten temacik i nie znalazłem w nic o PSP prawie nic :).
Więc coś gadać o tym zacząć trzeba.
Zacznę tak:
Z PSP i gier na tą konsolkę można wykrzesić wielką moc. W przypadku gier to np. Tekken: Dark Resurrection czy też God Of War: Chain Of Olympus. Gry te są rozbudowane, posiadają piękną grafę (na poziomie PS2 a może i na lepszym) i wciągają.
A co do konsolki to wystarczy spojrzeć co wykrześili z niej różniej maści "hackerzy".
Są to możliwości o których nawet nie myślało Sony.
Np. aplikacje homebrew co IMHO są bardzo przydatne.
Z tych sławniejszych (a może tych co mi teraz do głowy przyszły? :)) można wymienić Skype i PSPTube.
SKype każdy wie co to i myślę, że przy PSPTube (YouTube) jest tak samo...
Zwłaszcza że pozwala ten programik odtwarzać RedTube :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2008 o 23:38, JaVex napisał:

Trochę przepatrzyłem ten temacik i nie znalazłem w nic o PSP prawie nic :).


Być może dlatego, że to dział o Wii, PS3 i X360? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem chrapkę na edycje kolekcjonerską MGS4, ale po tym co zobaczyłem to się zawiodłem, spodziewałem się większej ilości dodatków do takiej gry. Pozostaje mi kupić jedynie zwykłą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2008 o 08:44, Łeber napisał:

Ja miałem chrapkę na edycje kolekcjonerską MGS4, ale po tym co zobaczyłem to się zawiodłem,
spodziewałem się większej ilości dodatków do takiej gry. Pozostaje mi kupić jedynie zwykłą.



A co zawiera Ek MGS 4 ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2008 o 09:22, syriusz.b napisał:

a ja jestem tym bardziej zdziwiony biorąc pod uwagę fakt, że MGS 4 graficznym przełomem
nie jest, a Kojima w narzekaniu mówi też o grafice...

W generowaniu grafiki ważna jest także skala i ilość obiektów. Np. znacznie łatwiej wycisnąć szczegółową grafikę z FPS''a gdzie obszary nie są zbyt duże i każdy może być generowany w innym czasie, w porównaniu do gier, które potrzebują stałego generowania większej liczby obiektów, bo mają np. większe poziomy. Dlatego właśnie GTA4 nie zachwyca szczegółowością grafiki, a z kolei Uncharted, czy GT5:P to jedne z najlepiej wyglądających gier na PS3. Podobnie z MGS4 - więcej ma się dziać, więc hardware musi pracować nad wszystkimi elementami w jednym czasie. Dlatego właśnie RTSy, czy MMO wyglądają gorzej niż FPSy lub gry akcji jak GoW.

Swoją drogą 200mln poszło na badania nad Cellem, a tu lipa ;P. Miała być rewolucja, miał być procesor nowej generacji, mający wykonywać zarówno prace CPU jak i GPU, a skończyło się na drogim procku, wsadzanym do konsoli jako CPU, plus RSX od Nvidii jako GPU. Trochę taki bajer od wszystkiego i do niczego. To nie czasy monopolu PS2, więc i moc obecnych konsol została dość szybko wyciśnięta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2008 o 11:21, Łeber napisał:

Bodajże album ze screenami i grę w metalowym pudełku, film making of, soundtrack. Thats
all.


Tez bym nie kupił.... A jaka była cena tego czegoś ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema,nareszcie udało mi się podłączyć Xboxa do internetu.
mam problem przy rejestracji do Xbox Live.Polski nie ma na liście Windows Live,który kraj wybrać??Czy można pominąć ten etap rejestracji??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.04.2008 o 22:42, master matrox napisał:

Wirtus akurat pre ordery z reguły ma tanie :)
No cóż, cena Metal Gear Solid 4 jest jak na takiego killera "niska" w porównaniu do reszty
gier oraz pre orderów. Mają też dobrą cenę GTA IV - 199 zł.

Wirtus ze swoim GTA IV rządzi na całym świecie .Świadczy o tym ten news http://n4g.com/ps3/NewsCom-136925.aspx?CT=1#Comments
Jak widać Polska rządzi !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2008 o 12:26, Ghoster7 napisał:

Siema,nareszcie udało mi się podłączyć Xboxa do internetu.
mam problem przy rejestracji do Xbox Live.Polski nie ma na liście Windows Live,który
kraj wybrać??Czy można pominąć ten etap rejestracji??

Musisz wybrać inny kraj ,w którym Live jest dostępny np.Irlandię .Wygoogluj jakiś fałszywy adres ,bo inaczej nie da rady się podłączyć do Live .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2008 o 23:38, JaVex napisał:

Trochę przepatrzyłem ten temacik i nie znalazłem w nic o PSP prawie nic :).

Bo o PSP i PSP Slim są oddzielne tematy na forum.

Dnia 19.04.2008 o 23:38, JaVex napisał:

Z tych sławniejszych (a może tych co mi teraz do głowy przyszły? :)) można wymienić Skype

Skype nie jest homebrew

Dnia 19.04.2008 o 23:38, JaVex napisał:

Zwłaszcza że pozwala ten programik odtwarzać RedTube :D.

Jest się czym chwalić ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2008 o 12:34, jackass napisał:

> Siema,nareszcie udało mi się podłączyć Xboxa do internetu.
> mam problem przy rejestracji do Xbox Live.Polski nie ma na liście Windows Live,który

> kraj wybrać??Czy można pominąć ten etap rejestracji??
Musisz wybrać inny kraj ,w którym Live jest dostępny np.Irlandię .Wygoogluj jakiś fałszywy
adres ,bo inaczej nie da rady się podłączyć do Live .


Thx :D
Czyli trzeba coś wymyślić xD dzięki :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2008 o 09:44, ROTFL napisał:

> a ja jestem tym bardziej zdziwiony biorąc pod uwagę fakt, że MGS 4 graficznym przełomem

> nie jest, a Kojima w narzekaniu mówi też o grafice...
W generowaniu grafiki ważna jest także skala i ilość obiektów. Np. znacznie łatwiej wycisnąć
szczegółową grafikę z FPS''a gdzie obszary nie są zbyt duże i każdy może być generowany
w innym czasie, w porównaniu do gier, które potrzebują stałego generowania większej liczby
obiektów, bo mają np. większe poziomy. Dlatego właśnie GTA4 nie zachwyca szczegółowością
grafiki, a z kolei Uncharted, czy GT5:P to jedne z najlepiej wyglądających gier na PS3.
Podobnie z MGS4 - więcej ma się dziać, więc hardware musi pracować nad wszystkimi elementami
w jednym czasie. Dlatego właśnie RTSy, czy MMO wyglądają gorzej niż FPSy lub gry akcji
jak GoW.

Swoją drogą 200mln poszło na badania nad Cellem, a tu lipa ;P. Miała być rewolucja, miał
być procesor nowej generacji, mający wykonywać zarówno prace CPU jak i GPU, a skończyło
się na drogim procku, wsadzanym do konsoli jako CPU, plus RSX od Nvidii jako GPU. Trochę
taki bajer od wszystkiego i do niczego. To nie czasy monopolu PS2, więc i moc obecnych
konsol została dość szybko wyciśnięta.



O ile pamiętam RSX nie ma zunifikowanej architektury także ciężej jest np obsłużyć Dx10, gdzie włąsnie ten direct pozwala na wyświetlanie pare razy więcej obiektów na jedną klatke niż ten przy Dx9, jak sie myle to poprawcie ale jestem prawie pewien.

PRzychodzi mi na myśl cytat "Co z tego jeśli Cell wykona bardzo szybko obliczenia skoro RSX nie nadąża nad procemi nei wyświetla tego co proc obliczył"

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2008 o 13:21, 4exe napisał:


O ile pamiętam RSX nie ma zunifikowanej architektury także ciężej jest np obsłużyć Dx10,
gdzie włąsnie ten direct pozwala na wyświetlanie pare razy więcej obiektów na jedną klatke
niż ten przy Dx9, jak sie myle to poprawcie ale jestem prawie pewien.

PRzychodzi mi na myśl cytat "Co z tego jeśli Cell wykona bardzo szybko obliczenia skoro
RSX nie nadąża nad procemi nei wyświetla tego co proc obliczył"

Pozdrawiam


Ps3 nie ma wpomagania Dx10. Baa, nie ma nawet żadnego wsparcia dla Dx (zamiast tego jest OpenGl- no coż, Microsoft walczy o "swoje" :p). Ale to nie jest zadna wada- konsole nowej generacji srednio sie nadaja do takich "wypasów"- OBIE. Chociaż na przykładzie ps3 i x360 nie rzuca się to w oczy :)
A co do Cella- on nigdy nie policzy niczego związanego z grafiką szybciej niż RSX, nawet posiadajac programowalne rdzenie wykonawcze. Dla przykładu - wydajność chipsetu RSX : 1,8 TFPS, wydajność Cella: 0,2 TFPS. The Cell może co najwyżej wspomagać nieco GPU, ale nie bedzie to pomoc nie wiadomo jak znaczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2008 o 18:02, kodi24 napisał:

>
> O ile pamiętam RSX nie ma zunifikowanej architektury także ciężej jest np obsłużyć
Dx10,
> gdzie włąsnie ten direct pozwala na wyświetlanie pare razy więcej obiektów na jedną
klatke
> niż ten przy Dx9, jak sie myle to poprawcie ale jestem prawie pewien.
>
> PRzychodzi mi na myśl cytat "Co z tego jeśli Cell wykona bardzo szybko obliczenia
skoro
> RSX nie nadąża nad procemi nei wyświetla tego co proc obliczył"
>
> Pozdrawiam
>

Ps3 nie ma wpomagania Dx10. Baa, nie ma nawet żadnego wsparcia dla Dx (zamiast tego jest
OpenGl- no coż, Microsoft walczy o "swoje" :p). Ale to nie jest zadna wada- konsole nowej
generacji srednio sie nadaja do takich "wypasów"- OBIE. Chociaż na przykładzie ps3 i
x360 nie rzuca się to w oczy :)
A co do Cella- on nigdy nie policzy niczego związanego z grafiką szybciej niż RSX, nawet
posiadajac programowalne rdzenie wykonawcze. Dla przykładu - wydajność chipsetu RSX :
1,8 TFPS, wydajność Cella: 0,2 TFPS. The Cell może co najwyżej wspomagać nieco GPU, ale
nie bedzie to pomoc nie wiadomo jak znaczna.



1,8 TFPS do 0,2 TFPS nie dziwie się, że mają zamiar zlikwidować CPU i opierać sie głównie na GPU, gdzie ma być ośrodkiem wszystkiego ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się